Topiknyitó: Hathor 2022. 12. 08. 14:35

Magyar Állampapír tulajok  

Magyar Állampapír tagoknak
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kukor-ica péntek, 23:38
Előzmény: #22707  capture
#22714

Az emberek jó része képtelen azt felfogni, hogy a zsebben lévő pénz kidobása az semmivel nem nagyobb veszteség, mint az elmaradt haszon.
Ha valakinek ki kell adni 100e Ft-ot valami műszaki eszköz javítására/cseréjére, akkor szívja a fogát, ugyanakkor legyint rá, hogy ezt a pénzt pár enter lenyomásával megkereshette volna ha "A" állampapírból "B" állampapírt vesz.
Ezért jó, hogy az ember közgazdaságtant tanult :)
Hathor
Hathor péntek, 22:33
Előzmény: #22704  Boby
#22713
Én már nem fogim rágni a semmit.
Nyomd a minden nafyon rossz, mocsokos Fideszt. Lopnak mindent, mindenkit átvernek akit tudnak, köztük állampapírosokat.
KSHt, inflációs adatot..
Jól értem már?
Ugorgatunk erről az állandó negatív monológról?
Nudli
Nudli péntek, 22:08
Előzmény: #22691  Noobleman
#22712
Tök mindegy mi a téma mert úgy is azt irod amit akarsz. Engem meg nem érdekel nem akarok senkit meggyőzni.  Egy kor felett mindenki be van gyepesedve. Mindenféle szinten történnek a dolgok és mindenki értelmezi ahogy tudja. igy szép. Sokan ide járnak és visszaigazolást akarnak jól döntöttek 400felett vették az eurt, és 3 éve egy petákot nem kerestek vele. Némelyikben mintha kést forgatnának benne amikor nem veszik el az állampapirokat, nem volt államcsőd és fizetik a kamatokat. Bizonygatja szegény amit nem lehet. Őt sem kell meggyőzni, nem is lehet mert nincs rá felkészülve és még magának sem meri bevallani nem tűrórudit szopogat.. Fel kell nőni mindenkinek, dönteni kell és a döntésnek vannak ódiumai. 
A befektetni egyszerű és kockázatos. Befektetésnél elemzed a kockázatot és a hozamot. Utólag nem is érdemes elemezni egy korábbi döntésedet mert vélhetően az összes szempontot figyelembe véve döntöttél. (bár ennek ellenkezöjére is sok elmélet van)
Nudli
Nudli péntek, 21:34
Előzmény: #22690  Boby
#22711
kádári nosztalgia. Amikor rángatta az öreg csermanek  a vállát és kacsingatott mint a reklámmacska. 
ktamask péntek, 12:06
#22710

https://www.erstemarket.hu/befektetesi_alapok/alap/HU0000707633
közben a föld kincsei robbanttot egyet északnak.
3.53ról felment 3.81re, ~ 1 hét alatt.
ktamask péntek, 11:55
#22709

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20240906/varga-mihaly-belengette-mar-jovore-jonne-a-csaladok-nagyobb-tamogatasa-708171
A Fed is húzhat minket A miniszter kifejtette, hogy mivel a Federal Reserve kamatcsökkentése is várhatóan elindul, ami hagyományos a feltörekvő gazdaságok növekedését segíti, ez Magyarországnak is segít majd.
>
Arról persze nem mondott semmit, ha USA-ban recesszió jön, akkor a kamatcsökkentések szart sem fognak érni, mivel nálunk még erőlteljesebb recesszió lesz. Főleg ha megint elkezdik fűteni a gazdaságot az ingyen pénzekkel, még infláció is lesz nálunk a recesszió mellett, dupla pofon.
Ishar
Ishar péntek, 11:29
Előzmény: #22705  Boby
#22708
"Ezek nem máp plusz hívők,hanem idős emberek,beteg emberek, akik jellemzően nem értenek pénzügyekhez és akiktől kurali kicsalta a pénzüket,aztán tavaly meg jól kiröhögte őket." --- Ha valaki nem ért a pénzügyekhez az nem Kurali hibája, szó sincs "kicsalt pénzekről", mert mindenki szabadon visszaválthatta 0-0,5% költségen. A MÁK-nak nem az a feladata, hogy minél több pénzzel kitömje a lakosságot, hanem, hogy minél olcsóbban finanszírozza a költségvetést, ami elvileg az egész magyar társadalom érdeke is.
capture
capture péntek, 11:26
Előzmény: #22705  Boby
#22707
"idős emberek,beteg emberek, akik jellemzően nem értenek pénzügyekhez"
aham igen...a főnököm akit kifejezetten nem tartok egy buta, tudatlan embernek, ebben tartotta tavaly év végéig a pénzét. kérdeztem miért nem cserélt, azt mondta: jaaah mindegy. én azt gondolom egyszerűen nem követte a dolgokat, nem érdekelte, leszarta...
ktamask péntek, 11:14
Előzmény: #22705  Boby
#22706

De csak néhány 100 MRD-ról beszélünk.
Bár tény, hogy 5% vagy 15%  10 MRD-ot nyert rajta az állam / 100MRD.
Boby
Boby péntek, 10:58
Előzmény: #22703  ktamask
#22705
"A legkitartóbb MÁP Plusz-hívőket nem lehetett tehát megrengetni, még egy megújított, jobb kamatozású MÁP Plusszal sem."
Ezek nem máp plusz hívők,hanem idős emberek,beteg emberek, akik jellemzően nem értenek pénzügyekhez és akiktől kurali kicsalta a pénzüket,aztán tavaly meg jól kiröhögte őket .
Boby
Boby péntek, 10:54
Előzmény: #22700  Hathor
#22704
"Kár az állampapírosokat szidni."
Tegnap már valaki jelezte neked,de igaza van,neked szövegértési problémáid vannak. 
ktamask péntek, 09:44
Előzmény: #22698  combo
#22702

Igen
fixmáp 6,75 lett
máp+ 6,00-7,00%  (korábban 6,25-.7,25)
ALANFED
ALANFED péntek, 09:16
Előzmény: #22699  Boby
#22701
rossz a példa, az egészségbiztosítót meg perelni kell a 6 millióra mert előtte befizette a járulékokat
és nem kapott ellátást amikor szüksége lett volna rá
Hathor
Hathor péntek, 08:56
Előzmény: #22699  Boby
#22700
Ez igaz mindenkire. Arra is, akinel tartaléka sincs. Vagy 1havi tartaléka van. Vannak sokan, akik nemhogy 18%ot, vagy 5%ot nem kerestek. Párnacihában a pénz, de voltak elmúlt években, akik nulla és negatív kamatra tették be a pénzüket bankokba. Olyan is volt, aki bukott befektetésén, vagy devizában tartva a pénzét.
Van sok példa. Kár az állampapírosokat szidni. Mindenki azt csinál, amit akar.
Mondtam én örültem a lehetőségnek, elfogadtam az első évi 6.6%ot, második évi 16%ot, harmadik évi 18.5-19%ot.
Biztos lehetett volna ügyesebben, de 3év eltelt 40%kb megfelel.
Boby
Boby péntek, 07:38
#22699
Vannak akik azt mondják, hogy nekik az 5%-os kamat is elég. Próbálom érzékeltetni, hogy mennyit ér ma Magyarországon az 5%. Van egy ismerősöm aki kétoldali csípőprotézis műtétre szorul, de a hosszú várólista miatt az állami ellátás nem opció,ezért a magánszektor felé vette az irányt, ahol is a műtét ára,ha a beteg beleegyezik, hogy együlésben csinálják meg neki a két oldalt, 6-6,1 millió forint. Azt mondják, ez a beavatkozás,mondjuk két éve a felébe került. Most akkor számoljunk csak! Ha van 100 millód állampapírban,amivel néhány éve még módos embernek számítottál, annak az egy éves kamata nem elég egy egészségügyi beavatkozásra!?
combo csütörtök, 23:04
#22698
Az volt már, hogy a MÁP+ kamatát is csökkentették 25 bázisponttal? Most már csak 6-7%-ot kamatozik (sávosan).
ktamask csütörtök, 22:57
Előzmény: #22693  Vali
#22696

Ezt eddig is lehetett tudni..
Matolcsy kevésbé merészen csökkenti a kamatokat, korábban már volt erről vita közöttök (kormány vs. MNB)
Matolcsy próbálja féken tartani őket, majd Marcika nyomja a gázt, a forintnál is (felfele).
Az MNB stabilitás kell, és "bizalom", a kormánynak bevétel, amit zsebrevághatnak. Marci majd megoldja...
bikkmakk csütörtök, 21:58
Előzmény: #22693  Vali
#22695
Ez teljesen kizárt. A bandzsa a viktátor ellenfele egy ideje.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish csütörtök, 21:36
Előzmény: #22693  Vali
#22694
Akkor a forintnak reszeltek...
Vali csütörtök, 19:18
#22693
Az a pletyka járja, hogy Mató helyet cserél Marcival. 
mszercenegyzet csütörtök, 18:56
Előzmény: #22691  Noobleman
#22692
Melléxál, de az Audi 93-tól van itt, a Mercedes pedig a szocik alatt épült. 2009 október 16-an volt alapkő letétel.
Noobleman csütörtök, 18:20
Előzmény: #22684  Nudli
#22691

A gazdaság nagyon jól működött, amíg dőltek az uniós ingyen milliárdok. Mint írtam, Magyaro. egyenlege kb 45-50 milliárd euró. Ehhez társult egy olyan gazdasági környezet (ti. a 2007-es gazdasági válság után), ami mindenhol "jól működő" gazdaságot hozott, mégis amíg a környező országok ebből előnyt kovácsoltak, mi a helyünkön maradtunk, vagy visszacsúsztunk.
Az, hogy ez a kormány hozta be az autógyárakat, nem kérdés. Persze az autógyárak megvárták, míg a schengeni övezeten belülre kerültünk (ugye vámmentesség), és közvetlen utána jött a válság (schengeni csatlakozás 2007.11.05), amikor érthető módon nem a beruházás volt a fő szempont, hanem a túlélés.
A multikat annyira imádjuk, hogy Marci élesen kikelt az Aldi és Lidl fizetésemelési programján, mert - állítása szerint - ezzel ők generálják az inflációt. Vajon a rokonaid akkor is ilyen nagyon elégedettek lennének?
Te írtad, mit kellene tenni, nem az van. Tehát a kormány nem azt a gazdaságpolitikát folytatja, amit te tartasz helyesnek.
.
Azt is lássuk, hogy az államadóssággal csúsztatsz. Az államadósság 2010-ben (amikor Viktor átvette a hatalmat) a GDP kb 82-83 %-a körül mozgott. Nem sokkal később államosította a magánnyugdíjakat, valamint elkezdett dőlni az uniós ingyenpénz. Ezzel együtt az államadósság 2014-ben még mindig 80% felett volt, onnan csökkent és érte el 2020-ban a kb 65 %-ot. Azóta volt 80%, aktuálisan 75% és emelkedik. Mindezt úgy, hogy 2007-es világválság után majdnem államcsőd volt, és - állításod szerint - a szocik szétlopták az országot. Jelenleg nincs világválság, mégis hasonlóan hatalmas az adósság és folyamatosan romlik az ÁHT egyenlege.
.
Az utána következő már megint ideológia, azzal én nem vitázom. Az meg kifejezetten érdekes, ahogy a fideszesek izomból tolják a propagandát, libsikomcsiznak, pedig a két ideológia egymásnak kb ellensége, a kormány gazdaságpolitikájában pedig bőséggel megtalálhatóak a kommunizmusra jellemző jegyek (ársapka, kötelező leárazás, párthoz hű emberek kinevezése oktatási és kulturális intézmények élére, állami vagy államhoz közeli cégek támogatása - NER, kulturális TTT rendszer - Tóth Gabi, Nagy Feró, Ákos, Pataky A., stb). Gondolom ezekkel is teljesen egyetértesz.
Boby
Boby csütörtök, 17:38
Előzmény: #22687  tihamer
#22690
A hanyatló Nyugat a szakadék szélén, mi egy lépéssel előtte – Hofi Géza.
Boby
Boby csütörtök, 17:37
Előzmény: #22688  z0li23
#22689
Nem az infláció a fontos, hanem hogy mit vallanak be belőle, vagy ha úgy szimpatikusabb, mi szerepel az inflációs kosárban.
z0li23
z0li23 csütörtök, 17:33
Előzmény: #22686  Ishar
#22688
Nem is értem, hogy mi megy itt. Megy a sírás rívás, hogy 4 % meg hasonlók. Az infla jön vissza szépen lassan. Türelem. 
tihamer
tihamer csütörtök, 17:29
Előzmény: #22655  Boby
#22687
"Számításaink szerint 15 éven belül utolérjük Ausztriát."
    Antall József 1993. Reform újság 
Ishar
Ishar csütörtök, 17:21
#22686
Még a végén csak egy szűk esztendőt kell kibekkelni a PMÁP-ban: https://www.portfolio.hu/gazdasag/20240905/kiszivargott-hatalmas-koltekezesre-keszul-az-orban-kormany-708043
Hathor
Hathor csütörtök, 17:17
Előzmény: #22683  forster0123
#22685
"De nem baj, holnap legalább jön a 3 napi kamat"
Ennyi..☺️
✌️
Nudli
Nudli csütörtök, 16:56
Előzmény: #22682  Noobleman
#22684
Most nyargalásztok azon hiány van a gazdaságban, azért ez addig jól működött. 
A nevezett autógyárakat ez a kormány hozta be. Multik hozzák a GDP számokat de elviszik a pénz egy részét a fizetések maradnak. Rokonok egy része multinál dolgozik mindenki elégedett a pénzével pedig elég széles palettán munkavállalók.  
Az megvan? Én írtam mit kellene tenni nem azt írtam ez van. 
Azért lássuk a korábbi kormányokat, a baloldal az államadósságot emelte miközben az ingyen eus pénzeket 30%ban vette csak fel és loptak amit láttak. 
A ti fejetekben van fideszes meg nem fideszes megoszlás. . És vannak a látens kádáristák. 
Nem az én dolgom. Én szeretem a hazám, élem és élvezem az életem, teszem a dolgom. Sajnos van egy balliberális értékromboló magát liberálisnak mondó szélsőbalos hullám a világban, de leng az inga a helyére kerül a többi hasonló mellé a szemétdombra. Sokat utazom élvezem. A világban az emberek 99%a nem akar mást mint látszólagos jólétet, biztonságot, békében nevelni a családját és a gyerekeit, jobb életet adni nekik mint ami nekik volt. Ez lehetne a békés élet alapja. 
forster0123 csütörtök, 16:33
Előzmény: #22681  Hathor
#22683
Értem, csak neked arra a felvetésre, hogy mi lesz jövőre,  volt a válaszod, hogy van most 6,25%-os.
De a továbbiakban nem szeretném magyar mondatok jelentését magyarázni, erre nekem ne haragudj, nincs időm.
Nagyon sokadjára van az az érzésem, hogy komoly szövegértési problémáid vannak.
De nem baj, holnap legalább jön a 3 napi kamat.
Noobleman csütörtök, 15:50
Előzmény: #22680  Nudli
#22682

A feltett kérdéseimhez sok köze nincs a válaszodnak, illetve a kormányprogramnak sem.
Igen, a jövedelmi adó nem kifejezetten magas, cserébe megkapjuk a világbajnok ÁFÁt, a különféle áthárított extraprofit adókat, tranzakciós illetéket (ilyen például alig van a világon, és ahol volt, ott se sokáig, mert öli a gazdaságot), stb. És még így is komoly mínuszban van a költségvetés. Ennyire jól előre gondolkodtak volna, több lépéssel is? Például hogy az egy főre jutó GDP-ben hátrafelé lépkedünk? Mert amúgy mindenki más rosszul csinálja a gazdaságpolitikát.
Ha szerinted jó, hogy az emberek nekiálltak spórolni, akkor mennyire tudsz egyet érteni Marcival, aki próbálja sarkallni minden megnyilvánulásával a fogyasztást a megtakarítások (akár nyugdíj célú megtakarítások) feltörésével és felélésével, valamint eladósodással (hitelek)?
A nyugat elég sok dolgot hozott is be, nem csak elvett. Nem hiába sokkal sikeresebb az Aldi, Lidl, mint például a CBA vagy coop, mert a fiatalok sokkal jobb munkamorállal és hatékonysággal dolgoznak ott, nem beszélve a termékek minőségéről. Kádári restséggel max a cba-ban lehet elkóvályogni. Bejött az Audi, BMW, Mercedes gyár, logisztikai és K+F központot hozott létre itt a Bosch, tényleg csak hogy a legnagyobbakat említsem. És akkor még nem beszéltünk arról a 45-50 milliárd eurónyi egyenlegről, amit Magyaro. kapott az uniós csatlakozása, vagyis 2004 óta, nagyrészt az utóbbi 15 évben. Mit tudunk felmutatni? Egy Mészáros és NER birodalmat... Ezzel egyet értesz? Szerinted jó helyre mentek ezek a pénzek? Megfelelően nőtt a nagy hozzáadott értékű termelés itthon?
A kormány által támogatott magas feldolgozottsági szintű termékek profiljába beleillik a kínai akku gyárak, ahol a filippínó és egyéb ázsiai munkaerő dolgozik? Persze biztos a magyar a rest elmenni 1500-as órabérért keccsölni.
Az már csak egy vicc, hogy egy hagyományosan jó mezőgazdasági adottságokkal rendelkező országban az élelmiszerárak inflációja ennyire magas volt. Nem gond, legalább a PMÁP jól kamatozik, azzal most nem foglalkozunk, hogy a kamatteher a GDP 4,7%-a volt tavaly.
Hathor
Hathor csütörtök, 15:36
Előzmény: #22679  forster0123
#22681
Alkalmazkodni kell az akkori helyzethez. Lehet akkor 50%kal olcsobbak lesznek a részvények, lehet csak hússzal, lehet ugyanott lesz, de lesz előtte 20% emelkedési potenciál. Lehet bedől a sok felvett hitel, adósság tenger beborul, ingatlanok is leesnek. Lehet megugrik infla,és megint megindul jövő év másik felében fel a kamatkörnyezet. Az is lehet 5.25% lesz legjobb kamat
 Még kár találgatni mi lesz. Addig élesedhet tovább 3.Világháború. energia árak is téphetnek fel..bármi lehet

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek