Ezen nem vitázok veled. Leírtam 24880 dupla tetőről lepattant. Akkor lett volna long, ha 24880-at átüti. GAP DOWN dél, észak dupla tetőre 24880. Ha átüti, van elég likviditás a longhoz. Én szoktam írni: DAX soha nem esik kereskedési időben, majd a japók beverik, így lett? Így. Felébredtem 2:15-kor, ránéztem a dax-ra, -20 EUR. Visszaaludtam, felébredtem 7 óra után, álmos szemmel nézem +140 EUR, jól van, zsákoljuk be. Csdobos is ezt mondaná. esett 170-et....
A 10.25-10:30-as gyertyák "nyitóit záróit lőttem be vételnek. 69.18 = + 0.11 a spread nálam, emiatt a vétel: TÁMASZ 69.3 utána dobok rá egy 68.5 stopot, aztán lehet sasolni.
longot mutat, de nézd meg mit írtam, az 1h bollinger alját meg kell másznia, tökölt egy pár órát, mire átforgatták. amint leért az olaj a dupla aljra, onnantól LONG, és bevertek mindent "kicsit", ez dniel "likviditás" zónája, 1-et longolnak, gyűjtögetnek, az olajat most szerintem. ha pedig az olaj elindul, kő kövön nem marad.
Mi a véleményetek a forintról? MNB kamatcsökkentés? + újabb belengetése? Szerintem lassan egy inverz fej vállból kilőhetne 360-367-ig, visszatesztelve a korábbi 367-es aljat legalább. dollár erő van, senkit nem érdekel. az olaj megállt, senkit nem érdekel. MNB csökkent, senkit nem érdekel. MNB tovább csökkentette, senkit nem érdekel. FED szerint inflációs nyomás van, senkit nem érdekel. Akkor mi érdekli a világot? Kicsit fomos ez az EUR bevezetés miatti vegyük a világba a forintot.
én az olajat is figyelgetem, mint útmutató .https://www.investing.com/commodities/brent-oil divergens dupla alj 1h-n, 72.42, ha az OTP-nél longoltunk, így itt, dupla aljnál az olajnál is ezt kellene tenni. 40%-ot esett 120-ról. időszerű lenne egy patt, de ha patt, akkor ? Akkor tőzsdei korrekció jön, valami hír lesz, ami támogatni is fogja, magától soha nem megy északra, ahhoz hír is kell.
offtopic, csak említetted a daxot: https://kephost.net/p/MjQ1NTU2Mg.png a zöld dupla vonalnál van: 24770, tegnap felcsattant a csökkenő piros vonalig: 25080, éjszaka 24700-el jutalmazták, reggel tolt egy 24880-at, most 24770. kivárás, ami szerintem vicc, hogy USA nélkül nincs irány. NQ -2%-ot esett éjszaka, Nikkei -4%, daytrader esés után a longot keresi, OTP le se szarja, ott csak annyi a "pánikroham", hogy melléugrott a tegnapi napnak, és üti az ATH-t :D
Rajzoltam egy aktuális naposat A legaljáról húztam egy emelkedő alj trendvonalat.Valaki írta, hogy az utóbbi napokban oldalazott egyet, pihent, kb. ezt mutatja. https://kephost.net/p/MjQ1OTgxNQ.png Beleláttam egy szűkülést, szándékosan így rajzoltam. fekete nyilakkal mutatom a telizöld marobozu gyertyákat open napi low-ról maxos zárás. a piros nyíl mutatja a napi maxos zárókat = vételi erő A kérdés a mai nap, melléugrott a tegnapinak. Hetes záróra megküldhetnénk a TS-t, "me csak". Legalul látható az a szumma forgalom (ha jól értelmezem), ami még eléggé low, kivárás.
https://kephost.net/p/MjQ1NTU2Mg.png a zöld 24770 sávot üti 24880 napon belüli dupla tetőről. átszakadhatna. Ha átszakad, akkor ? 24500-24380, adná magát.
A Dowba belecsattantam. Rajzoltam neked egy komplexet, vagy érdekel, vagy nem. Ez nem hati, hanem CFD, te más értékeket látsz https://kephost.net/p/MjQ1OTc4NQ.png Ezt szoktam írni dnielnek, hogy amíg az 1h alj nem görbül lefele, addig hegymászás, addig bármi áron tartják a birkák. Az NQ-nál is látható ez a kupolázás, birkapásztorok gyülekezete. Amikor az 1h tovább nyúlt, csak akkor csattant. Dow Jones és DAX fej vállat mutat Viszont NQ izmosan mélyre csúszott. Oda is berajzolgattam volna ezt az 1h alj hiperbolát. Látod 29020-ról volt longom, most meg 29220: +200 lenne.... de stoppolnám 29100-ban.. Ehelyett Dow Jones shortolok.
Nekem a Dow Jones tetszik, jött egy izmos 4h piros kampó ATH-ról. és újra erőlködik a 4h tető fele, én nagyon bízom benne, h ez bikacsapda. hétfő long kedd piros. szerda ATH volt, de "fordul" hát csütörtök fordult piros péntek - piros, ami már lehet megvolt. Tom szerint: pénteken nem változik az irány, kérdés honnan nézzük 29000 NQ aljáról, vagy 29600 nyitóról? ~ 750-et esett a szerencsétlen.......
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2025-09-11 14:44-ig (2 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
finomabban, légy szíves.