ktamask

Regisztráció: 2019-03-21 16:49:55

Hozzászólások száma: 52 425

Utolsó hozzászólás: 2026-06-26 15:03


Tapasztalat: 4
Aktivitás: 5
Népszerűség: 4

felfüggesztés(ek):

Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2025-09-11 14:44-ig (2 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
finomabban, légy szíves.

utolsó 20 hozzászólás

OTP részvényesek ide! ma, 15:03

Valaki írta,h alulértékelt.Pont annyi az árfolyama, amennyit ér.Néha az osztalék előtt bebikázzák, utána vissszaesik, ezt játszák.Sokak emiatt benne ülnek, gyakorlatilag 0-ban kis haszonnal, de évi 10% osztalék, több mint a FIXMÁP.Ennyi. Bár idén volt 1-2 jó megugrása 3000-4000, annyira az nem rossz.
Közben összeeszkábáltam egy OTP 1h-t, hogy lássuk a brontosauruszt, hogyan is eszegeti a fáról a levelet.
https://kephost.net/p/MjQ2MDA0Mw.png
próbáltam ezt a kelyhet, zászlót vizuálisan megrajzolni.
a chart első fele ismert, a vége nem ismert.
középen az oldalazásnál 2 piros letörés látható, én ezt likviditásszerzésnek tulajdonítanom (dniel lehet,h hülyeségre tanítom itt a jónépet, fogadd el oszt kész:D), tehát egy magasabb értékű realizálás, ami segíti a további emelkedést a szinten tartást, és kitörést.
AKÁR shortokat is nyitogathattak, hogy ha beesne, védve vannak (ezt főleg 45000-ről)
Ha meg kitörnek, saját magukat segíti a shortok zárásával.
Egyelőre annyit látni: még nem borult az 1h emelkedő alj logika, most kellene igazán odapiriítani.
Van tere az emelkedéshez, de a piros vonalak mentén már kapja a leszorítást: emelkedő ék.
Tehát kellene egy kövér long impulse a kitöréshez.
OTP részvényesek ide! ma, 14:53

TE látod,h mot cisnál usA?
DAX -2%
NQ -2%
Dow Jones ~null szaldó.
DAX ma, 14:43
kár volt lezárni, de neccesnek éreztem....
OTP részvényesek ide! ma, 14:39

Nem esik: mert nem ér stoppokat. "Emelkedésben tartani", stop alatta az okosoknak 4h-1h aljnál, ki mit húz meg,ha egyáltalán stoppol valaki.
Veszik, de csak ott állnak.
Bizonytalanságot kelt, rádobják.
Akinek tegnap Z-ben jó volt a 46k, annak ma is.
Lehet USA hozza meg a végső döntést, hogy na akkor péntek van, szép legyen a heti záró, TS-t kipicsázzuk, utána kit érdekel a többi?.
LÁSD DAX tegnap 24850>> 25090.
MA meg kergeti a 24660-nál kergeti a démonokat.
Mitől volt tegnap ennyire k....ra erős, ha meg ennyire gyenge?
Prémium VIP kiszálló, öntés.
Valószínűleg ők longokat zárnak + shortokat nyitnak, a kettőt együtt, "eladói nyomás" kombinálva egy kis shorttal.
Majd ha jön a megváltó zöldülés, a saját shortjaik segítik őket, long pumpával egybekötve.
Nekem ilyen hülye elméleteim vannak... ;-).
DAX ma, 14:35

14:35 close, újabb 3000 ft.
DAX ma, 14:07

újra DJ short ˇ~ 25-el magasabbról.
OTP részvényesek ide! ma, 14:00

És hova mész utána MOL-ba? 
:D
OTP részvényesek ide! ma, 13:59

OTP 1h plafon -kupola.
Ha nem tör ki 46000 fölé, kevésbé bátor pilóták ott állnak lesben és stoppolnak.
45980-45990-46000 órási maxok, az utolsó előtti egy doji.
45700 alatt mondanám azt,h rövidtávon elengedték, és csorgás, kicsi korrekció.
OTP részvényesek ide! ma, 13:55

https://www.investing.com/commodities/brent-oil
ezt figyelgessed.
az előbb írtam,h dupla aljazik, hát most kipattant a bolha.
DAX ma, 13:54

És zártam, gyorsan jött, gyorsan ment.
NQ lejött 29000-ig, ez a végszó.
DAX ma, 13:50

13:49 Dow Jones Short.
DAX ma, 13:42

OlaJ MIRE VÁRT? erre vártam.
 180 hordóval voltam enne, 69-nél tökölt és már 70.
megállás nélkül zöldül.
3. dupla alj, mire elindult..........
DAX ma, 13:08
tegnapi close:
29,440
tegnapi min 29000
28850-ig esett, de 29000-et már tartja, alattomos.
Általában ilyenkor fordul longba, ha a 28850-et nem látjuk ma, akkor 29000-ről megküldheti  29400-et zárót, vagy 29440-29600-at, telibe, lendület, és majd vissza 29000-29500 sávba újra.
VAGY lerogy 29000 alá egyből
Te melyiket várnád?
DAX ma, 13:06

Őszinte leszek: DAX-ban utaztam tegnap óta, kinyitott, néztem
29600>29300>29590>28850 majd most 29k-nál erőlködik.
Lehet,h elég likviditást szerzett a tegnap 300--300as körökkel, de lehet,h örült a kiszállónak, és izmos shortot épített ki, ezt nem tudhatjuk.
Ha telibe van shorttal, nem érdeke a tetők átszúrása, max csak annyira, hogy lerealizálja, és shortokat nyitogat továbbra is.
Tehát MOST jöhetne egy izmos leszorítás 28200-ig 28200 alá.
Jönnek fel a 4h mozgók, jönnek a naposok, nem 23000-24000-et írunk, hanem 29000-et.
Gyakorlatilag törvényszerűen a mozgók fölé fognak kerülni,ha elkezd tovább süllyedni és jönnek a halálkeresztek.
23000-29000, még mindig +6000
OTP részvényesek ide! ma, 12:56
Tippmix:
FEL: Szerintem most már elmegyünk a TS-ig legalább: 47300: ez a logikus, kell nekik a likviditás, legalább egy pack realizálása, és ezt úgy tudják a legegyszerűbben, fájdalommentesen megoldani, hogy a TS-t realizálja az Erste.
LE: Új csúcsra jött, de 46k dupla csúcs, viszont a többi piac esik, a BUX-OTP miért ne esne? Itt is jön a korrekció. Inkább eladom most és majd később visszaveszem. Nem érdekel, hogy kimegy-e 46k fölé.
-
Kicsit bővebbre vettem most a mondókát, mert én e 2 logikát látom most bele, és kíváncsi vagyok a véleményetekre. Az nem érdekel,h év végén 55k. Most 46knál kell dönteni, hogy tartás vagy sell.
OTP részvényesek ide! ma, 12:51

Hogy miért mutatom az olajat?
Mert néha a TA mutatja előre, hogy mi jön.
Valakik a MACD-t figyelik, vételi jel, RSI emelkedő szintek, dupla alj. stb.
DAX USA esik, OTP emelkedik.
Olaj dupla alj, ahogy leért, én figyeltem, indexeket kicsit beverték, az OTP menetel tovább.
BUX kicsit alulértékelt, ezt látom bele + a Tisza hajtja még, speka.
Ha viszont a TA szerint dupla aljból elindul az olaj, akkor vagy Trump fog kihögni, vagy támadni, valami háborús szar fog jönni újra.
TA-ra ráhúzzák a híreket, hogy NA ez dobta meg, na ..így meg úgy.
Ennyit akartam még..
OTP részvényesek ide! ma, 12:28

https://www.investing.com/commodities/brent-oil-streaming-chart
Ha ezt átrakod 1h-ra, akkor az látszódik, hogy Megakadt az esés.
Február végi GAP-et benyalta.
72.4 napos dupla alj, divergens órás hullám, felment, lejött, emelkedő RSI, rá se kell nézni.
Aki tudja, hogy esés után ha van egy ilyen  dupla alj, akkor az RSI már építi a brontoszaurusz hátát, a feje még lent van, pedig már zabálná le a levelet a fáról. Ha érted a célzást.
Itt a legtöbben azzal vádolnak néha, hogy mindig utólag megy az okoskodás.
2 TP volt, már 42-44 körül ezt tippelgettük, hol lehet a tető?
1. 45700-46k.
2. 47,3 TS KO és vagy 48k
USA nélkül repülünk, velük meg nem repültünk, mert a 10k nyerő egy részét leeralizálták, más funda, más piac, kis piac, külön utakon járt az OTP - korrigált 30 napig, míg USA ment tovább.
Most USA korrigál, OTP emelkedik, tovább és tovább.
Itt van a tető? Senki nem tudja, CSAK tippeli.
Lou szerint minden ATH vétel az utóbbi időben pozitívba fordult, ahogy a tegnapi Z 46k is valamit sejt, nem hülye, hogy ATH-n vegyen, főleg annyit, tehát 50k hosszátávon benne van, vagy akár több is.
Miért zabálta teli magát 46k-val, ha megtehette volna 35-40-42 k körül is? 
Mert nem volt érdeke egyből robbantani, most már nincs lehetősége lentebb venni, tehát vesz ahol tud.
Valószínűleg 35-40-42k között is csipegetett, de csak óvatosan, hogy hirtelen ne robbanjon az árfolyam, tehát kb. szándékos leszorítás, olcsósítás. vesz-elad-vesz-elad, amikor szorul a hurok: "dupla alj", akkor BUY, pumpa, és védi a saját packjait.
Ez az én spekám.
DAX ma, 12:21

NQ-t te figyelgeted?
erősen 29015 dupla aljig lehozták kis tf-en.
támasz volt.
DAX ma, 12:20

Mindig baszogattak, hogy fantáziakereskedés.
Legalább így látják, hogy nem.
DAX ma, 12:19

olaj long ismét zárva, m5 középnél.
~ 20 dodó.

friss hírek További hírek