fokukac

Regisztráció: 2009-04-09 15:47:14

Hozzászólások száma: 5 491

Utolsó hozzászólás: 2026-06-26 16:05


Tapasztalat: 4
Aktivitás: 5
Népszerűség: 4

Kedvenc topikok db Utolsó hozzászólás

265 811
2026. 05. 30. 19:06
6 175
2026. 05. 29. 10:46
2 640
2026. 05. 13. 21:45
43 609
2026. 05. 30. 17:27
6 190
2026. 05. 29. 11:35
13 883
2026. 05. 29. 23:01

utolsó 20 hozzászólás

Magyar Állampapír tulajok péntek, 16:05

ez jól hangzik, de amikor az ember belegondol, hogy minden blue chip éppen többszörözte az árát, akkor ezen a szinteken még hova mehet feljebb?
Magyar Állampapír tulajok csütörtök, 22:00
Hát lehet, hogy rosszul számoltam, vagy a legutolsó aukció nem számított bele, de végül 6,8% lett a 2030/N új kamata 
Magyar Állampapír tulajok szerda, 16:44
ja bocsánat, az elfogadott mennyiségekkel súlyozott átlaga. :)
Magyar Állampapír tulajok szerda, 16:42

úgy számoltam, hogy az elmúlt 4 db DKJ- aukció átlaga 5,51% volt. ha még a tegnapi beleszámított.
Tehát a 2030/N kamata 6,76% lesz péntektől.
.
kicsit túl gyors ez a hozamcsökkenés :D
Magyar Állampapír tulajok 2026. 06. 12. 15:47

én is voltam a koncerten. jó volt. :D
.
de csak egy sört vettem, mert kisigényű vagyok. a 40 perces büfé sorbanállást kicsit sokalltam.
Magyar Állampapír tulajok 2026. 06. 09. 18:25

amúgy igen, az 1% bukó ezen  kamat-szintek mellett már tud fájni.
gyakorlatilag 1,5-2 hónap, mire kitermeli. 18% mellett könynebb volt ugrálni...
én hagytam még egy kisebb összeget pmáp-ban is, pont ezért. úgyis szükségem lesz rá még idén, mert le kell cserélni a kocsimat, addig is kamatozik, jobban, mint a dkj, az 1%-ot meg úgyis le kell egyszer nyelni.
Magyar Állampapír tulajok 2026. 06. 09. 18:22

akit ez komolyan aggasztott, az már 3 hete átült....
amúgy a 2029/N még 4,5%-os DKJ-aukciók mellett is 7%-ot fog hozni, ami nem rossz, és igazából, mióta van, végig 7% fölött volt.
Magyar Állampapír tulajok 2026. 06. 09. 17:40

ez várható volt, mondjuk lehet, hogy nem ennyire gyorsan
.
de ami igazán durva, az a BMÁP. ki fog 0,25%-os prémiummal olyat venni? :)
Magyar Állampapír tulajok 2026. 05. 24. 09:00

igen, de a 2029/N 2027 nyarától már 2,5% prémiummal fog majd futni, az pedig még 5%-os DKJ-aukciós hozamnál is jó lesz.
amúgy a világban most épp hozamemelkedés van, az, hogy nálunk épp' lefele mennek, az csak a kormányváltás miatti pozitív bizalmi sokknak köszönhető, én most nem várok nagyon további hozamcsökkenést.
Tö jó, hogy van hozamcsökkenés és olcsóbb forrás-bevonás, de elég durva a költségvetés helyzete, igazából a fidesz 4 hónap alatt a teljes évi pénzt elköltötte...
Magyar Állampapír tulajok 2026. 05. 21. 13:10

jártatok már úgy, hogy véletlenül mást vettetek?
tegnap azt hittem, vettem 5 M fixmápot, erre ma derült ki, hogy Máp+ -t vettem a lassú, minden két kattintás között homokórázó appban.
ennyire vagyok szétcsúszva :D na mindegy most már.
Magyar Állampapír tulajok 2026. 05. 08. 12:21
szia, nem akarok nagyon kötözködni, de én 2021 októberében installáltam fel az android 12-t az akkori pixel telefonomra.... most meg 2026 van, és 17-es androidom van.
Szóval nem két évente való cseréről van szó azért, hanem a sziamiau márka volt már 2 éve is lemaradva.. 
Magyar Állampapír tulajok 2026. 04. 10. 11:44

szerintem picit túlragozod, ezt is :)
nem értem, miért jobb a fokozatos kiváltás, mint ha egyben lecserélted volna az egészet (lehetőleg akkor, amikor az új sorozat épp 100%-ról indul, tehát nem kell megvenni a kamatot). Így is úgyis ugyanannyit buksz...
Magyar Állampapír tulajok 2026. 04. 04. 23:10
az a baj, hogy az csak az aukció. nekünk meg adnak belőle 5,8-at...
EUR/HUF 2026. 03. 27. 15:12
nem is az, hogy nem kell, hanem hogy tilos, meg beavatkozás, és pfuj. azt hiszi, csak ő oszthat pénzt, a neki fontos dolgokra. minden más az beavazkozás...
Magyar Állampapír tulajok 2026. 03. 27. 14:11

https://www.portfolio.hu/befektetes/20260327/jon-az-uj-map-plusz-mutatjuk-a-friss-kamatat-827170#
nincs változás, csak tiszta lappal indul, nem kell megvenni a kamatot.
Magyar Állampapír tulajok 2026. 03. 27. 12:45

és hol shortolsz? mármint milyen szolgáltatónál? engedi napon túl?
Magyar Állampapír tulajok 2026. 03. 25. 19:17
A kamat meghatározásának időpontja: A kamat megállapítására évente négy alkalommal, a kamatperiódus
kezdő időpontját megelőző negyedik munkanapon kerül sor a következő kamatperiódusra vonatkozóan, és az így megállapított kamatmértéket az ÁKK Zrt. a honlapján (www.akk.hu és http://www.allampapir.hu) teszi közzé, legkésőbb a kamat megállapítás napját követő munkanapon.
---
A kamat mértéke:Az éves kamat mértéke az adott kamatperiódusra alkalmazandó kamatbázisés a kamatprémium összege.
A kamatbázis megegyezik az adott kamatperiódusra alkalmazandó kamatmérték meghatározásának napján és ezt megelőzően tartott összesen négy eredményes, 3 (három) hónapos hátralévő futamidejű Diszkont
Kincstárjegy aukción kialakult átlaghozamok adott aukción elfogadott mennyiségekkel súlyozott számtani átlagával, amely a kerekítés szabályai szerint, 0,01%-ra kerekítetten kerül meghatározásra, azzal, hogy
amennyiben ez az érték nulla vagy negatív lenne, akkor a kamatbázis 0%-kal, azaz nulla százalékkal egyenlő.
----
https://www.allampapir.hu/dokumentumok/8b31e1c0-2900-4770-a02f-c33414e34f73.pdf
Magyar Állampapír tulajok 2026. 03. 24. 19:23

igazi pilótajátékos :D
Magyar Állampapír tulajok 2026. 03. 24. 17:40
Magyar Állampapír tulajok 2026. 03. 24. 10:42

A BTC-nél jobb lehetőség valóban nem létezett, ha 10-12-15 éve vetted... :D
Nekem egy haverom mondta 2013-ban, hogy ez milyen jó, vegyek én is. Akkor ha jól emlékszem, úgy 50 dollár volt. Én meg mondtam neki, hogy hagyjál már ezzel a hülyeséggel. Ha csak egyet vettem volna, vagy netán kettőt... :D DE mindegy már.

friss hírek További hírek