Topiknyitó: Hathor 2022. 12. 08. 14:35

Magyar Állampapír tulajok  

Magyar Állampapír tagoknak
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
combo péntek, 16:02
Előzmény: #22568  nyehuma
#22580
Tranzakciós adót itt is fizetni kell, más költség nincs. Ami most 0.45%, ha jól emlékszem.
nyehuma péntek, 14:46
Előzmény: #22571  Ishar
#22579
Koszi!
capture
capture péntek, 14:28
Előzmény: #22572  ktamask
#22578
köszi
capture
capture péntek, 14:27
Előzmény: #22569  Hathor
#22577
köszi az infót
BKKT péntek, 12:44
Előzmény: #22573  ktamask
#22576

Érdekes lenne... A MOL szerint a csehek év végére amúgy is leválnak az oroszokról, magyar és szlovák marad, de a szlovákok is jelezték, hogy ők megoldják a lengyeleken keresztül....
Egyedül Magyarország lesz szarban...
Talán mégsem kellett volna a lengyelekkel, csehekkel össze veszni...
ktamask péntek, 12:30
#22575
Boby
Boby péntek, 12:29
Előzmény: #22570  zsolti78
#22574
Köszönöm! 
ktamask péntek, 12:19
Előzmény: #22567  capture
#22572

Hathor már írta.
Személyesen.
4 adatot kell megadni.
Keress a hozzászólások között "KELER"-re, és keresd meg a hozzászólásomat, mik kellenek még.
zsolti78 péntek, 11:56
Előzmény: #22545  Boby
#22570
Én pl vettem  tavaly tavasszal és a folyamatokat elnézve jövő márciusban végetér számomra ez a kaland. A lehazudott 4% infláció + a kamatprémium már nem termeli ki a hitelkamatot.
Idén megvolt ugye az első hozam kiutalása, de számításaim szerint márt tavaly ősszel pluszba fordultam. Minden azóta csak haszon.
A végén összejövő nyereség függni fog majd persze attól, hogy marad az 1%-s visszaváltási bünti vagy emelik-e ezt.
Kb ennyi, nem volt ebben semmi misztikum szerintem, aki megjátszotta, az megjátszotta, aki nem az nem. Szerintem nem tőled vagy mástól vettek el valamit, ez egy 20 évente egyszer összejövő lehetőség volt, ha valaki merész volt, belevágott. Persze tudatosnak is kell lenni, hogy nem költöm el a hitelt új autóra, meg nyaralásra, mert akkor bukó az egész. Nekem megvan minden.
Várom a kormány januári-februári döntését, hogy mi lesz. Egyébként mivel itt van részhozam fizetés is időarányosan, így ha azt mondják, hogy 5% a büntetés vagy nem váltjuk vissza hétfőtől, akkor pénteken el lehet adni, az addig felhalmozott kamat az enyém, azt szevasz.
Hathor
Hathor péntek, 11:40
Előzmény: #22567  capture
#22569
Személyesen lehet a bankban megbízást adni
nyehuma péntek, 11:37
#22568
Az helyes kovetkeztetes hogy kartyaval fizetek a maknak veszek dkjt majd 3 honap mulva KPban felveszem naluk dijak nelkul? Ez jarhato ut? Vagy van aKP kifizetesnek valami dija?
Koszi
capture
capture péntek, 11:31
#22567
Légyszi linkeljétek be a K&H állampapír transzferhez tartozó formanyomtatványt. Lassan kiolvad az agyam a KH oldalán, de csak nem találom. Köszi!
combo péntek, 11:09
Előzmény: #22565  capture
#22566
Meg az állandó rettegtetés.
capture
capture péntek, 10:40
Előzmény: #22559  ktamask
#22565
azért csak beérett az egészségügy lerohasztása meg az idétlen döntések meghozatala...
ktamask péntek, 10:30
Előzmény: #22561  TitusPullo
#22564

Nem kényszer, csak lehetőség a pénz korábbi feltörésére. (és amúgy is még csak "terv")
Miért döntené be?
A szocho bevezetése a bankbetétekre, egyéb kötvényekre sem okozta azt, hogy a mrd-okat az állampapírokba tereljék.
Aki nyugdíjra gyűjt, nem lakásra, nem felújításra, az nem fogja bántani a pénzét.
Próbálják kiugrasztani a MRD-okat a bokorból, csak nem biztos, hogy ez meg is történik.
Ha nem történik meg, akkor a PMÁP-ra nem lesz ilyen forgatókönyv valami limittel 10-20-30millió Ftra?
Idő előtti visszaváltás, a mostani -1% helyett bukó nélkül?
Ott több 1000 MRD mozdulhatna meg, nem csak szumma 1000MRD.
Bár logikusan ezt a pénzt így is használják, költik. (állampapír pénzeket), és abból nem akarnak bukni.
A nyugdíjpénzekhez-TBSZ megtakarításokhoz nem férnek hozzá, így ez friss tőke lenne, ezért ezt piszkálgatnák.
FR73 péntek, 10:23
Előzmény: #22560  ktamask
#22563
A nemzetgazdasági miniszter erőlködését látjuk. Adott a felső 10%, akinek lenne miből költekezni, de ők is emberek, egy seggel csak egy lovat tudnak megülni, van egy egészséges korlátja a fogyasztásuknak.
A többiek pedig nyaldossák sebeiket az infláció után, fizetik a magas kamatozású személyi kölcsönöket és a providentet, nem marad sok pénzük az áhított fogyasztásra.
És erre mi a a válasz? Majd hoznak egy újabb eszement törvényt, amiből a felső 10% köszöni szépen ismét pénzhez jut, a többiek pedig így jártak.
FR73 péntek, 10:15
Előzmény: #22558  Noobleman
#22562
Mégcsak el sem tudom képzelni, hogy mi lesz ebből, megvárom, de igen nagy valószínűséggel engem nem fog érinteni. Max felújításra kivenni pénzt ÖNYP-ből, ami az élethelyzetemhez passzolna (de emiatt nem kezdenék bele egy eleve nem is tervezett felújításba, szóval ez is csak sok-sok év múlva lenne reális). Aki tervezi a dolgait, annak a likviditás, adózás, stb eleve bele van tervezve a folyamatba, és érzésem szerint ez a réteg emiatt nem fog hirtelen fogyasztásba fogni vagy ingatlanokat vásárolni.
TitusPullo
TitusPullo péntek, 10:14
Előzmény: #22560  ktamask
#22561
ez azért ráadásul a maradék önyp v mnyp likviditását pár hónapon belül bedöntheti.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek