Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lacikonyha 2022. 01. 20. 12:19
Előzmény: #145919  macisajt
#145920
ritka csepp a nagy tengerben
macisajt 2022. 01. 20. 12:14
#145919

Nincs megállás: újabb bérházat épít az önkormányzat!!
és egyre több lesz ilyen..
..
https://www.portfolio.hu/ingatlan/20220120/nincs-megallas-ujabb-berhazat-epit-az-onkormanyzat-kepeken-a-latvanytervek-522063
lacikonyha 2022. 01. 20. 12:10
Előzmény: #145917  eszter1818
#145918

 a kornyéken lévo ingatlanirodákban érdeklodj, légy fifikás, az ingatlanpiachoz nem árt
menj be, mond el hogy tervezel venni, és kiadni, de management céget vennél igénybe és csak akkor veszel, ha megvan a managentcég,, és az o tanácsukra is támaszkodnál szoval ajánljanak a kornyéken aktivat, és eloszor azokkal egyeztetnél,
aztán ha nagyon kiváncsiak hogy mit vennél, mond egy osszeget és várod az ajánlatokat
eszter1818
eszter1818 2022. 01. 20. 11:56
Előzmény: #145914  lacikonyha
#145917
Köszönöm a választ és a szemléleltes pédát(függönyvásárlás) :) (Lakás alap információk: XIV. kerület Egressy út, 3. emeleti lakás, 53m2, 1+0,5 szoba, teljeskörű felújítson átesett, berendezett, légkondicionálóval ellátott) Már írtam több cégnek (nem a fotelből akarok mindent megoldani), csak tapasztalat híján jöttem érdeklődni. Mégegyszer köszönöm az eddigi infromációkat is.
lacikonyha 2022. 01. 20. 11:13
Előzmény: #145915  berlini
#145916

a rovidtávu spekulácio sem hiányzik az ingatlanpiacrol, csak amennyiben a néhány hetes, vagy honapos továbbadást nem tekintjuk annak, bár, bizonyos helyzetekben elobb megvan a leendo vevo, mint a lakás megvásárlása, remélem ez már elég rovidtávu
tehát van, sportágspecifikusan értelmezve
nyilvén egy percen belul  nem lehet tovább adni egy ingatlant, de ha kérsz tudok adni telefonszámot akinek van megkent embere a foldhivatalban, mert általában elobb akarja és tudja továbbadni, mint ahogy normál ugymenetben a nevére kerulne a foldhivatalban
 a rovid táv sportáganként értelmezendo, máskulonben butaság
berlini
berlini 2022. 01. 20. 10:54
Előzmény: #145908  lacikonyha
#145915
rövid távú spekuláció hiányáról irtam.
Természetesen van hosszú távú az ingatlanpiacon.
Rengetegen veszik anélkül, hogy ki akarnák adni vagy saját maguk akarnák használni, de az időtáv az nem pár nap vagy hónap, hanem pár év (célszerűen 5)
A kivételek biztosan megjelennek itt is, (valaki lecsap egy szenilis szomszéd néni által felkinált vételre, hogy pár nap múlva kétszeres áron adja el) de ezek azért nem jellemzőek. Ellentétben a részvénypiaccal, ahol spekulánsok tömege daytrade-el.
lacikonyha 2022. 01. 20. 10:50
Előzmény: #145910  eszter1818
#145914

ismeretlen lokácioban lévo ismeretlen lakáshoz management céget ajánlani?
bár volt olyan évfolyamtársnom aki az elso évfolyamtalálkozon azt mondta, hogy ok épitkeznek, aztán jott a kérdés hogy hol tartanak, mire elmondta, hogy az egészbol a fuggonyvásárláson van tul
--
keress a neten, kérj személyes megtekintést, és mint egy állásinterjun a munkaado vizsgáztass, kérj referenciát, elenorizz, stb
ezt kattingatva a foteledbol kis valoszinuséggel oldod meg jol
lacikonyha 2022. 01. 20. 10:40
Előzmény: #145909  Bolton01
#145913

az eddigiek szerint csak értékmegorzést kivánsz elérni egy olyan városban ahol nem nagyon van helyismereted, pedig az a kulcs
a torténelmi belvárosban vagy a kozvetlen kozelében tapogatsz ez jo irány, itt ne félj a 130-150 éves épuletek muszaki tartosságátol, az méd mind statikus nélkul épult, tapasztalati méretezések alapján nagyon tulbiztositva, egyszeru szerkezettekkel, ott fognak állni 100-200 év munva is
mivel aktiv kezelo, fejleszto és bérleti dij szedo sem akarsz lenni, és mivel van még 30+éved hátra, nyugodtan vehetsz most is, pl egy olyat mint a nemzeti muzeumra nézo teraszos
az a ház egykori legértékezebb lakásábol leválasztott legjobb szelet, az épulet felujitva, és az egész épulet csuszik át a befektetoi tulajdonlás irányába, ma is csak a kisebb hányada lakott a tulajdonosa által, vagyis tehetos tulajdonosi szerkezete van, ami tudod mit jelent
2345678 2022. 01. 20. 10:35
Előzmény: #145910  eszter1818
#145912
Találsz ilyen szolgáltató  cégeket a neten akik segítenek a lakáskezelésben. De azt nem merném felvállalni, hogy azt mondjam neked, hogy ezzel ,vagy azzal a céggel szerződj le. 
eszter1818
eszter1818 2022. 01. 20. 10:30
Előzmény: #145901  Benzedrine
#145911
Köszönöm szépen a választ!
eszter1818
eszter1818 2022. 01. 20. 10:29
Előzmény: #145905  lacikonyha
#145910
Bérlő keresést és a lakás kezelést is a cégre bíznám(hosszú távú kiadásban gondolkozom). Ezért is kérdeztem tegnap a 2 céget(addkialakasod, vagy nyolcas), mert ők bérlőt is tudnak szerezni és kezelést is végzik. Vagy tudnál javasolni megbízható céget? Szeretném a "felkészülten szemeteket" kihagyni, de nincs ilyen jellegű tapasztalatom eddig még.
Bolton01 2022. 01. 20. 10:23
Előzmény: #145908  lacikonyha
#145909
Jó megfogalmazás, az átlagár nem sokat mond, vannak tényezők és szorzók amik 10-20-30%ot modositanak fel vagy le. A hirdetési árak és a valódi vételi árak közt is vannak különbségek jócskán. Ezért is kértem pár véleményt/tanácsot, amit ismételten köszönök. Többet ért mint egy DunaHouse elemzés ...
lacikonyha 2022. 01. 20. 10:16
Előzmény: #145906  berlini
#145908

nagy kulonbség az ingatlanpiac és a részvénypiac kozott, hogy egy pillanatban az egy cég osszes részvényére árvényes árfolyamon vásárolhatsz, mig az ingatlanpiacon meg egyedi ára van minden eladoi ajánlatnak
éppen ezért az ingatlanpiaci átlagárak jok a hajra meg az idotoltésre
és természetesen az ingatlapiacon is nagyszámu spekutativ ugyletek torténnek, csak a sportágspecifikus kulonbségekkel,
mint ahogy másért fujják be a szabálytalanságot a kézilabda meccsen mint a focimeccsen, de mindkettoben van szabálytalan érintés
Bolton01 2022. 01. 20. 10:04
Előzmény: #145891  siemens
#145907

Köszönöm a hozzászólásod. Értem mit akarsz mondani, ez nem az első vagy második ingatlanok lenne, van ingatlanom több is, folyamatosan vásárolgattam kisebb nagyobb ingatlant, és nekem is azok a legkedvesebbek amiket 2008-2014 között vettem. Van 2 berbeadott garázsom, kis üzlethelyiségem, garzonom is. A legjobb vételek beker árra.20-30% bruttot hoznak, ami elég "beteg". De nem akarok még 12 garázst venni, és mint irtam folyamatos megtakarítóként a megspórolt pénz/vagyon értékmegőrzése a célom.
Érzem és tudom én is, hogy mióta a forint létezik, soha korábban nem adtak 1,5-2 M-et lakásokért.
Ha megkerdezed szuleidet vagy nagyszülőket, hogy 25éve mennyi volt 1 lakás, az tisztán látszik hogy a pénz az értéke 70-80%át elvesztette 25év alatt. Ez ami engem foglalkoztat.
berlini
berlini 2022. 01. 20. 09:58
Előzmény: #145891  siemens
#145906
Igazad van abban, hogy a részvénypiac és az ingatlanpiac ciklikus.
De itt álljunk is meg.
Ugyanis a részvénypiacon a mozgásokat, az árfolyam alakulását rövid távon a napi kereskedők váltják ki és hosszabb távon pedig a tőzsdére vezetett cég teljesitménye határozza meg.
Tehát a részvénypiacon nem csak rövidtávú kockázatok vannak, amit hosszú távú befektetési stratégiával minimalizálni lehet. Ha egy cég nem képes a konkurenciával szemben többletteljesitményre, akkor hosszú távon sem volt érdemes annak részvényeibe fektetni.
Az ingatlanpiacon azonban az adózási szabályok, meg a relative nagy értékű egységárak (lakásárak) miatt nincsen rövid távú spekuláció és árfolyammozgatás. A hosszú távú eredményességet meg (a részvényekhez képest) relative egyszerűen előre meg lehet becsülni.
Ezeket az értékalakulási tényezőket kell a vételnél figyelembe venni és akkor hosszútávon (mindegy hogy a vétel előtt mekkora volt éppen a rally) az ingatlan befektetés eredményes lesz.
lacikonyha 2022. 01. 20. 09:49
Előzmény: #145900  eszter1818
#145905

kérdés hogy mit akarsz az ugynokségtol, csak azt hogy hozzon bérlot aztán utána minden a te gondod, vagy a továbbiakat is az ugynokség végezze
a két tevékenység nem keverendo, a kozvetitotol management tavékénységet várni félreértésea helyzetnek
a management cégek havi dijat kérnek,  vannak már jok, dontoen a belso keruletekben, persze bármit nem vállalnak, ésvannak nagyon felkészulten szemetek is
Benzedrine
Benzedrine 2022. 01. 20. 09:49
Előzmény: #145903  Törölt felhasználó
#145904
Öt évre nem vennék se részvényt se ingatlant, talán egy nagy pánik alatt, de akkor is kockázatos. Ilyen rövid távra való az államkötvény. Aki 2019-ben eladta a részvényeit és átült államkötvénybe nem járt nagyon rosszul és megspórolt jópár álmatlan éjszakát meg infarktust 2020 márciusban.
Törölt felhasználó 2022. 01. 20. 09:37
Előzmény: #145891  siemens
#145903
Az optimális beszálló keresése sokszor azt jelenti, hogy húzzuk az időt, és lemaradunk a hozamról. Menjünk vissza 2019-re, és képzeljük bele magunkat, mit gondoltunk akkor.
2019-ben már azt hittük, hogy az árak elérték a csúcsot (emlékeztek Tibire, vagy Mamókára, de akkor én is ezt gondoltam, szidta itt mindenki Ncseed-et is), aztán ma már tudjuk, hogy de nem.
A részvénypiacok már 8 éven át ralliztak 2019-ben. Aztán ugyan volt egy mini válság 2020. márciusban, de egyébként vágtattak. Aki szerint 2019-ben már nem volt érdemes részvényt venni, az jól döntött?
Egyébként itt nem tudjuk a körülményeket, csak az életkort, és hogy vidéki. Nem tudjuk az össz vagyonát, annak jelenlegi megosztását, azt, hogy mikor mire kívánja majd költeni (pl. gyereknek majd jó lesz egy lakás). Ha van 400 milliója, de szeretne belőle 100 millióért budapesti lakást, az nem ugyanaz, mintha 100 milliója van, és abból. Ha 5 évre veszi, az nem ugyanaz, mintha 20 évre. Más helyzet, más válasz.
Törölt felhasználó 2022. 01. 20. 09:23
#145902
Engem meg megint megtalaltak, h nem akarom e kiadni a lakasom hosszabb tavra :)
Benzedrine
Benzedrine 2022. 01. 20. 09:21
Előzmény: #145900  eszter1818
#145901
Amíg fizetett a bérlő minden jó volt, amikor nem, akkor közölte, hogy ő csak közvetít és nem próbálta behajtani a pénzt.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek