Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sakal83 2020. 06. 06. 19:26
Előzmény: #74817  franc0
#74820
Csorog szlovakiaba betonkeritesert. Cdak egy tipp. 
Alexander_Greybeard 2020. 06. 06. 19:23
Előzmény: #74806  sakal83
#74819
Keress rá arra, hogy "ytong repedés".
Másrészt iszonyatosan utáltam vele dolgozni mindig is, de ez maradjon az én problémám. :D
OlafGrof 2020. 06. 06. 19:09
Előzmény: #74814  Swixx
#74818
Az a 11 ev ugy johet ki ha csak hetvegente dolgoztak 2 hetente 6orat, nagy melo kalakaban epitkezni, de nem 10x annyi ido.
franc0 2020. 06. 06. 19:05
Előzmény: #74813  sakal83
#74817
Nézd, Te is leírod hogy 360-ból fel lehet húzni családi házat.
Aztán valamiért mégis megveszik a fos társasházi lakásokat triplaennyiért...
Nemrég pl akartam egy betonkerítést a nyaralóba a paraszt szomszéd miatt. Keresem a szakikat, csörög nem veszi fel. Oké akkor nézek másikat, az sem. Másnap sem. Visszahívás sincs.
Egyszerűen senki nem dolgozik már ebben az elbaszott országban. 7számjegyű nettóm van, de nem tudom elkölteni bazmeg mert nincs mire/kinek.
Ha meg mégis kapok egy ajánlatot, kiderül hogy magasabb az óradíja mint az enyém, pedig azért nem 1 szinttel vagyok magasabb társadalmi pozícióban.
Szóval lófaszt sem ér a pénz, így meg hogy nyomtatják, még annyit se...
Szóval persze hogy kifizetem bazmeg mert tele a bankszámlám, munkás kéz meg nincsen.
Illetve kifizetném, ha felvenné a kurva telefont.
BesenyoVegigLakokValahol 2020. 06. 06. 18:35
Törölt hozzászólás
#74816
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 18:26
Előzmény: #74812  Swixx
#74815
nem is olyan régen szinte ténylegesen azonos minőségben a szomszédokkal oda vissza segítve huztak fel 1-2 hónap alatt egy ilyen házat költség áron... nevetséges... mostmeg azthiszik hogy ez olyan nagy dolog... fenéket csak túlmisztifikálták főleg a már elkészült használt fosokat... egy kádár kocka külső kerületben sem kellene hogy 10m-nél többe kerüljön manapság... mert el is kell bontani... csak a vidékben van az erő és a jövő a főváros és a lelketlen aglo elbukott...
Swixx 2020. 06. 06. 18:00
Előzmény: #74812  Swixx
#74814
Te jó ég... most néztem meg újra és 2006-ban kezdték, csak a feltöltés volt 7 éve. Vagyis 3 éve még biztosan nem volt kész, azaz 11 év alatt !!! Így akkor csak elrettentő példának jó.
sakal83 2020. 06. 06. 17:59
Előzmény: #74810  sakal83
#74813
Komolyan kezdem erteni hogy miert szallt el a piac. Nem sertesbol de olyan emberekkel talalkoztam mostanaban akik olyan arakat nyelnek be szakiktol hogy rohogok. Ezekszerint van itt cash. Ha valoban ilyen arak lennenek akkor hogy lehetne egy beruhazonak az agloban 27es afaval 500ert adni egy hazat?:) azert kaptok ilyen ajanlatot mert az ember maganak epit eladasra keszet es nem akar tokolni a kivitelezessel mert azon nincs beruhazoi haszna. Ezert rateszi hatha elfogadjak:) ezek az arak epitmenyre extrprofitosak. Most hogy nem lesznek fullon suepen elkezdik a kizarolag kivitelezoi munkak vallalasat!
Swixx 2020. 06. 06. 17:57
Előzmény: #74811  Swixx
#74812

Egy pozitív / elrettentő példa, mert bár sok mindent megcsináltak, de hány év alatt... talán nem látszik már a feltöltés ideje, de a kettő között 4 év volt és jó eséllyel még most sincs teljesen készen. Legalábbis nem kerültek fel, egy éves bejegyzés alapján pedig akkor még nem voltak készen. Talán azóta sem, vagyis talán 7 év alatt sem lett készen.
https://www.youtube.com/watch?v=SxOgj1-0zJU
https://www.youtube.com/watch?v=DwHH_Z7oO-E
Swixx 2020. 06. 06. 17:52
Előzmény: #74784  JeGeMeLOV
#74811

Én egy másik világ szülötte vagyok, mint az itteni hozzászólók többsége, szóval egyrészt olyasmit mondok, ami sokaknak hihetetlen, másrészt pedig mindegyik személyes tapasztalat, tehát igaz.
Hogy milyen papírjai vannak a rokonoknak,  haveroknak, az kb. mindegy. Pár alapvető dolgot kell mérlegelni egy saját építkezéskor, illetve az egyes munkafolyamatoknál.
-
1. A saját intelligenciánk. Ha nem igazodsz el a törvények, helyi rendeletek, vállalkozók árajánlatai, szerződései között, akkor a dolog felejtős. Ha nincs egy tartható pénzügyi terved, hanem bármikor megugorhat plusz 20-30%-kal, mert valamire nem gondoltál, akkor nagy baj van. (Ilyenkor jönnek a párkapcsolati problémák is.) Meg akkor is engedd el, ha nem bírod a stresszhelyzeteket. Ha nem is értesz egy munkafolyamathoz, azért jól fel kell mérned, hogy azt helyesen végezte el a szakember vagy sem. Ahogy mondani szokás: "nem tudok tojni, mégis meg tudom állapítani, hogy záp-e a tojás".
2. A fizikai teherbírás adja magát, mert hiába tudod, mit kellene csinálni, ha 3-4 óra után elfáradsz. A kézügyesség szerintem túl van értékelve. Én mindig attól féltem, hogy xy dolog nem lesz elég egyenes, függőleges, párhuzamos, stb... de mire eljutsz egy ház negyedéig, addigra belejössz. :) Nyilván érdemes olyantól tanulni, aki ért is hozzá. Nem csak csinálja néha. Ami meg igazán pepecselős szar tud lenni, arra általában van idő bőven, mint burkolás, nyílászáró beállítása, stb.
3. Az adott munkafolyamatnak milyen eszközigénye van ahhoz, hogy belátható időn belül vége legyen. Lehet-e használtan venni és utána eladni, lehet-e bérelni. Pl. azért fölösleges odahívni egy villanyszerelőt csilliárdokért, hogy kifalhoronymarózza a vezeték helyét meg kábeleket méretre daraboljon. Egy minimális háttértudással meg tudod tervezni, be tudod húzni a vezetékeket. Ő meg eljön összekötni és ennyi. Gép bérelhető vagy egy 15000 Ft-os kisflex két sorral kivágja, amit kell. Ezzel szemben egy alap kiöntéshez tök feleslegesen nekiállni 3 kis betonkeverővel meg 6 emberrel, de még egy komolyabb géppel is akár. Inkább kerüljön jóval többe, de rengeteg időt és energiát meg lehet spórolni.
4. Olyan nincs, hogy a haverok meg távolabbi rokonok majd ingyen dolgoznak. Kevesebbet kérnek, de sokszor annyit sem ér a jelenlétük. Csak téged is feltart a fölösleges dumálással meg igyunk, cigizzünk, stb.
5. A gázbekötés/fűtésrendszer szívás, de a víz-villany házilag simán megoldható, csak az összekötéseket csinálja szakember.
6. A legfontosabb kérdés pedig maga a méret. Nagyon nem mindegy, hogy 2 embernek akarsz 70-80 nm-t és majd esetleg később lesz tetőtér vagy csatlakoztatott "alsóépület" vagy pedig eleve 4en vagytok és két szinten 150 nm a cél. Előbbinek már a jövőhéten nekiállnék simán, utóbbinak már a gondolatától is rosszul lennék.
-
Ha azért építenéd magadnak, mert élvezed a fizikai aktivitást + hogy valamit létrehoztál a semmiből, akkor hajrá. Ha csak anyagi megfontolásból, akkor félő, hogy meggyűlölnéd az egészet.. és a plusz stressz az életed más területein is problémát okozna.
sakal83 2020. 06. 06. 17:51
Előzmény: #74807  Placi82
#74810
Em tennem nyilvanossa. De javaslok nem az internetrol tajekozodni hanem akar videki ingatlanirodanal erdeklodni hiteles kivitelezoknel. Gondolj mar egy kicsit bele az it emitett 650pernm epitmenykoltseg hogy jon ki amikor egy 120nmes haz kb 52nap 5fovel? Az 260mn. Netto 50epernapnal is 13m a munkadij egy kivitelezonek nagyon max a tobbi  47m netto hol van? Az anyagarat mar nem tudom pontosan de 25mbol szerintem korrekt anyagot veszel:) ismerosok most fejeztek be 5%os afaval egy 140nmes csecse hazat es cakli puder keritessel 38mnal alltak meg kivitelezovel es tervvel csak a telekar maradt. Ebben a klima es konyha is benne volt.
Placi82 2020. 06. 06. 17:43
Előzmény: #74801  JeGeMeLOV
#74809
Amúgy nem kell monolit födém, csimalhatod E-gerendas rendszerből is de a 6.6m es E-gerendakat emlegetni a haverokkal nem lesz könnyű :) 
Placi82 2020. 06. 06. 17:35
Előzmény: #74806  sakal83
#74808
Ytongot én is valaszfalra használnak csak
Placi82 2020. 06. 06. 17:34
Előzmény: #74805  sakal83
#74807
Akkor engem vastagon atbasztak az ajánlatokkal 😀. Küldenél legalább 1 honlap címet, vagy vmi nevét, aki ennyiért vállalja, és megbízható, kapsz sikerdijat. 
sakal83 2020. 06. 06. 17:22
Előzmény: #74804  Alexander_Greybeard
#74806
Miert?
sakal83 2020. 06. 06. 17:18
Előzmény: #74799  Placi82
#74805
Videki aki eljon pestre. Az 52 nap a netto. Ez a technologiai szaradas idok nelkul van. Ennyi nap van effektiv munka. 2016ban 180kpernm volt az epitmeny nettoban!:) a te araid a kivitelezo aki rateszi a beruhazoi arat:)
Alexander_Greybeard 2020. 06. 06. 16:59
Előzmény: #74798  sakal83
#74804
Egyet szeretnék hozzáfűzni: Ytong soha, nem szabad.
impudent 2020. 06. 06. 16:26
Előzmény: #74793  mr_bob
#74803
Amit másuk grafikonokkal exceltablakkal ksh mintakkal egy konyv terjedelemben mondanak Néked amit az utan se értesz azt En egy két mondatban élmondom
Placi82 2020. 06. 06. 16:23
Előzmény: #74801  JeGeMeLOV
#74802
Kihozhatod 350 e ft/m2 a házad , de 270 nappal számolj az építési napló megnyitásátol  a vegeig. Az epitoanyag, most lesz, nem kell korrumpalni a tuzepen hogy időben kapj😀. És valami csoda folytán meg olcsóbb is lett. Sztem azért mert új építkezések 2020 bán már nem indultak, és ezt komolyan mondom 0 db szinte Pesten és az agloban, ami folyamatban van azt meg végig viszik. De én is beszartam tőle, szerkezetkész után talán atvennem. 
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 06. 06. 15:47
Előzmény: #74800  Placi82
#74801
Hú köszönet a reakciókért! Nagyon durva árak ezek. Plusz az idegeskedés... Tényleg nem való ez nekem. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók