Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 23:34
Előzmény: #74809  Placi82
#74880
Miért nem jó a kerámia gerenda, belestest?
Azt elbírják haverokkal.
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 23:28
Előzmény: #74877  Swixx
#74879
Azért hadd reagáljak arra amit írtál villanyosnak kivésed a falat meg behuzod a kanócot a szaki meg jön és leköti hát elméletben jó , gyakorlatban találtál már valakit erre? :) 
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 23:22
Előzmény: #74877  Swixx
#74878
Nem fért volna bele színezés 1 alkalom per oldal !!  Váá :) halgass a melosra .:D
Swixx 2020. 06. 06. 23:20
Előzmény: #74873  Swixx
#74877
Nyilván úgy értem, hogy a száradási idők mellett összességében belefért volna 2 olyan munkanapba, amikor tényleg dolgoznak is, nem cigi-kávé-várjukazanyagot van. :) Meg nyilván számít az időjárás, évszak, stb, mert nyár közepén vagy esős időben szívás van. Ez nálunk ősz eleje volt.
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 23:16
Előzmény: #74875  Alexander_Greybeard
#74876
Ezért maradok én is otthon melósként . De legalább szart nem adok ki a kezem közül .
Alexander_Greybeard 2020. 06. 06. 23:12
Előzmény: #74871  Törölt felhasználó
#74875
Jó okkal nem mentek el az ilyenek külföldre és ezt ők tudják a legjobban.
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 23:11
Előzmény: #74870  Alexander_Greybeard
#74874
Mély tisztelettem !  Komálom az okos hozzászólásaidat ! Bölcs okos szavak !
 De az építőipari  brigádok átlag életkora mennyi?  Amit látsz?  Én öregeket látok mindenhol és néhány fiatal culágert. Hol az egészséges utánpótlás ? :)
Swixx 2020. 06. 06. 23:08
Előzmény: #74866  sakal83
#74873

"egy fsztes 120as haz szigetelese szinezese 3 max 4 nap."
-
Egy korábbi barátnőm házát (kb. 80 nm) úgy csináltuk meg a legjobb barátommal, hogy mi ketten leszigeteltük pár részletben (szabadidőben egy hét alatt), aztán ő eljött a kinti melós csapattal hétvégén egy kora reggel és 4en körbeértek kora délutánra. Ahhoz kell a rutin, abban nem tudtam segíteni. A 3 ember kapott benzinpénzt, piát, pizzát, meg haverom is elment egyikhez 1 napra, másiknak adott mást, harmadiknak elég volt a köszönöm is. Én meg rendeztem egy nagyon baráti árral neki a munkáját + közbenjárást. (Meg korábban én is segítettem neki másban.)
Ja, és ez egy 40 éves kockaház volt görbe falakkal, kisméretű téglából, ezer nyílászáróval. Ki se számoltuk, mennyi lett volna "hivatalosan", de az összeszokott 4 fős csapatnak 2 munkanap simán elég lett volna mindenre.
Persze normális állvány sem volt, csak egy kölcsönkért ezeréves vasállvány 2 pallóval. Csak éppen az volt a cél, hogy végezzünk, haladjunk, nem pedig "hogyan lehet eljátszani, hogy sok munka van vele".
Kapitanyur
Kapitanyur 2020. 06. 06. 23:07
#74872

Ha már volt, akkor elnézést...9 nm-es felújítandó 36 millióért...
Mondjuk a felújítást az eladó fizeti...
https://m.ingatlan.com/v-ker/elado+lakas/tegla-epitesu-lakas/budapest+5+kerulet+vaci+utca/30959707
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 23:07
Előzmény: #74870  Alexander_Greybeard
#74871
Aztán a brigád elhúz ha olcsó pénzért nagy az elvárás , nem a megbízó diktál, ha nagyon pampog irány dajcsland.
Alexander_Greybeard 2020. 06. 06. 23:04
Előzmény: #74866  sakal83
#74870
A rossz brigádok sem feltétlenül hülyék csak leszarják az egészet.
Ha nincs bejáratott partner, akkor szerződtetni kell egy független műszaki ellenőrt és erről nem szólni előre a brigádnak. A munka minősége rögtön megugrik. Így is vannak kockázatok bőven, de lehet csökkenteni.
Mondjuk megbízható műszaki ellenőrt sem találni minden bokorban...
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 22:59
#74869
Most bajlódok  ezzel a tetves  sorházzal , ha kész lesz , szokásos minimalista stílusban , hát elgondolkodtam a napokban a hitelen. Pedig megrögzött hitel ellenes vagyok.Lehet belállok a sorba lehet.
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 22:54
Előzmény: #74866  sakal83
#74868
A többit jól mondod  ,ezért örülök vidékiként ,hogy megbecsülik a szaktudásom itt.
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 22:52
Előzmény: #74866  sakal83
#74867
Házat szinezni vödrös nemesvakolattal egy oldalt csak együtemben lehet , körkörös halszâlka mindegy , különben nem egyszerre köt szárad.
sakal83 2020. 06. 06. 22:46
Előzmény: #74855  Placi82
#74866
Xv es aglo valamint egy picit meg a szuleim reven nyugat moi varosban egy epites es 2 felujitas. Valamint par lakas felujitasa van a szamlamon. A tapasztalat: jo tervezos egy megbizhato kivitelezo akinek sajat brigadja van es 20plusz eve nyomja es a szerzodeseben nincs reszletezve minden:) a videki ingazlannal ha hiszed ha nem egy kockas lapon rairt par szamot es osszeadta a vegen hogy x osszeg es ket reszletben elkerte:) dolgoztattam vele itt pesten fodemszigetelesen 5 ora alatt vegeztek egy szemetet nem hagytak. A bpi szaki... 2 hetet mondott es 60%al tobb arat... amikor szamon kertem hogy mirol beszel mint arban mint idoben a magyarazata az volt nyaron nagyon meleg van:) volt olyan aki elobb akart kartonozni mint fodemet szigetelni... biztos van jo pesten de keves. Es jelzem hogy ezt a brigadot fel eve lattam egy 900ftpernmes tarsashazon melozni... csak egy kis pelda: egy fsztes 120as haz szigetelese szinezese 3 max 4 nap. Itt latok olyat hogy 2-3hetig tart. Ne vicceljunk. Ezek nem dolgoznak csak penzt akarnak. Egy 50ezres napi dij korrekt meg nyugaton is erre 10eftert rakjak a hidegburkolatot mar. 2 ember lazan 25-30nmert 1 nap alatt lepakol akkor hogy is van ez? Sajnos ugy hogy van penze az embereknek kozben az allam qva nagy kapacitasokat kot le igy kialakulhatott a szabadrablas sajnos. Es itt nem a szakik kihasznalasat szeretnem mert 50e ft az 50eft per nap. Lattam olyan szamlat hogy a feketen 25pernapert alkalmazott videki szaki egy napi hidegburkolasaert egy tarsashazba a brigadvezeto 238e ftos szamlat nyujtott be anyag nelkul...
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 22:43
#74865
No megen a régi mantra ,QE igaz igaz , de a jó minőségű otthonok attól még drágák lesznek mert szaki az meg drága meg az építő anyag se olcsó. A lepusztult fostalicskáknál lehet  korrekció .
Placi82 2020. 06. 06. 22:39
Előzmény: #74859  impudent
#74864
A fed repo ügyletek, és a penznyomda, QE lazítás miatt a pénz, már nem tűnik el a rendszerből, na de a bizalom, na az eltunhet, és utána lehet egy visszarendezodes. 
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 22:36
Előzmény: #74859  impudent
#74863
Ez van. Sajnálom őket. De mit mondjak vegyenek lepukkantat ? És ujitassák fel ? Miből ?  Arra már nem telik , mert örülnek ha az önerőt összekaparják . 
Csillionaire 2020. 06. 06. 22:35
#74862
Ha már XIII, egy ideje azon tűnődöm, hogyan úszta meg eddig az angyalföldi kertvárosi rész (Béke-Kámfor-Göncöl-Gyöngyösi) a társasházi beépítéseket és maradt családi házas övezet. Miközben a Béke-Jász szakaszon szinte az írmagját is kiírtották lassan a családi házas résznek (telekfelvásárlás=>társasházépítések egymás s@ggébe).
impudent 2020. 06. 06. 22:35
Előzmény: #74857  Csillionaire
#74861
Valaki él akarta cserélni a marinapartit az enyémre finoman de keményen élhajtottam.
Nálam egy budai kozponti nem egy kategória.
Nem haza beszélek mert Nékem amilyen helyen vagyok az út végén a csúcskategória végig jártam az összes irányado kornyeket.
A marina messze nincs benne

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók