Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Borsodi_Bivaly 2020. 01. 25. 20:59
Törölt hozzászólás
#58080
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 01. 25. 20:48
Előzmény: #58078  Törölt felhasználó
#58079
Életszerű. Annyi megjegyzésem van hozzá hogy mikor lejár az állampapír lesz helyette másik állampapír. Főleg ha közben tényleg kiapad az EU pénzpumpa, akkor még több békekölcsön fog kelleni. Szóval sok változós ez a játék.
Törölt felhasználó 2020. 01. 25. 20:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#58078

"Meg amúgyis. Hosszútávon miért lenne kitartó lufi? Elöregedő országban? Bp."
Nyisd meg a legelső lapot, 2014 április. mintha csak onnan másoltad volna a hozzászólásodat :)
Egy dolog csak a biztos, a piac beszűkült és beszűkült piacon tudva levő, hogy kitörés vagy kitörés sorozat jön valamikor, de a kitörés irányát le vagy fel mindenki csak találgatja. Ahogy a tőzsdén is történik, ha beszűkül a chart, ugyanígy mindenki pofázik mindent, hogy merre fog menni és felüknek igazuk lesz :)
Nem azt mondom, hogy megint tripláznak az árak, meg az ingatlan piac szerencsére jóval de jóval lassabb mozgású, mint a tőzsde. Emiatt ez a beszűkülési szakasz évekig is tarthat, de a vége kitörés lesz valamelyik irányba, ez az egy dolog biztos csak a tőzsdei tapasztalatok alapján.
Attól, hogy nem vesznek most kéglit a zemberek, nem lett kevesebb a pénzük, sőt. Ott ül map+-ban is mennyi, 5 év múlva horror mennyiség jár le.
Persze bármi lehet, ha a beszűkülési szakasz véget ér, mehetnek bármelyik irányba az árak. Ezt csak találgatni lehet, senki sem tudja előre.
Az én tippem, hogy a beszűkülés végén megugranak az árak, mondjuk érzésre 10-15%-t a szűkülési fázis után 6-12 hónapon belül. nem mostantól számolva, hanem majd a jövőben valamikor. Én megpróbálok még addig vadászni, amíg lehet és tart a piac beszűkülése, mert utána nagyon bizonytalan, hogy mi fog jönni. Én felfele várom után, más meg lefele, egyikünknek igaza lesz.
Ha egy kéglit le tudok alkudni a befektetési ársávba, akkor megveszem. Ez a taktikám és utána nem érdekel, hogy merre és hogyan, elég lesz nekem a havi bevétel is a boldogsághoz.
johai 2020. 01. 25. 20:38
Előzmény: #58072  1kor13
#58077
Minden dolognak 2 oldala van.
Egyik csoport az erdeke szerint beszel,a masik objektivabb,de a hatterben azert itt is kimutathato az erdek,ami meghatarozza a tudatot.
Az elso a hoh-hoh csoport,atgazolnanak mindenen.
A masodik nyilvan ennek ellentmond,amit objektiv tenyek is alatamasztanak,ezert sikeresebbek mar mint az elso.
Törölt felhasználó 2020. 01. 25. 20:31
Előzmény: #58074  hunor555
#58076

Ez nem rossz ötlet egyébként, én a bátyámat gondoltam, hogy elküldöm elsőnek, csak valami más család nevet mondjon, mert amilyen bunkón tud tárgyalni, hát őt tutira nem fogja megvenni, de legalább a tulaj szándékait és hajlékonyságát ki tudja puhatolni. Annyira nem hasonlítunk, nem fogja észrevenni :)
A gond ott lesz, hogy nagyon kevés ingatlanos vállal ilyent, mert egyébként itt kijönne, hogy milyen penge gyerek a tágyalás technikában, de a többségnek kimerül a tudása a nyelvtannáciskodásban meg a fotóművészetben és akkor valakiknek hiszik magukat, mert ismerik a begyakorolt hívószavakat, meg előnyös fotókat tudnak csinálni. Egy komolyabb ártárgyalást meg lehet még a bátyám is jobban lezavarna, pedig neki tényleg nagyon egyszerű, de legalább lényegretörő a tárgyalási stílusa :) Azért a tulajok arca epic, amikor megmondja nekik, hogy a frissen felújított fürdő egy kalap sz.r és eltördelné a kezét annak aki ilyen csámpásan rakja fel a csempéket meg nem szilózza körbe a kádat. Ja, hogy a tulaj sk csinálta a legnagyobb, hát van ilyen :)
Borsodi_Bivaly 2020. 01. 25. 20:24
Törölt hozzászólás
#58075
hunor555
hunor555 2020. 01. 25. 20:19
Előzmény: #58071  Törölt felhasználó
#58074
Dehogy nem lehet. Ha befürdesz legközelebb az asszonyt küldöd az alkusszal :D
Borsodi_Bivaly 2020. 01. 25. 20:15
Törölt hozzászólás
#58073
1kor13
1kor13 2020. 01. 25. 20:08
Előzmény: #58063  gombócból_is_sok
#58072
Elég csak a kommentet elolvasni, és rögtön tudom, hogy ki írta. Vagy a nevet elolvasom, és tudom, hogy mi a komment.  Lehetne ebből készíteni egy kvízt, a főnyeremény pedig egy "Impudent összes" lenne. 
Törölt felhasználó 2020. 01. 25. 20:05
Előzmény: #58067  gombócból_is_sok
#58071
Én az irónia mellett egy dolgot nem értek. Az csak egy dolog, hogy felkészül-e valaki amikor súlyos tízmilliókat akar elkölteni, de például pont a fórumokról lehet tudni, hogy rengeteg a hazudozó ember, aki a saját sikertelenségét fórumokon akarja kompenzálni.
Tőzsdefórumon buknak le rendszeresen a majmok, amikor bemondják, hogy eladnak vagy vesznek sok ezret x részvényből, aztán ha nézi az ember a könyvet, akkor lát olyasmit, hogy ja vett valaki 10 darabot :)Amit viszont mondani akarok, hogy van több használható ingatlanos, akit megfelelő díj ellenében hajlandó az ár vitát megoldani helyettünk. Nem sokan vállalnak ilyent, mert ez komoly tárgyalás technika, de én például tervezem, hogy bevonok ingatlanost majd, van pár arc, akiről tudom, hogy a homokot is el tudná adni az araboknak.Érted odamegy a fogalmatlan ember, aztán vagy bunkón alkudozik, túl sokat és azért nem jön össze az üzlet (én beleesek ebbe a kategóriába néha) vagy nem mer alkudni. Egyik kéglim eladások basszus a gyerek még majdnem elnézést kért tőlem, hogy 200e forintot alkudott :) Miközben engedtem volna akár 500e-t is. A gond persze ott van, hogy senki nem tudja előre, hogy ő a szuper képességeivel mennyit tudna lealkudni és erősen túlbecsüli a képességeit. Ezért aztán mondjuk az alkusszal se lenne egyszerű megállapodni. Érdemes azért ezen elgondolkodni, van pár jó dumás, jó alkusz az ingatlanosok között is és jó érveik vannak, szinte megérzik a tulaj gondolatait.Egyébként, hogy ingatlan témában adjak csámcsogni valót.Nem ezt, de ismerősön keresztül egy hasonló panel kéglit nézegettem nem régen. 28-30m körül befektetői szemmel bele lehetne vágni, de még messze vannak az árak és a tárgyalás technikám se a legjobb, mert a tulajok reakció véleményesek, amikor meghallják az én ajánlatomat :) Nem szidom a kéglit, de megmondom, hogy eddig tudok elmenni, viszon már másnap tudom adni a pénzt. Egyelőre még senkit nem hatott meg. Erősen gondolkodom egy profi alkusz bevonásán, sikerdíj fejében, mondjuk max 1milla. Az csak benne a trükk, hogy ezt egyszer lehet eljátszani, tehát az nem fog működni, hogy én megpróbálom lealkudni és megnézem meddig jutok el, és utána bevonom az alkuszt, hanem hát egyből vele kell menni és ki kell találnom, hogy én vajon mennyire tudnám lealkudni és ahhoz képest feldobni egy sikerdíjat, meg persze fizetni az óradíját, ha mégsem sikerül.Na ilyesmi kégliket nézegetek. Hihetetlen jó beosztású, wc-fürdő elkülönítve, 3 külön bejáratú szoba. Simán kiadható 3-4 embernek, havi 160-180e bevétel egészen simán. Közlekedés kiváló. Parkolni mondjuk nem lehet a környéken, csak ha nagymamát leültetjük reggel a stokedlire, hogy ott kötögessen estig és foglalja a parkoló helyet :) de a bérlőknek általában nincs autójuk.Az árnak még sokat kell szelidülnie, de úgy érzem egy vagy kettő ilyesmi panelt én be fogok húzni jövőre vagy utána.
https://ingatlan.com/xiii-ker/elado+lakas/panel-lakas/budapest+13+kerulet+angyalfoldi+ut/30594688
johai 2020. 01. 25. 20:04
Előzmény: #58068  impudent
#58070
Egyaltalan az a modi ami itt megy abszurd.
Kinyog egy arat az elado,aztan nem enged belole,inkabb bezapul:)
johai 2020. 01. 25. 20:03
Előzmény: #58067  gombócból_is_sok
#58069
Nem egeszen,az elado ur fogja majd visszahinvni,ha valoban el akarja adni,nemcsak hirdetgetni akar.:)
Na nem most par honap mulva,ki kell tudni varni,nem beszelve arrol adodhatnak jobb lehetosegek,tele zsebbel.
impudent 2020. 01. 25. 19:53
Előzmény: #58065  gombócból_is_sok
#58068
Nem vagyok hulye hugy ilyen valotlan dolgokkal foglalkozzak ezt meghagyom par yuppinak akik azt se tudjak hol vannak
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 01. 25. 19:43
Előzmény: #58066  johai
#58067
Bizony, aztán odamegy és mondja, hogy eladó úr, jó lesz huszonötnek az a negyven, olvastam, úgyhogy ide vele. És eladó uram látja, hogy felkészült vevővel van dolga, így enged. Ez így megy, igaz?
johai 2020. 01. 25. 19:39
Előzmény: #58063  gombócból_is_sok
#58066
Berlini szerint nem olvassak ezt a forumot,plane akkor nem amikor csokkeno eladasokrol esik szo,brutal arakon.
Nem erdekli az embereket,ha 40 milla egy garzon,kifizetik,van mibol halla ov csudallatos gazdasagpolitikajanak,mindenki milliomos lett!:)
Kiss Erzsebetet mit erdekli ez a forum,meg visszariasztana a veteltol,inkabb csevereszik a faszbookon,szive joga valasztani,es ha mar egyszer elszanta magat..,hat ez nem igy mukodik,mindenki igyekszik a hasonlo cipoben jaroktol valos informaciot beszerezni,ezert ideteved,hiszen penzrol van szo.
Erot vesz magan,es felfuggeszti a csevereszest,szomszeddal fc csoporttal,sok informacio kell neki,raadasul a kormanyban es hasonlokban nemigen bizik mar.
Lakastopikot keres,es ezt talalja.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 01. 25. 19:28
Előzmény: #58064  impudent
#58065
Márpedig afelett vannak. Retek helyen van kevesebb pénzért is, de ha olyat akarsz ami mondjuk metró közelében van és nem lepra meg nem mondjuk az Üllői úton nyolcvan decibeles zajban és vibrációban, akkor húsz alatt nem találsz semmit.
impudent 2020. 01. 25. 19:22
Előzmény: #58063  gombócból_is_sok
#58064
Viccesek ezek a pesti 20 millió feletti garzonok.
10 milla korul ernek persze max.15 is lehet.
Elkepeszto szurrealitas.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 01. 25. 19:11
Előzmény: #58062  johai
#58063
Elképzeltem ahogy Kiss Erzsébet garzont készül venni Káposztásmegyer II-n de előtte idekattint a portfolio magas minőségű és színvonalú fórumán a lakás/ingatlan árak topicra és gondolkodóba esik aztán változtat a korábbi elgondolásán.
 
Valójában aki itt van az se figyel arra amit a másik mond. Van akinek nem is kell, mert a háromtárcsás gép folyton NÉGY cseresznyét teker ki a számára, olyan szerencsés gyárilag.
johai 2020. 01. 25. 19:03
Előzmény: #58061  berlini
#58062
Ertem.
Ez esetben melyik forumot olvassak?
Mert en ha valamit venni akarok eloszor megnezem azoknak a tapasztalatait akik vettek az arubol,szolgaltatasbol....csak azt ne mond hogy nem informalodnak ilyen nagy osszegu befektetesnel.
berlini
berlini 2020. 01. 25. 18:53
Előzmény: #58042  johai
#58061
Benneteket nem olvas csak pár tucat csalódott, pénznélküli ember.
És ők is jobban tennék, ha inkább ismerőseiket, barátaikat győzködnék a következő választásig.
Semmilyen hatást nem értek el.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek