Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Pistike12 csütörtök, 22:35
Előzmény: #224860  Pistike12
#224861
Jaj bocs, osszekevertem a regeimet:) 
Pistike12 csütörtök, 22:35
Előzmény: #224856  Ishar
#224860
Köszönöm munison. 
gorgeri csütörtök, 22:07
#224859
Ingatlan megtekintésekor volt már, hogy valami nagyon neccceset akartak aláiratni veletek megtekintési nyilatkozatként? Ha igen, hogyan reagáltatok? Engem tökre meglepett, hogy szokás ilyet iratni manapság. Bár természetesen értem, hogy miért van és alapvetően jogos is, de láttam már olyat, ahol kb. ki akarják veled is fizetni a jutalékot, ha nem az eredeti ingatlanoson keresztül valósul meg az adásvétel.
Vodafonelive
Vodafonelive csütörtök, 20:40
Előzmény: #224855  slash
#224858
Ahogy máshol is, és más is írja, hogy a 2. kerület bizonyos részén is van eltérés tuti itt is... Nyilván nem arra gondol az ember, hogy az egész ház, hanem egy kisebb lakás a nagyobb társasházi részen.
N0MAD csütörtök, 19:45
Előzmény: #224856  Ishar
#224857
Igaz.
Ishar
Ishar csütörtök, 19:42
Előzmény: #224854  N0MAD
#224856
Teljesen felesleges kommunikációba bonyolódni PistikeTizenkettővel.
slash csütörtök, 19:12
Előzmény: #224852  Vodafonelive
#224855
Melyik részét? A Rodeo Drive és a Beverly Hills Gateway között! :-)
Wekerle egy fogalom, ott nincsenek rossz utcák! 120M ft öreg ház! Alku nincs, a nénje kemény mint a szikla!
N0MAD csütörtök, 18:51
Előzmény: #224850  Pistike12
#224854
De, pont azt csinálod, ugyanazt írod századszorra, a tavalyiakat meg letagadod.
Vodafonelive
Vodafonelive csütörtök, 18:21
Előzmény: #223894  siemens
#224853
Ha valaha sikerült, hol, mit, mikor? Érdemes ezzel próbálkozni? Nekem lejárt a személyim és újra kellene fizetni a "tagdíjat".
Vodafonelive
Vodafonelive csütörtök, 18:11
Előzmény: #224834  hunball2
#224852
Wekerletelep melyik részét érdemes nézni? Melyik "negyede" számít a jobb környéknek? Ami az M5 felől, Határ út, Ady Endre út vagy a Hunyadi u. fele megy? Úgy gondolom mindegyiknek megvan az előnye-hátránya de érdekelne a véleményed, naponta megyek végig reggel sétálva és full nyugis.
gyula1971
gyula1971 csütörtök, 17:14
#224851
Nem semmi.-Páratlan befektetési lehetőség a Parlament mellett!
Négyzetméter ár :€ 13.500 / m2-- Lakás állapota:Felújítandó.-
https://a1ingatlan.hu/buy/2796/paratlan-befektetesi-lehetoseg-a-parlament-mellett
Pistike12 csütörtök, 17:11
Előzmény: #224848  N0MAD
#224850
Blah blah blah. 101xre mar nem irom le mit irtam, tudsz olvasni vsak nem akarsz. 
Az ingatlanhoz jutas konnyebb lett, olcsobbak lettek az ingatlanok, az albiarak is kulonosen, a 19% hozam meg elerheto. 
No para, orban for president forever! 
Igazad van es volt es lesz mindenben:) 
Pistike12 csütörtök, 17:07
#224849
Na egy ujabb gyongyszem kiszamolo urtol:
https://kiszamolo.hu/megelni-passziv-jovedelembol-munka-nelkul/
" (A saját ingatlan, amiben laksz, az nem vagyontárgy, hanem lakhely, ezért azt ne számítsd bele a pénzügyi vagyonodba.)" 
Teljesen komolytalan ez az ember:) 
N0MAD csütörtök, 17:04
Előzmény: #224847  Pistike12
#224848
Ne zsibbasszál már légyszives.Még mindig az a téma hogy tavaly akinek volt pénze ha nem vett örökre kiárazódik idénre.
Erre ráduplaztál hogy tavaly őta egy tizmillát emelkedtek a panelek, 25-33%al ugye.
De amikor valaki válaszol egy konkrét kommentedre akkor azonnal másról beszélsz önrész meg tőkeáttétel meg anyámtyúkja.
Egyszer vállalnád már fel amit tavaly mondtál. Minap mar linkeket hoztam rá, mert azőta már  sose mondtad. És azonnal mellébeszélsz hogy akinek sose volt pénze és még albérletet is fizetett annak nem kamatozott a nemlétező pénze.
Ez már trollkodásnak is zsibbasztó. 
Pistike12 csütörtök, 15:59
Előzmény: #224843  N0MAD
#224847
Tovabb nyomod a full kretent jovanna:)
100/adx is:) mi faszt ersz az onresz erejeig a csudakotvennyel?  0.2x0.16-albi koltseg. Csodalatos. 7m onresznel lett 1.02m ftod. Albira meg kitolot 2.5mot, kozben meg a 35mos panel meg felment 42mra.
Hudejoljart aki kivart. Csak 8mval tavolodtal:) :) magyarazd meg sztem szemtol szemben egy a piacra belepni szandekozoval, aki az onerot hajtja... Sztem utestavolsagon kivul maradj:) 
Illetve rogton meg adjal hozza meg 19%ot tavaly osz ota hatha ugy jobb, bar meg nincs kifizetve es nem 2 ev volt... 
Xis24 csütörtök, 15:27
#224846
Akkor most próbálok ismét lelépni a fórumról 😃 Hátha most sikerül. Szép napot.
Xis24 csütörtök, 15:23
Előzmény: #224844  Xis24
#224845
Viszont Nomadnsk is legyen igaza... mert még az igazság is relatív. Nagy álltalánosságokban én sem hiszem, hogy 10-el mentek a panelek. A "hulló késes" eladásoknál azért el tudom képzelni. Lásd esésnél pánikban még azon is szoktak vitatkozni, hogy meddig is esett a Bitcoin.😃
Xis24 csütörtök, 15:04
Előzmény: #224842  N0MAD
#224844
Paneleket nem ismerem. De ha az én álltalam nézett újszerű téglákkal baj volt, akkor a panelek se nagyon mehettek. én el tudok képzelni olyan eladót, akinek nagyon kellett a pénz és nagyon nyomott áron eldobta. Lásd covid belváros. Ott is mi volt. Szitokszó lett a belváros. Ott is ki tudja ki mit dobott el és mennyiért. Jaa és ugye nem biztos hogy rosszulj járt.. vett egy kis Telekomot aztán az azért hozott a konyhára. Mint a fórumtárs egyszer felvilágisított.. lehet én örülök egy nagyobb alkunak de lehet.. hogy ez aladó másra lő és sokkal több pénzt csinál mint amennyit én lealkudok.
N0MAD csütörtök, 14:56
Előzmény: #224842  N0MAD
#224843
Pláne az állampapírhozamot kiröhögve.
Azert maradjunk már a földön hogy hülyeség a 16+19% mert a lakások akkorát mentek higyha kamatoztattad az árát  akkor is örökre kiárazódtál.
Ez meg trollkodásnak is erős. Es ez nem azt jelenti hogy állampapír az isten,  de ezzel vetette össze a barátunk.
N0MAD csütörtök, 14:53
Előzmény: #224840  Xis24
#224842
A 10% és a +10milla az nagyon nem ugyanaz egy panellakásnál :)
Xis24 csütörtök, 14:46
Előzmény: #224840  Xis24
#224841
ja igen.. telón 20-25%. 😃

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek