Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
slash ma, 19:12
Előzmény: #224852  Vodafonelive
#224855
Melyik részét? A Rodeo Drive és a Beverly Hills Gateway között! :-)
Wekerle egy fogalom, ott nincsenek rossz utcák! 120M ft öreg ház! Alku nincs, a nénje kemény mint a szikla!
N0MAD ma, 18:51
Előzmény: #224850  Pistike12
#224854
De, pont azt csinálod, ugyanazt írod századszorra, a tavalyiakat meg letagadod.
Vodafonelive
Vodafonelive ma, 18:21
Előzmény: #223894  siemens
#224853
Ha valaha sikerült, hol, mit, mikor? Érdemes ezzel próbálkozni? Nekem lejárt a személyim és újra kellene fizetni a "tagdíjat".
Vodafonelive
Vodafonelive ma, 18:11
Előzmény: #224834  hunball2
#224852
Wekerletelep melyik részét érdemes nézni? Melyik "negyede" számít a jobb környéknek? Ami az M5 felől, Határ út, Ady Endre út vagy a Hunyadi u. fele megy? Úgy gondolom mindegyiknek megvan az előnye-hátránya de érdekelne a véleményed, naponta megyek végig reggel sétálva és full nyugis.
gyula1971
gyula1971 ma, 17:14
#224851
Nem semmi.-Páratlan befektetési lehetőség a Parlament mellett!
Négyzetméter ár :€ 13.500 / m2-- Lakás állapota:Felújítandó.-
https://a1ingatlan.hu/buy/2796/paratlan-befektetesi-lehetoseg-a-parlament-mellett
Pistike12 ma, 17:11
Előzmény: #224848  N0MAD
#224850
Blah blah blah. 101xre mar nem irom le mit irtam, tudsz olvasni vsak nem akarsz. 
Az ingatlanhoz jutas konnyebb lett, olcsobbak lettek az ingatlanok, az albiarak is kulonosen, a 19% hozam meg elerheto. 
No para, orban for president forever! 
Igazad van es volt es lesz mindenben:) 
Pistike12 ma, 17:07
#224849
Na egy ujabb gyongyszem kiszamolo urtol:
https://kiszamolo.hu/megelni-passziv-jovedelembol-munka-nelkul/
" (A saját ingatlan, amiben laksz, az nem vagyontárgy, hanem lakhely, ezért azt ne számítsd bele a pénzügyi vagyonodba.)" 
Teljesen komolytalan ez az ember:) 
N0MAD ma, 17:04
Előzmény: #224847  Pistike12
#224848
Ne zsibbasszál már légyszives.Még mindig az a téma hogy tavaly akinek volt pénze ha nem vett örökre kiárazódik idénre.
Erre ráduplaztál hogy tavaly őta egy tizmillát emelkedtek a panelek, 25-33%al ugye.
De amikor valaki válaszol egy konkrét kommentedre akkor azonnal másról beszélsz önrész meg tőkeáttétel meg anyámtyúkja.
Egyszer vállalnád már fel amit tavaly mondtál. Minap mar linkeket hoztam rá, mert azőta már  sose mondtad. És azonnal mellébeszélsz hogy akinek sose volt pénze és még albérletet is fizetett annak nem kamatozott a nemlétező pénze.
Ez már trollkodásnak is zsibbasztó. 
Pistike12 ma, 15:59
Előzmény: #224843  N0MAD
#224847
Tovabb nyomod a full kretent jovanna:)
100/adx is:) mi faszt ersz az onresz erejeig a csudakotvennyel?  0.2x0.16-albi koltseg. Csodalatos. 7m onresznel lett 1.02m ftod. Albira meg kitolot 2.5mot, kozben meg a 35mos panel meg felment 42mra.
Hudejoljart aki kivart. Csak 8mval tavolodtal:) :) magyarazd meg sztem szemtol szemben egy a piacra belepni szandekozoval, aki az onerot hajtja... Sztem utestavolsagon kivul maradj:) 
Illetve rogton meg adjal hozza meg 19%ot tavaly osz ota hatha ugy jobb, bar meg nincs kifizetve es nem 2 ev volt... 
Xis24 ma, 15:27
#224846
Akkor most próbálok ismét lelépni a fórumról 😃 Hátha most sikerül. Szép napot.
Xis24 ma, 15:23
Előzmény: #224844  Xis24
#224845
Viszont Nomadnsk is legyen igaza... mert még az igazság is relatív. Nagy álltalánosságokban én sem hiszem, hogy 10-el mentek a panelek. A "hulló késes" eladásoknál azért el tudom képzelni. Lásd esésnél pánikban még azon is szoktak vitatkozni, hogy meddig is esett a Bitcoin.😃
Xis24 ma, 15:04
Előzmény: #224842  N0MAD
#224844
Paneleket nem ismerem. De ha az én álltalam nézett újszerű téglákkal baj volt, akkor a panelek se nagyon mehettek. én el tudok képzelni olyan eladót, akinek nagyon kellett a pénz és nagyon nyomott áron eldobta. Lásd covid belváros. Ott is mi volt. Szitokszó lett a belváros. Ott is ki tudja ki mit dobott el és mennyiért. Jaa és ugye nem biztos hogy rosszulj járt.. vett egy kis Telekomot aztán az azért hozott a konyhára. Mint a fórumtárs egyszer felvilágisított.. lehet én örülök egy nagyobb alkunak de lehet.. hogy ez aladó másra lő és sokkal több pénzt csinál mint amennyit én lealkudok.
N0MAD ma, 14:56
Előzmény: #224842  N0MAD
#224843
Pláne az állampapírhozamot kiröhögve.
Azert maradjunk már a földön hogy hülyeség a 16+19% mert a lakások akkorát mentek higyha kamatoztattad az árát  akkor is örökre kiárazódtál.
Ez meg trollkodásnak is erős. Es ez nem azt jelenti hogy állampapír az isten,  de ezzel vetette össze a barátunk.
N0MAD ma, 14:53
Előzmény: #224840  Xis24
#224842
A 10% és a +10milla az nagyon nem ugyanaz egy panellakásnál :)
Xis24 ma, 14:46
Előzmény: #224840  Xis24
#224841
ja igen.. telón 20-25%. 😃
Xis24 ma, 14:43
Előzmény: #224839  N0MAD
#224840
A helyzet az hogy majdnem igazad van. Én pl egész tavalyi évben szinte még csak tesztelésként sem léptem a piacra, mert olyan ingatlanok voltak a kínálatban... és olyanok voltak beragadva a szűk lokációmban nyomott áron, hogy úgy voktam vele, hogy a fene se kínlódik. Ha azt annyiért nem viszik, én minek erölködjek. Az év vége körül kezdett olvadni a jég. Akkor jött a csok+ Aztán év elején megrohamoztak. Majdnem mindenki kp-t mondott be. Pár hét hónap elteltével 10-15% al többet. mint korábban. Most megnézve múltkor azt számoltam, hát hogy lehet benne maradt még egy 10% mára? A fene se tudja. Simán lehet, hogy elkapkodtam az eladást. Engem persze kárpotolt, hogy az agglo csontra fagyott. Ilyen 20-25% alkukra is mondták, hogy nem gond menjünk nézzük meg.
N0MAD ma, 14:27
Előzmény: #224836  Pistike12
#224839
Igen, megint igazad van, tavaly meg fizettek neked  ha elvittel egy panellakást, csak idén lett egy milla egy méter.
Örokre kiárazódtunk mind, ez van, te megmondtad.
Xis24 ma, 14:22
Előzmény: #224831  KTimi71
#224838
Én eddig sem adtam meg semmit magamról.. még kerületet sem soha. Ezután sem fogok mert lényegtelen a dolog. Meg egyébként is ugye én csak ágyat bérlek egy túlzsúfolt társasház alagsorában és álmodozom. Még a fórumra is csak írógéppel írom a soraimat. 😃😃😃
DAXHU ma, 13:35
Előzmény: #224835  slash
#224837
Pontosan, és költözni sem kell.
Pistike12 ma, 13:19
Előzmény: #224821  N0MAD
#224836
Par hete meg azon szembedtel, hogy mit vagyok kiakadva az 1mos panel nm aron. Dontsd mar el hogy akkor mi a helyzet.
Es ki a faszom beszelt "befektetokrol"? 
Kezdo ures zsebesekrol beszetlem... 
slash ma, 13:17
Előzmény: #224834  hunball2
#224835
A BP központi kiadható lakásnak sztem semmi értelme még 10% hozamot se hoz áremelkedés pedig kérdéses. Ha élvezitek a házat kaparjátok össze azt a húsz millát. 
hunball2 ma, 12:03
#224834
Jó napot, jó szurkolást! Ősszel vissza fogok térni az ingatlanpiacon való agyaláshoz. A nyarat elvitte egy elég nehéz ügy a munkahelyen, meg gond van a nagyobbik gyerekkel. De ősszel és télen döntést kell hozni, hogy a PMÁP-ban ücsörgő pénzzel mi legyen, ez elkerülhetetlen. ---- A feleségemet próbáltam győzködni, hogy vegyünk egy jól kiadható lakást bent Bp központjában, aztán csá, majd keresgélünk albérletet, ha innen esetleg menni kellene. De most meg ő kezdi mondani, hogy vegyünk valamit saját lakhatásra. ---- Pedig a mostani lakásnál nincs jobb számunkra (az adott árkategóriában), és egy kockázata van csak, hogy ha kibasznak minket valamiért. De amúgy jól alakultak a dolgok. Fillérbaszó a tulaj, ha valami új dologról van szó, de a szerződésben lefektetett dolgokat mindig végrehajtja, javít mindent, megoldja. Szúnyoghálóban 1 Ft-ot nem volt hajlandó befektetni, mert hogy nem volt benne a szerződésben, oldjuk meg, ha akarjuk. De ami bele volt írva, összes javítás, azt meg tök jól csinálja. Fasza a Wekerle, hűvös, kellemes a lakás légkondi nélkül is, zöld a kert, nagy fák mindenhol, van saját paradicsomunk, a gyerekek nagyon élveznek mindent. Én élvezem a fűnyírást is. A baj tényleg csak annyi, hogy nem a miénk az ingatlan, és nagyon túlárazva árulták. 100 M-ért én már megvenném, de 120 alatt nem adják. Az meg sok, 100 M felett már megnyílik sok minden más is.
HPPapa ma, 11:54
Előzmény: #224828  N0MAD
#224832
A legtöbb magyar társasháznál az a probléma, hogy 40-50 évnyi rendszeres karbantartások, felújítások maradtak el, egy háznál ezeknek legalább nekiesel és nem a többiekre kell várnod.
KTimi71 ma, 11:49
Előzmény: #224817  Xis24
#224831
Szia, megkérdezhetem, hogy merre felé található az ingatlan? Köszönöm!
Ecnedam
Ecnedam ma, 10:56
Előzmény: #224828  N0MAD
#224830

Nálam például szempont volt az, hogy a lakásnál nem kell füvet nyírni. Egész gyerekkoromban (meg egyetemista koromban is ha hazamentem) arról szólt a hétvége, hogy nyírd már le a füvet. Meg apádnál is. Meg nagyanyádnál is. Így 3 portán nyírhattam a k*va füvet. Egy életre meggyűlöltem. Mondjuk nekem szerencsém van, mert csendben vannak a szomszédok, munkahely közel és minden nap meg tudok állni a ház előtt mert van szabad parkolóhely. Ha valamelyik nem stimmelne az sem tetszene. :)
mr_bob
mr_bob ma, 10:32
Előzmény: #224821  N0MAD
#224829
simán drágultak tavaly óta 10 milliót a panel ..... hirdetési árak ,)) 
N0MAD ma, 10:24
Előzmény: #224825  Xis24
#224828
Persze, ezért mondtam hogy agló nem hülyeség.
Aki viszont vakarózik higy rezsiszámla az nem ugyanaz mint lakásban, meg a tetőcserét se közösen fizeti száz lakás, meg két autó kell a bejáráshoz meg a gyereknek az iskola, meg hoppá, szigetelni kéne erre a panelban nem is gondoltam az azt hiszem nem gondolta át teljes mélységében a döntését. Ha a lakás volt a beugró a többi meg hitel még az is okozhat még némi zavart az erőben.
De amúgy a lakás se való mindenkinek meg a kertes ház se. Nincs ezzel baj ha az ember tudja mit akar és mi fer bele.
Second Wave ma, 10:12
Előzmény: #224810  Xis24
#224827
Wow. Milyen finom irónia :-)
DAXHU ma, 10:10
Előzmény: #224824  N0MAD
#224826
Van olyan agglós rész, ahonnan egyszerűbb  a bejárás, mint pl. a 16-ból. Sőt, ellátottabb is.
Xis24 ma, 09:59
Előzmény: #224824  N0MAD
#224825
Énis eképp kalkuláltam ezek előtt, hogy majd visszajönnek. Az a szokás. Bp-iek kiköltöznek majd egy idő után visszaköltöznek 😃 Ismerem. Elméletben ez ok. Viszont az élet megy. Vannak olyan dolgok amik megfizetthetetlenek. Mi is ilyen dolgok miatt jöttünk ki. Nem akarom részletezni mert nem festünk ördögöt a falra.
N0MAD ma, 09:51
Előzmény: #224823  Xis24
#224824
Azért ha belegondolsz ez szinte költői: vírus, karantén, HO gyerünk vidékre!
Hopp, fűtés és rezsiköltségek fel, építőanyag árak fel, ingatlanköltségek fel, ho visszaesés. Ja, gyereknek is megint iskolába be kell jutnia. Ja, aglóban meg esetleg akadoznak a közművek a megnőtt terhelés és a karbantartás hiánya miatt. Nem baj, lesz napelem! Nem.
Impulzusvásárlás rulez.
(Ami nem jelenti azt hogy aglőban lakni hülyeség, mégmielőtt. Azt viszont jelenti hogy hirtelen felindulásból ideiglenes körülmények miatt vásárolni/cserélni ekkora tételt, hátőizé.)
Xis24 ma, 09:40
Előzmény: #224822  tihamer
#224823
csak mondtam egy számot. 😃 de akkor valahogy úgy jött ki hogy mivel durván ugrottak covidkor ..21 körül az árak és hipp hopp minden házikó 100M lett, így hozzátaktam a bűvös 7-es számot, mint 7 esztendő. Nincs jelentősége 😃
tihamer
tihamer ma, 09:32
Előzmény: #224818  Xis24
#224822
"2028-ig egy helyben fognak topirogni az árak. 😃 "
.
Miért pont 2028-ig ?
Érvek?
N0MAD ma, 09:14
Előzmény: #224816  Pistike12
#224821
“ megvenni egy panelt 10mval dragabban mint tavaly”
Igen, megint igazad van amelyik panel avaly 40 milla volt az idén 50.
Amelyi, tavaly 30 ott különösen durva a drágulás negyvenre, az márr 33%, szégyellje magát minden befektető.
Értem én hogy trollkodsz, de némi valtozatosságot belevihetnél, elég mononoton.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek