Topikgazda: Törölt felhasználó 2002. 10. 16. 09:47

Mely papírokat befolyásolhatja jobban az Intel-eredmény?  

Ugrás a cikkhez
Antal Dénes, az MKB üzletkötője szerint az amerikai piacokon zárás után nyilvánosságra hozott kiábrándító Intel eredmény következményeként megtörhet az erősödés a Budapesti Értéktőzsde hivatalos indexének mozgásában. A BUX enyhe, 50 pontos mínuszban nyithat, de délutánra akár az optimizmus is visszatérhet a magyar börzére. A forgalom 7-8 milliárd Ft körül alakulhat ismét.

A blue chipek közül az OTP és a Matáv piacán számít fokozott érdeklődésre a szakember, a részvények mozgását az intézményi befektetők megbízásai limitáltan felfelé és lefelé is korrigálhatják. A Richter és a MOL esetében továbbra sem várható számottevő erősödés.

A technológiai papírok a tegnapi szárnyalást követően negatív irányba mozdulhatnak.

A Matáv New York-ban 688 Ft-on zárt, az európai indexek közül a CAC 40 már pluszos, a FTSE és a DAX enyhe mínuszban van.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
geza77
geza77 2024. 08. 08. 13:14
Előzmény: #8  mzrb39
#9
köszi, nem olvastam, de tanulságos és sok infó korrektül le van írva, amit nem biztos, hogy megtaláltam volna magamban.
mzrb39 2024. 08. 08. 12:16
Előzmény: #6  geza77
#8
Az FF topikban elég sok szó volt az elmúlt egy hétben az Intelről. Szerintem nézd meg az ottani pro és kontra érveket.
Szerintem az Intelnek már nincs tortája, inkább az a kérdés hogy az időközben mellette elhúzott vetélytársak tortájából ők tudnak-e elvenni.
Josti 2024. 08. 08. 12:14
Előzmény: #6  geza77
#7
Rosszak az eredmények viszont mennek a kapacitásbővítések, munkaerő mennyiség racionalizálás, veszik a profi gépeket az asml-től. Kb minden adott hogy kilőjjön, egyedül a (szerintem)nem túl nagy hátrány a konkurenciához képest ami gátolja. Nem túl fancy a kék, most a zöld a divatos azt veszik a népek.
geza77
geza77 2024. 08. 08. 11:58
Előzmény: #5  Josti
#6

Miként alakulhatnak az eladásai, azt nem tudhatom, de tizenéves mélypontra esett.  Szeretik még az intelt nagyon vagy van aki elvenne szeleteket a tortájából?
Esett nem kicsit egy visszapattanást várnék.
p/e nem alacsony     https://www.investing.com/equities/intel-corp
https://imgur.com/a/IYMWXa7
Josti 2024. 08. 08. 11:39
Előzmény: #4  geza77
#5
Mik a meglátásaid a céggel kapcsolatban?
geza77
geza77 2024. 08. 08. 10:39
#4
Törölt felhasználó 2020. 10. 10. 10:46
Törölt hozzászólás
#3
Törölt felhasználó 2002. 10. 16. 12:09
Előzmény: #1  portfolio
#2
Első körbe a Synergonra és a Graphira céloz az én értelmezésemben a címbeli kérdés. De ezek most egyáltalán nem korrelálnak az Intellel. A Graphinál értem is, hiszen mindenkori minimumárol fordult.

Topik gazda

robinson
4 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek