Hathor Hathor
4
4
1
2014. április 09. | 17:46

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.

Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.

Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)

Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:

soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.

Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.

link
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
ma, 19:48
Reggel nézegettem  Zamárdi, Nagyvárad közi apartmanok hirdetési árait.Újra megnéztem a hirdetéseket,hogy valamit nem néztem-e el, de,itt a partközelven tényleg 125.000Ft/éj a Sound idején a bérleti díj. Egyéb nyári napokon már csak 55.000Ft/éj. Augusztusban 85.000Ft/éj. És minimum 1 hétre lehet csak bérelni. A 8 fős apartmanok 711.000Ft/ hét. Természetesen vannak olcsóbb apartmanok is.Elnézést kérek azoktól,akik már olvasták.
ma, 19:41
előzmény: #38287  masseduction
Engem nem zavar a sok pénz. 
ma, 19:19
előzmény: #38283  tihamer
Egy napon átkozni fogod, hidd el.
ma, 19:11
előzmény: #38284  gyula1971

Bologna, de bekavart egy kiállítás. Ott meg ugye minden drágább! Nade, ennyire, pff..
Mindenesetre nem sok kedvem volt visszajönni.
ma, 18:15
előzmény: #38260  Cyberslider
Ez igen, hol voltak ezek az árak Olasz-on belül?
ma, 17:48
https://www.portfolio.hu/finanszirozas/biztositok-penztarak/nyugdijra-gyujtesz-rossz-hirunk-van-sok-penzt-buktak-a-penztarak.4.317551.html
Az én AEGON önkéntesem -2,5 % körül hozott tavaly (szakértői portfolió). Gratulálok lúzerek. Pl ezért nem rakom már közel 4 éve. Áldom az agyamat, hogy minden pénzemet ingatlanvásárlásokba forgattam.
ma, 16:46
előzmény: #38278  sakal83
Nem.. Jó persze, értem én, csak még a hatása alatt vagyok :D
ma, 15:34
előzmény: #38280  elemerorsos
Ez is kegyetlenül el lett cseszve, hogy a zemberek pucér seggre is kitalálják, hogy nekik lakás kell. Ez viszont egyéni felelősségtudat kérdése is.
ma, 15:16
előzmény: #38279  masseduction
Már írtam korábban hogy jó ideje ez megy, sok lakást így vesznek. Személyi hitel a lakáshitel önereje. Most nyilván a 10 milliós újházas-hitel is beugrik ebbe a szerepbe.
ma, 15:09
előzmény: #38277  DAXHU
Eltérve a témától: Az emberek addig nem fognak vergődni, amíg a jövedelem/havi törlesztő aránya nem változik meg rossz értelemben nagyon. 
A hitelezésnek sose az az alapja, hogy mennyi a felvett tőke összege, hanem az, hogy ki tudja-e fizetni a havi törlesztőt. Addig fogják a hiteleket felvenni, a kérdés az, hogy mikor érjük el a 100%-osan hitelből finanszírozott vásárlások korát. Mert ha ügyesek vagyunk most is meg lehet ezt oldani már :)
ma, 15:08
előzmény: #38260  Cyberslider
Ja, de az olasz átlagkereset 2500  eur felett van, tehát épp a 2,5szöröse a jó magyarnak:)
Tehát óvatosan csak ezzel:) mondjuk gondolom a szendvicset nem a legolcsóbb helyen vetted...
ma, 15:02
előzmény: #38276  masseduction
HA ELKEZD! De nem kezd el! Nincs ideje, közömbös, nincs ráhatása (NCSEED után szabadon) stb stb. A tőzsdén is van rá példa: nincs a cégben semmi és mégis milliárdokat ér.
ma, 14:58
előzmény: #38275  DAXHU
Igen ezzel a kommunikációtudomány is foglalkozik, hogy a hitelesnek tűnő oldalak melegágyai a fake newsnak. Totál így van. De ha az ember picit elkezd szétnézni, gondolkozni, észreveszi, hogy totál át lett cseszve.
ma, 14:54
előzmény: #38274  masseduction
Az internet világában az információ forrása ritkán ellenőrizhető. Például mennyiszer elhisszük azt ami a neten található vagy rákeresünk valamire a google-ban és ha az oldalt hitelesnek találjuk elhisszük azt, ami le van írva. Ennyi azt hiszem épp elég magyarázatnak.
ma, 14:51
előzmény: #38273  431145
Tanult, diplomás emberektől néha akkora balgaságokat hallok, hogy szörnyű... Én se vagyok mindennel teljesen tisztában, de próbálok mindent lecsekkolni amit hallok, képezni az ilyen jellegű tudásom.
ma, 14:50
előzmény: #38271  DAXHU
...hát ez az !
ma, 14:50
előzmény: #38271  DAXHU
A tömegek alapvető dolgokkal nincsenek tisztában. Fel se fogják, hogy a hitelpénz hogyan keletkezik, azt se tudják hogy mi az a kettős bankrendszer, semmit nem tudnak.
ma, 14:46
előzmény: #38270  masseduction
De a tömegek ingerküszöbét nem éri el, hogy át vannak baszva.
ma, 14:43
előzmény: #38255  johai
Lehet hazudgálni a KSH segítségével az inflációról, csak az a vicces, hogy a piacot nem lehet átcseszni. Minél jobban halogatják, természetesen annál kínosabb lesz bejelenteni egy nagy emelést.
ma, 14:41
előzmény: #38247  impudent
Végre valaki akinek a szeme látásra van.
ma, 12:09
előzmény: #38262  impudent
Mi lesz??? Semmi nem lesz, mert a Fidesz ezt a buborékot már fenn fogja tartani és a világban zajló események is ezt támogatják...az alacsony kamat marad, addig nekik sem kell emelni. Sőt, egyre több helyen olvasom, hogy a negatív kamat valós scennario is lehet... akkor aztán elszabadulnak majd méginkább az árak. A világ a szakadék széle felé rohan az eszméletlen fogyasztással és annak további ilyen gerjesztésével... de kit érdekel ez igazán??? A kis ember is csak azon sopánkodik, hogy miért nem vett mondjuk 5 éve, mekkorát kaszált volna. Vegyetek, mert ilyen áron nem biztos, hogy fogtok tudni venni pár év múlva. Vagy azért, mert mégis helyreáll a rend és ha kipukkan a lufi, akkor lehet, hogy feleződnek az árak, vagy azért, mert tovább megy a "vonat" és további áremelkedés jön. Egy biztos, ezért vagy azért nem tudtok később ilyen árakon venni :o))))) de szerintem a fidess támogatni fogja a rendszert, nem fogják hagyni, hogy beessenek az árak, meg minek is?? Állítólag már lassan annyit lehet keresni Mo.-n, mint Németországban, akkor meg jogosak az árak is :o))) Ráadásul azt mondta a Varga is, van még tér az eladósodáshoz, hát a magyar még alig van eladósodva... nosza, majd tesz róla a fidess :o)))) Nem lesz itt kérem semmi gond... mielőtt bárki elkezdene anyázni, propagandázni... nem kell túl komolyan venni a kommentem ;)
ma, 12:03
előzmény: #38263  Gaguse
nem tudnak semmit csinálni szerintem. Ez a Titanic gyorsulva elindult a jéghegy felé. Maximum a jéghelyet tudják olvasztani előtte eccerű hasonlattal élve, vagy a vonatót kötnek rá, hogy lassítsák. Budapest egy szar hely lett/lesz élhetőség szempontjából, de legalább drága:) A vidék fel fog virágozni:)
ma, 11:59
előzmény: #38177  consonance
Közel 6% hozam. Szeptemberig érvényes bérleti szerződéssel, utána bérelné tovább. Ha érdekes, írj mailt, küldök fényképeket, és leírom a részleteket. Hirdetésben még nincs kitéve. drkotasz11@gmail.com
ma, 11:54
előzmény: #38262  impudent
tudod mi lsz? a sok marinénje ott fog zokogni aki beragadt az ingatlanjába. Nemrég felhívott egy ingatlanos és ezt mondta: ha lemaradsz kimaradsz! mondtam magamban, na most nem szabad venni semmit :D
ma, 11:52
előzmény: #38256  sakal83
véleményem szerint az áfával fognak csinálni valamit. Több projectről tudok ahol kivárnak most az ÁFA miatt. Viszont már a kuszaszeműnek sem tetszik ez a drágulás meg lufi amit fújtak, nem véletlenül emlegette mostanában ;)
ma, 11:51
előzmény: #38261  431145

de mi lesz ha elmarad egyszer az adókedvezmény, csok és a többi "támogatás" ?
ma, 11:48
előzmény: #38257  impudent
nincs itt probléma kb 335000 ft az átlag fizetés  pártunk és kormányunk szerint,jobban élünk mint bármikor!ez folyik még a csapból is.
ma, 11:44
Olcsó. Most voltam Olaszországban, 1500 Ft egy szendvics, és 1dl frissen facsart gránátalma lét osztogattak további 1500 Ft-nak megfelelő euroert. Najó, szóval 5 euro-ert, az picit több is. :D A napi parkoló jegy volt szintén további 6 rongy. Hoppá 3 nap 300e ft pápá
ma, 11:44
ez egy minimálbéres napi nettója 3000 ft körül ha nem kap az államtól valami "támogatást"
ma, 11:43
Es mindez az afa csokkenes idoszaka alatt ment vegbe:(
Nagyon csunya.
ma, 11:42

egy kifőzdében, igaz bevásárló központban, műanyag villával csirkepörkölt tésztával, uborka salátával ,ital és minden egyéb nélkül 1800 ft, itt tartunk és ez szinte a legolcsóbb étel a legolcsóbb helyén a bevásárló központnak.
ha ital és leves is lett volna akkor minimum 3000 ft egy sima ebéd.
ma, 11:33
"Így a még szabad új lakások átlagos ára elérte a 63,5 millió forintot"""66 négyzetméter volt ezeknek az átlagos alapterülete"
No comment. Ez 1m/nm
"Az alacsony kínálat a kedvezményes áfa hamarosan lejáró határideje miatt nem meglepő, ugyanakkor az adatbázisból az is kiderül, hogy az utolsó negyedévben csupán 1600 lakást értékesítettek a fejlesztők, ami az elmúlt két és fél évben a legalacsonyabb érték."Ez a hely egy szenny lett, a szenny pedig eccer kiborul:)
ma, 11:23
előzmény: #38253  431145
Ketsegtelen.
Az inflat probaljak nekik megfelelo szintre visszaallitani,amig nem keso.
ma, 11:20
előzmény: #38252  impudent
A kivalto okot kell megszuntetni.
Egyreszt a relativ gyenge forintot,de ez masodlagos,es elkezdett erosodni.
Elsodleges a lakaspiac,ezt kell huteni,nem lesz konnyu!
Eszkozeik ugyan megvannak hozza,de a rengeteg ellentmondo intezkedessel teljesen osszezavartak a piacot,kerdeses a reakcio,gyakorlatilag allando szabalyozasra szorul,addig nem mernek lepni amig fontrol nem erkezik megerosites.
Font meg otleteles zajlik.
ma, 11:16
előzmény: #38251  johai
az infla már bőven megszaldt,egy szót se szólnak róla,majd úgy is jön valami mese!nagy mesterei ennek
ma, 11:02
előzmény: #38251  johai

az eszköz infla brutál de ez nem érdekli a politikusokat egyelőre pedig nagy lakhatási válság felé megyünk.
bér infla szépen alakul és most jön vagy van az általános infláció.
Ez utóbbi már idegesíti a jegybankokat mert ebből is lehet parasztlázadás.
Most a lecsúszott rétegek vannak igen nagy bajban ,de már a nyugdíjak java része is elértéktelenedett.
ma, 10:57
előzmény: #38250  impudent
Marpedig kamatemeles lesz ha az infla megszalad.
Azt nem lehet kivedeni.
Es akkor fuccs a szep terveknek,fustbe ment tervek lesznek,szivhatjak az emberek be.
ma, 10:51
előzmény: #38248  lohran

A mostani politikai rendszer gyökere az alacsony kamat, a hatalom megtartásának eszköze és a jólét biztosítása.
Ha kamatemelés lenne akkor vége lenne az ingyen élésnek és ennek a felturbozott gazdasági csodának ami akár politikai rendszerek buktájához vezetne.
ma, 10:46
előzmény: #38248  lohran
Eleg ha elhiszik az emberek hogy ok is kapnak 10 millat,igy a majusi eu valasztasok elott....ugy tudom ott 1 szavazat 1-nek szamit.
ma, 10:29
előzmény: #38247  impudent

Orbánék is ebből osztogatnak, hülyítik a plebset.
Családtámogatás ?!  ekkora svindli, közben 9 millió 800 ezer ember nem kap semmit ,sőt az esélyeiket is leredukálta ez a banda
ma, 10:22
előzmény: #38245  impudent

Új világrend épül, a jegybankok által soha nem látott mértékű pénztömegből.
Az üzenete: Fogyassz paraszt orrba szájba és hajts, melózz lesz kocsid ,welnessed, lakóparki lakásod.
A következmény: bármikor fogható a paraszt ha visszarendeződést csinálnak ( kamatemelés ), háborúk, félelem stb.
A vicces ,hogy egy fillért nem kell áldozniuk a világ urainak, mert a jegybank bankóját használják erre a célra.
ma, 10:09
előzmény: #38245  impudent
Jó helyen kapiskálsz. 
ma, 10:04
előzmény: #38242  impudent

és nézzétek meg a bankok brutál nyereségesek ilyen hitel kamatok mellett is,ez sem véletlen ebből is az látszik ,hogy akkora hiteltömeg mozog amekkora soha nem volt, az egésznek a finanszirozója ,gyanítom a jegybank.
Ha kamatemelés lenne akkor a magyar bankoknak többet kellene fizetni, na ezt nem akarják.
Az olcsó forrás felé fordulnak, ami ingyen van,ez a jegybank a közpénz.
ma, 10:03
előzmény: #38242  impudent
Azért alacsony a jegybanki alapkamat.
ma, 10:01
előzmény: #38241  Cyberslider
Tényleg em ennyibe kerül egy apartman, ez még viccnek is rossz. Sosem béreltünk ennyiért. Csúcsidőben Siófokon nem egyszer 7-8 ruppó/éjszaka áron foglaltunk gyönyörű nagy apartmanokat.... Csak felkell menni szallas / bookingra és akkor nem 30 meg 70 ezer egy éjszaka, lol. Akkora kamugép itt mindenki, hogy az elképesztő. :D
ma, 10:00
előzmény: #38238  masseduction

a bankok nem fizetnek kamatot a betéteseknek, azért mert nincs szükségük olyan pénzre amire kamatot kellene fizetni ergo kapnak ingyen forrást kitől ? külföldi anyavállalattól avagy az MNB pumpálja nekik a pénzt ki tudja.
ma, 09:53
előzmény: #38219  2345678
31000 Ft/fő? Hm.. Mi 7000-ért adjuk. Ennyit erről.
ma, 09:45
előzmény: #38237  DAXHU
És még jobban is jár,mert marad pénze.
ma, 09:44
előzmény: #38236  masseduction
Ez így van.
ma, 09:44
Nem értem, hogy miért nem lehetne legalább 1,5-2 százalékra felemelni a jegybanki alapkamatot, ha ennyire szuper minden.
ma, 09:36
előzmény: #38235  2345678
Nem is az átlagnak árulják. Az átlagnak ott van pl a Hengermalom út használt lakásai.
ma, 09:21
előzmény: #38235  2345678
Egy elég jó középvállakozás éves adózott eredménye ennyi kb. Nevetséges.
ma, 09:12
előzmény: #38232  johai
A kopasz gáton most tervezőasztalról,48 négyzetméter meg 25 négyzetméter terasz 61 millió 300 ezerbe kerül.Az átlagnak ez megfizethetetlen.
ma, 09:09
előzmény: #38231  buyandhold
“most az emberek abban a fazisban vannak, hogy az o fizetesuk elsszallt, az o lakasuk ara elszallt, de nem veszik eszre, hogy masoke is. Most midenki menonek erzi magat.”
Ez a wealth effect
ma, 08:28
előzmény: #38232  johai
Erre én itt azt a választ kaptam korábban, hogy a tanárok, óvónők mind gazdag férjet választanak maguk mellé, így igazából őket nem érinti ez a probléma. Párválasztás a kapitalizmus fénykorában. 
ma, 07:49
előzmény: #38231  buyandhold
Azert vannak kivetelek,a tanaroke 160k maradt,ezzel csillagaszati tavolsagba jutottak a lakasszerzestol.
Egy szuk retegnek szallt el a bere,a tobbseg sziv,aminek az oka az hogy a penzek jelentos resze egy meg szukebb retegnel landol,jobb ha nem mondjuk ki a nevuket.
Nem is lehet maskent,bikakorszak vegen jarunk,es a kozerzet valoban kituno,mindenki fogyaszt hiszen a fedezetet biztositottnak latjak halla az "ingyen" 10 millaknak.
ma, 07:16
előzmény: #38229  mrider
"Az egész Balaton agyatlanul elszállt."
Budapest agyatlanul elszallt.
Videki nagyvarosok agyatlanul elszalt.
Komuves dija agyatlanul elszallt.
Epitoanyag ar agyatlanul elszalt.
...folytassam.... miert pont a Balaton ne szallt volna el.
Multkor beszeltem egy volt pesti kollegammal. Mondja, elszallt a pesti lakasuk ara, 2,5 szeresere. Mondom itt a Balatonnal is ez a helyzet. Nem nagyon vette be a zuzaja.
Most az emberek abban a fazisban vannak, hogy az o fizetesuk elsszallt, az o lakasuk ara elszallt, de nem veszik eszre, hogy masoke is. Most midenki menonek erzi magat. Oszt nem jon ra, hogy a meno fizetese mar nem is olyan meno a mai vilagban... de orul es a fideszre szavaz, mert milyen jot tettek vele :)
ma, 06:47
előzmény: #38226  MrLajos
Valoszinu nincs gyereked. En egy csaladrol beszeltem, nem egy szingli pasirol-norol. A szingli ismeroseim egesz evben utaznak a nagyvilagban.  A balaton csaladoknak valo, gyerekekkel. Nekik csak nyaron van szunido.
ma, 04:58
Az egész Balaton agyatlanul elszállt. Amennyit ott kérnek,lazán megjárható az Adria és kisebb is annak kockázata, hogy rossz időt fogsz ki.
Szeretem a Balaton, de a horror árakat meghagyom azoknak, akik hagyják magukat birka módra nyírni.
ma, 03:07
előzmény: #38227  elemerorsos
Szerintem buyandhold-nak újszerű tematikus apartmanja van ami egy külön kategória a 4000Ft/fő/éj áras lepusztult 80-as évekből itt maradt romokhoz képest...
vasárnap, 21:51
előzmény: #38224  buyandhold
OK, akinek nyáron van csak szabija, és csak 1 hét, annak maradjon a Balaton. A többiek meg menjenek a trópusokra. A 20/36 ezer szezonon kivüli ár vagy szezonban ennyi? Egyébként én is szeretem a Balatont, van is házam ott, és látom is hogy pörög. Bár én azt látom hogy a 2000-es évek eleji csúcshoz képest azért még van elmaradás, és július elejéig meg augusztus 20-tól nagyon visszaesik a forgalom, szezonon kivül csak lézengés van, szinte csak azokkal találkozok aki szintén tulaj.
vasárnap, 21:47
előzmény: #38224  buyandhold
"a szabi meg nyaron van"
Hát neked lehet nyáron van, de nekem akkor van, amikor kiveszem :D
vasárnap, 21:46
előzmény: #38222  sakal83
Az emberek nem az arat nezik, mert van nekik love. Mult heten valaki par napot maradt, adott 4000ft borravalot (hozzateszem nem vagyok borravalo parti). Van par szarrago pesti, aki alkudozik, meg fel oraig nezegeti a szamlat, hogy mi van rairva, meg kamu problemakkal jon, hogy kedvezmenyt kapjon, de szerencsere nem ez a jellemzo. Az emberek pihenni akarnak 4-5 napot, es erre a Balaton idealis. 1 ora alatt itt van, meg haza is szaladhat, hogy megnezze, elzarta-e a gazt. Thaifold nem egy hetes tema. Sokszor voltam, de mindig 1-2-3 honapot. Annal rovidebb idore nem erdemes.
vasárnap, 21:40
előzmény: #38220  elemerorsos
Ne nevettess. Thaifoldre 200ezer a repjegy. 4 fore 800ezer. Ezt is add hozza. Es az odaut jo esetben 1 nap, vissza is 1 nap, pusz a jetlag, tehat az 1 het szabibol 3 nap elmegy a semmire (szevedesre). Ja hogy Thaifoldre telen erdemes menni, mert nyaron szar az ido, de a szabi meg nyaron van. 
Nyilvan az idezett arak arra az idoszalra vonatkoznak. Amugy 20 ezer korul lehet kiadni napont egy szobat. Szembeszomszed kicsit kipofozta a tetoteret, napi 36ezerert adja ki 4 fonek. Semmi extra. De telthaza van.
Magyarok menjenek a Maldiv szigetekre, de a kornyezo orszagokbol ozonlenek ide, es orommel kifizetik. Itt a kaja is olcso, a pia is, osszessegeben jol jarnak. Es pihenni akarnak, azt meg itt is tudnak...
vasárnap, 21:37
előzmény: #38218  Rolvik82
Tudom, hogy működik. Nem is azt mondtam, hogy ne legyen hitel, de a hitel maradjon csak meg a cégeknek beruházni (de a mostaninál ott is magasabb kamatok kellenének, hogy ne vegyék fel mindenféle hülyeségre).
Amit ekéztem, az a lakossági hitelezés, illetve az államoknak az a szokása, hogy a jóléti kiadásaikat vagy - bár ez Európában (már) nem jellemző - háborúikat kötvények kibocsátásából fedezik. Ezekre semmi szükség sőt, kimondottan károsak.
Kiszámoló nagyon jól leírta pár éve:
https://kiszamolo.hu/a-vilag-hitel-nelkul/
vasárnap, 21:13
Ezert nincs ter a felfelere. Barhol kapsz ennyiert szallast de leginkabb olcsobban
kbb
vasárnap, 20:15
előzmény: #38208  mamoka47
"Így kínálatbővülésre nem nagyon számíthatunk, de az ilyen hiányos kínálat mellett az árak további csökkenésére viszont igen. 2014 április 24."" -- ha szűk a kínálat (=több a vevő, mint az eladó), és a kínálat bővülése sem várható, akkor e két dologból hogy' a fészkes fenébe' következik a további árcsökkenés?!
vasárnap, 20:02
70-100 000 Ft/nap? Ne viccelj már. Rengeteg helyen jártam a világban, és hirtelen NEM tudok olyan országot mondani, ahol ennyiért ne kapnék NAGYON színvonalas apartmant. Ki az a gyengeelméjű, aki ennyiért a Balatonra megy, és nem mondjuk a Maldív-szigetekre vagy Thaiföldre? Vagy Európában pl. Szardíniára vagy Mallorcára? (Tudom, aki fél a repüléstől :-)))
vasárnap, 19:36
előzmény: #38207  sakal83
Zamárdiban a Balaton Sound idején 1 db 4 fős apartman bérleti  díja 125.000 Ft/nap.De csak az átlagos szezonban 300.000Ft-710.000Ftt/hét. a bérleti díj Zamárdiban. Sikerült elvenni a kedvemet Zamárditól.
vasárnap, 19:28
előzmény: #38214  MrLajos
Igy mukodik a modernkori piac gazdasag, hogy mindenki csak a megtakaritasa mertekeig koltekezik. Egyre jobb otletek vannak
vasárnap, 18:53
előzmény: #38216  egynapod
Troll  a kedves mama! Én 3 éve kommentelek ide,de te aki 6 hete vagy itt mondod meg ,hogy ki a troll?
vasárnap, 18:26
előzmény: #38204  elemerorsos
persze, hogy egy troll most veszed észre?:)
vasárnap, 18:11
előzmény: #38212  masseduction
Még +20%  2 éven belül + a bérleti díjak és én kiszállok.
vasárnap, 18:10
előzmény: #38205  masseduction
Ja, a hiteles sztorihoz már hozzá se akartam szólni, annyira kilógott a lóláb 1-2 kommentelőnél. Persze, megvan neki a pénz, de azért inkább szív a bankkal. Még ha nagy ritkán elő is fordul ilyen, a hitelfelvevők elsöprő többségénél az a helyzet, hogy simán csak olyasmit akarnak megvenni, amit nem engedhetnek meg maguknak. Olyan lakást, házat, autót, ájfónt bármit. Akinek csak 20milliója van, az ne akarjon 60 milliós házat. Persze nem csak lakossági, állami szinten is addig kellene csak nyújtózkodni, amíg a takaró ér: csak azt a pénzt elkölteni, amit adóba beszednek. Semmi szükség - főleg így békeidőben - államkötvényeket kibocsátani. Ebben egyébként van jó példa: a német állam évek óta kevesebbet költ, mint amennyi a bevétele. Így kell ezt csinálni. Egyéni és állami szinten is.
vasárnap, 18:01
előzmény: #38210  lohran
Ez nem a fideszről meg a fideszes pártkatonáról szól. Globális játszma.
vasárnap, 18:00
előzmény: #38211  mamoka47
Ez nem válasz :)
vasárnap, 17:58
előzmény: #38209  masseduction
Ha a banktól kapsz elég hitelt, jövőre az egyiket +20%-kal magasabb áron majd megveheted.
vasárnap, 17:56
Orban szocsove Novak akkorat hazudott a kepunkbe ezzel a csaladtamogatassal 9 millio 800 ezer semmit nem kap a tobbi tizmilliokat amit mi fizetunk.
Persze foleg a fideszes partkatonak szaporodnak imigyen es mi finanszirozzuk ezeket a gazdag csocseleket.
vasárnap, 17:45
előzmény: #38208  mamoka47
:) akkor most is menj a tömeggel szemben mint anno és szépen add el amid van
vasárnap, 17:35
előzmény: #38205  masseduction
""""""""Így kínálatbővülésre nem nagyon számíthatunk, de az ilyen hiányos kínálat mellett az árak további csökkenésére viszont igen. 2014 április 24.""""" írta ezt az ingatlanműhely blog!  Azok a régi szép idők!! A szakértő még a 8 millás panelár mellett is árcsökkenést várt.  Amikor ezt elolvastam gyorsan elmentem és vettem egy panelt. A poén az ,hogy ezek a mai napig osztják az észt,és ezen a fórumon is vannak akik isszák a szavait.
vasárnap, 17:34
előzmény: #38199  buyandhold
Azert a szallasdijak emelkedesevel ovatosan. Del spanyolorszagban beszeltem szobasztatoval. A 8 szobas hely ara 250 millio volt. O berelte kb evi 12 millaert. Felujitotta! Es ugy hogy dolgozik vele plusz egy takaritonője volt feketen havi 2800euroja maradt. 30-35k volt naponta ami olcsobb mint most balaton... pedig van par kategoria kulonbseg. Es ott max masfel honappal hosszabb a szezon
Szamold ki a hozamokat. Balaton mar most irrealisan draga. A szep kartya tartja fenn. Ennyiert keves olyan nem extrem helyet tudsz mondani ami dragabb. Meg Marbellan is boven megszallok a balatoni ar alatt! Pedig marbella ingatlanjai nem olcsoak
vasárnap, 17:23
előzmény: #38200  elemerorsos
Ne feledd hogy regen felvasarolt telkekre epit regi aron lekotott anyaggal. A tervezett projekteknel mar olyan magas lenne a bekerar hogy 30-50% keves a 0as hozamkornyezetben. Na ezert van most a kavaras. Szerinted mit mentenek a fix hitelekkel? A beruhazot es a bankot:) nem Teged. Mi majd fizetjuk a fix hitelt es egyeb csatornakon a kamatfelarat is:) ahogy a chf hitelnel is...
vasárnap, 17:05
előzmény: #38203  MrLajos
Lehet, sőt biztos, hogy az érintettek 99,9 százaléka soha nem fog "realizálni", de a hit illúziójában töltött idő alatt nyugodtabban költ, többet, szívesebben adósodik el mondván - úgyis megvan a fedezet rá.
Nos, minden minden körülmények között maradjon is így, bármi történjen és akkor rendben leszünk.
vasárnap, 16:58
előzmény: #38202  mamoka47
Komolyan nem tudom eldönteni hogy troll vagy-e :-) Ha nem, akkor szerintem még ne add el, várd meg, amíg Monacoi lakásra tudod cserélni egy az egyben. Nem gondolnám, hogy ez több mint 2 év. Addig pedig add ki a lakást havi 5000 Euróért :-)
vasárnap, 16:49
Ne is mondd! Én a laptopomat 3 éve vettem 300 ezerért. Azóta érhet vagy 100at, viszont azóta már háromszorannyit fizetnek érte, hogy nyomogatom rajta a gombokat, mint akkoriban. Hozamot még ki sem mertem számolni, de többezer százalék lehet évente ÉS EMELKEDIK!!! Lévén az eszköz értéke egyre csökken, de a rajta való gombnyomogatás meg egyre többet hoz. Szóval nem rossz a balatoni nyaraló, de azért akad még sokkal jobb befektetés is ;)
vasárnap, 16:23
előzmény: #38201  elemerorsos
Nyártól én is emelem a bérleti díjat! További áremelkedést várok!........ De!! Van egy ár amikor  búcsút  intek a piacnak.Ha a céláram teljesül, egy az egyben váltom át  pesti paneljeimet tenerifei  apartmanokra. Mindig is szerettem azokat a szigeteket,de soha sem gondoltam volna ,hogy pest vagy tenerife között lesz lehetőségem u.a. áron vásárolni.
vasárnap, 15:49
Persze, és ha a most 60 milliós 120 milliós lesz, akkor megint dupláznak a bérleti díjak :-) Figyelj, ha mindenki mindent kifizet, akkor mit vacakolsz 50%-kal, miért nem triplázod a szállásdíjad?
vasárnap, 15:46
előzmény: #38198  sakal83
"Most mar nem imadja mert draga lett a melos" - Én meg azt látom, hogy elviszik a lakásokat, bármennyiért. Ha drágább a melós, akkor emelnek, és eladják annyiért.A most futó új építésű lakásokon 80-100%-os haszna van a beruházónak. Ez fundamentálisan nem biztos hogy jó jel.
vasárnap, 15:35
előzmény: #38194  johai
Adunk ki uzleteket is:
duplajara mentek a berleti dijak, nincs kiado uzlet, mindent kivesznek... Ez nyilvan beepul az arakba...
A balatoni szallashelyek ararol is gondolkoztam: ha par eve 20 milla volt egy haz, amit ki lehetett adni, most ugyanaz a haz 60 milla, akkor vajon hogy fognak alakulni a szallasok arai? Na ott lesz meg brutalis emelkedes. Es kifizetik, mert van zseton, csak az emelt fizu elmegy erre mag az egyeb aremelesre. (5 eve kezdtem a balatoni kiadast, ugyanazt az apartmant most kereken dulpajan adom ki mint akkor. De mar erosen gondolkozok egy ujabb 50%-os emelesen...)
vasárnap, 14:12
előzmény: #38191  johai
Ugy alakultak fent ahogy akarták hidd el. Nagyon is igy akartak eddig. Market zrt whb stb imadta. Most mar nem imadja mert draga lett a melos. Meg a lekotott epitoanyag is kezd fogyni az uj foglalas meg dragabb. 
Ez a kormany muve. Nem volt eleg a nemzetkozi alacsony kamat mint olaj a tuzre hanem kerozin is kellett ra: csok afa sok allami megrendeles eus penzbol... a nagy matolcsy terv a gdp erejeig torteno elhitelesites! Buszken vallja is.
De erdekes hogy az NBHnal nem kattant a bilincs nemde?
vasárnap, 13:32
előzmény: #38196  lohran
Nem hiszem el az emberek nem latjak amit csak itt lakhatas fronton csinal ez a banda.
A 10 millios ingyenpenzrol nem beszelve.
3 evig kell erte dolgozni vagy 8 evi nyugdij.
Vakok az emberek.
vasárnap, 13:16
Ez a piszok banda csaladtamogataskent egy szuk reteghez onti a penzt amit a tobbi szerencsetlennel finansziroz akiknek az eselyet is konvergalja a nullahoz
Szemet undorito bagazs.
Miert nem takarodnak mar innen el.
vasárnap, 12:42
előzmény: #38192  masseduction
Termeszetesen a monetaris lazitas is vitte de nem onmagaban csak emiatt emelkedtek a berek. 
Egyszeruen a magyar munkavallalok monilabbak lettek mint 15 eve nyilvan sokan kint dolgoznak mar igy konnyebben mennek. 
Hidd el gyorbol mar nem nehez ausztriaban dolgozni eleg egyszeruen meg lehet oldani. 
vasárnap, 12:25
előzmény: #38192  masseduction
Mostmar a multik is emelik az arakat,nyiltan vagy burkoltan.
En gyorsan visszaszabalyoznam az infla kivalto okot,a lakaspiacot,ugyanis az vitte magaval a pirospaprikat,meg a feketeborsot,a kiflit,as tarsait.
vasárnap, 12:00
előzmény: #38189  berlini
Úgy nekem is lenne pénzem rá most, mint nektek :)
vasárnap, 11:58
előzmény: #38190  Rolvik82
A monetáris lazítás hatása a béremelkedés.
vasárnap, 11:51
előzmény: #38190  Rolvik82
Figyu ha ugy erzed hogy ra vagy kenyszeritve,vegyel hitelre 40 milla + koltsegekert egy kozepes lakast pesten.
Normal piacon az epitesi koltsegbol kell kiindulni,az hatarozza meg a lakas arat.
Erre utalt ov,szerinte 6-10% a tisztes haszon,ezert mar erdemes uj projektekbe kezdeni....sajnos sok vallalkozo ennek a tobbszoroset hozta ki beloll,nem kis mertekben az afa csokkentesnek koszonhetoen.
Magyaran nem ugy alakultak a dolgok ahogy azt fent elkepzeltek,a csaladok lakashozjutasa ellehetetlenult,es nem utolsosorban inflaciot gerjesztettek ezzel,abba pedig barmely kormany siman belebukhat.
*
Termeazeetesen az uj csokkal a kinalati arak is felmentek,aki eddig 50 millaert arulta ratett egy tizest azon melegebe mihelyt kijott a csok2,mostmar 60 misi a kinalati ar.
Ugyanarrol az ingatlanrol beszelek ami csok 1 elott 40 misi volt!
vasárnap, 10:47
előzmény: #38170  masseduction
Azert a piacon nem csak befektetok vannak ezt azert ne felejtsuk el. Nekem az ismeroseim +-3 eve vett vagy akar venni nagyonb ingatlant. Leginkabb az eletkorunk (35-40 ev) es elethelyzetunk miatt. Akinek ez a fo celja az nem tud vagy akar 3-6 evet varni hogy mikor lesz jo a beszallo vagy hogy majd lentebb megy az ingatlan ar. Mi most akarunk venni es ha mashogy nem megy akkor hitellel. 
En nem varok az elkovetkezo 2-3 evben ingatlan aresest budapesten istagnalast minimalis emelkedessel videken pedig tovabbi emelkedest a joallapotu lakasokra es hazakra. Hosszabb tavon meg nem lehet tervezni a tobbi csak spekulacio van erv ellenerv is mindkettore.
 Egyszeruen nincs kinalat mi is 1.5 ev utan talaltunk hazat. sajnos epitkezest a jelenlegi kornyezetben nem vallaltunk.
Berek tovabbi emelkedesere szamitok igy az uj ingatlanok ara biztos nem lesz olcsobb ami a hasznalt lakasok arat fogja huzni. Igen el kell fogadni hogy 15 ev kellett hogy a berek meginduljanak az Europai szintre ami egyetelmuen az EU hatasa. Az hogy ez az elvandorlas vagy az EU munkaerohianya miatt van mindegy de az integracio hatasa erzodik ami kihat az ingatlan arakra is.
szombat, 23:15
előzmény: #38186  masseduction
nem szégyen ha nincs rá pénzed.
szombat, 22:54
előzmény: #38182  masseduction
Ingyen van a hitel nem fáj semmibe... Ilyenkor könnyű belekeveredni a kinek az apukája erősebb játékba és már azt sem érzed gyanúsnak mikor azt mondod hogy az én apukám volt John Rambo aki egyszemélyben űzte ki az oroszokat Európából mert az előző kisfiú apja volt Napóleon az az előttié pedig sárkányokat őlt... Megfűszerezve egy kis fear of missing out-al igazán jó kis pszichés eseteket tud okozni kis tudat torzulás... EGY BEFEKTETŐ JÓ ÁRON VÁSÁROL NEM HITELBŐL TÚLÁRAZOTT dolgokat mert az utóbbi inkább pancser mint befektető számomra... Értéket vásárolj járj jól az üzlettel reális értéket tekintve és ne ülj fel a hype vonatra mert a kanyarban nehéz lesz kapaszkodnod... Hárfa és ágyu...
szombat, 21:57
előzmény: #38186  masseduction
https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=niII
ezt csak így itt hagyom, na pusza
szombat, 21:53
előzmény: #38185  berlini
Nyomkodd csak a -1 gombokat. A valóság tagadása és a tisztánlátás csak egy hajszálnyira vannak egymástól. Azt javaslom, vásároljátok a lakásokat, ha lehet, teljesen hitelből. Igazán jó befektetés :)
szombat, 21:49
előzmény: #38176  hwolf
A fő probléma ezzel a fórummal is, hogy nagyrészt olyanok irnak ide, akik (bevallottan) csak szórakozni járnak ide. Ignoráld ezeket a duplanullákat.
szombat, 21:48
előzmény: #38181  johai
Nincs olyan, hogy lent. A mostani ámokfutáshoz képest persze az lent volt.
Sokszor hallom, hogy az ingatlanok követik az inflációt. Nos, nominálisan is lehet rajta bukni, szóval ez se bombabefektetés bármilyen áron.
szombat, 21:35
előzmény: #38180  2345678
Ez most sem lesz másképp.
szombat, 21:35
előzmény: #38175  hwolf
Nem közhely, csupán nem akarod elfogadni azt, hogy többek közte Te is csak egy hitelből, túlárazott eszközt vásároló ember vagy ugyanis szilárd meggyőződésed, hogy a tendencia folytatódni fog, holott pont az ilyen befektetési kényszer az alapja a további növekedésnek. Ez nem holmi negatív hozzáállás, csak szilárd tények. Olvasgathatsz nyugodtan, nem muszáj írni ide, főleg épkézláb érvek hiányában.
szombat, 21:21
előzmény: #38171  hwolf
Azt nem ertem miert gondolod azt hogy az ingatlan real eszkoz a jelenlegi arakon.
Igen megorzi az erteket akii lent vett,az nyugodtan ulhet a hatso felen,vagy vegyuk az aranyat a fizikait hat az se nagyon orizte meg az erteket,30 eve 800$ volt egy uncia.
30 ev alatt amcsiknal is brutal infla volt ,Reegan alatt 20% korul voltak a kamatok,lufi van ott is itt is,lakasba teszik a fedezetlen penzeket,azt hiszi a sok marha hogy ha megfoghat valamit azzal realis arazasuva vallik:)
Nem tudnak mast kitalalni ugylatszik.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 4 1

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE