Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tanrek 2022. 09. 07. 16:17
Előzmény: #19035  TheSnake2020
#19040

Áruld el nekem kérlek, hogy gázon és olajon kívül mi a búbánatos lóf@asz jön azokon az "egyre jobban nyíló orosz csapokon"? Amitől megjegyzem, már régesrég önszántunkból szabadulni kellett volna, amennyire csak lehet.... (nem az orosz olajtól, hanem úgy egyáltalán az olajtól)
Attól, hogy Kína a maga módján gazdaságilag gyarmatosítja a fél világot, még nem érzem, hogy ezek olyan bonyolult kérdések lennének. Csak túl kapzsik és ostobák vagyunk ahhoz, hogy jó válaszokat adjunk, könnyebb az egészet azzal elmismásolni, hogy "ez bonyolult"...
Netzus 2022. 09. 07. 16:16
#19039
Snake sajnos jól látja! Nézzétek végig az EU politikáját! Merkel "hívja" a migránsokat, majd fordulat és nem kellenek. Szankciók dettó, ársapka szintén. Az európai értékek reformjára van szükség, de ezt a EU jelenlegi vezetői nem látják be! Németek (átlag ember) nagyon érzi a mostani szitut, beszélgettünk sokat közeli echte német ismerőssel. Ausztriában élő honfitársunk is azt meséli, hogy az osztrákok kezdik belátni, hogy. 3. világbeliek egyszerűen nem integrálhatók be az európai társadalomba. Dolgozni egy idő után nem akar, a nyelvet nem akarja/nem képes megtanulni stb. Sajnos a mostani helyzetben szép gondolat az egyenlőség/testvériség/stb. elvek, de most keményebb időket élünk. Az egész ukrán-orosz konfliktust meg majd 50 év múlva a gyerekeink/unokáink megnézik a natgeon, hogy mi is volt a háttérben. 
Nem szeretem Orbánt és akkor finoman fogalmazok, de ő nagyon jól idomul a helyzethez és látjuk, hogy tömegeket képes (meg)vezetni...
Az EU vagy Ázsia kérdés részemről is könnyű és evidens, de egy politikai vezetőnek nem biztos.
TheSnake2020 2022. 09. 07. 16:06
Előzmény: #19032  C0lumb0
#19038
Nem tudom. Meglátjuk. Egyelőre az orosz és kínai tőke ömlik az országba. Szavakban biztos. Ha pénz formájában is jönni fog az komoly lesz. Nekik ez kerekítési hiba. Nekünk brutal. A német tőke szinten nem szankcionálja Magyarországot. Szóval szerintem a politikát ne tévesszük össze, a valós folyamatokkal. Politikai szinten megy egy chiken game. Nem szeretem OVt de zseniálisan csinálja. Persze csak abban az esetben, ha nem ő rántja el a kormányt. Az EU béna kacsa. 
C0lumb0 2022. 09. 07. 16:01
Előzmény: #19033  Fsociety
#19037
Hát a rottyon lévő ország, illetve a magas bruttó nemzeti össztermék szerintem ellentmondás még hozzá jó nagy.. Hogy lenne a termelékenységünk nagy, ha a recesszió kockázata az egekbe megy lassan.. Államkasszából hiányzó euró egyenlő az export miatt megnövekedett árakkal ez egyenlő lecsökkent fogyasztással csökkenő kereslettel, egyenlő a termelés visszaesésével.. Meg a munkanélküliséggel. Aminek később ki tudja mikor lehet majd az árak visszaesése az eredménye. A hazugságot meg igen hamar érzed a bőrödön majd.. jó hideg telünk lesz szó szerint megfagy a farkas farka majd..
vaczak 2022. 09. 07. 15:56
Előzmény: #19029  TheSnake2020
#19036
Ha Európa nem bír ki egy nehéz telet a saját civilizációja és szabadsága védelme érdekében, akkor megérdemli. Amúgy a "Magyarország csendben, de jó áll" kitételt nem tudom honnan veszed, előbb fognak itt bedőlni a vállalatok és az önkormányzatok, mint a haldokló Nyugaton. Nem látom mennyivel lenne magasabb az energiaellátási biztonságunk. Ha meg a Nyugat dől be, az bennünket ugyanúgy magával visz. 
TheSnake2020 2022. 09. 07. 15:55
Előzmény: #19031  tanrek
#19035
Nem nekem nehéz kérdés. A magyar politikai és gazdasági elitnek. Azért jól láthatóan az EU csapok elzáródtak. A távol keleti és orosz pedig egyre jobban nyílik. Már pedig a tőke  oda megy, ahol hasznot remél. Azt lenne jó látni, hogy az utóbbi deviza kibocsátásaink hol landoltak. Szerintem nagyon sok olyan tőke van az országban, amiről nem is gondolnád, hogy a vége valahol Kínaban van. Csak a saját példámat tudom mondani. Gazdasági tanácsadó 2 nemet multi. Mind a kettő már rég kínai többségi tulajdonban....az anya ceg. Hidd el nem egyszerű. 
forma1bt
forma1bt 2022. 09. 07. 15:47
Előzmény: #19030  geza77
#19034

Géza, megint ezek a negatív hullámok. "A híd állni fog" A forint meg a legerősebb valuta :)
Az a baj (az is baj), hogy a pénzváltók ezeket az erősödéseket már le sem követik, így hiába vennék 400 alatt kp-t, nem kapok.
Fsociety
Fsociety 2022. 09. 07. 15:43
Előzmény: #19032  C0lumb0
#19033
Amíg a gázszerződések nem nyilvánosak,addig Petiminiszter azt hazudik,amit akar. Nem fogjuk megtudni, hogy nekünk mennyire jó vagy rossz. A lakossági fogyasztás,a munkanélküliség lesz majd egy kapaszkodási pont,meg talán a GDP,bár a túlárazásokkal eléggé torz az is. Viszont a magas infla még jól is jöhet nekik,az államadósság miatt,ha magasan tudják tartani a GDP-t (hagyjuk,hogyan). Szóval előállhat az a fura helyzet,hogy rottyon lesz az ország,de erősödhet a forint.Teljes anomália.
C0lumb0 2022. 09. 07. 15:37
Előzmény: #19029  TheSnake2020
#19032
Hát hogy mi jól állunk az eu ban azt erősen kétlem.. A sor végén kullogunk.. És ha valóban úgy van, hogy az eu vezetőket viszi az ár, annak mindig a kicsik isszák meg a levét az is tutibiztos..  Vagyis mi Bulgária stb.. Majd az eu elkaszálja a pénzeket amiket kapnánk azt kevesebbet kell nélkülözniük a németeknek franciáknak stb pont kapóra jövünk nekik mint a lengyelek is.. Ha kilépünk az EU-ból az meg egyenlő a bukással.. Évtizedek munkája megy a levesbe.. Azokután főleg, hogy mi is beleegyeztünk az Oroszok szankcionálásába még ha nem is reklámozzák.. 
tanrek 2022. 09. 07. 15:35
Előzmény: #19029  TheSnake2020
#19031
Nem vagy nagy barátja, de nehéz kérdés, hogy Ázsia vagy Európa... Értem.
geza77
geza77 2022. 09. 07. 15:33
#19030
ezek elég kérészéletű próbálkozások szoktak lenni SAJNOS
https://imgur.com/a/3X6j28L
TheSnake2020 2022. 09. 07. 15:21
Előzmény: #19025  C0lumb0
#19029
Hát ez lehet, hogy nem pont így lesz. Nem vagyok a Főni nagy barátja, de én pont az ellenkezőjét gondolom. Az EU vezetői kullognak az események után. Egyre nagyobb baromságokat csinálnak. Ha így folytatják az EU véglegesen meggyengül. Jól láthatóan a szankciók sokkal jobban fájnak az európai embernek, mint az oroszok nagy többségének. Ott maximum.az európai gondolkodású és eletszinvonalu demokrata emberek , akiknek vagy kuss van, vagy már rég elhagyták az országot , érzik úgy hogy valami nincs rendben. Putyin népszerűsége az egekben. Europa pedig egy energia , élelmiszer es hitel válság küszöbén. Szerintem Magyarország csendben , de jól áll. Az viszont lehet, hogy a következő negyed években el kell dönteni, hogy hova is tartunk. Ázsiába, vagy Europaba. Nehéz kérdés és döntés. Rövid távon lehet, hogy Putyin és Kina vonzóbb lesz. És erősebb is. A politikus hosszú távra nem gondolkodok. Sehol a világon. Nehéz telünk lesz. 
C0lumb0 2022. 09. 07. 15:17
#19028
Illetve akármilyen köntösbe öltöztetik én még mindig nem hiszek a kormány által felállított független bizottságban.. És nem is fogok.. Az egyértelmüen vicc kategória.. A hitelességük már régen lehuzták a vc-n előttem.. De szerintem nem csak előttem.. Kiváncsi lennék hányan gondolják így az EU parlamentbe.. Azalapján hogy kilökték a fityuszt a néppártból, illetve az elmúlt évtizedet elnézve.. Már odáig jutottunk hogy már akkor sem vesztünk semmit a pénzekből ha 22. -én az eljárás szankcionálásba megy át.. Vagyis hát ez az uj szóbeszéd.. amit el kellene hinni.. nem furcsa ez senkinek? Majd október 22. Én.. Vagy decemberbe 22. Én.. jobb ha nem is tudjuk mikor..
vaczak 2022. 09. 07. 15:16
Előzmény: #19022  Matthias_Fo_Rex
#19027
Egyelőre csak az NS1-et zárta el, a déli ágakon jön még a gáz. Mindenesetre össz EU szinte azt hiszem a korábbi 40-ről 9 százalékra csökkent az orosz gázimport/függőség
Fsociety
Fsociety 2022. 09. 07. 15:10
#19026
400 alatt a forint. Mondjuk technikailag belefért.
C0lumb0 2022. 09. 07. 15:04
Előzmény: #19022  Matthias_Fo_Rex
#19025
Hát pont ez Putyin ütő kártyája és ki is fogja játsszani.. Csak nem szól előre mindenről hogy ne lehessen készülni sem rá.. Lásd gázcsapok elzárása.. Akkor aztán nézhetnek rá nagyot azok az országok akik putyin felé húztak ezügyben az eu-ból.. Nagyon ilyen irányba megyünk.. Az eunak meg próba szerencse, illetve ha mégsem jön be, akkor azokat az országokat aki nem állt be a gáz és egyéb orosz importok felfüggesztésébe jól megszivatják.. Szóval Szijjártóék majd néznek mint Jani a moziba hogy hoppácska hát ez nem jött bé..
Matthias_Fo_Rex 2022. 09. 07. 14:09
Előzmény: #19019  RangerHU
#19024
Akkor szerinted a 0,75-ös alapkamat emelés nem lesz meg? Max 0,5?
Matthias_Fo_Rex 2022. 09. 07. 14:08
Előzmény: #19020  Fsociety
#19023
Szerintem még messze a vége. Sajnos jobban állják a sarat az oroszok gazdaságilag, mint arra számítani lehetett. A nép ott hozzá van szokva a nélkülözéshez, szóval eltart pár évig mire idegesek lesznek. :(
Matthias_Fo_Rex 2022. 09. 07. 14:06
#19022
Valaki el tudná magyarázni, hogy hogyan raknak ársapkát arra ami nem jön?!
Most komolyan...ha nem küld gázt Putyin, akkor tök mindegy, hogy van-e sapka, nem?
Rendkívüli: így nyúlnának bele a gáz- és árampiacba Brüsszelben - Portfolio.hu
dugynok
dugynok 2022. 09. 07. 13:10
Előzmény: #19000  Boomer
#19021
Majd megvétózzuk :D

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek