Topiknyitó: Karterab 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!

Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.

Szóval EUR/HUF.

308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.

Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mssz1978 ma, 13:11
Előzmény: #8744  geza77
A semmit csak így lehet kommunikálni! ☹️
geza77
geza77 ma, 12:05
Barnabás (aki  másnak/ a magyaroknak vermet ás) szavaira ("valaki" belevett a FOSrintba) rákapcsolt a FOSrint
https://www.portfolio.hu/deviza/20211207/virag-barnabas-szavaira-rakapcsolt-a-forint-514786
ezt a 3 óráig tartó lendületet az utána következő 2 órában le is adta
Barni szavai annyit érnek, mint kopasz p.nán a paróka!!! valós létező dologról beszélek : https://imgur.com/a/SbkigFz
forest_30 ma, 11:59
Előzmény: #8742  Fsociety
Picit még várj a 80 dolcsi fölé...
Fsociety ma, 10:57
Előzmény: #8741  Fsociety
Olaj korrekcio elvileg kesz, mehetunk 80 dollár fölé siman, egy gyengulo forinttal cifra dolgok lesznek még. 
Fsociety ma, 10:54
Előzmény: #8740  kkpp
Most, hogy minden hatso szandek nelkul 5% lesz a nyugdij emelese, tisztan latszik, hogy az infla vidaman lesz 7-8%,marmint a bevalott. Nyuggerek orjongve tapsolnak, csak ugye a fránya matek.... 
kkpp ma, 09:31
Előzmény: #8737  geza77
Már látom lelki szemeim előtt, ahogy Barnabás kiáll a decemberi kamatdöntés után komoly arccal, és teljes meggyőződéssel fogja magyarázni, hogy "az alapkamatot ezennel ma felemeltük 2.35 %-ra, de a heti kamat finomhangolásával minden csütörtökön továbbra is elkötelezetten reagálunk a piac jelzéseire". 
new1 ma, 09:17
ipari termerés - 3, 4% okt y/y. , ksh
minort ma, 08:41
Előzmény: #8737  geza77
Szinte minden bejelentésünkél eljátszák ezt! Ritka balfa_z  társaság ez!  360-as Ft-ra már az erős jelzést használják! Majd jövöre meglátjuk,de szerintem a 400-hoz közel leszünk!
geza77
geza77 ma, 08:35
már indul a trükközés:  "valaki" hirtelen belevesz a FOSrintba, míg a többiek stagnálnak 
https://imgur.com/a/RWwkLAF
de már Barnabás belengetett valamit, bevásárolnak kilövés előtt? visszahúzzák a csúzlit, mielőtt elengedik a tartalmát?
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20211207/virag-barnabas-nem-fogunk-minden-heten-kamatot-emelni-514752
Fsociety hétfő, 17:59
Előzmény: #8730  TheSnake2020
Nagyon bízol a forintban, de ez tényleg nejlonzacsko a szélben. Illetve lassan szelviharban.. 
Fsociety hétfő, 16:32
Előzmény: #8730  TheSnake2020
Ha a líra megcsuklik, vagy balhe lesz ott, megyünk a lecsóba mi is,de gyorsan. 
kkpp szombat, 22:51
Előzmény: #8721  amsterdam

OFF
"Mielőtt megköveznének, természetesen imádom a lányomat, de nincs az az ingyenhitel vagy rengeteg 
nulla egy számsor végén, amiért még egyet bevállalnék."
Ne viccelj már! Felneveltem 4 lányt eddigi életem során, de a lányok nevelése egy könnyed nyári álom a fiúkhoz képest, amit másoknál láttam.
ON
Fsociety szombat, 19:12
Előzmény: #8732  Goldi.
Köszi, hasznos volt! 
Goldi.
Goldi. szombat, 18:31
Előzmény: #8731  Goldi.

A 28805-ről indult és 69000-ig tartó emelkedést gondolom az 1-es hullámnak, 42000 lejövetelt a másodiknak, innen a harmadiknak kell menni föl az első hullám 161.8-ig ez 80195-re mutat, de mehet tovább is majd ha ott lesz látni fogjuk.
Lelépek most egy kis ideig.
Goldi.
Goldi. szombat, 18:23
Előzmény: #8729  Fsociety

Ezt kb 10. nappal ezelőtt írtam.
BTC.
"Jelenleg olyan mozgásban gondolkodom, hogy visszamegy 60000 környékére és ott fog eldőlni a további sorsa. Van egy olyan lehetőség is, hogy onnan csinál egy hatalmas zuhanást, itt nem írok célárat mert az egy kicsit sokkolóan mélyen van és egyelőre még nem adottak hozzá a feltételek, de benne van az is."
Kis jóindulattal felment 60-ezer környékére 59177-ig, csinált egy hatalmas zuhanást ami szintén benne volt a charban és lejött 42000-re.
Én innen picivel 80000 fölé várom, szerintem arra fog indulni.

TheSnake2020 szombat, 17:38
Előzmény: #8727  Fsociety
Meglepődnék. Szerintem előbb lesz 356, mint 376. December van  senki nem ellensége a saját bónuszának. Következő napok a gapek betöltéséről fognak szólni inkább, de lehet még előtte egy kicsi le. Egyenlőre a forint semleges zónában van. Ha a pénteki tetőt kiveszi, akkor más a helyzet, egyenlőre én nem várom. Tévedés joga fentartva.
Fsociety szombat, 15:40
Előzmény: #8728  new1
Cryptokban ejszaka kitaraztak rendesen. Lehet h ez lesz a nagy lavina elso jele. 
new1 szombat, 12:26
Előzmény: #8727  Fsociety
nem is tudom , de hétfőn úgy érzem nagy sorok lesznek a valutaváltóknál 
Fsociety péntek, 21:44
Előzmény: #8726  höpö
Addig pont osszejohet a 376 
höpö péntek, 21:34
Előzmény: #8722  Fsociety
Dec. 14-én lesz még egy igazi jegybanki kamat emelés is. Attól még várok egy adag Ft erőt. 
amsterdam
amsterdam péntek, 20:54
Előzmény: #8724  Fsociety
Maximalista vagyok. Ami nagyon meg tudja keseríteni az ember életét. Egy-egy ilyen mondat úgy hat, mint egy kijózanító pofon. Ami nem árt a megszállottaknak, ugyebár... :)
Fsociety péntek, 20:49
Előzmény: #8723  amsterdam
Ilyet sem mondott még senki, köszi 😀
amsterdam
amsterdam péntek, 20:25
Előzmény: #8722  Fsociety
Ez volt az év mondása számomra: "Nem biztos, hogy kell a tökéletes pillanat."
Fsociety péntek, 20:19
Előzmény: #8721  amsterdam
Hosszu tavon sztem jön a 400,igy vagy ugy. Rovid tavon meg egyelore a 376 kornyeket latom. 361 csodas kiszallo volt a shortbol. En is tervezem, hogy all in lesz euroba, nem biztos, hogy kell a tokeletes pillanat. 😀
amsterdam
amsterdam péntek, 20:07
Előzmény: #8720  kjanek
Gyermeknevelés? Őszintén szólva nem hogy 3, én 1 gyerekkel is néha ott tartok, hogy megértem azokat az állatkákat, akik megeszik a kicsinyeiket! :-D (Mielőtt megköveznének, természetesen imádom a lányomat, de nincs az az ingyenhitel vagy rengeteg nulla egy számsor végén, amiért még egyet bevállalnék.)
Visszatérve a fórum témájához: ki mit gondol a jelenlegi és jövőbeni helyzetet elemezve. Van még némi szabad fosintom (hogy Gézát idézzem :-D), mindenképpen szeretném Eurora váltani, viszont totál el vagyok bizonytalanodva. Várjak, ne várjak? 
kjanek péntek, 17:44
Előzmény: #8712  amsterdam
Teljesen igazad van. Sok területen sikeresen szembe fordultak egymással az emberek és ebben óriási szerepe van a kormánynak. Pár példa, fideszes nem fideszes, gyermekes gyermektelen, oltott oltatlan stb... Egyre nagyobb a gyűlölködés az emberek között, családtagok nem állnak szóba egymással például a politikai hovatartozásuk miatt. Rengeteg fiatalnak fogalma sincs arról mekkora feladat a gyermeknevelés, és akkor még a hiteltörlesztésekkel járó idegeskedésről ne is beszéljünk. Mi lesz akkor ha egy család valamelyik tagja elveszíti a munkáját vagy megbetegszik és nem tudják fizetni a törlesztőket? Nagyon sokan képtelenek lesznek 3 gyereket felnevelni, 1-2 gyerek után jön a válás és repül a lakás vagy a ház. Sajnos hatalmas gondok várnak ránk a jövőben. Ja és akkor az MNB vezéreiről ne is beszéljünk. Amikor a Bandzsa év elején azzal verte a mellét hogy micsoda frankó gyerekek és mekkora bevételre tettek szert a forint árfolyammal való játszadozásaiknak köszönhetően. Most viszont már hiába próbálja megfogni a forintot, kicsúszott a kezei közül az irányítás. Game Over!
Paja1975 péntek, 17:19
Előzmény: #8718  TitusPullo
Ezek nem sortosok sajnos. Intezmenyi forint eladok. Sajnos lassan borul az elmult evek amokfutasanak a bilije.
TitusPullo
TitusPullo péntek, 17:17
Előzmény: #8715  Paja1975
az ipari shortosokat az egyhetessel is meglehet (?) fogni. vagy nem. egyre drágább lesz a forint "bérlés".
bankos
bankos péntek, 17:13
Az becseszne... Van sok egy év alatti kamatperiódusú hitel....
Fsociety péntek, 17:08
2 nap alatt ledolgoztunk 4 forintot. Keves lesz ez sracok, elobb utobb szepen rankborul a bili. Szemfenyvesztes, ami zajlik,szorul a hurok. 
Paja1975 péntek, 17:05
365
Most akkor jovo heten megint jon ez a heti betet emeles? Bohockodas. Meg kell emelni az iranyado kamatot 150 bp al, hogy vissza szerezzek a komolysagukat valamenyire. Lesz itt jovore 10% os jelzaloghitel kamatok
Paja1975 péntek, 16:33
Előzmény: #8712  amsterdam
Ezt en is hasonloan gondolom, mivel  az adot te is igyanugy fizeted, sot. A msik oldalon, meg az nem helyes, hogy bele hajszoljak az embereekt, hogy csinaljanak 3 gyereket, az mennyi penz, lemondas, idegeskedes felnevelni, nekem is van ket gyerekem, ezert tudom mivel jar. 20 ev alatt amig fizetik a hitelt, lehet egy valsag, nem lehet, lesz is, es akkor ki fogja el tartani a gyerekeket. Plussz meg fognak benitani nagyon sok szektort, mivel masra nem fognak az emberek kolteni, csak hogy fizessek a megemelkedett hiteluket, a megduplazodott elelmiszeruket es energia arakat, tehat nem jut penz a szolgaltato szektornak, nyaralas, etterem,mozi, fodrasz, stb. De ahogy elobb irtam, Magyarorszagon 30 eve mindenki csak par evre elorre gondolkodik.
Fsociety péntek, 16:22
Azert a sracok kedvesen gondoskodtak arról, hogy a nap, het vegere pont vissza legyen huzva a savba a forint,es ne legyen letores. Bravo gyerekek. 
amsterdam
amsterdam péntek, 15:08
Előzmény: #8707  Paja1975
Csak nagyon halkan merek hozzászólni, mert múltkor kicsit elment a téma a politika irányába, és volt némi irgumburgum (félig-meddig jogosan). Szóval nekem van gyerekem. Egy. Ennek ellenére mélyen elítélem azt a trendet, hogy ebben az országban a gyermektelenek másodrangú állampolgároknak számítanak, szinte semmiféle kedvezményt nem kapnak, pedig ők is dolgoznak, adóznak, sőt! Ugyebár a gyerekesek adófizetés területén is elég szép "jutalmakat" kapnak, mellé jön a csok, a babaváró, a lakásfelújítási támogatás (szintén csak 18 év alatti gyereket nevelők vehetik igénybe) és most ez az adóvissza-akármi. Ez utóbbit röhejes erőlködésnek, egyben megalázónak tartom (hogy komplett hülyének és megvásárolhatónak tartanak), másrészt pedig igen méltatlan a gyermeket már vagy még nem nevelő családokkal, emberekkel szemben. Hát összegezve itt bizony arról van szó, hogy a kormány más ceruzájával veri a csalánt. Mert amit szétosztanak, az nem az ő pénzük, hanem a magyar embereké.
geza77
geza77 péntek, 14:57
Előzmény: #8709  new1
köszönöm :) , remélem, hogy megindít 1-2 fejben valamit és rájönnek, hogy nem lekvár van a palacsintában, habár nekik azt mondták, hogy ez a legjobb jam a világon, mindenki ezt enné, főleg az európaiak, de ez csak nekünk jár és van, az sem gyanús, hogy nincs lekvár íze csak azt mondják, de nekik ez elég.
A Lengyel miniszterelnök egyenlőre csak felszólalt a zlotyi erősítése mellett, míg ők 2010 óta 20% gyengültek (intenzívebben ők inkább idei évben) addig mi 40 %ot és itt síri csend.
Ha elengedik 400-ig akkor meglesz az 50 % is.          Ez így rendben lenne?
https://www.portfolio.hu/deviza/20211122/mindent-megteszunk-hogy-kicsit-erositsuk-maga-a-lengyel-miniszterelnok-vedte-meg-a-zlotyt-512100
a balkán után kéne lassan erednünk! Ha nem vigyázunk jövőre, már a Bolgárok hátát is nézhetjük, a Románok, már beálltak elénk a sikeres előzést követően.
new1 péntek, 14:34
Előzmény: #8708  Narancsguru
nem tudom mennyire szignifikansnak tekinthető a mintavétel
3 k likot látok egy közepesre értékelt fb profiltol
vagy a hír nem kellő dominanciával terjed :)
new1 péntek, 13:57
Előzmény: #8704  Deleted
2008 előtt eu- s források nem nagyon voltak 
újmódi fritzek meglehet  picit feszesebbre huzagolják a mani osztást . géza intelmei meglehet eljutnak a birodalmi központba pénrontás üteme mégiscsak feltűnhet nekik .is . a sleppes kliaentura jópofa szövegeibe beleállás mellett azért csak szemet szúr hogy a többszörös 2/ 3 abszolválása mellett , nem a balkán irányába kéne tartanunk 
Narancsguru péntek, 13:47
https://www.napi.hu/tozsdek-piacok/pulzus-forint-euro-felmeres-deviza-piac-arfolyam.741327.html
hát a megkérdezettek sem látják fényesen ragyogni a forint jövőjét....
Paja1975 péntek, 13:26
Előzmény: #8706  Deleted
En nem vitatkozni szeretnek, elmelkedni, bocs ha zokon vetted. De en ugy tudom, hogy ez a MZP, meg nem kormanyzott, sot eleg jobb oldali gondolkodasu, illetve szakertokkel toltene fel a tarcakat. Ez nem er meg egy probat? Vagy jo ez ami most van, hogy fel eljuk az unokaink penzet is? Itt rendszerszintu hibak vannak, amiket sajnos fajdalmas lesz at alakitani, de szerintem ez az ut. Ami most megy, hogy adjunk mindenkinek penzt, a voksokert, ez hazugsag. Egyszeruen Magyarorszag nem teheti ezt meg, nincs mellette termelekenysegi javulas, sot. Az adofizetok penzerol ne is beszeljek, hogy osszak szet. Nehez lesz valtozni, de meg kell tennunk, gondolni kell a jovonkre is. En nem szavazok soha, de amikor angliban arrol szolt a kampany vita a valsag idejen, hogy ki hogy es mibol szoritana meg, ott megemeltem a kalapom. Nem 13. havi nyugdij, meg min ber emeles, ingyen hazak gyerekekre, stb. Kicsit gondolkodjunk mar par evnel elobbre is 
Deleted péntek, 13:11
Előzmény: #8705  Paja1975
Ha nem érted a mondanivalót akkor régen rossz.Káosz. De hogy érthetőbb legyek soha nem lesz semmivel sem jobb mint ami most van..hiába nyer az ellenzék..Ez van sajnos..Ez Magyarország és magyar emberek fognak a kormányban ülni akkor is. Én sem otthon vállalkozom (hálisten) egyébként hidd el tudom miről beszélek.
Paja1975 péntek, 13:04
Előzmény: #8704  Deleted
Ez az IMF hitel , ugy latom szitokszo hazankban. Nem hinnem , hogy kellene IMF hitel, mivel az eu nak ott a sok penze, ami csak rank var, csak epp nem adjak oda yacht okra, meg ellopasra. Ketto, nem vagyok benne biztos, hogy az IMf hitel tobbe kerulne annal, amiket most veszunk fel orba szajba, hogy a fidesz meg nyerje a valasztast. Szerinted , most mibol megy a koltekezes? 
Deleted péntek, 12:57
Előzmény: #8676  signal2
Ez mind szép és jó... de leegyszerűsitem Neked mi lenne a győzelmük esetén: káosz és pár hónap múlva IMF hitel valamint a posztok egymás elől mindenáron történő megszerzése.. Nekem nem hiányzik..Mondom ezt úgy ,hogy ritkamód rühellem a mostaniakat is de a két szarból a keményebbel dobálóznék inkább.Sajnos.
Paja1975 péntek, 10:40
Előzmény: #8702  TitusPullo
Nekem nincs takargatni valom, valahogy itt nincs szuksegem ra, igy is mukodik:)), de koszi
TitusPullo
TitusPullo péntek, 10:28
Előzmény: #8697  Paja1975
mondjuk sztem pont rossznak mondod, ez a fórum mindent lát és ért.
Paja1975 péntek, 10:04
Előzmény: #8700  sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
Angliban, meg csak ugy elkezded a vallalkozasodat, mint kisvalalkozo, bejelenteni, csak 3 honap mulva kell, addig gyujtod a kiadasaidat, a bevetelt jegyzed es eldontod, hogy mukodik e, es ha igen bejelented magad. De mondjuk itt, ha egy darab cetlire leirud, hogy 2000 font volt a munka es ala irod, szamlanak minosul. De evi 12000 fontig effektive szamlat se kell adnod, tehat enyitt, akar egy masik ceg koltsegkent is el tud szamolni, de ez mar magyar gondolkodas:)), es meg sok minden. Magyarorszagon meg azt hiszik, hogy ezek mesek, ne mond mar. De ez igy van, itt csak ilyesmikkel segittik a vallakozasokat. Ellenorzessel, probavasarlassal a 17 eves mukodesem alatt nem talalkoztam, pedig volt amikor tobb shppom is volt
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta péntek, 09:54
Előzmény: #8699  Paja1975
Ausztriaban a Finanzamt nem arra megy ra, hogy ahol tud büntessen, ez is oriasi kulonbseg. Asszonynak van egy uzlete Budapesten es van hogy 2 naponta jonnek probavasarolni. 4 eves fennallasa alatt egyszer se tudtak megbuntetni, de mindig probalkoznak. Szerintem ez netto mocsoksag. Ilyen Ausztriaban nincs.
Paja1975 péntek, 09:46
Előzmény: #8698  CyrusTheGreat
ok
bocs
De hidd el tudnak irni, mashol hogy segitk az uj valalkozasokat. Mondjuk Magyarorszagon is tobb milliardos segitseg az autogyaraknak. Azok meg nem ertik, mi tortenik, ok cak olcso melosokat akartak, most meg ki fizetik a gyaruk felet:)). Nem vicces?
CyrusTheGreat péntek, 09:42
Előzmény: #8697  Paja1975
Olvasd el még egyszer a hivatkozott mondatot:
"elso egyeni vallalkozas megalapitasa ingyenes, korlatalan ingyenes tanacsadas, x bevetel alatt fix ado (kb 500 eur / quartal)"
Ezeknek semmi köze a CoVid miatti segítséghez. Tudsz két kattintással EV-t létrehozni? 5000 Ft-os kamara díjon kívül ez kerül neked valamibe? KATA havi 50k fix vagy sem? Erre reflektáltam.
Amiről te írsz az teljesen valós dolog és magam is egyetértek vele, csak éppen semmi köze az eredeti bejegyzéshez.
Paja1975 péntek, 09:38
Előzmény: #8695  CyrusTheGreat
Te most viccelsz? mit segitettek a magyar vallalkozasoknak? Hidd el nekem van 2 orszagban cegem es el mtudnam mondani , mi a kulonbseg anglia es magyarorszag kozott vallakozas segitseg teren. Csak annyi, hogy amikor itt angliaban leallt minden a covid miatt, egybol toltak a segitseget, mar masnap, tobb tizezer fontokat, hogy tudj mukodni, plussz fizetek az alkalmazottak fizetesenek a 80 % at, de meg sok minden . Otthon leallt a vallakozasom, kaptam afa haladekot, amit ket honap mulva raraktaj inkasszot, igy most felszamolom a ceget, de en csak egy kis ceg vagyok, Bezzeg az milliardos autogyarak kapnak tobb milliardos tamogatast, csak nyitaskor. Es a forint gyengiteseb keresztul rabszolgasagot teremtenek magyarorszagon., a multik meg rohognek, mert nekik igy meg olcsobb a magyar melos. De ti mindent el hisztek , amit a kormany m ond. Ideje lenni egy kicsit szrenyebneek lenni, nem haboruzni es korul nezni, mi folyik a vilagban. Sirankoztok, hogy nem 335 az eur, miert gyengul. Ti tenyleg latjatok kivulrol, mi tortenik magyarorszagon, vagy homokban vannak a fejek. Bocs ez most ki jott, mert mar elegem lett, ebbol a sok fenyezesbol, ugyanakkor magyarorszg a csod fele rohan. De remelem nem lesz igazam
TheSnake2020 péntek, 09:30
Előzmény: #8687  Dt74
Hm. Nem vagy optimista az tény. Egyenlőre az órás kitörésnek kellene behalnia itt és most....Majd meglátjuk. Nem az a lényeg, hogy 335, vagy 400, hanem, hogy legyél felkészülve mind a kettőre..Nálam jelenleg semleges a forint. Év vége fontos. Január első napjaiban döntök, hogy tovább növelem-e a deviza kitettséget. Tudod 30% alá soha nem megyek. Most kb. 33%. Egész évben kereskedtem a forintot több kevesebb sikerrel. Ha kell, akkor emelem a deviza tartalékot..Remélem nem lesz rá szükség, de természetesen vannak ilyen irányba ható erők is, kár lenne tagadni.
CyrusTheGreat péntek, 09:15
Előzmény: #8693  sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
"magyar kisvallalkozoknak viszont segitenek osztrak minta alapjan: elso egyeni vallalkozas megalapitasa ingyenes, korlatalan ingyenes tanacsadas, x bevetel alatt fix ado (kb 500 eur / quartal) stb stb stb."
Ez egyébként most létezik Magyarországon, KATA-nak hívják.
CyrusTheGreat péntek, 09:12
Előzmény: #8693  sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
Nem kell elpusztítania a cégeket (miért kellene), elég ha szigorúan számonkéri az NHP-s és MFB-s hitelek esetén a vállalt hitelcélok teljesülését és a fenntartási időszakra előírt kötelezettségek teljesülését.
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta péntek, 09:08
Előzmény: #8692  CyrusTheGreat
Egy uj kormanynak nem feltetlenul kell ezeket a cegeket elpusztitania, mert az csak meg tobb problemat okozna, viszont kinyithatna a piacot es osztonozhetne az innovativ cegek megjeleneset. Egy filler allami tamogatast nem adnek egyetlen multinak se, magyar kisvallalkozoknak viszont segitenek osztrak minta alapjan: elso egyeni vallalkozas megalapitasa ingyenes, korlatalan ingyenes tanacsadas, x bevetel alatt fix ado (kb 500 eur / quartal) stb stb stb. El kene engedni ezt a magyaros okoskodast, meg hogy mi jobban tudjuk. Masolni kene mindenhonnan a jol mukodo rendszereket, ujra lefektetni az alapokat. Itt az orszagot kell ujraszervezni, ezert remelem, hogy lesznek normalis, elkotelezett szakemberek az uj kormanyban. 
CyrusTheGreat péntek, 08:57
Előzmény: #8691  sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
A haveri hitelek már a szerződéskor fixek voltak, ezzel már nem kell foglalkoznod. Ahogy Fire73 kolléga említette a lakásos topikban, pöffeszkedő, konkurenciát megfojtó cégeket hoztunk létre, akik lényegében a megemelkedett hozamkörnyezetben kibocsátott államkötvényekből nem csak a hitelt, de lényegében a működésüket és a profitjukat is fedezik a jövőben.
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta péntek, 08:53
Előzmény: #8687  Dt74
Szerintem pedig 380-at se fogjuk elhagyni, de a 350 ala se megy be. Ha ugy lesz erdekuk, mert mondjuk ellenzekbol alakul az uj kormany, akkor emelnek egy hatalmasat az alapkamaton es ezzel fojtjak meg az orszagot, csokkentik a kormany mozgasteret. Elotte pedig a haveri hitelekre majd hoznak egy torvenyt, hogy 4 evig nem kell torleszteni, vagy kedvezmenyes kamat bebetonozva, vagy akarmi. Az a szabaly, hogy mindig van lejjebb es minden lepes a lopast, vagy a kibaszast szolgalja. Mint a dagadt kisgyerek az oviban, akit senki se szeret es o cserebe megveri neha a tobbieket :D 
Fsociety péntek, 08:39
Kinkeserves lefele utan raketa felfelé. Eléggé sokat mond. Na de nem baj, mar leeloztuk Ausztriát. 
mrider péntek, 08:07
Előzmény: #8688  geza77
Ezt kéne mutogatni az M1-en.
Magyarország hátra megy, nem előre.
geza77
geza77 péntek, 07:36
Előzmény: #8672  greg92
a köpcös bevezetett egy hatalmas mértékű szabályozható adót, a pénzadót. Maradhatott volna 260 körül a FOSrint vagy még erősödhetett is volna csak akkor mondjuk az áfát 56,583%ra emelhették volna, de az nagyon látszana meg csak azt sújtaná aki belföldön fogyaszt
https://imgur.com/a/BeJogvv
Hun vették el a legtöbbet?
csehek 0,68 % erősödés,  bolgárok 0,02% erősödés, horvátok 3,64% gyengülés, lengyelek 17,08% gyengülés, románok 19,88% gyengülés, smink fürdőgatya nélkül 35,44%
Dt74 csütörtök, 23:57
Előzmény: #8686  amsterdam
Erről az oldalakról mindig az jut az eszembe,amikor a "kormánypárti és az ellenzéki"politikus,délelőtt a parlamentben egymásnak feszül,este meg mint két jóbarát a kóspallagi vendégházban együtt jól beba..ik.Úgyhogy én ezt a 2022-es választást,most is kihagynàm.Bocs az off témáért.A 335 kollégának üzenném,hogy lassan barátkozzon meg a négyessel kezdő számokkal.
amsterdam
amsterdam csütörtök, 22:43
Nem sokat. Mert ahhoz a több raklapnyi kakkanat eltakarításához, amit a mostani társaság összehordott, nekik is 2/3 kellene minimum 12 évig. Es akkor még mindig csak a kályhánál lennénk. 2/3 biztos nem lesz nekik, de már az is valami, hogy a fidesznek sem. Én nagyon borúsan látom az elkövetkező éveket, akármelyik oldal nyer. Az egyik tehetetlen lesz az igazán nagy kérdésekben (pl. a már lezsírozott nagyberuházások), ha pedig marad a mostani banda, akkor megyünk szépen vissza a sötét középkorba pl. a nők helye a konyhában van, max. a szülőszobán. És persze kifele az EU-ból. 
decis
decis csütörtök, 22:29
Előzmény: #8683  grizzlygeza
Úgy inflálja el, hogy észre sem veszi. Ma még örül a 200k minimálbérnek mindenki. Hol volt ilyen 1946 előtt? Hiperinfláció idejével vetekszik ez már. Pedig volt itt Bokros csúszóleértékelés is.
Narancsguru csütörtök, 22:21
Előzmény: #8681  decis
Nem lesz, már van. 
grizzlygeza
grizzlygeza csütörtök, 22:16
Előzmény: #8680  signal2
A rabszolgáknak pedig szépen elinflálja a fizetését a felcsúti tróger. 
A német multi röhög a markába, mert euróban kevesebbet fizet a droidnak béremelés után, mint előtte. 
amsterdam
amsterdam csütörtök, 21:52
Előzmény: #8664  geza77
Nem hízelgésből, de ha egy kicsit vigyorogni szeretnék az egész napos fosadék hírböngészés után, mindig idejövök olvasgatni! Malopcsy pipukája... 😂😂
decis
decis csütörtök, 21:26
Előzmény: #8680  signal2

USA-ban megindult az infláció, erre reagálni fognak. Nekem az jön ki, hogy kevesebb dollárt akarnak a piacon, mind1 milyen megoldást választanak. Akkor viszont drágább lesz, azaz erősödik. EU erre nyilván lépni fog, meg persze Kína is. Ki fog hinni itt a mi kis forintunkban?
Szomorúság lesz, ha nem lesz rövid időn belül jurónk.
signal2
signal2 csütörtök, 20:43
Előzmény: #8679  Szenesk
MNB fizetési mérleg statisztikából a közvetlen tőkebefektetések jövedelmeinek egyenlege:
2000.01 - 2010.12: -12.427 mrd Ft
2011.01 - 2020.12: - 25.278 mrd Ft
Tehát nominálisan duplázódott a jövedelemkivitel. 
Ma egyébként világszinten is olcsón, 9% TAO megfizetése után vihetik a profitot az itt lévő külföldi cégek (miután az elején eleve brutális támogatásokat kapnak általában).
Szenesk csütörtök, 20:34
Előzmény: #8670  S-teve71
Egy kérdésem nekem is lenne: mennyi profitot vittek ki a cégek mondjuk az utóbbi 10 évben és mennyit az azt megelőzőben?
decis
decis csütörtök, 20:29
Előzmény: #8674  greg92
Netflixen megy egy sorozat, hogyan váljunk zsarnokká címmel. Az idők változnak, az emberek nem.
Rövid annyit lehetett megfigyelni, hogy akkor voltak erőszakhullámok, amikor a fidesz ellenzékben volt. Így volt ez a 90-es években és 2006-ban is.
Most borítékolható, hogy ha itt váltás lesz jönnek a randalírozások, focihuligánokra mindig lehet számítani.
new1 csütörtök, 20:00
Előzmény: #8674  greg92
kampánytanácsadójuk jobb létre szenderült , de munkássága beleívodott , és elválaszthatatlan részéve vált a rendszernek. 
signal2
signal2 csütörtök, 19:54
Mondjuk a fidesszel ellentéteben van leírt programjuk, sokkal kulturáltabban kommunikálnak, piacbarátabbak, egységesen szeretnék az eurót, elkötelezettebbek a jogállam iránt. Többet költenének oktatásra, kevesebbet propagandára. Az lmp-pm-momentum trióról pedig azt is elhiszem, hogy tisztességesek, azaz távol áll tőlük a pénzlenyúlás. Az MSZP, DK már eljátszotta a jóindulatomat, a Jobbikot nem tudom megítélni.
Ugyanakkor nem gondolom, hogy hatékonyan fognak tudni kormányozni, de a legszükségesebb dolgokat a jogállamiság, oktatás, propaganda terén helyre tudják tenni. Mivel egymással is bizalmatlanok, van egy olyan előnye a koalíciónak, hogy egymás besúgói lesznek. 
Nekem már az megváltás lenne, ha megszűnne ez a mérgező propaganda, és jelentps előrelépés lenne a közoktatásban, ami szerintem a jövő záloga.
TitusPullo
TitusPullo csütörtök, 19:42
Amikor jöttek ma itt megint a bullish 335ök tudtam, hogy fordítani kell. Meg egy kicsi maradt a forint longból de lehet este eldobom bukóban.
greg92 csütörtök, 19:38
Előzmény: #8673  Narancsguru
Szerintem a fidesz azert lett ilyen mert anno megegettek magukat a biztosnak hitt valasztasi sikerrel 2002ben. Azota strategiat valtottak es erot demonstralnak es inkabb felelempolitikaval akarnak valasztast nyerni es valljuk be sikerult is nekik parszor. Mondjuk amennyi hulye ebben az orszagban van,sokkal egyszerubb a negativ kampannyal nyerni mint az eredmenyek hangoztatasaval.Amugy a fovarosban azert tartanak 2 eve bemutatot abbol, hogy a masik oldalon mennyire mas munka folyik. (Karacsony fele vezetes es ellenzeki onkormanyzatok). Anno megkerdeztem ti mit vartok ettol a Gattyantol de senki nem reagalt ra erdemben.Mondjuk azota kijott par cikk miszerint kapott egy adag Rogan fele penzt az erdekeltsegi kore szoval...
Narancsguru csütörtök, 19:28
Annyit biztosan hogy kevesebb békemenet és  harc lenne és talán több értelmes munka. No és nem ütnék állandóan azt a kezet amelyik eteti őket. 
greg92 csütörtök, 19:20
Előzmény: #8670  S-teve71
Semmi jo nincs az ellenzekben max az,hogy nem fidesznek hivjak oket. De ebben a topicban ilyen kerdesekkel nem leszel nepszeru😃 Mondjuk az bennem is felmerult mar parszor, hogy megkerdezem az itteni kormanykritikusokat (akik sok esetben joggal azok), hogy a masik oldal vajon mit tudna nyujtani kormanyra kerules eseten.
Fsociety csütörtök, 18:57
Előzmény: #8669  RangerHU
2,max 3 hét. Pont év vége.
S-teve71 csütörtök, 18:57
Előzmény: #8642  sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
Egy kérdésem azért lenne... 
Mi jó van nekünk abban, ha ismét azok kerülnek hatalomra, akiket a külföldi nagytőkés azért támogat, és támogatott az elmúlt 100 évben, hogy minden kontroll nélkül rabolhassa ki az országot..? 
Ne legyünk már rövidlátó! 
RangerHU csütörtök, 18:52
Előzmény: #8666  Fsociety
Pedig a technika kép alapján …. Igaz az nem pár nap alatt lesz meg… 
geza77
geza77 csütörtök, 18:48
Előzmény: #8665  greg92

szívesen, ezek között van azért pár feltörekvő, meg egy letörekvő is az a mádzsár.
Ezen a hegyi kanyargós versenyen a magyar nép járműve a Nhemzethhy szhínekhben pompázó zaporozsec kezdi feladni a harcot a csehek skoda octavia rs-ével de még a románok daciájával szemben is.
Fsociety csütörtök, 18:48
Előzmény: #8666  Fsociety
Ami még rossz hír a shortosoknak,hogy sztem van egy bikacsúzli is a charton.Na az lesz finom,ha bejön...
Fsociety csütörtök, 18:39
Előzmény: #8663  RangerHU
Reggel akartam ezt belinkelni,de jobb később,mint soha.Szóval ezt figyeltem reggel,remélem,jó a link:
https://invst.ly/ws60o
Nehogy felmenjen 376-378ba...
greg92 csütörtök, 18:38
Előzmény: #8664  geza77
Hat most epp nem eloz a kanyarban ugy tunik.Kicsit visszakapcsolt nehogy kisodrodjon.;) Tok jo hogy ennyi egzotikus devizat megismertem az elemzesedbol,koszi!
geza77
geza77 csütörtök, 18:32
Előzmény: #8657  greg92
Inkább meghagynám neked az elemzést, kiértékelést. Szerinted érdemel-e malopcsy egy pipukát a kanyarban előző technikájáért, miközben mindenki a hátunkat nézte az elmúlt 100 év legsikeresebb 10 évében ezért a csodás  teljesítményért és a jó eredményért?
FOSrint              364.100        +1.580     +0.44%
zlotyi                      4.5976      -0.0199    -0.43%
kuna                       7.5261     +0.0093    +0.12%
román lei               4.9495     +0.0042    +0.08%
cseh korona        25.4420     +0.0070    +0.03%
bolgár leva             1.9561     +0.0009    +0.05%
üzbég szum         12,165.57   -3.15        -0.03%
indiai rúpia           84.6765     -0.2205    -0.26%
dél afrikai rand    17.9766     -0.1672    -0.92%
ukrán hrivnya      30.7897      -0.1668    -0.54%
                                                      nagy sebbel lobbal robogva ott is maradtunk
RangerHU csütörtök, 18:18

Ennyi volt....szép bullish napos gyertya formálodik...holnap délután amcsi adatok megrángathatják...
Kicsit többet vártam, de ez úgy tűnik tényleg csak ennyi....
Narancsguru csütörtök, 17:23
Megint elesett a HUF. Lassan annyi lesz az EUR mint amennyiért vettem jutalékostól napközben. 
Paja1975 csütörtök, 17:13
Előzmény: #8659  new1
Szerintem a forintot is meg probaljak kicsinalni, addig haboruzunk mi mindenkivel

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók

friss hírek További hírek