Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mamoka47
mamoka47 2021. 10. 26. 17:40
Előzmény: #51876  mamoka47
#51880
Ezért mondom hogy a mai tőzsdén nincs hosszú távú befektetés! Az szerintem egy vesztes hozzáállás.  Lehet hogy én vagyok a lúzer, de az általam követett kb 50 -60 részvény 99% 10 éves távlatban masszívan bukta. És ez minden iparágra vonatkozik.  Persze én nem a Top kategóriát nézem , valamiért azokat én zsigerből utálom. 1996 óta tőzsdézek ,de pl OTP részvény, ami a világ egyik legjobb részvénye hosszútávon, alig van(volt) a porfóliómba., mert zsigerileg utálom a csányi féle rendszert. ( hányok attól a banktól aki 30 éve szívja a ügyfelek pénzét ,és az árfolyama töretlenül 25
 éve csak emelkedik.)
Törölt felhasználó 2021. 10. 26. 17:26
Előzmény: #51871  Fagylaltárus
#51879
kajli_man
kajli_man 2021. 10. 26. 17:23
#51878
Akit érdekel defensive sector, annak egy ötlet: LMT.
kukker 2021. 10. 26. 17:22
#51877
Ami most megy minden szegmensében az emberi életnek - társadalmi élet, gazdaság, viselkedés, gondolkodás, szellemi tevékenység, stb-stb - már a vég stádiumában van, a Vége felirat előtti stáblista fut.
mamoka47
mamoka47 2021. 10. 26. 17:18
#51876
 Csak hogy mennyire kereskedhetetlen, és manipulál,t és VICCES az  érték és funda nélkűli amerikai tőzsde.
PL VISLINK tegnapi mozgás : 1.59 nyitó,majd 2.5 usd csúcs! Az átlag forgalom 35-szörös!!! Valami van , gondolja a bohóc! A ló....szt! Napi + 53%-ból + 33% záró ,majd ma -18% piac!! Ott van ahol tegnap indult. Ja,hogy ez lenne a tőzsde? Hát nem tudom,de ez nekem egyre nehezebben kezelhető,ést ezt úgy mondom hogy kerestem rajta,de ENNEK IGY SEMMI ÉRTELME!!!  TESLA meg 1000 valamennyi USD!! 
szieszta 2021. 10. 26. 17:13
Előzmény: #51872  Fagylaltárus
#51875

Ez jobb mint a tulipánhagyma, mivel ez gyakorlatilag nem is létezik. A bitcoin  blokklánc azt tudja, hogy satoshi által fixált mennyiségű digitális jel lábnyomát tartja számon, úgy, hogy időközönként  a raktárból kienged egy bizonyos mennyiséget amikhez már lehet kapcsolni különböző címeket.
Ez nem romlik meg, mert nem is létezik. Ez a rendszer fogyaszt el egy közepes államnak elegendő áramot, még akkor is, ha egyetlen tranzakció sem fut rajta.
Ez olyan, mintha azért fűtenénk, mert a klíma túl hideget csinál.
ragarda
ragarda 2021. 10. 26. 16:56
Előzmény: #51868  pomperj
#51874
János!
BORR-ról tudnál valami újat mondani? Az nem lehet, hogy egy Elliott-ban éppen a 4es pontot keresi?
Törölt felhasználó 2021. 10. 26. 16:56
Előzmény: #51872  Fagylaltárus
#51873
Most nem fog elfogyni a kereslet. A jegybankárok garantálják, hogy legyen rá lé.
Fagylaltárus 2021. 10. 26. 16:48
Előzmény: #51870  Törölt felhasználó
#51872
Miért lenne ez újdonság? Engem a tulipán lázra emlékeztet a kripto láz. Az emberi mohóság fűti. A tulipánnak úgy lett vége hogy rájöttek az emberek hogy az csak egy rohadt virág hagymája :)
"1637. február 7-én a tulipánok piaca összeomlott, miután végleg elfogyott a fizetőképes kereslet. A hagymatulajdonosok 95 százalékos árcsökkenést tapasztaltak egy nap leforgása alatt. "
Fagylaltárus 2021. 10. 26. 16:36
Előzmény: #51865  Törölt felhasználó
#51871
Tehát a végtelenségig nőni fog az ára? mert akkor minden pénzemet belerakom én is.
Törölt felhasználó 2021. 10. 26. 16:35
Előzmény: #51865  Törölt felhasználó
#51870
A pénzügyi világ megváltozott.
A marketingkommunikációs szakemberek (sales) meghódították az áruk világát a 20. század első felében. Ez volt a mosóporeladás időszaka.
Ez nem volt elég, a 20. század végén rájöttek arra, hogy a politikus is olyan, mint a mosópor, azt is el lehet kommunikációval adni. A politikus is egy termék, és azon lehet csak nagyot fogni. Nem kell hagyományos árukkal házalni, nincs vele annyi vesződség, és dől belőle a lé, a politikus mögötti network majd kitömi a marketingest pénzzel.
2000-ben rájöttek arra, hogy még politikust sem kell eladni, hanem a jólét ígéretét kell elpasszolni technológiai részvény formájában.
Aztán 2010-től rájöttek, hogy nem értenek a részvényekhez, kár azokkal bajlódni, vannak tények, pénzügyi mutatók, miegyéb. Nagy macera. Rájöttek arra, hogy az üres semmit kell eladni, na ez lett kripto. Nincs termék, nincs politikus, nincs részvény. Csak a teljesen üres, érték nélküli FOMO. Ez a marketing Fehér alapon fehér négyzete. A marketing vége. Ennél nagyobb semmit nem lehet eladni. Ögyes. 
kajli_man
kajli_man 2021. 10. 26. 15:55
#51869
https://www.portfolio.hu/bank/20211026/felforgatja-a-vilagot-az-uj-fizetesi-orulet-de-egyre-tobben-esnek-vele-hitelcsapdaba-506910
Ez még nem volt itt téma, de a lényeg, hogy hitel hitel hitel hitel hitel legyen. Alapíthatnánk egy BNPN-t mi is (Buy Now Pay Never)
pomperj
pomperj 2021. 10. 26. 15:08
Előzmény: #51865  Törölt felhasználó
#51868
Sok mindenben egyet lehet erteni.
.
1)Azonban most, a 20-as evek elejen latszik, hogy a foldi Nepesseg-Gazdasag-Kornyezet Rendszerben
a pozitiv visszacsatolasok es erozios hatasok miatt a regi mukodes nem  folytathato. 
,
Az allando gyorsulas minden rendszerben Tul-loveshez vezet, es ez megtortent, nagyjabol 20 eve tart. 
Hatalmas a tulloves a demografiaban, hatalmas a nyersanyag pazarlasban, hatalmas a kornyezet szennyezesben.
.
A Tul-loves definicioszeruen az a helyzet, amikor a Rendszer nemkivanatos mellekhatasai oriasiak, de meg nem eleg erosek, hogy leallitsak a megelozo trendet. Majd csak kesobb lesznek azok. De annak remes nagy ara lesz.
,
2)De vannak signalok. Egyes mellekhatasok mar eleg erosek ahhoz, hogy aki nagyon figyel erre,  mar felismerheti. Van nehany, de 4-5 biztosan  eszreveheto szignal:
- Toke, eroforras es munka  nagy tomege van eltéritve a valos emberi szuksegletektol, a spekulativ, attetelesen sem hasznos, tavoli es nehezen ertekelheto, de mohosagokat kielegito celok iranyaba.
.
-Egyre tobb toke, munka veszik el olyan tevekanysegekre, amik regebben ingyenesek, olcsok, termeszet altal szolgaltatott dolgok voltak. Mint tiszta ivoviz, hely, szenny tisztitas, legkondicionalas, fajtak megorzese, stb.
.
-Hagyjak tonkre menni, leamortizalni azt, ami nem azonnal lathato bajhoz vezet. Es ideig-oraig  elhalaszthatonak tuno karbantartasokat nem csinalnak. Ezek az elhanyagolasok (mint pl. egeszsegugy, oktatas,  veges foldi eroforrasok lepusztitasa) atmenetileg megtehetok, de idovel hatalmas karokat es hianyokat okoznak. Lepusztulnak, mukodeskeptelensegbe esnek, es hianyhoz vezetnek (mint orvos, tanar, gaz, olaj, ivoviz  stb).
.
-Az eves outputhoz egyre nagyobb adossag tartozik. Vegul az adossagnovekedes gyorsabb, mint az output novekedese. De senki nem veszi eszre.
.
-A konfliktusok elezodnek, kulonosen a veges eroforrasokert es a mocsok-elnyeles atpaszolasaert.
,
3)Nos, a kripto vilagot egy ilyen tullovesi jelensegnek tartom, a penzugyi vilagban.
Ha a jegybankarok evente output-fedezet  nelkul TRill penzeket nyomnak be  a korforgas elosegitesebe,  akkor elobbutobb a valos gazdasag ezt eszreveszi, es megcsinalja maga is, persze a maga modjan.
Nos, ilyen szabalyozatlan  penzteremtesnek tekintem a kriptokat. Egy ujabb signal a Tulloves kiterjedtsegere. 
Valos ertek nelkul, de erteknek hazudva fake-penzt allit elo.  (es a kapitalizmusban, az miert volna disznosag, ha minden nagybecsu jegybankar is ugyanezt teszi: fake-penzt nyomtat)
.
Es a spekulansok mennek is tradelni. ebben nincs semmi rossz vagy meglepo.  Akarcsak hajdan, a Tulipan hagymakat, a Missisipi reszvenyeket, es mas  buborekokat. 
.
4)AZ Overshoot  mar szerintem nem allithato le, okos politikusi dontesek errol mar regen elkestek.
,
Ez a rendszer mar tul van a hatarain, ez magatol fog osszeomlani. Redukalni a demografiat majd a betegsegek, jarvanyok, haboruk fogjak. Es majd csak utana csokken lassan a kornyezet tonkretetele, mar ha a termeszet magatol egyaltalan kepes lesz, onkorrekcios folyamatokkal helyre allitani.
.
Nem szamitanek arra, hogy hirtelen megvilagosodnanak a politikusok, es ebben egyuttmukodnenek.
Mar csak abban lehetne, hogy sikeruljon csokkenteni a karokat. Szerintem totalisan elkestek.
szieszta 2021. 10. 26. 14:27
Előzmény: #51865  Törölt felhasználó
#51867

Azt ezek a jövő nyertesei nem látják, hogy a coinpiac a legjobban manipulált piac? Gyakorlatilag nincs semmi érték, csak az a hit, hogy valaki drágábban megveszi. A kriptocelebek meg minden csatornán ezt szajkózzák éjjel nappal, milliárdos jóslataikkal.
Abban is nyugodt lehetsz, hogy a cointőzsdék nem a két szép szemünkért működnek, ugyanúgy szedik ki az emberek pénzét, mint a többi tőzsdén. Csak az még szabályozva sincs, így teljesen legálisan manipulálnak.
A coin éppen az, ahol az árat a tőzsdei robotok állítják be, nagyrészt egymás között adják veszik a coint, néha altcoinokkal keverve, néha stabilcoinokkal.
Lehet, hogy ez lesz a jövő, de akkor még rosszabbra kell felkészülni, mint eddig volt. Egy egy bálna úgy fog játszadozni, ahogy akar.
Most Amerikában látják a bajt, amit a FED ámokfutása összehozott, ezért nagyon elengedték a  gyeplőt. Ha valami viszont megrogyik, rögtön számon fogják kérni a bűnösöket, kemény szabályozást hozva.
franc0 2021. 10. 26. 13:11
Előzmény: #51865  Törölt felhasználó
#51866
Én már csak egy kávét kérek. 
Törölt felhasználó 2021. 10. 26. 12:37
#51865

Régóta béke van, 76-éve nem volt háború Európában és az egész világon is csak kisebbek. (ne is legyen)Ez oda vezetett, hogy túlságosan nagyra nőttek a vállalatok, bankok, politikusok hatalma akik uralják a piacokat és az árfolyamokat korrupcióval karöltve oda teszik ahová csak akarják.
Erre válasz a Bitcoin.A tőzsdéket el kell felejteni, túl bennfentes lett minden és ma már csak arra jó, hogy a politikusok a cégekkel, bankokkal összefonódva elvegyék a befektetők megtakarításainak egy részét (és ez még a legjobb eset ha csak egy részét)
A hagyományos devizákat is.
A magyar tőzsdén számtalan céget lehet találni ahol már szinte teljesen nyíltan és pofátlanul fosztják ki a részvényekbe fektetőket.  Alig tudom feldolgozni, hogy ezt miért nem veszik észre azok akik ma befektetnek.
A pénzügyi világ hatalmas változás előtt, és ennek a változásnak csak azok lehetnek a nyertesei akik időben felismerik a lehetőségeket, mert azok jelenleg bővelkednek.
pic 2021. 10. 26. 11:53
Előzmény: #51852  Törölt felhasználó
#51864
"Az arany már a múlt csak az idősebb, konzervatívabb befektetők befektetése." Se idős nem vagyok, sem konzervatív, de a portfólióm része a fizikai arany és ezüst is, valamint bányász cég is. Több ezer éves érték megőrző szerepe van a nemesfémeknek, számomra értelmezhetetlen összehasonlítani egy pár éves technológiával, amit szerintem a kisbefektetőinek 95%-a nem is ért, valamint nincs tisztában azzal, hogy mi a valós eloszlása. Örülök a nyerődnek a coin-okban, de részemről maradok azoknál a befektetéseknél, amiket át tudok látni és számomra értéket képviselnek. Oly sok reálisan azonosítható veszély leselkedik a coin-okra, míg a kis ezüst vagy arany érmét bármi is történik tudod használni. 
fudge
fudge 2021. 10. 26. 11:29
#51863
Sziasztok, írtam a Tesláról néhány gondolatot, benne sok példa az Elliott féle háromszögekre:
.
Új csúcson a Tesla - hol járunk a trendben?
bankos
bankos 2021. 10. 26. 11:20
Előzmény: #51860  pomperj
#51862
Mire számítasz a jelentèsben?
Mínuszos EPS, de már javuló helyzet?
Shareholder 2021. 10. 26. 11:02
Előzmény: #51852  Törölt felhasználó
#51861
Aha, a jegybankok is ezért csücsülnek hatalmas aranykészleten. A bitcoint 10 perc alatt ki lehet ütni ha kihúzzák a bányászgépeket a konnektorból vagy lekapcsolják az áramot de elég egy szigorúbb reguláció is, a gold bart viszont nem lehet csak úgy megsemmisíteni és nem értéktelenik el. Ha eladsz egy terméket és lehetne választani, hogy bitcoinnal vagy fizikai arannyal fizessenek neked, te inkább a bitcoint választanád?

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek