Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2024. 04. 21. 14:57
Előzmény: #220238  Pistike12
#220240
Agyrém, az, erre intettem be, hogy jó nekem adott lokációban a panel és inkább a gyerekekre és életminőségbe öntöm a pénzt. Sokaknak fennakad a szeme az életminőség, meg a panel (lakás) összefüggés között (emiatt lett a nyaraló), de elég szűkös a fantáziájuk.
FeherTibi 2024. 04. 21. 14:55
Előzmény: #220237  minort
#220239
ha nem is az egekbe, de siman emelhetik meg jelentosen az alberlet arakat. majd ravezetik az embereket arra, hogy jo konstrukcioju bankhiteleket vegyenek fel az alberletre. vagy...sokkal rosszabb alberletet kapnak ugyanannyi penzert. de ez ugyanaz - a berlet ar emelkedese. ugyanis ingatlan es alberlet kartell van. minden alajuk jatszik. az osszes reklam, hirdetes. 
Pistike12 2024. 04. 21. 14:41
Előzmény: #220235  J0hnnyEnglish
#220238
Allitolag nagy a kereslet rajuk a Marinan... 
Most kivancsisagbol Gyor melletti falvakat neztem. (90+ 4 szobas barmilyen haz) 
 Egyre tobb a 150m+os arazas, de a 200+ sem ritka. 
Gyorben minden 5. haz 150m+. Minden 10. 200m+. Raadasul regiek is vannak boven benne... 
Debrecenben minden 3. haz 150m+ es minden 6. 200m+.
Szegeden minden 3.3 haz 150m+ es minden 8. 200m+.
Szekesfehervaron Gyori aranyok. 
Teljes agyrem. Szegeden az avg fizu 311e netto. Minden 3. haz 40+ evnyi fizetes! Ez mar lassan kinai arazas. 
minort 2024. 04. 21. 14:32
Előzmény: #220235  J0hnnyEnglish
#220237
Azért ezek már beteges árak. Megéri -e befektetni ennyi pénzt? Mikorra térül meg?Mennyi az éves haszon? Ezeket megvizsgálva manapság az ingatlan ha hoz 8 % körül már egy jó projekt!  Albérletárakat nem lehet szerintem az égbe emelni mert nem tudják kifizetni. Ugyanigy az ingatlanárak is hasonló cipőben vannak. Nem hiába van a Balatonnál a sok eladó tábla.Tudom,látom mert itt lakom. Ahogyan Pest és környékén  is igy lesz vagy már van is, szerintem Rendben van ,hogy ennyiért akarják eladni és ,hogy a külföldiek stb stb. .Azért azt senki sem szereti ha a pénz ugymond csak áll és nem dolgozik! 
Pistike12 2024. 04. 21. 14:19
Előzmény: #220235  J0hnnyEnglish
#220236
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2024. 04. 21. 14:18
Előzmény: #220232  Pistike12
#220235

Nagyon durva amiket írtál, múltkor is láttam. Azt nem tudom, hogy vajon a balatoni nádasokba b@szott társasházak is ezekre a vevőkre várnak?
Arról nem is beszélve (tőke vonzás), hogy itthon nincs ingatlanadó, így a kétes tőke is szeret virágozni a zavarosban.
Stg 2024. 04. 21. 14:09
Előzmény: #220233  Stg
#220234
Ugye hatósági áras kint a benya?
Vagy már nem?
Stg 2024. 04. 21. 14:08
Előzmény: #220231  slash
#220233
Hogy tapasztaltad,  mennyit lehet spórolni a horvát(gondolom erre céloztál a kinti megoldással), hatósági áras üzemanyaggal, szemben mondjuk az itthoni Aldi kúttal?
Pl.
Pistike12 2024. 04. 21. 14:07
Előzmény: #220230  J0hnnyEnglish
#220232
En attol felek, hogy befagyott a piac es meg magasabb kinalati arak lesznek. Es a mar most is brutalis aru alberleti piac lesz.
Kertem az uj Marinara arakat. Fekvestol fuggoen cca 2,4 es 3m ft kozott van nmerenkent. Az n+1esek 97-160mig vannak.
Majdnem agysokkot kaptam. 
Lehet latni h az EUn kivuli arab/kinai/orosz kozonsegre araznak az aranyvizum miatt... 
https://novekedes.hu/ingatlan/letarolhatjak-az-ingatanpiacot-a-kulfoldiek-egy-uj-jogszabaly-miatt
Az a durva, hogy ez az arazas kivegzi az SSCket, mert az sscs fizetesbol az albi mar nem nez ki jol, igy emelni kellene. Az ssc pedig nem fog. 
slash 2024. 04. 21. 13:54
Előzmény: #220224  Atti
#220231
Kösz de nem LPG-zek. Nem értek hozzá és félek is tőle. Dizelem már volt, soha többé. 
A dizel suzuki meg olyan mint a női futball: semmi értelme. :-) Mindegy megoldom, kint tankolok. 
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2024. 04. 21. 13:46
Előzmény: #220228  Pistike12
#220230
Én ezért gondolom, hogy inkább stagnálás (+- 1-3% sávban) várható az eladási árakban nominálban, reálban meg próbálnak felzárkózni a bérek, meg utolérni a forint értékvesztését.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2024. 04. 21. 13:43
Előzmény: #220226  lacikonyha
#220229

Nem kell előadnod, nem újdonság és nem ezzel van a gond! Nálunk vad kelet van, nem véletlen akar mindenki saját ingatlant. Azt meg te is tudod, hogy mekkora kultúrája van kint a bérlakásnak és hány féle módon szabályozza szociális helyzettől függően a piacot az állam.
Pontosan a te generációdnak kell magyarázni, hogy mi miért nem úgy működik jelenleg - még ha te érted is (neki fogok kalákába építkezni 200nm-es családit), mint az működött 30 évvel ezelőtt, erre írtam:"Ezt a nálunk 20-30, de még X generáció sem feltétlen érti" csak a fantasztikus fórummotor nem engedi javítani -> 20-30 évvel idősebbek (60+-os generáció)- tudom, hogy így van, ugyan ebben az "álom" világban élnek a szüleim - ez van.
"Tulajdonviszonyok szépen lassan az eredeti vonalra visszarendeződésének a lezáródása" - sajnos ez is csak részben igaz itthon! Bár így lenne és értelmes, tanult és jó vállalkozó és képességű emberek kezében összpontosulna a vagyon, ránézel a MO Forbes listára és az első 6-tól elhányod magad. Ügyeskedő, csaló, semmirekellők, akik jókor voltak éppen jó helyen, jó !rokon! mögött. A problémát abban látom, hogy sajnos ez itthon extrém szinteket ölt, a jelenség nyilván megvan globálisan, de a mérték nagyon nem mindegy.
Pistike12 2024. 04. 21. 13:16
Előzmény: #220225  J0hnnyEnglish
#220228
Az a baj, hogy meg sokan azt gondoljak, hogy felertekelodes tortent. Sajnos nem, mert nem termett plusz érték. Mint irtam 270 ev jelenleg a megujulasi rata. Ez a nagyfoku szegenyseget mutatja. A 12. keruleti lakossagot gazdagnak hivjuk holott 70-80%a keptelen lenne megvenni a sajat lakasat, amely a 1%os amortizacival bir, tehat csak az ertekvesztese egy 150mos ingatlannak havonta 120e ft. Tehat a kozoskoltsegnek minimum ennyinek kellene lennie egy lakasnal, vagy ennyit kellene felretennie a tulajnak a lakasara. Es ez egy ujra vonatkozik. A hasznaltaknal nagyon nagy a baj.
Ez tudom hogy nem annyira latvanyos, de hatalmas problemava fog fajulni. Ugy ahogy az autoknal is. 16 ev az atlageletkor! 
Placi82 2024. 04. 21. 13:13
Előzmény: #220225  J0hnnyEnglish
#220227
Nem. A modern monetáris( új hullámos) theory ami a legnagyobb súllyal esett a latban, a többi az csak plusz nitro volt. Minden ország kihasználta ezt a monetáris új szituációt. . Mi is különösen, a nyitott lehetőséget. 
lacikonyha 2024. 04. 21. 13:05
Előzmény: #220225  J0hnnyEnglish
#220226

amit most felfedeztél az az 1948-as fordulat után bekövetkezett majd 40 évig erőszakkal fenntartott tulajdonviszonyok szépen lassan az eredeti vonalra visszarendeződésének a lezáródása,végeredménye
..
tőlünk nyugatabbra csak az létezik krisztus óta amire te most mint új helyzetre, mint újdonságként felfedezett viszonyokra rácsodálkozol
és ők sokkal szerencsésebbek hogy nem kellet megtenniük azt a kitérőt amire mi rákényszerültünk
..
kicsit az érződik mintha elveszni látnál egy idillibb világot
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2024. 04. 21. 11:59
Előzmény: #220223  Placi82
#220225

Szerinted, ha kivesszük a NER-t a képletből - mondjuk 2026-ban, akkor összeomlik az ingatlanár (?) - ezt azért nem gondolom.
Az is érdekes dolog, hogy jó lokációban kis túlzással luxus a saját ingatlan ma már. Ezt a nálunk 20-30, de még X generáció sem feltétlen érti (ő csak megélte, hogy felértékelődik az ingatlanja).
Az Y-egy része, vagy aki örökölt az jól jár(t), de az örökség egyre jobban felértékelődik.
Ahogy halad a világ előre, én azt látom, hogy szabályozás nélkül ez egyre nehezebb lesz, és látva mi folyik tök mindegy (panel, tégla, önálló, társas...) a jó lokációban lévő ingatlant meg kell becsülni.
Atti 2024. 04. 21. 11:50
Előzmény: #220196  slash
#220224
Neked már bő 1 éve Lpg-re kellett volna váltani, nem a 480-as benyát siratni.
A 3. ker-ben most, hogy emelték 299 Ft az Lpg.
Főleg ha a gyerek is futárkodik még.
Placi82 2024. 04. 21. 11:42
Előzmény: #220218  Murdoch
#220223
Tűpontos megfogalmazás. Már én is mondtam ezt régen itt vagy 2 eve. Nagyon sokan teljes disszonanciaban vannak itt. (Azért nem is írok már.) A hazai gazdasagi, politikai, monetáris osszefuggesek (ahogy te mondtad a tapasztoanyag) teljes értelmezési kepessegenek hiánya áll fenn náluk. EU 27 ek közül itt a legnagyobb, és leggyorsabb ingatlan ár emelkedéset nem a legyek hordták össze. És legjobban a hasitasis panelbárok szidják a rendszert. Full paradoxon. 🤣. Adtam 1 nagy+  :) 
Pistike12 2024. 04. 21. 11:14
Előzmény: #220220  Pistike12
#220222
Annyira nincs bevandorlas h.
"A ferihegyi gyorsforgalmi úton két halálos áldozatot követelő közlekedési baleset kapcsán a BRFK hét nepáli állampolgár ellen adott ki elfogatóparancsot.".
lacikonyha 2024. 04. 21. 10:33
Előzmény: #220220  Pistike12
#220221

a ner bűneinek felsorolásához nincs elég elektronikus jel, sem tárhely
és nincs is szükség rá.egy ráérő vidéki ügyvéd a szakadék szélére pöccintette, a sarka kata exe meg óvatlanul belelökte
ma már csak a zuhanásban való gyönyörködésre van lehetőség
..
"Kedves Barátaim,
Szeretném jótékonysági célra feljánlani a propaganda által híressé tett napszemüvegemet. Nyilvános licitre bocsátom az El Camino-t is megjárt Ray-Ban márkájú szemüveget. A kikiáltási ár: 10 ezer forint.A befolyt összeget egy Debrecen környéki nehézsorsú, többgyermekes család fogja megkapni anyák napján.
A liciteket kommentben várom."
..
az ingatlanárakat sok helyen nem kell különösebben félteni pusztán a ner szakadék aljába való megérkezésétől, sőt
.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek