Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lacikonyha 2023. 04. 04. 17:37
Előzmény: #194839  LouMannheim
#194840
meg az egyik öccse is
LouMannheim
LouMannheim 2023. 04. 04. 17:29
Előzmény: #194834  lacikonyha
#194839
Nem is tudtam hogy Horthy Sopronban tanult. Osztenburg a soproni antant katonai misszió panaszait kezelgette. A népszavazási területet a lehető legkisebbre szabták ahol még érvényesülni tudott a magyar szellemi nevelésben részesültek túlsúlya. Utólag vallották be hogy a kormány elmulasztotta jobban felmérni a környék hangulatát, és pár horvát falut még be lehetett volna "húzni".
lacikonyha 2023. 04. 04. 17:28
Előzmény: #194836  slash
#194838

szabad a pálya, javítsd fel
amúgy történik valami az ingatlanpiacon?
a handabandát nem számítva?
lacikonyha 2023. 04. 04. 17:26
Előzmény: #194835  sityaki
#194837

ja a királypuccsban részvevőket Tatára internálták,majd a népszavazás előtt az akadémistákat hirtelen visszaküldték Sopronba elintézni a szavazást
elintézték
még a harmincas  években is voltak kocsmai verekedések emiatt az akadémisták és a szőlő sorok között bababot termelő legények között
slash 2023. 04. 04. 17:25
#194836
Ember, mi lett ebből a topikból? Egy nyugdíjasklub, vagy mi? Katasztrófa.. 
sityaki 2023. 04. 04. 17:09
Előzmény: #194830  Stg
#194835
Ami nem ment némi erőltetés nélkül...
lacikonyha 2023. 04. 04. 17:07
Előzmény: #194832  Stg
#194834

a Prónay és a Horthy együtt jártak gimibe a Léhne intézetbe Sopronban a Bécsi dombra hogy megtanuljanak jól németül mert egyik apjának sem volt annyi birtoka hogy az összes gyere majd megéljen belőle és ezért katonai pályára szánták őket
az Osztenburg egyértelmű  legitimista volt,olyannyira, hogy felfegyverezte sz éppen frissen Sopronba került selmecbányai akadémistákat, és kiegészülve velük és a saját legényeivel vonatra szállt a 4. Károly mellé hogy elzavarják a Horthyt
a Gömbös szedette fel a sineket kelenföld előtt így nem lett sikeres ez a puccs sem
a Prónayt is rühelte személy szerint aki amúgy akkora eketaliga volt hogy már elmult 40 a háború végére és még mindig csak hadnagy volt
Stg 2023. 04. 04. 16:43
Előzmény: #194832  Stg
#194833
Mármint az Ostenburg adta oda.
Stg 2023. 04. 04. 16:42
Előzmény: #194830  Stg
#194832
Mondjuk "hivatalosan" az Ostenburg nem vett részt a felkelő harcokban, hiszen ekkor csendőrparancsnok volt ha jól emlékszem, és hivatalosan a magyar kormány nem támogatta a Prónayékat, félve párizsi reakcióktól.
De azért fegyvereket kiadott a felkelőknek.
lacikonyha 2023. 04. 04. 15:48
Előzmény: #194830  Stg
#194831

a soproni főtér a városháza előtt a tűztorony tövében van, a Szécsényi tér kicsit arrébb
erről az első világháborút követő pár évről volt egy narratívája a Horthy  kurzusnak, egy másik a Kádárénak, egy harmadik  az Orbán világának
mindegyiknek a politikai érdeke szerinti
ha valakinek elég hogy a történelmi ismeretei a politikusok ünnepi beszédeinél nem igazán alaposabbak, az nekem édes mindegy
nekem olyan ismereteim vannak erről a kb 3 évről amit olyan soproni emberek meséltek akik akkoriban születtek és a szüleik nagyszüleik elbeszéléseiből tudták amit tudtak, politikai beállítódásukról pedig annyit, hogy a hetvenes évek első felében is kollégiumi hátsó teremben egész osztályoknak tanították esténként elénekelni a székely himnuszt, nagy titokban
nem a ma divatos verzió volt az övék,
ezért akadtam fenn azon a 2001 decemberi tv hirados képeken szövegen
de nem bánom, indíttatást adott egy alapos kutakodáshoz aminek örülök
Stg 2023. 04. 04. 14:53
Előzmény: #194825  lacikonyha
#194830
A Soproni főtéren gondolom nem a vörösterror utáni rendezkedése miatt emlékeztek az Ostenburgra, hanem sztem a Soproni népszavazás miatt, amit a Prónay Pali báttyánkal együtt a nyugat magyarországi, avagy lajtabánsági felkeléssel erôszakoltak ki.
Onnan már tudjuk, Sopron és hét falu a körzetben nálunk maradt, és Sopron a Civitas Fidelissima.
Az egyetlen hely, ahol jelentősen sikerült átíratni a trianoni diktátumot.
kkv14 2023. 04. 04. 12:45
Előzmény: #194810  mpagnes
#194829
Fáj a lelkem, lelki teher, nyomja a lelkét ....  Sok hasonló kifejezés. 
Lelke mindenkinek van, betegségek, sok gond, a szeretett személy elvesztése stb nyomja a lelkünket. Addig amig nem tudunk megszabadulni hasonlóktól,teher alatt vagyunk.
A lelki szegénységnek nincs köze anyagi javakhoz.
A magyar fordítás több féleképen értelmezhető...
lacikonyha 2023. 04. 04. 12:38
Előzmény: #194827  Törölt felhasználó
#194828

valszeg én is így működök, és szűk 3 év alatt az első 300 ezres tétről felfejlődött a bátorságom úgy hogy most kicsit 6 millió felett vagyok jelen, most pihenőnek jobban örülök mint további kísérletezésnek
aztán ez bármikor megváltozhat, de a gspark osztalékot mindenképp kivárom a kezemen ülve
Törölt felhasználó 2023. 04. 04. 12:26
Előzmény: #194826  lacikonyha
#194827

Rájöttem, kell nekem ott egy kis adrenalin, persze csak módjával, mondjuk úgy, a játék kedvéért.
lacikonyha 2023. 04. 04. 12:13
Előzmény: #194824  Törölt felhasználó
#194826

picit alább hagyott a tőzsdei érdeklődésem
most hogy már pár alaplépést úgy ahogy tudok, nem is olyan izgi
további elmélyüléshez meg nyúl vagyok
lacikonyha 2023. 04. 04. 12:04
Előzmény: #194823  mpagnes
#194825

  akkor most a tamarisk kedvéért írok megint személyes sztorit, egyszer már lehet hogy írtam róla
..
2001 decemberben egyszer belenéztem a tv híradóba, ami tudósított egy soproni kihelyezett kormányülésről és a Széchenyi téren az egykori Osztenburg különítményeseinek emlékére beöltözött lovasok álltak ugyan ott,ahol egykor azok, és volt hozzá egy mese, ami nem egyezett az általam a sztoriról hallottakkal, amit nekem még az egykori szemtanuktól hallottak alapján meséltek
gondoltam utána olvasok irány a könyvtár, könyvek az első világháborúról, és orrba szájba a 67es eseményekre való hivatkozás és annak hatásai kerültek elő
könyvek vissza, kiegyezésről újak haza
újabb gond, 48-hoz viszonyulás mindennek a kiindulópontja
ismét könyvek cseréje, újak a 48-as eseményekről haza
ismét kapufa, mert ezek nem érthetőek a feudalizmus részletesebb ismerete nélkül arról meg kiderült hogy nem érhető a kereszténység mibenlétének ismerete  hiányában
könyvek haza,téma a kereszténység pár nap után kiderült hogy a zsidókon múlt minden, így ha egyáltalán nem ismerem kik is mik is azok a zsidók,akkor defektes maradok  a kereszténységgel kapcsolatban
így jöttek velem újabb könyvek és lett meglepi: igen, megtaláltam a főgyökeret,de az olyan gazdag, hogy soha nem érek a végére,de azért pát hónap alatt elolvastam 20-30ezer oldalt belőle aztán elindultam visszafelé a láncolaton, és évek alatt visszaértem a mában,és amikor 2007-ben landoltam a régi Pest  közepi ingatlanpiacon felkészült voltam meglátni a téglák és habarcs közé szorult láthatatlant folyamatában, és mivel az egykori lelkek működéséről  és azok változásáról szólt valójában a történelmi utazásom, meglepően gyorsan észrevettem a mai lelkek ugyan olyan mechanizmusok mint amiket sokáig tanulmányoztam és valójában őket kell megértenem, és ha sikerül akkor értem az ingatlanpiac lényegét és lehetnek sikereim is, és nem csak véletlenszerűen
Törölt felhasználó 2023. 04. 04. 11:24
Előzmény: #194816  lacikonyha
#194824
Apropó tőzsde, a világvége ott elmarad egyelőre.
mpagnes 2023. 04. 04. 10:40
Előzmény: #194819  lacikonyha
#194823
Nem gondolom, hogy könyvekben található a megértése.. Egyébként sosem jártam templomba, de ez nem is erről szól.. 
tihamer
tihamer 2023. 04. 04. 10:06
Előzmény: #194820  tihamer
#194822
"2022 utolsó negyedévére vonatkozó előzetes lakásárindexe, ami a megelőző negyedévhez képest 2 százalékos nominális árcsökkenést mutat. 
😆😂
Bár év/év alapon még mindig 16,5 százalékos a növekedés...
☝️
Azért 2023. első negyedévére jobban kíváncsi leszek. Ott már nem hibahatáron (2% 😂) belüli lesz az árcsökkenés.
tihamer
tihamer 2023. 04. 04. 10:04
Előzmény: #194820  tihamer
#194821
"Ez a cikk a Net Média Zrt. tulajdona. Minden jog fenntartva.
Megjelent a KSH 2022 utolsó negyedévére vonatkozó előzetes lakásárindexe, ami a megelőző negyedévhez képest 2 százalékos nominális árcsökkenést mutat. Bár év/év alapon még mindig 16,5 százalékos a növekedés, úgy tűnik, a csökkenő kereslet az árakban is érezteti hatását. Fontos viszont, hogy a mostani adat a következő hetekben még többször is frissülni fog, így akár negatív, akár pozitív irányban lehetnek még változások.
Ez a cikk a Net Média Zrt. tulajdona. Minden jog fenntartva."

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek