Másfelől pedig feltételezhető, hogy a pénzcsomagokat nem tették félre egy szobába másfél évvel ezelőtt és hozzá se nyúltak azóta az OTP-ben :-)), és hirtelen és törvényellenesen most elkezdték átnézni. Ennél még az is életszerű sajnos - kis rosszindulattal -, hogy most raktak össze egymást követő számozású bankjegykötegeket...
Nem szó szerint kell venni. A sajtóban nevezték így - vizitdijnak az annó 300 forintos rendszerhez képest - azt a jelenséget, hogy a magánorvosnál való megjelenés minimum 20-30 ezret kóstál. (Amit saját tapasztalatból megerősíthetek.)
Egy tévesen befizetett 3000 forintnak utánamentem online, ügyfélkapu stb. Olyan bonyolult volt, hogy 2 órámba került visszalépegetni, újrakezdeni, helpet elolvasni, kacifántos mondatokat vagy abszolút félrevezető utasításokat értelmezni... Minden úgy van megcsinálva, hogy a lakosság 80%-a feladja vagy bele se kezdjen. Holott léteznek útmutatók a közérthető fogalmazásra (ilyen szolgáltatás is létezik), és persze deklarált követelmény a polgárközeli kommunikáció.... Külföldön élek és mondhatom, hogy sokkal (!) jobban eligazodok az ügyintézésben, mint "otthon".
Nem csak tárgyakat, később pénzt is fizettek. A szüleim egy ilyen nyereményből tudtak szobabútort és mosógépet vásárolni. Nagyot dobott rajtunk, mert szegények voltunk, mint a templom egere.
HUNMINING -- a magyar bányászatért2023. 09. 07. 08:08
Sajnos igy van. Én a 2010-es választások utan csomagoltam azonnal, de havonta járok "otthon". Elkeserítő mind anyagi-tárgyi (megállt az idő...), mind viselkedésbeli vonatkozásban (durvaság, primitívség). Így aztán már nemigen gondolkodom magyarorszagi nyugdíjas életben.
Jártam ott, nekem is tetszett. Élnék a reykjavíki déli tengerparti villasoron :-) (Régebben nehézkes volt, Fischer és Karajan kapott állampolgárságot emlékeim szerint azzal a kedvezménnyel, hogy megtarthatták a nevüket :-)) expat.com/en/destination/europe/iceland/