Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lohran 2021. 08. 25. 21:38
Előzmény: #130058  mr_bob
#130060
Max 5-7 év.
De minél kevesebb annál jpbb
ncseed!
ncseed! 2021. 08. 25. 21:09
#130059
Most szóltak a második kecónál hogy hamarosan dől a lé...... bakker, mit csináljak a zsével???
Egy jó kis GLS nem ártana. Á, az nem az én világom.
mr_bob
mr_bob 2021. 08. 25. 20:32
Előzmény: #130053  lohran
#130058
mennyi a befektetési időtávod?
Törölt felhasználó 2021. 08. 25. 20:14
Előzmény: #130051  CyrusTheGreat
#130057
Valószínűleg tartom, hogy 2022. végééig egy MSCI Core World ETF-fel többet lehet majd kaszálni, mint egy most vett ingatlannal. Az egyikkel kb 5 perc munka van, míg megveszi az ember, a másikkal viszont vesződni kell.
CyrusTheGreat 2021. 08. 25. 19:44
Előzmény: #130052  lohran
#130055
Vehetsz OTP-t is, ebben egyetertek berlinivel. Ingatlant is lehet venni, nagyon mas mar ugysem teszi - csak itt kifejezetten jobban meg kell nezni a portekat es kimeletlenul valogatosnak lenni. A MAP-ot egyebkent egy eszmeletlen jo kockazatcsokkento eszkoznek tartom a korlatlan likviditasaval egyutt - egyszerre setapalca, egyszerre gozleereszto szelep es sebessegvalto. De most talan erdemesebb lehet nagyobb kockazatot vallalni, uj MAP-os bekerulesnel meg plane. A bevezeteskori vetelek mar kifejezetten szep kamaton porognek.
lohran 2021. 08. 25. 19:30
Előzmény: #130053  lohran
#130054
Maradok az elértéktelenedő kamatnál egyelűre.
lohran 2021. 08. 25. 19:29
Előzmény: #130052  lohran
#130053
Az ingatlanból kiárazodtam.
Otp ből kiárazodtam.
Dax,Dow búl kiárazodtam,
Msci hegybűl kiárazodtam.
Lokális csúcsokon nem igazán akarok bészállni.
lohran 2021. 08. 25. 19:25
Előzmény: #130051  CyrusTheGreat
#130052
Ti mind megszedtétek magatokat ezekkel a hegy indexekkel.
De ennyi erővel Otp t is vehetnék.
Ha eddig nem igen kockáztattam most a lokális csúcsokon szálljak be ?
Persze tudom minden mindig duplázodik csak a Máp nem
CyrusTheGreat 2021. 08. 25. 19:14
Előzmény: #130050  lohran
#130051
Sorrendben:
- az EUR a HUF-fal szemben tartosan erosodo palyan lesz, mire egyszer valamikor eljutunk oda, hogy EUR legyen, gyanitom, nem 345-on tortenik meg a konverzio
- a vilaggazdasagba belevenni azert gondolom jo otletnek mert a 2022-es ev valoszinuleg kiemelkedoen combos lesz.
Mik lehetnek a veszelyek?
1. A HUF elmegy egeszen 320-ig. Ez megtortenhet, de kis valoszinuseggel, ha bekovetkezik, akkor az aktualisan felszabadulo MAP-bol majd beleveszel, biztos nyero.
2. A kilabalas nem kovetkezik be. Ha a vilaggazdasag megrottyan, akkor valoban egy MSCI world alappal lehet bukni, de ebben az esetben gyanitom, a HUF is jelentosen gyengulni fog az EUR-ral szemben. Az alapot nem realizalod, az EURHUF-fal meg vigasztalodsz a P&L kimutatast bamulva.
3. A legveszelyesebb az, ha a vilaggazdasag eros valsagba kerul, ezzel parhuzamosan pedig kiderul, megsem Abraham kotottoe az egiekkel a jo dealt, hanem Szent Istvan, es Maria orszaga pedig felviragzik a forint pedig reserve currency lesz. Ez fajdalmasan erintene ezt a poziciot, de ezt egyelore nem vennem komolyan.
Vegso megnyugtatas: a vagyonod nem jelentos reszet kockaztatod, ellenben lathato mar annyira, hogy eszreveheto hozammal jaruljon hozza a portfoliohozo.
lohran 2021. 08. 25. 19:03
Előzmény: #130047  CyrusTheGreat
#130050
Az Eur azt értem de belevenni amikor minden a fellegekben van.
Ja ,minden az űrbe megy.
kkpp 2021. 08. 25. 19:01
Előzmény: #130045  Murdoch
#130049
Azta, nem is tudtam, hogy a lakossági jelzáloghiteleknek a 41-48 %-a rövidebb kamatperiódusú, mint egy év. Én korábban azt olvastam, hogy alig van változó kamatozású. Akkor mégiscsak fincsi lesz, ha még emel Tócsni alapkamatot és a moratóriumnak is vége lesz jövőre. 🤗
Alexander_Greybeard 2021. 08. 25. 18:59
Előzmény: #130046  lohran
#130048
Ne hallgass Cyrusra!
Nők, drogok, alkohol.
CyrusTheGreat 2021. 08. 25. 18:55
Előzmény: #130046  lohran
#130047
EUR, aztán vegyél bele a világgazdaságba, nem kell sokat gondolkodni ezen. 
lohran 2021. 08. 25. 18:27
#130046
Lejárt 8 ruppo kötvényem .
Mibe fektessem ?
Kalocsai ,Nagykanizsai garzon ?
Máp ?
Biztosítás 8-9% múltbéli hozam ?
tihamer
tihamer 2021. 08. 25. 17:26
Előzmény: #130043  berlini
#130044
Kiszamolo, a minszky pillanat hozzászólásai:
https://kiszamolo.hu/a-minsky-pillanat/#comments
berlini
berlini 2021. 08. 25. 17:09
Előzmény: #130041  tihamer
#130043
Ez sokaknak fog tettszeni.
Népszerűséged az egeket verdesi majd.
Kár hogy ez nem következik majd be.
Egy valutát egyszer lehet jó alaposan tönkretenni.
A forintról beszélek.
Ugyanabban a forintban mérve már soha sem fog eljönni a vevők (spórolók) kánaánja.
Ahhoz hogy ez bekövetkezzen csak pár apróságnak kellene bekövetkezni:
- a forint visszaerősödik az euróval szemben 20-30%-ot,
- infláció szinte nullára csökken,
- az épitési költségek esnek vagy 30-50%-ot (a szakik nem 500 ezer nettótól indulóan akeresnek sokuk 1 millió felett, hanem ujra hajlandók 200 ezer körlivel elégedettnek lenni)
Ne haragudj, de ilyen választási kampányba illő kijelentéssel, mint:
"10 éve tart a spórolók és a középosztály pénzének az olvasztása"
vagy:
"Lássuk be, ezek a folyamatok kontraproduktívak. Ezeket nem lehet hosszútávon fenntartani."
Ezek szépen simogatják a pórul járt emberek fülét, de ezek helyett a szólamok helyett én inkább azt ajánlom a fórum aktiv és passziv tagjainak, hogy olyan kormányt válasszon akinek nem minden gondolata az, hogy:
- tömje a gazdagabbak zsebét,
- folyamatosan jövedelmeket csoportositson át a lakosság kisebbik részének javára és a többség kárára,
- a keresleti oldal folyamatos pumpálásával drágitsa az épitkezéseket és lakásfelújitásokat.
Ne gondolja senki, hogy ha ez bekövetkezne, akkor újra a 2-4 évvel ezelőtti árakat fogjuk forintban látni.
De legalább nem lesznek drágábbak a lakások. (Esetleg még az infláció mértékében sem.)
tihamer
tihamer 2021. 08. 25. 16:54
Előzmény: #130041  tihamer
#130042
"
  • Jelenleg a magyar ingatlanok szerintem bőven túl vannak árazva. Illetve nem csak szerintem, mert még azok is azt szajkózzák, akik vesznek, hogy “kénytelen” megvenni 3x annyiért valamit, ami pár évvel ez előtt még sokkal kevesebbe került úgy, hogy semmit sem változott az állapota. Ennél fogva felújítással kell kezdenie mielőtt beköltözik, csilliókért.Nemrég rokonságban láttam, hogy eladtak 38M-ért egy örökölt kádár kockát, amihez nem nyúltak nagyjából azóta, hogy megépítették. Nagy surmó volt az öreg, akié volt előzőleg, viszont volt pénze. Az ingatlan értéke, a vételárnak nagyjából a feléért kelt volna el, épeszű világban. Cserébe, minden korombeli (30+) már masszívan el van adósodva, 25-30 évre.Szóval ha bármilyen okból dőlne a kártyavár, akkor már most nem tudom elképzelni, hogy a jelenlegi vagyonuk hogy fogja fedezni a hiteleiket. Persze valószínőleg ebben is én tévedek.
  • „a svájci“2021-08-23 at 10:18@Medve
    Nem tévedsz szerintem: teljesen korrekt amit írsz.
    Aki eladósodott és nincs vagyona, annak problémája lehet, amint esik az ingatlan piaci ára: ekkor a bank plussz befizetést kérhet szerintem Magyarországon is, nemcsak Svájcban. – Miért? Hát, mert fedezetlen a kintlévőség.
    Aki csak azért vett fel hitelt, mert van pénze, de azt nagyobb haszonnal tudja forgatni (pl tőkepiacon), mint ingatlanban, az tud majd fizetni a banknak. Akinek csak a hitele van, annak lehet gondja.
    Szerintem pontosan azok fognak a legrosszabbul járni, akik a jelenlegi -a valóságtól totálisan elrugaszkodott- árszinteken vásároltak, viszonylag magas hitellel.
  • D&A2021-08-23 at 10:30#Medve
    Már miért lennének túlárazva? Ha ennyiért is elkel minden, akkor pont ez az ára. Pár hete volt cikk valahol, hogy régiós szinten nem drágák a magyar ingatlanok. Erről mi a véleményed?
    Én laktam albértletben, de nem voltam “kénytelen” venni sajátot. Csak azért, hogy saját legyen. Vártam a megfelelőre, közben kevesebbet tettem félre, de nem ugrottam bele értelmetlenül drága vételbe. Senkit nem kényszerítenek, hogy pénzügyileg rossz döntéseket hozzanak, köteleződjenek el 25-30 évre.
    Egyszer hallottam valami Kiszámoló Akadémiáról. Évente legalább egyszer meg kéne nézni az egészet és gondolkodni közben, én mindig találok benne jó gondolatokat."
tihamer
tihamer 2021. 08. 25. 16:51
Előzmény: #130040  tihamer
#130041
Nagyon jó észrevétel:
"Kiszámoló:“Likvid” eszközökben és izgatottan várom a fejleményeket…
Véleményem szerint amint megindul a kamatok emelése, vérengzés lesz, és eljön a spórolók kánaánja…
Nos, ekkor lehet majd lakást venni nagyon olcsón, és óriási válaszékból. Ez per pillanat úgy néz ki, hogy erősen korlátozott kínálat, és mesebeli árszintek.
10 éve tart a spórolók és a középosztály pénzének az olvasztása, illetve a pénzszívattyú a hangyák rovására és a tücskök hasznára… Lássuk be, ezek a folyamatok kontraproduktívak. Ezeket nem lehet hosszútávon fenntartani.
Azok fognak rosszul járni, akik óriási hitelteherrel vettek brutális árszinteken ingatlant. Véleményem szerint pontosan ők azok, akik miatt az árak az egekbe kúsztak."

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek