Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mpagnes 2019. 02. 03. 09:01
Előzmény: #33497  redi
#33500
A légkör valóban jó. De a válságra az amerikai azt mondja, hogy mindig válság van, csak néha beszélnék róla. 
buyandhold 2019. 02. 03. 08:59
Előzmény: #33488  mpagnes
#33499
A devizahitel egy jo probaja volt annak, hogy mennyire lehet a magyar embereket felnottkent kezelni. Mennyire kepesek onalloan gondolkozni, racionalis donteseket hozni, es a donteseikert utolag felelosseget vallalni. Sajnos kiderult: egyaltalan nem.
redi 2019. 02. 03. 08:55
Előzmény: #33495  lctlct
#33498
esetleg ismerősöktől kell érdeklődni
redi 2019. 02. 03. 08:54
Előzmény: #33494  mpagnes
#33497
szerintem kint már semmi gond nem lesz. mindenesetre biztosan jobb a légkör
2345678 2019. 02. 03. 08:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#33496
Valóban így van.
lctlct 2019. 02. 03. 08:53
Előzmény: #33484  redi
#33495
Ügy ismerem Székesfehérvárt hogy melyik lakótelepen kellene venni, de hogy melyik tömböt kell kerülni annak még utána kell néznem.Múltkor volt dolgom egy jónak hitt helyen az Országalmától kb 4-500 m-re egy jónak hitt tömbben de injekciós tűkön keresztül vezetett az út a lépcsőházhoz és a liftben igen furcsa szag volt...
mpagnes 2019. 02. 03. 08:47
Előzmény: #33492  redi
#33494
A lányunk 19 volt 2008-ban és azóta is szív miattunk vagy a válság miatt. Próbáljuk nyugtatni, hogy semmi gond, de elég nehéz alátámasztani észérvekkel. 
mpagnes 2019. 02. 03. 08:45
Előzmény: #33492  redi
#33493
Hát azért nem volt olyan szörnyű, legalábbis nekünk nem. Jött ránk egy érdekes nyugalom és magunkon nevettünk, már így kívülről nézve az eseményeket, hogy mire voltunk képesek egy 58 nm-es panelért, amivel persze semmi gond , és egy Suzukiért. Jól éltünk, sőt nagyon jól 2013-ig, hát ha ez volt az ára , akkor ezt is elfogadjuk. Semmi gond....Ma sokkal jobban vagyunk, mindent összevetve , jobb is, hogy mindent elvesztettünk. Furcsán hangzik, de ez van. 
redi 2019. 02. 03. 08:33
Előzmény: #33488  mpagnes
#33492
ez szörnyű  lehet, sajnálom :(
ezért is furcsa számomra hogy sokan mennyire elfelejtették 2008-at.bár aki most 30, az csak 20 volt akkor, szinte fel se foghatta hogy mi történt. én meg még neem is itthon dolgoztam, de a szalagcímeket is rossz volt olvasni
buyandhold 2019. 02. 03. 08:31
Előzmény: #33482  lctlct
#33491
Nincs semmi buktato. Sot sokkal egyszerubb a lakas, mint egy haz. A kozos koltseget a berlo fizeti, es abbol a haz mindent megold, ha barmi problema van. Egy tavalyi pelda: also szomszed jelezte, hogy beazik tolunk a furdoszobaja. Nem kellett csinalnom semmit, a szomszed intezte, a haz meg fizette. Kibontottak a falat, javitottak, visszacsempeztek, en nem is lattam hogy barmi tortent. Masik eset: haz megszavazta a szigetelest, festest. Felemeltek a kozos koltseget duplajara. En atharitottam a berlore. Elmondtam neki, hogy o fog kevesebb gazt fizetni, es en meg igy is olcson adom ki(a kozos koltseg emelessel is piaci ar alatt fizet). Megertette, es kifizeti az emelt dijat, nincs harag :)
Ahol a teljes haz a mienk, ott meg 1 eve kuzdok a komuvesekkel, felig sikerult leszigetelni a hazat, mert a komuves megpattant, meg minden bajom van, hogy nekem kell mindent intezni....
Az egyik frissen vett lakasnal most derult ki, hogy lakasonkent majd 1 millaja van a tarsashaznak,(6 lakasos) ez is a kozos koltsegekbol jott ossze az evek folyaman...
sakal83 2019. 02. 03. 08:25
Előzmény: #33478  berlini
#33490
A szamaidat nezve gondolom az onerore vetited  haszonkulcsot. 
Azert arra figyelj hogy 4 v 5x tokeattettel vagy. Az csokkenesnel is 4-5szoroz de a bukot.
buyandhold 2019. 02. 03. 08:22
Előzmény: #33471  redi
#33489
Elsetalasnal max. az ingatlant bukod, de ekkor nyilvan sokkal kisebb hitelt adnak csak ilyen modon. Azert, hogy a bank biztos ne bukjon, csak nagyon keves penzt ad. Semmilyen  kockazatot nem vallal at a bank. Igy nem biztos hogy jobban jar a vevo. Igaz, hogy maximalva van a buko, de a nyereseg is kisebb. Illetve nem is biztos, hogy a kisebb hitellel meg tudja venni az adott ingatlant.
mpagnes 2019. 02. 03. 08:15
Előzmény: #33486  redi
#33488
Mi nem is tudtunk. Ott voltunk 45 évesen, mint 18 évesen. Sőt, még ott sem. Szerintem Magyarországon 10 emberből 9 vagy 10 nem tudja, ha bedől egy hitellel , akkor mindent visznek. Erre mondta a könyvelőnk, ha egyet nem tudunk törleszteni, akkor senkinek semmit ne fizessünk. 
sakal83 2019. 02. 03. 08:14
Előzmény: #33478  berlini
#33487
Ha tudod most add el. Tobb mint egy ev sok ido.
redi 2019. 02. 03. 08:11
Előzmény: #33485  mpagnes
#33486
azt tudom sajnos hogy nálunk hogy működik . nagyon nem jól :(
aki itt egyszer rossz helyzetbe kerül véletlenül, az még talpra állni is nehezen tud
mpagnes 2019. 02. 03. 08:05
Előzmény: #33471  redi
#33485
 Hát alapból úgy működik ami a neve a jelzálog hitelnek. Vagyis a zálog a fedezet. Ingatlan hitel miatt semmit nem vehetnek el az ingatlanon kívül, hiszen a bank azt elég fedezetnek látta. Nálunk mindent visznek minden tartozás után. 
redi 2019. 02. 03. 07:58
Előzmény: #33482  lctlct
#33484
"nem járul hozzá egy szennyvízrendszer felújításhoz és a Ti lakásotokat önti el a szennyvíz?"
a társasház megtakarításából szokták fedezni és olyan nincs hogy nem járul hozzá. nálam volt egy ilyen barom, de miután a közös képviselő közölte hogy akkor feltöreti a lakását, egyből hagyta felbontani a járólapot és a csempét. lakásvétel előtt meg kell keresni a közös képviselőt az eladóval és neki köteles átadni a ház anyagi helyzetéról szóló dokumentáció
"van egy hülye idegbeteg szomszéd akki éjjel püföli a falat "
ilyen emberek mindenhol vannak. rá kell híni a rendőrséget, miután megkapja a csekket, elgondolkozik. ha pszichiátriai eset akkor feljelentés
jó lokalizációban kell venni, ha helyi vagy , akkor ismered a gázosabb utcákat
redi 2019. 02. 03. 07:48
Előzmény: #33481  redi
#33483
amúgy tényleg mindenki másképp gondolkozik. én feltörtem volna és leadózom inkább
lctlct 2019. 02. 03. 07:42
Előzmény: #33480  buyandhold
#33482
Hello Buyandhold vagy akinek van tapasztalata családi ház és lakás kiadásban is egyaránt! Gondolkodom hogy egy családi házam beváltom két lakásra Székesfehérváron, de még nem volt soha lakásom kiadva.Milyen teendőkkel jár lakást kiadni ami lakás specifikus tehát ami családi háznál nincs pl. lakógyűlés, közös költség,csótányirtás, közös részek felújítása stb  illetve mit csináltok ha bérlő Titeket csesztet mert van egy hülye idegbeteg szomszéd akki éjjel püföli a falat vagy nem járul hozzá egy szennyvízrendszer felújításhoz és a Ti lakásotokat önti el a szennyvíz? Ez utóbbi két eset kollegáknál megtörtént eset csak tulajdonban nem bérleményben. Meddig lehet passzív üzemmódban maradni a lakástulajdonosnak és mit lehet a bérlőre bízni?Köszönöm
redi 2019. 02. 03. 07:27
Előzmény: #33480  buyandhold
#33481
na igen, ha TBSz-en volt, akkor azért más a helyzet.az alapkamattal csak arra akartam utalni, hogy aki mondjuk nem ült hosszabb lekötésben , annak azért már nagyon kevés volt a kamat.én nem nagyon szeretem ha terelgetnek, főleg ha hosszabb távra, inkább kevesebb legyen a hozam.Amúgy meg egy bp-i lakás szerintem soha nem lehet rossz befektetés (mármint ha jó a környék , lakóközösség és nem rogyadozik a bérház). Bp egy ország fővárosa, munka mindig lesz. Ha pedig már ott sem akkor nagy baj van.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek