Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.
Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.
Számolgatva:
Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.
Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.
Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.
Magyarország tragédiája, hogy:
- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,
- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,
- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.
Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.
Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.
Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Persze értem,de azt nem, hogy aki hosszútávra akart beszállni még sokkal lejjebb miért beszélted le, hogy ráér,mert lesz még sokkal lejjebb. Én úgy látom,hogy nem 7000 felé tart.
Ugye azt nagyon nehez ertelmezni, hogy " daytrade " ? kepzeld, 15-60-120min chartok egesz maaskepp hullamzanak, mint a NAPOS es HETES chartok. Capisco?
Szerdán még nagyon lefelé vártad. (Pár hónapja meg 7e alá és mindenkit óva intettél,hogy OTPét vegyen,mert újabb aljat vizionáltál) Szerdán jöttél itt évi 10%ékokkal a háború árnyékában és több beírásod volt,hogy hosszabb távon is mennyire rossz befektetés volt az OTP :D Most akkor?
OTP daytrade Valaszuthoz erkezett a 60min szonten, elerte a 11360 target szintet. Vagy kesz a (B)=abc korrekcio, es kovetkezik (C) hullam lefele (ALT1) Vagy par ota mulva attor felfele es uj csucsra megy (ALT2) . http://keptarhely.eu/view.php?file=20230214v02xlekrr.jpeg
OTP 3 napos ciklusokban emelkedik általában, ami a résig vitte, ott 2 nap tökölődés és tovább föl. Pénteken MOL gyorsjelentés, ha belengetnek egy +400-as osztalékot, akkor a feketével jelölt flag célár, jobb esetben a parallel fölsőszár meg is lesz jövőhéten. Ami zavaró egy kicsit, a nem túl acélos forgalom. Nem esett jól a leminősítéses lejtmenetet végigülni, azt megértem, de, hogy az OTP kötvényeit is leminősítették, azt nem, politikai nyomásgyakorlásra használtak föl, szigorúan szakmai szempontok alapján történő döntéshozatalt. Részvény és certifikát kombóban várom a folytatást.
Az meg azután különösen érdekes, hogyha valaki kritizálni merészeli a chartot, ami egyszer le, egyster meg felfele rajzonak 30 percesen!!! Mert azt "szakmainak" titulálják. Előtte meg bóvliznak! Akkor azt kitilják.
"Ja, es raadasul pontosan igy van. 1998ban volt 1000Ft eloszor, es most 11.000 . (split adjusztalva) Ez a lenyeg, a tobbi meg a mese." Érdekes, hogy kiragadsz egy számodra tetszőleges időszakot :) Ilyen alapon kiválasztkattad volna 2007-et is és akkor elmondhatod, hogy attól az időponttól a mai napig nominálisan egy petákot sem emelkedett az OTP árazása. De kiválaszthattad volna 2008-as válság időszakában a 1232-Ft-os szintet is kezdő időszaknak. De ha pl. beülsz pesten az autódba és elmész monjuk Zürichbe, akkor gondolom nem Bécstől számolod az utat, mint ahogy az OTP-t is a kibocsátástól kell számolni, nem pedig 3 évvel utána. A korodból ítélve sztem neked is lett volna lehetőséged kibocsátáskor OTP-t, Ricsit, vagy MOL-t venned és tartani a mai napig és így számolni a hozamot. Persze ez is csak egy elmélet, mert nem sok példa lehet arra, hogy valaki a kezdetekkor vett és most is tartja.:) Én 97-ben kezdem a tőzsdét a Procentnél és 4000 Ft környékén vettem az OTP-t, (ami tizedelt áron 400 Ft) és a 98-as ruszki válság előtt adtam 10 ezernél (tizedelt ár szerint 1000 Ft) "Ami meg 1998 elott volt? Az extrem olcso 1995evi IPO arfolyamtol indulva, valoban 10x rally volt 3 ev alatt. Csak az soha nem fog megismetlodni. Az ma mar minden reszvenyesnek teljesen irrelevans. Azert volt, mert OTP-t CSS extrem olcson vitte a tozsdere, messze az erteke alatt." De hasonló volt a MOL-nál, vagy a Ricsinél is. Előbbi a kivbocsátást követő 3 évben "csak" 6,5-szereset tudott emelkedni, viszont a ricsi 15-szörözte ugyanezen idő alatt az árfolyamát. De visszatérve az OTP-re 98 és 2007 között szintén 10x-es volt a nominál árfolyam értéke.
1. Elméletben igaz, a határ a csillagos ég. De a valóság az, hogy az invesztorok 95 százaléka haszon nélkül fejezi be a tőzsdei pályafutását. Ezzel szemben a buy&hold -hoz csak következetesség kellett a nyerőhöz.
A most belinkelt grafikonoddal csak az a probléma, hogy a 25 évvel ezelőtti árfolyam az nem 1000 hanem 500ft alatti volt. Nagy különbség. És továbbra sem szólsz az osztalékról. Nagyon sok olyan amerikai cég van, amelnyél az elmúlt 25 évben nem volt 25-szörös árfolyamemelkedés, de az osztalékhozam stabil volt.
1)Egyetertek. Aki nem BUY-AND-HOLD strategiat kovet, ES hozza jol tud fundas/technikai elemezni, az sokkal jobb hosszutavu hozamot kepoes termelni, ha jol utemezi a veteleket es eladasokat.. Dehat, ennek pont ellenkezojet allitotta a mai vita elejen egy-kezdo kollega. . 2)Az ingatlan legalabb olyan jo befektetes volt az utolso 25 evben, mint OTP. Az 1998-ban megvett belvarosi lakas a vetelarnak 20x-szerese aron kaphato ma. OTP hozama osztalekkal egyutt is, ennyi sem jon ki.. A lakas berbeadasabol viszont 25 ev alatt ujabb 2 duplazas jonne ki. . 3)Az utolso napon itt sok hozzaszolasbol kiderult, az OTP tulajdonosok kalkulacioiban a szamok szerepe kizarolag az, hogy sajat allaspontjukat igazoljak. Hogy micsoda zsenialis befektetes az OTP: A tenyek, az arfolyamokrol szolo chartok, nos, azok semmit nem szamitanak. Mindig lehet a split csodajaba ujra kapaszkodni ... hatha az erteket termel. Dehat nem. . http://keptarhely.eu/view.php?file=20230208v02xebu7x.jpeg .. Mindenki maradjon meg a hitében. .
Egy hosszú távú befektető 1997-98, 2000, 2009, 2020 és 2022-ben simán tudott többszörözni a szakadásokon. Nem keveset. Tehát nem csak a megveszem és 25 év múlva eladom technika létezik, mert képtelenség, hogy közben ne szakadjon. Ha csak ennyit megcsinál valaki, akkor nagyon nehezen találsz olyan üzletet, ami jobb hozammal kecsegtet. Az ingatlan sehol sincs ehhez. Viszont nyilván egy 80%-os szakadást, volt egyszer 90%-is, nem fog senki megfogni teljes egészében. De ha 50%-nál elkezdni visszavásárolgatni és az árfolyam szakad tovább, akkor azon is minimum duplázott, a kieső időt pedig pótolja a későbbi meredekség.
A logaritmikus diagrammon mindenesetre kilaposodott az utóbbi években. tehát nem egyszerű szakadásról van szó, ha jól látom. Meglátjuk.
Egy tizedelő split nem termel értéket, de visszamenőleg tizedeli az árfolyamot. Ha a jegyzés a 90-es években 1000Ft volt, akkor ma ott a történelmi grafikonon100Ft-os árfolyamot látunk. A splitről meg csupán annyit, hogy a jellemzően 2-3%-os osztalékhozam ujra befektetve ugyanabba a papirba 25 éve alatt majd kétszerezést jelent.
Ez önmagában csak akkor lenne igaz, ha annak az adott cégnek minden bevétele külföldön keletkezik. Akkor magán a devizaárfolyamon rengeteg pénzt tud keresni a cég, lásd Richter, ahol sok a külföldi bevétel. Például egy tisztán belföldi működésű cégnél max azt lehet vizsgálni, hoyg az általa előállított javaknak mennyi az inflációja (ugye ennyivel növekszik meg a cég bevétele), de ezzel együtt meg kell nézni a kiadási oldalt is, bér, anyagktg, stb formájában. Hiába növekszik a bevételed FT-ban a duplájára, ha a kiadásaid is elszállnak közben. Inkább az az igaz, hogy amikor az infláció elkezd csökkenni és egy alacsony, stabil pályára beállni, na akkor szoktak nekilódulni az árfolyamok. Magas inflációs és ezzel együtt magas kamatkörnyezetben elkezdi megérni devizázni. Nézd meg a Ft-ot. Most ha egy hétig tartasz EURHUF shortot, akkor csak a kamat miatt "nyersz" 1,5 Ft-ot hetente. Régen volt ilyen...
Mennyit ér az OTP?
Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.
Számolgatva:
Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.
Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.
Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.
Magyarország tragédiája, hogy:
- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,
- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,
- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.
Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.
Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.
Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.