Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.
Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.
Számolgatva:
Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.
Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.
Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.
Magyarország tragédiája, hogy:
- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,
- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,
- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.
Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.
Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.
Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Kérdés, mert nem értem... Ha tisztán az inflációt vesszük figyelembe és nem azt, hogy háborúban az OTP leányvállalatokat esetleg le kell írni veszteségként... Azt gondolnám, hogy ha a forint feleannyit ér X idő elteltével, akkor a részvények ára meg kell duplázódjon ha egy cég működése nem borul meg. Persze oké, hogy az infláció és az azt okozó tényezők hatással vannak pl az OTP üzleti volumenére is... de mégis ha normalizálódik a helyzet valaha akkor az OTP részvénynek nem kétszerannyiba kellene kerülni minimum amikor a forint feleannyit ér? Ezzel nem azt akarom mondani, hogy reálhozamot hoz vagy sem, de a nagy infláció mellett a folyamatos árfolyamemelkedés kellene legyen a minimum, nem?
Ja, es raadasul pontosan igy van. 1998ban volt 1000Ft eloszor, es most 11.000 . (split adjusztalva) Ez a lenyeg, a tobbi meg a mese. . Ami meg 1998 elott volt? Az extrem olcso 1995evi IPO arfolyamtol indulva, valoban 10x rally volt 3 ev alatt. Csak az soha nem fog megismetlodni. Az ma mar minden reszvenyesnek teljesen irrelevans. Azert volt, mert OTP-t CSS extrem olcson vitte a tozsdere, messze az erteke alatt. , Persze, a bullos hangulatu kollegaknak az lehet fogodzkodo, es lehet probalkozni azt is beszamitani, hatha akkor szebb lesz a jovokep? Nos, nem lesz szebb. Egyszer valoban volt OTPben kutyavasar.
Jani ezt írta. "Nade, mit valtoztat ez mind azon, hogy 25 ev alatt az OTP 11x (tizenegy-szeresre) ment fel, nagyjabol 1k--->11k Ft a split beszamitassal, az utani arfolyam-novekedes?" Csak a számításaiban tévedett egy nullát. Igaz a nulla önmagában nulla, de ha a 11 mögé írjuk, az már 110x-es szorzó. Nincs ezzel semmi probléma, mert bárki tévedhet, vagy rosszul írhat le vmit. Mindenkivel előfordulhat ilyesmi.
Teljesen igazad van,de pompernek ez rossz üzlet,mert ő most, ráadásul a háború alatt csak azt nézi,hogy aki 4-5 éve vett az rosszul járt. Persze majd 2-3 év múlva tuti mást mond, mert valószínű sokkal magasabb árfolyamok lesznek mint most.
Ez egy negyedéves logaritmikus TF chart, ahol látszik, hogy 96-ban a tizedelés következtében 86,5 Ft volt a tözsdei nyitóárfolyama.https://imgur.com/a/CrXFJvD Volt korábban több cikk is, hogy megérte e OTP részvényeket hosszabb távon megtartani. https://novekedes.hu/penzugy/mivel-lehetett-tobbet-keresni-25-eve-otp-reszvenyt-venni-vagy-ingatlanba-fektetni Tehát ma az 96-os induláshoz képest 110-szer többet ér (osztalék vs infláció nélkül) nominálisan az OTP. Tehát az akkori 1 milla befektetés ma 110 milliót ér. Egy másik megközelítés, ha 96-ban az 1 millát CHF-be fektettük volna 125 Ft-os árfolyamon, akkor azon 8.000 CHF-et tudtunk volna vásárolni Az 1996-ban 1 milláért vásárolt és ma eladott OTP 110 millió Ft-os összeget ma CHF-be fektetnénk, akkor a 400 Ft-os CHF árfolyamon számolva 275.000 CHF-et tudnánk realizálni. Szóval az OTP egy kíváló befektetés volt és lesz is. Főleg ha vki a hullámokat sikeresen meg is tudta/tudja lovagolni :)
Kész vicc, hogy én 20 másodperc alatt fogtam fel amatőrként, hogy a split figyelembevételével az otp részvények kiinduló és pillanatnyi árának arányát 10-el meg kell szorozni. Szóval ami kezdetben egy részvény volt az ma 10 részvény árának összegével hasonlítandó össze. A hozzáértők meg ezt nem bírják megemészteni....
Ez igaz, csak a nagyember nem a konyhapenzt tolta bele es nem is a gyerek iskolapenzet, ez nem egy mellekes szempont. Egy intezmenyi nagykutya es egy kisbefekteto koze nem lehet egyenlosegjelet tenni szerintem…semmilyen modon sem!
Csak a veszteséget nem realizálod soha a nyereséget néha igen, ha
szükséged van pénzre, hogy miért? Mert egy olyan
eszközben-cégben, amelyben az évtizedes profittermelő trend
egyértelműen felfele van, amíg ez a trend tart őrültség lenne
másképp cselekedni.
Ezért
is írtuk meg 8000-nél és most is a sok beragadtnak, ne realizálják
a virtuális veszteséget, mert az OTP-nél idő kérdése és
nyerőbe fordul az egyenlegük, minél kevesebben realizálják a
veszteséget annál előbb lesznek nyereségesek…. CsS 8000-vételei
is meg fogják háromszorozni az értéküket mint mindenki másé is
és ami a legjobb, ehhez nem kell éveket várni maximum 9-16
hónapot. Ez majdnem biztos esemény egyedüli kockázata a
világháború, erre az egy kockázatra kell odafigyelni... Minden
részvénynél lehet találni olyan időszakot amikor jelentősen
csökken az árfolyamuk, ennek viszont általában fundamentális oka
van, ezen okokra figyelve kell eldönteni, hogy egy cégből ki
kell-e szállni vagy nem. Az OTP-ből abszolúte nem kell kiszállni,
sőt éppen ellenkezőleg…Szenzitívnek ugyan szenzitív, de
tegnaptól egyre kevésbé futja Magyarország országkockázatát és
2-3 éven belül a magyarországi operáció csak a legnagyobb
leánybank lesz és lehet még a legnagyobb sem, Amely kockázatokról
beszélsz és amibe a legtöbb elemző gondolkodása is beragadt azok
a múltban a tegnapi dátumig voltak igazak… -
@pomperj
– ne érveljen tovább, ha nem akar a tényekre odafigyelni: vagy
100 → 11.000 splittel vagy
1000 → 110.000 split nélkül mindkét
esetben 110-szeres szorzó vagyis 11000% osztalékok nélkül, 18,64%
évente 27,5 évre… illetve
a 19600-as maximumig 196-os szorzó, 21,16% évente 27,5 évre
osztalékok nélkül és igen, lesz ez 30.000 jövőre...
Vettem a fáradságot, ha már Te erre képtelen vagy és csak hasból beszélsz. NOS 1000 kamatoskamat évi 6% inflációval 25 év alatt (ne feledjük volt negatív infláció is nem olyan régen) Az 25 év alatt 4291 forint Tehát 11000-4291=6709 Ft Vagyis 1000ből 6709 Ft emelkedés, osztalékok nélkül. Vagdalozni nem kell, számoljon. Matek
Sikerult a tema lenyeget (mennyi is az OTP reszveny hosszutavi Brutto es Real hozama) felre csusztani a split es IPO arak pontositgatasara. , Nade, mit valtoztat ez mind azon, hogy 25 ev alatt az OTP 11x (tizenegy-szeresre) ment fel, nagyjabol 1k--->11k Ft a split beszamitassal, az utani arfolyam-novekedes? Es ez Brutto atlag-hozamban kb. 10%, es inflacio utani Real-hozamban 2% ? SEMMIT. A hosszutavu befekteto Real-ertekben alig kap tobbet, mint amennyi az evenkenti Osztaleka. . .
Most háború alatt persze,hogy nincs 10% nyerő 2016-19 közt vett részvényeken, de majd 2-3 év múlva sokkal több lesz mint +10%. (Egyébként a 2016os jó vételek 12enél már jók +10%ra mert 1eft feletti osztalékot is kaptak.Közben 2-3 éve még szinte nem volt kamat) Valamiért nagyon lefelé várod. Akik hosszú távon terveznek,azoknak ideje betárazni.
Az utca ket iranyu, hiszen ha nem realizalod, akkor a nyereseg sem lehet valos tenyezo, mert ulsz a reszvenyen. Ezt az analogiat kovetve, egyedul az osztalek lehet az igazi, his-ver vagyon novelo elem. A reszveny ertekeleseben azt gondolom nincs nagy velemenykulonbseg kettonk kozt, csak annak az utja nalam picit gorongyosebb, katyusabb. Az OTP eseteben nem a vallalat, hanem az orszag kockazatat futja a befekteto, a legszenzitivebb hazai makropapir. Azt gondolom, nagyon sok “konyhapenz” ragadt be az OTP-be magasabb szinteken es az egyszeru embert ez erdekli, nem az,hogy mi lesz 2-3 ev mulva, sokan varnak arra, hogy kiolvadjanak. Reszemrol ennyi volt, mert abban egyetertunk, hogy jomagam is lenyegesen tobbre tartom a papirt, mint a jelenegi arazas.
amugy a cbk.de jó ötlet volt venni 7eur-nál, most 10 persze a logikádat követve és 200 eurós tetőt nézve, ami 2008-ban volt nos hogy is van ez? a dbk.de-ről nem is beszélve otp vs 11e
kedves kollega, soha nem vitattam es vitatom a hozzaertesed. A folyamatosan bullos erzelmek OTP reszvenye irant lehetnek nagyon szimpatikusak. Legfeljebb nem nagyon hasznosak a kisbefektetonek. , A most itt olvaso OTP reszvenyesek tulnyomoan olyanok, akik az utols0 10 evben vettek a papirjukat, igy irreelevans az IPO idejen, 100Ft aron megveheto dolgozoi-reszveny arfolyamhoz viszonyitani az OTP reszvenyesek hozamat.. Még CSS 2016-19 vasarlasai, atlagos 8000Ft arfolyammal, sem hoztak eddig +10%/ev-nel tobbet. Ez a realitas.
https://www.napi.hu/befektetes/reszvenytizedeles.71431.html Nem értem ezt direkt csinálod? Amugy 28m darab !!!!! részvény volt régen, most 28m darab van. ÉS! Nem higítottak, nyomtattak millió szám, mint pl USÁban a papírokat. Szóval hogy is van ez?
Mennyit ér az OTP?
Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.
Számolgatva:
Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.
Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.
Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.
Magyarország tragédiája, hogy:
- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,
- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,
- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.
Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.
Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.
Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.