Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.
Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.
Számolgatva:
Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.
Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.
Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.
Magyarország tragédiája, hogy:
- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,
- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,
- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.
Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.
Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.
Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Sima speka mozgás az egész.....érdekes olvasni a sok "okosságot" amivel próbálnak magyarázatot találni a kollegák.....lehet próbálkozni de csak időtöltésre jó.... nem is szaporítom a szót. inkább teszek chártot...sok minden benne van.....Ami nincs benne az valami olyan elementárisan negatív hír ami alapvetően változtathatja meg az OTP jövő illetve jövedelemtermelő képességét. 1. egy kis összehasonlítás a régiós társakkal......egyvalakinek van egy emelkedő csatornája https://invst.ly/b3tey 2.otp néhány csatival... https://invst.ly/b3tfu
1, Közelre húzott long stopok 2, Kell a cash 3, Abanka bukta 4, Befejeződnek a bankvásárlások - nézd meg mi történt a 2007-es csúcs környékén 5, Szuper állampapír - igaz ez csak a lakosságot érinti, de kivonhatnak száz milliárdot a BÉT-ről, OTP-ből, pillangó hatásként pedig bikából medvébe fordíthatják az árfolyamot. 6, MM barátaink kirázzák a longosokat. Mondjuk rázzák ők már saját magukat a 11 880 eleste után. . Ha olyan pontot keresel amiről új ATH-ra emelkedik (13 250 fölé) azzal bizony még várni kell. Szerintem. Sokat ... Fog a nyáron indulni egy felfele irányuló hullám, de Sztálingrádi, Budai kitörés lesz csak, aztán jönni fog új aljra.
igen, tervezem hogy veszek, de a döntéshez jó lenne tudni, hogy kb. meddig megy le. Miért te meg tudod mondani a mélypontot (legalább sávszerűen)? Vagy úgy gondolod, hogy a mélypont elérése után (anélkül, hogy ott belenyultam volna) a fellendülő szakaszba szálljak be? Hogy kiderüljön, a "fel" csupán egy időközi korrekció egy még nagyobb beadás előtt? Aztán nézhetem, hogy full tőkével benne ülök és a shortosok még lejjebb viszik pár száz forinttal.
Épp ma volt itt is hír "Duplázott a Monzo digitális bank, már 2 milliárd fontot ér..A Monzónak jelenleg 2 millió felhasználója van, akik elsősorban azért
mentek a bankhoz, mert egy könnyen használható, olcsó bankolási
alternatívát kínál. Ebben a hónapban a Monzo a mostani közlée szerint
250 ezer új ügyfelet szerezhet, az első jelek szerint sikeres lesz az
amerikai nyitás, ügyfelek ezrei regisztráltak a digitális banknál.". Én valahogy azt érzem, hogy kb. most van a hagyományos bankok utolsó jó éve. Itthon is már tízezren használják a revolutot (megspórolod vele a külföldi vásárlásoknál a devizakonverziót amivel lehúz a bankod) amely pár hete már forintot is kezel, így egyre több, eddig banki feladat és nyereség kerül át harmadik szereplőhöz.
Kösz a gondolatébresztődet, de alapvetően nem helyes a kelet-európai EU-tagállamok valutáit a dollárhoz viszonyitva megitélni. Ezek a gazdaságok szorosan be vannak vonva az euróövezeti gazdasági térségbe. Csak kis mértékben függenek az USA-tól. Más: ha a 2000-ben megnézed, hogy mennyit ért euróban a dollár akkor 1 dollár kb. 1,4 eurót ért. ma közel 40%-kal kevesebbet. Ebből talán az következne, hogy bajban van az amerikai gazdaság? Véletlenül sem. Ha már viszont azt mondtam, hogy az euróhoz viszonyitsunk, akkor bizony szinte minden térségi valuta folyamatosan gyengül azóta (nagy hullámzással) az átlagosan jóval nagyobb infláció miatt. 2000-ben a ft/euró árfolyam kb.250 volt (ha jól emlékszem). Ma pedig 323. Közel 20 év alatt 35% gyengülés az nem tragikus. (ez évi 1% körüli csupán) én viszont ennél nagyobb, 4,5%/ 2 év árfolyam eséssel számoltam és egyedül az akviziciós hatás miatt lesz 20% feletti a nyereségnövekedés 2021-ig. Ez minden árfolyamkockázatot ellensúlyoz. Amúgy meg minden befektetésre lehet kötni árfolyambiztositást Én nem hiszem, hogy annak dija sokkal magasabb lenne mint évi 1-2%. a ft esetében. De ha ez sokkal több is lenne, akkor sincs egy nagyságrendben a 2 év alatt várható nyereségnövekedés minimum 34%-os de optimális esetben akár 46%-os mértékével összehasonlitva. Az viszont tény hogy az OTP-t adják. Mégpedig minden várakozást felülmúlóan esik. Folyamatosan töri a támaszokat. Ilyen körülmények között persze, hogy töröm én is a fejem, hogy ennek mik lehetnek az okai. Ha a forint gyengülés veszélyét látják az elemzők (befektetők) a fő oknak, akkor miért nem ütik a MOL-t, Richter-t is? gazdag emeber lenne az aki erre a kérdésre helyes választ tudja adni és a megfelelő időben és tőkével tud - a nagy esés végén - pozicióba lépni. Várom a tippeteket, hogy mik lehetnek az esés okai és hol áll meg.
Deviza hatas. Lehet, hogy ugyanolyan kedvezoek maradnak a feltetelek, mint a megelozo 4-5 evben. Es zero lehet a deviza hatas. De 2 tenyre megsem lehet legyinteni. . 1) Az alabbi abra igen jo idokrol szol, amikor csudajo hatszel volt bankoknak, es a devizak megis gyengultek, nem is keveset. Szemleltetes Leva es Lej mozgsarol. http://keptarhely.eu/view.php?file=20190625v00qgr8d4.jpeg . A deviza jelezte eloszor a Torok vagy Argentin problemakat. Aztan milyen lett? http://keptarhely.eu/view.php?file=20190625v00q48v2m.jpeg . Most meeg a Balkanon lassu, csuszo devizaarfolyam van. Egy komolyabb ker. haboru, netan EU recesszio (nincs is annyira tavol, lasd Draghi vagy nemet-olasz GDP szamok?) hamar eltolhatja a gyengulest gyorsuloba. A Torok es Arg. bankok nagyot estek ettol a deviza hatastol. Pl. TKGBY Bankasi 6--->1 lett. . 2)A HUF talan kevesbe gyengult 10 ev alatt, ezekhez kepest, hala EU penzeknek, 15 eve jon es stabilizalja HUF-ot. Es ha az lecsokken? A piac nyilvanvaloan lat kockazatokat, mert OTP arfolyama esett. Nem is keves am, es 11700nal atfedesig esett a 2018 csuccsal. Az nem jo elojel. Mar nem apro korrekcio van. Az USDHUF arfolyam ugyanott van, mint 2000-ben volt. Irrealisan tul jo. Van benne elfojtott gyengulesi potencial szepen, ugy 20 evnyi. MNB egyaltalan nem torodik az inflacioval. Pedig van, aki neha latja az arakat. . Nem josoltam OTP esest. Egy potencialis rizikorol van szo. OTP be van arazva egy tokeletes vilagra. De ami megborulhat egy Eu recesszio, ker.haboru terjedes, HUF gyengules beindulas, Balkani gyengules, Politikai ugy (lasd Brexit es a GBP?) vagy sok mas potens katalizator hatasara.
(Az előző hozzászólásból lemeradt pár kezdő mondat, ezért megismétlem a teljes verziót) Hogy mekkora annak az esélye, hogy a térségi devizák begyengülése az OTP-nél akkora hatású legyen ami jelentősen semlegesiti a nyereségben várható növekedést és ezáltal jelentős árfolyamgyengülést váltson ki.? Először nézzük meg mi várható a nyereségfronton forintban számitva: A portfolio szerint a most vásárolt bankok a következő 2 évben 70 milliárdos teljes éves hatást hoznak anyereségben. Igy a nyereség a tavalyi 318,5 milliárdos szintről 388,5-re várható emiatt a hatás miatt. A térségi piacoko a GDP növekedés el fogja érni a következő években az évi 3-5%-ot. A bevételek növekedése valószinűleg stabilan követi az eddigi pár évben tapasztaltakat, igy azok 5-10%-kal fognak növekedni, már azért is mert a kamatmarzsok csökkenése megállt tavaly év végén. A költségszintnél valószinűleg folytatódni fog a jelenlegi trend, azaz azok is a bevétel növekdési ütemében nőnek. Igy az operativ nyereség is nőni fog kb. évi 5-10%-kal. De mi lesz a céltartalékolással? Az OTP-nél az a negativ hatás még nem fog fellépni, amit a kornkurenciánál már idén láthattunk. Azaz a céltartalékfelszabaditás még folytatódik. Hiszen egy NPL90+ céltartalékolási szint, ami jóval 100% feletti, még jó ideig lehetőséget ad az eddigi 40 milliárd /év ütemű céltartalékolás felszabaditásra. Igy a nyereség 2021 év végén valószinűleg 10-21%-kal magasabb lessz mint 388,5 milliárd ft. Azaz 34-46%-kal magasabb mint a tavalyi bázis. Ezt kellene euróban egy térségi általános devizagyengülésnek lenullázni. A forint az euróval szemben az eddigi esés trendet folytatva várhatóan 4,5%-kal lesz gyengébb 2021 év végén mint tavaly év végén volt. Hogy mekkora az esély arra, hogy a térségi devizák begyengülnek a következő 2, még átlátható évben? Szerintem szinte semmi. Ha megnézzük a bolgár levát, horvát kunát román lejt, akkor azok már eddig sem követték a forint esést. Valszeg azért mert ott a jegybankok elkezdték már az infláció által kikényszeritett alapkamatemelést. Igy szerintem amennyiben a forint az eddigi trendnek megfelelően tovább gyengül akkor a leánybankoknál a forintba átszámitva az árfolyamhatás inkább erősődő nyereséget okoz. Ha viszont a bankcsoport nyeresége a következő évben euróban számitva is nőni fog (34-4,5=) 29,5%-ot, akkor nem látok okot arra, hogy a korrekciós szakasz a továbbiakban egy pánikszerű további zuhanásba menjen át. Persze lehet erre azt mondani, hogy ezt én igy látom, de a piacmozgató nagy pénzes alapok kezelői véleménye ettől gyökeresen eltérhet. Igen ez szinte biztos. Viszont ez nem egy egységes blokk. Sok elemző várja a Morgen S.-nél és a többi nagybanknál a nyereség hasonló alakulását. Csak idő és árfolyamszint kérdése, hogy ezek tanácsára mikor lép be friss tőke a piacra abban a reményben, hogy a megtérülés a következő 2 évben akár az 40%-ot is elérheti. Most kivárás van. A papír még eshet akár 11 ezerig is. De legkésőbb a Q2 gyj-nél megfordul a trend. Szerintem. Aztán majd meglátjuk.
Hogy mekkora az esély arra, hogy a térségi devizák begyengülnek a következő 2, még átlátható évben. Szerintem szinte semmi. Ha megnézzük a bolgár levát, horvát kunát román
lejt, akkor azok már eddig sem követték a forint esést. Valszeg azért mert ott
a jegybankok elkezdték már az infláció által kikényszeritett alapkamatemelést. Igy szerintem amennyiben a forint az eddigi trendnek megfelelően tovább gyengül
akkor a leánybankoknál a forintba átszámitva az árfolyamhatás inkább erősődő
nyereséget okoz.
Ha viszont a bankcsoport nyeresége a következő évben euróban számitva is
nőni fog (34-4,5=) 29,5%-ot, akkor nem látok okot arra, hogy a korrekciós
szakasz a továbbiakban egy pánikszerű további zuhanásba menjen át.
Persze lehet erre azt mondani, hogy ezt én igy látom, de a piacmozgató nagy
pénzes alapok kezelői véleménye ettől gyökeresen eltérhet.
Igen ez szinte biztos.
Viszont ez nem egy egységes blokk.
Sok elemző várja a Morgen S.-nél és a többi nagybanknál a nyereség hasonló
alakulását. Csak idő és árfolyamszint kérdése, hogy ezek tanácsára mikor lép be
friss tőke a piacra abban a reményben, hogy a megtérülés a következő 2 évben
akár az 40%-ot is elérheti. Most kivárás van. A papír még eshet akár 11 ezerig
is. De legkésőbb a Q2 gyj-nél megfordul a trend.
En azt gondolom, nem annyira az OTPvel lehet problema, ha a piacok nehezen lelegzenek. Hanem eloszor a devizakkal. Eleg gyenge lehet HUF is, de meg gyengebb penznemekben jon a lanybankokbol, es ha azok a penzek elgyengulnek, az nem tesz jot.
Mennyit ér az OTP?
Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.
Számolgatva:
Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.
Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.
Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.
Magyarország tragédiája, hogy:
- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,
- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,
- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.
Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.
Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.
Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.