Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2019. 12. 09. 16:25
Előzmény: #6399  herlas
#6400
Az OTP frissitette az összeállitását az elemzői konszenzusról.
Várakozások:                      2019-re  /   2020-ra   /   2021-re
Adózott nyereség:             364        /    381        /    393
Egy részvényre jutó ny.:   1388        /     1454      /  1499
Ugyanez a konszenzus, ha csak azon elemzések vannak benne, amelyek az elmúlt hónapokban születtek. (Azaz az utolsó hónapok eredményeit már figyelembe vették, hiszen számos elemző csak évente frissit, ami igy eléggé kevéssé tükrözi a tényleges folyamatokat:)
Adózott nyereség:             401        /    415        /    429
Egy részvényre jutó ny.:    1532        /     1584      /  1637
Lehet látni, hogy azon elemzők, akik értékelésüket az elmúlt hónapokban frissitették: erre  az évre 10%-kal magasabb nyereségszintet várnak mint a szélesebb elemzői kör. Az is látható, hogy egy P/E=10 -es piaci értékeltség mellett az elavultnak tekinthető a régi elemzéseket is figyelembevett
ez év végi célár: 14.540 ft
várható célár 2020 végéig: 14.990 ft
Viszont ha csak a frissitett elemzéseket nézzük, akkor:
ez év végi célár: 15.840 ft
várható célár 2020 végéig: 16.370 ft
Fenti célár módosulások talán megmagyarázzák azt, hogy miért nem állt meg ősszel az OTP a 14 ezres csúcsnál és miért ostromolja jelenleg a 15 ezret.
Nem a brókerek manipulálják a piacot, nem kell a sötét erőt felfedezni vélni az árfolyam mozgása mögött. Itt és most már 3 éve folytatódik egy sikertörténet. Nem kell szégyelni, hogy nem csak olimpiabajnok úszónőink vannak időnként, hanem más területen is tudunk jobbat mint az átlag.
És igen, ez a történet folytatódni fog. A már megvett bankok ugyanis ebben az évben nem a teljes nyereségükkel lettek beszámitva. Saccom szerint igy a következő évben csak emiatt lesz +50 milliárd ft nyereség az ez évihez képest 
És igen, lehet majd ujra csodálkozni, mert a csak aktuális elemzéseket tartalmazó konszenzus is csupán 14 milliárdos nyereségnövekedéssel számol jövőre ( 401 milliárdróll 415 milliárdra). 
Ez azt feltételezné, hogy a régió jövőre kemény recesszióba zuhan és igy az OTP leánybankok nyereségessége is összeomlik. 
Mekkora ennek a valószinűsége?
Szerintem csekély!
Mennyi lesz az OTP nyeresége jövőre, ha az idei a friss konszenzus szerinti 401 milliárd lesz?
A régiós GDP növekedési számok alapján számitani lehet egy közel 10%-os organikus nyereségnövekedésre, azaz +40 milliárdra.
Igy a bankcsoport nyereségessége jövőre  várhatóan 401 + 40+ 50= 491 milliárd ft-ra növekszik.
Igy az egy részvényre jutó nyereség meg fogja haladni az 1900ft-ot.
Hogy ez milyen árfolyara lesz elegendő jövő év végén, az az akkori piaciértékitélet szerint:
P/E=10 -nél : 19.000ft
P/E= 9-nél: 17.000ft felett lesz.
 
herlas 2019. 11. 20. 11:13
Előzmény: #6393  berlini
#6399
Az aug. 27-eit sem szerepeltették jól, most inkább az a kérdés, nem az előző napi (nov.26.) záróban lesz-e az akció.  
Az OTP oldalára nemrég feltették a befektetői prezentáció anyagát is, ezzel teljes a Q3.
stolz
stolz 2019. 11. 20. 11:05
Előzmény: #6396  berlini
#6398
Igen, ebben igazad van, hogy a magy korrekciók szinte mindig az első fépévben vannak...de innen egy 13k körüli értéket nem tartanék beszakadásnak semmi esetre sem...6.5%...teljesen beleférne egy ekkor ralli után és még akkor is 1000 pontra lennénk az ath-tól, ami kevesebb mint 10% és sehol nincs a tavaszi csúcs és a nyári mélypont 2000 pontjától és még így is 2000 pontra lennénk a mélyponttól...
berlini
berlini 2019. 11. 20. 11:03
Előzmény: #6396  berlini
#6397
Ne felejtsük azt az apró  tényt, hogy a tavalyi eredményt már most elértük a Q3 -mal. Rosszabb mint tavaly csak akkor lehetne, ha minuszt hoznan a Q4.
berlini
berlini 2019. 11. 20. 11:01
Előzmény: #6395  stolz
#6396
Igen, ez tény.
De ha megnézed az utolsó pár évet, akkor 2016, 2017-ben 2018-ban és 2019-ben ezeket a méretes korrekciókat tavasszal , legkésőbb nyáron tették meg, amikor még nem volt annyira egyértelmű, hogy az év biztos hogy jól sikerül.
Emlékszem 2016-ban ezen a fórumon vitatkoztunk páran arról, hogy a 2015-ös 120 milliós eredmény tényleg felül lesz-e teljesitve. Én szuper optimista voltam (mint mindig) és azt állitottam, hogy már az első negyedéves gyj mutatja, meg lesz a 160 millós eredmény. Sona érveltek ellene. Később derült ki, hogy a várakozásaim még pesszimisták is. mert meg lett a 202 milliárdos nyereség 2016-ra. (A Q3gyj. ezt már igencsak bebiztositotta.) 
De sorolhatnám a 2017-2018-as árfolyamalakulásokat (korrekciókat) is, mind az első félévben törtöntek. A Q3 gyj után már az optimisták (realisták?) vették át a hatalmat.
Nem hiszem, hogy idén ez másképp alakul majd.
Kivéve, ha valami drasztikus külső hatás érvényesül. (A tavaliyhoz hasonló decemberi méretes esés.)
stolz
stolz 2019. 11. 20. 10:51
Előzmény: #6394  berlini
#6395
Vevő és eladó mindig volt, van és lesz is, különben nem lenne kereskedés...tudvalevő volt már a májusi jelentés után is, hogy a bank jól teljesít és mégis beesett 11300 ig...
berlini
berlini 2019. 11. 20. 10:38
Előzmény: #6392  stolz
#6394
Egyetértek abban, hogy a bank jó vétel, abban is hogy lessz korrekció. Igen, a 13 ezer nincs messze és az MSCI ideális inditást adhat minderre.
Egy probléma van csupán. Mindezt más is tudja. Most is folyamatosan veszik , ezért nem esik méretesebbet. Azok veszik, akik elhiszik a 15 - 17 ezres célárakat 12 hónaon belül.
berlini
berlini 2019. 11. 20. 10:17
Előzmény: #6391  herlas
#6393
stolz
stolz 2019. 11. 20. 10:08
Előzmény: #6388  berlini
#6392
Kicsit túlhúzták szerintem...viszont egy nagyobb korrekcióba érdemes lesz venni...fogok is...kint mintha romlana a hangulat, persze lehet ez csak átmeneti...MSCI átsúlyozás miatt is kell, hogy megjelenjen eladó a piacon...13000 környéke azért nem tűnik irreálisan messzinek...ott jó vételnek tűnik...most...aztán meglátjuk ha odaérünk...mindenesetre nagyon bullos a papír, csak néha felcsesznek ezekkel a túlhúzásokkal :)
herlas 2019. 11. 20. 09:57
Előzmény: #6390  berlini
#6391
Nov 26-án vagy 27-én lesz, mert már mindkettővel találkoztam?
berlini
berlini 2019. 11. 20. 09:48
Előzmény: #6389  herlas
#6390
Igen, az átsúlyozás mindenképpen lefelé kell, hogy hajtsa. (Márcsak azért is mert sokan erre számitanak, ezért előtte csökken a vételi erő.) Talán nem esik 13.200-ra, de 13.600 körül vennék egy nagyobb adagot, ha addigra a nemzetközi helyzet nem fokozódik (és az ürgék nem teszik tönkre a gátfalat.)
herlas 2019. 11. 20. 09:43
Előzmény: #6388  berlini
#6389
Már csak 1 hét van az MSCI átsúlyozásig, amikor korábban lokális minimumra esett az árfolyam. Csak kis mennyiséggel a játék kedvéért adtam el én is 14000 fölött, az átsúlyozáskor tervezem visszavenni, akárhol lesz az árfolyam. Eredetileg 13200 körüli árra gondoltam, majd meglátjuk, esik-e egyáltalán.
berlini
berlini 2019. 11. 20. 00:00
Előzmény: #6387  stolz
#6388
:)
Megértem az indulatodat, mert önmagában szemlélve tényleg értelmetlennek tűnik ez a folyamatos részvény rally. (Nemcsak az OTP esetében.) Ezért is próbáltam ezt az önmagában értelmetlennek tűnő véget nem szakadó emelkedést magyarázgatni.
Konkrétan az OTP esetében a fonalat rövid távon már 13 ezer körül elvesztettem. 
Nagyon biztos voltam abban, hogy mielőtt új csúcsra megy 13 felett egy picit korrigál. 
Hát nem jött be.. 
A maradékot nem merem eladni és a visszaesésekbe egy kicsit már kétszer is belecsippentettem (október 31.-én és a múlt héten is.)
Most is várok egy párszáz forintos korrekciót, de egyáltalán nem csodálkoznék, ha már holnap új csúcsra menne.
Viszont 2015 tavaszán megtanultam, hogy az OTP-t legjobb békén hagyni short szempontból. Akkor is emelkedett 3400-tól 1600ft-ot. Biztos voltam egy korrekcióban, eladtam mindet és azonnal shortba léptem. Szépen buktam is rajta. (Többet is bukhattam volna, de gyorsan kiszálltam.)
 Azóta kisebb nagyobb mennyiséggel, de mindig longban állok.
stolz
stolz 2019. 11. 19. 22:53
Előzmény: #6385  berlini
#6387
Vissza vonom...a tegnapi felkötés nem volt gerinctelen...csak grafikon rajzolás...
berlini
berlini 2019. 11. 19. 22:08
Előzmény: #6385  berlini
#6386
jav.:
2018: 318 milliárd
berlini
berlini 2019. 11. 19. 10:49
#6385
Sokan állnak értetlenül és nézik egyre idegesebben az OTP szárnyalását.
Emlegetnek mutyit, bróker manipulációt, gerinctelen és oknélküli felhúzásokat stb.
Szerintem pedig az évek óta tartó (kisebb visszaeséseket pár hónap után korrigáló és újabb csúcsokat döntögető árfolyamnak negyon is értehető magyarázata van.
1. 
Évek óta tartó nullás jegybanki alapkamatszint. Ez méreg a bankoknak, hiszen csökkenő kamatbevételekkel küszködnek még akkor is ha egyrejobban elterjednek (Svájc és Dánia után most mát Németországban is) a negativ betétkamatok.) 
De ennek hatása a balkáni és egyéb kelet-európai országokban kicsi. A  - Nyugathoz képest - csekély pénzügyi termék penetráció miatt a kamatmarzsok minimum dupla szintűek nyugat-Európához képest és ezen a marzsszinten is erőteljesen nőnek a hitelkihelyezések, (köszöbhetően a robusztus GDP növekedésnek is.)
2. 
2010 óta folyamatosan szigorodó banki tőkemegfelelősségi szabályozási környezet, ami az előző pont által már amúgy is súlytott bankokat eszközállományuk csökkentésére kényszeritett az elmúlt években. A leánybankok eladásának térségbeli nyertese az OTP volt. 8db SocGen és 1db görög bankot vett meg az OTP az elmúlt években, ezzel folyamatosan növelve a bevételeit és a megfelelő méretnagyság elérése során csökkentve a fajlagos költségszintjét (lásd Szerbia és Horvátország) Ez egyfajta banki konszolidáció, ami vélemányem szerint tovább folyik hiszen az alapkamatszintek várhatóan nem nőnek a következő 2 év során.
3.
A bankokat szigorúbb kockázatértékelésre szoritották tavalytól. Érdekes módon ez szinte egyedól az OTP-t nem érintette negativan.
A korábbi szabályozás a 90 napont túl nem fizető (NPL90+) hitelesek össz hiteltartozására javasolta a céltartalékolást, amit a legtöbb bank - a szinte nulla nyereséges környezetben - alacsony, 50-60%-os szinten tartott. Itt az OTP már 2 évvel ezelőtt 100%-os szinten tartalékolt!!!! Igy nem volt nehéz - többlet céltartalékolás nélkül - átállni az új 3 fokozatő céltartalékolási rendszerre, ami még a stage 1 és 2 kategóriájú (fizető hitelesek) után is céltartalékoltat. Ezen új szabályozás tehát nem csökkentette az OTP nyereségét, sőt azt sem akadályozta meg, hogy a bank a korábban feleslegesen eldugott 300-400 milliárdbnyi céltartalékját fokozatosan felszabaditsa. Ez is benne volt a 2015 óta tartó meredeken növekvő nyereségességben.
4.
Eddig a banki működést - elvileg negativan, de azt OTP-t illetően pozitiven befolyásoló fejleményekről irtam, de most jön a befektetési oldal. A hozamszegény környezetben, amikor a biztosnak tekinthető állampapirok hozama negativ (lásd német, dán svájzi stb.) a befektetők (alapok, magánszemélyek keresik a kockázatosabb, de a kockázatot is felülmúló többlethozamot produkáló értékpapirokat. Amerikában évek óta veszik az u.n. bóvli kötvényeket (kockázatos vállalati kötvényeket) pedig azok az OTP-hez képest bizony számomra már a szerencsjáték kategóriába esnek. És megtalálják természetesen az OTP-t is. Hiszen a bank nyereségessége az utolsó években igy alakult:
2015: 120 milliárd
2016: 202 milliárd
2017: 281 milliárd
2018: 281 milliárd
2019: 390-400 milliárd közötti (várhatóan)
Számos növekedési részvény megirigyelhetné ezt az 5. ve tartó és az utolsó akviziciók beépitése miatt garantáltan legalább 2020-ig tarrtó erős felivelést.
Jogosnak tűnő ellenérv ilyenkor (magam is tettem ilyen megjegyzéseket már), hogy mi a fenének nem 11 ezernél vették idén nyáron a papirt, miért vártak arra, hogy közel 30%-kal feljebb 14 ezer felett tegyék uyganazt?
Nos erre is egyszerű a válasz. Még kis országunkban is évente 1000 milliárdnyi új megtakaritás keresi a befektetési lehetőséget. Ez a pénz nap-mint nap szembesül azzal a ténnyel, hogy a hozamok szinte mindenhol alacsonyak és igy növelik akár csúcson lévő részvények iránt  is  a keresletet.
berlini
berlini 2019. 11. 09. 18:42
Előzmény: #6383  herlas
#6384
Ez igaz. 
Van itt még 3 tétel aminek a szaldója beleszól a 4. negyedéves eredménybe: 
1.
Ha a szlovák bankot messze a könyvszerinti értéke alatt adják el most még év végéig, akkor ott lesz egy akár minusz 5 milliárdnál nagyobb egyszeri leirás. (A pénzt viszont már most elkezdték a leáybankból kiszedni.  1 milliárdos céltartalék   visszairással lett a leánybank most nyereséges)
2. 
A szlovén bankot az év vége előtt fogják ténylegesen megvenni. Amennyiben annak is a könyvszerinti érték alatti lett a vételára, akkor én ott pozitiv egyszeri korrekciós tétellel számolok. Miután a szlovén SocGen leánybank kb a szerb leánybankkal hasonló méretű, az sem kizárt, hogy ez a korrekciós tétel több lesz mint 10 milliárd ft. Tehát itt én egy bizonytalan bekövetkezésű, de ha igen pozitiv tétellel számolnék.
3.
Amivel ugyancsak nem számoltam, az a tavalyi pénzjutalom ez évi megismételése. Igazad van. Az eredmények ismeretében több mint valószinű, hogy lesz ilyen idén is.
Igy a 3 szaldója:
-5 +10 - 5 =0 
A legvalószinűbb szerintem, hogy ez lényegesen nem fogja rontani a Q4 -es nyereségvárakozást
herlas 2019. 11. 09. 14:12
Előzmény: #6382  berlini
#6383
A Q4-es nyereséget befolyásoló tételek közé bevehető még a korábban már említett esetleges szlovén és szlovák badwill, a tavalyi egyszeri egyhavi bérkifizetés (5,4Md volt) megismétlése, extra szlovén és szerb céltartalékképzés. (Tavaly azért  "sikerült" 30Md-dal lefaragni a Q4-es korrigált adózott eredményt a Q3-hoz képest.)  Sokkal 400Md alatti számviteli profitot már tényleg nehéz lesz kihozni 2019-re.
berlini
berlini 2019. 11. 09. 10:58
Előzmény: #6381  berlini
#6382
Mi várható a mostani gyj után erre és a következő évekre?
Eddig, a Q1-Q3 hozott 310 milliárd nyereséget.
A korrigált Q3 110 milliárd volt.
Ehhez jön a Q4-ben:
+ 5 milliárd a Szerb új banktól, 
+ nettó kb. 3 milliárd az alapkezelői év végi jutalékokból, 
+1 milliárd a moldáv-montenegrói hiányzó 1 hónap miatt és 
+ minimum 3 milliárd a negyedévenkénti bevételnövekedés okozta organikus nyereségnövekedés miatt. 
Ez, (amennyiben a Q3 céltartalékolását tartanák csupán) 122 milliárdos Q4 lenne. 
Az eddigi tapasztalatok szerint a 4. negyedévben a céltartalékolás legalább annyi mint az előző 3 negyedévben összesen. (Itt azért vegyük észre, hogy a Q3-ban 9 milliárddal többet céltartalékoltak mint a Q2-ben, igy ebben az évben a Q4-ben elvileg nem kellene nagyon emelni a céltartalékolás összegén.) Amennyiben ebben az évben is igy történik, akkor a Q4 céltartalékolása 23 milliárd ft lesz. Ez 11 milliárddal több mint Q2-ben. 
Ennek a hatása a Q4 nyereségre minusz 10 milliárd. 
Igy a Q4 várható eredménye: 122 milliárd  minusz 10 milliárd = 112 milliárd.
Ha tévedek is és ennél jóval nagyobbat céltartalékiolnak, akkor sem várható 100 milliárd alatti Q4-nyereség.
Ebből 2019 nyeresége:
Q1: 73
Q2:106
Q3: 131
Q4: 100-tól 112 milliárd-ig
Éves adózott: 410-től 422 milliárdig.
A tavalyihoz képest igy a nyereségnövekedés minimum  30%-os lesz.
Jövőre az idén már részben belépő 6 bank teljes eredménye autómatikusan +50 milliárdos nyereségtöbbletet hoz az idei évhez képest.
A most valószinűsithető folyamatok alapján a hitelkihelyezési offenziva a régióban továbbra is fennmarad, (alacsony alapkamatok, növekvő GDP-k, nagyobb bérkiáramlás, növekvő fogyasztás miatt.) Igy az organikus növekedés miatti nyereségnövekedés önmagában is hozhat 10%-os nyereségnövekedést (+40 milliárd).
Tehát ha mindez igy lesz, akkor a 2020-as adózott nyereség el fogja érni az 500 milliárdot.
Nehezebben lehet megbizhatóan megbecsülni a 2021 évi nyereséget.
Már egyáltalán nem biztos, hogy a régió gazdasági növekedése fennmarad, (mégha ez valószinűleg igy is történik.) 
Ennek ellenére én optimista vagyok az OTP további nyereségnövekedése tárgyában.
Ha csak az idén engedélyezett 6 bankvételt nézzük, akkor ezek közül a bolgár, szerb, montenegrói hármas a piaci jelenlétet bőviti az adott országban. Itt a fokozatos banki összeolvadás okozta szinergia hatás 20 milliárdos nagyságrendben fog költséget csökkenteni. Ennek nagy része 2021-ben fog realizálódni. Ha az organikus növekedés addigra le is csökken 2-3%-ra, ez a hatás a 2021-es nyereséget valószinűleg 6-7%-os tartományban stabilizálja. Igy az kb. 530-535 milliárd ft lesz.
Az más kérdés, hogy szerintem a nullkamatos környezet, ami halálos a bankoknak, addigra ki fogja provokálni a sorozatos banki egyesüléseket, bankfelvásárlásokat. Nincs más kiút. Nem lehet az elvárt tőkemegtérülést a bankokból másként kiszedni. Nem lesz egy kis országban 30-100 bank. Maximum 10-15.
Ebben a konszolidációban azok lesznek a nyerők, akiknek pénzük van. Nemcsak a felvásárlásokhoz, hanem a nagy kihiváshoz a digitalizációhoz  Az OTP az előző műfajban nagyot nyújtott az elmúlt években. Jó bankokat vett olcsó áron és igy a legtöbb leánybanknál el tudja érni a megfelelő méretnagyságot. Ezt kell majd folytatni 2021-ben. Lesz rá pénz. Igy ezt a háborút a bank meg fogja nyerni, biztositva a megfelelő méretnagyságot arra, hogy beletudjon vágni a következőbe, ami már most folyik, de sokkal intenzivebb lesz.
Ez a digitalizáció. Sokat költ rá a bank és a helyi konkurenciához képest nem áll rosszul, de az eredmények eddig soványak. Ez a nagy kihivás a következő 10 évre.
Milyen árfolyamsávra lesz elég a fenti nyereségszint alakulás?
Ha idén meg lesz a 410 milliárd, és az eddigi évek tapasztalatai alapján a piac egy 10,7-es P/E-t megad (280 milliós részvénydarabszámmal számolva.) akkor az év vége körüli árfolyam: 
410 milliárd * 10,7/280 millió = 15.660ft.
Ha a piaci értékitélet változatlan marad a következő években, akkor ugyanez 2020 végén kb. 18.700ft és 2021-ben 19.700ft lehet.
Van még tér felfelé és ebben a hozamszegény környezetben az OTP továbbra is kiemelt figyelmet kaphat.
berlini
berlini 2019. 11. 08. 12:17
Előzmény: #6380  herlas
#6381
Ez nekem azért lett jobb a szokásos túlteljesitéstől, mert:
- költség bevétel arány (több év után először) ujra 50% alatt van (volt ez 60%-nál is nemrég)
- az ukrán leány rekordot döntöget folyamatosan,
- a bolgár bankok egybegyúrása már most elkezdődött (fiókbezárások)
- akviziciók nélkül is komoly bevételnövekedés,
- az előző féléves korrigált eredményét csak azért múlta kicsit alul, mert négyszer annyit céltartalékolt mint 3 hónappal ezelőtt. (előre hozták az év végén várható nagyobb céltartalékolás egy részét, mert megtehették a a 21 milliárdos badwill miatt.) 
Mi várható a q4-től?
A Q4-ben 
- a szerb SocGen hozhat +5 milliárdot, 
- az OTP alapkezelő is kb +4 milliárdot (de azt terheli majd dolgozói prémium is igy kb 2 milliárd maradhat szaldóban,) 
- a moldáv és montenegrói most csak kb 2 hónappal volt benne igy azok még legalább +1 milliárdot hozni fognak,
- ahogy kinéz a hitelkihelyezési boom folytatódik ma, ezekben a hónapokban, és igy legalább 4%-os bevétel növekedés várható, ami ha nem romlik a kiadás/bevétel arány, akkor 5%-kal növeli az operativ (üzemi ) eredményt: +6 milliárd , (adózva: 5 milliárd)
- a szlovén bankot valószinűleg a szerb bank árszintjén vették, igy ott is várható egy egyszeri plusz tétel 10 milliárd feletti összegben
Mindezek: +5+2+1+5+10= 23 milliárd
Azaz a Q3 korrigált eredménye (110 milliárd) 133 milliárd forintra nőhetne, ha a céltartalékolás a Q2 szintjén maradna. de tudjuk hogy ez nem igy lesz. Lesz rá lehetőség egy kis pénzt áttolni jövőre. Amennyiben ez egy rekord összeg lenne, mondjuk 35-37 milliárd ft, akkor ez a nettő , adózott eredményt levinné 100 milliárdra.
De még igy is 406 milliárd lenne az adózott eredmény 2019-re. 
Ez több mint 10%-kal verné azon elemzői konszenzust, amely csak az elmúlt 3 hónapban frissitett elemzéseket tartalmazza és 20%-kal mulná felül az összes OTP-vel foglalkozó elemző konszenzusos eredmény számát.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek