Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 2023. 06. 22. 21:33
Előzmény: #199858  HPPapa
#199860
Nuku panorama, zajos ut, az messze nem luxi. Annak csak az ára az,  aztan az nem.is megy el.
A masik kerdesedre, abszolut ertem amit mondasz, de ott a feelinget veszik meg az urak. Mi  halandok ezt nem ertjuk. Es hamarabb elmegy az az 1 mrdos, mint a 11 ben 300 millios. Egy recesszioban, meg 7 evig is arulhatjak a 300as uj epitesut, akkor se viszik el. Mig a masikat meg hipp hopp elviszik. Ismerek egy ket arrafele epito beruhazot. Tenyleg ez van. Ezert van az peldaul, hogy egy 18 keruleti telket most lehetetlen eladni . De egy panoramas svabhegyi telket, aminek jok az adottsagai meg  1-2 honap es megvette valami kivitelezo. 
Placi82 2023. 06. 22. 21:25
Előzmény: #199851  welix
#199859
En mindent elhiszek. Ha neked 2009-2016  ben is szipi-szuperul ment az epitoipari vallakozasod mikor nem voltak dotaciok. Akkor tenyleg nincs mitol felned. De ha azert nem egeszen ilyen  jol ment, akkor azert.....😉
HPPapa 2023. 06. 22. 21:23
Előzmény: #199849  Placi82
#199858
Luxusra mindig van pénz, bár az elszállt újépítésű árakat nem értem a 2-12-ben. Társasházi lakások egymás szájában 3-5 milliós m2 áron, nuku panoráma, zajos út mellett stb. 
12-ben egy amúgy nem túl jó adottságú újépítésű családi ház 1 mrd felett van hirdetve, ami két utcával odébb a 11-ben egy 300-400 millás kategória. Én inkább megyek 10 perccel odébb és kevesebb, mint féláron megkapom ugyanazt, ha nem jobb színvonalat. 
Placi82 2023. 06. 22. 21:14
Előzmény: #199852  welix
#199857
Ahh. Dehogy. A penzpumpa az oka. Avagy a a jegybankok sajat kotvenyvasarlasa, finaszirozasa, amivel lenyomtak a kamatokat. ( regen ez tiltott volt a vilagban) Vagy mitol voltak szerinted 0% kozeli jegybanki kamatok? De ez egy hosszu mese . Amugy meg alkoholista brigadok vandoroltak vallakozotol vallalkozoig, hol tudtak tobbet kizsarolni mert annyi irracionalis  vastag profitu munka volt a piacon, hogy megtehettek. Mert tele volt a lakossagi  epitoipari vallakozoi piac is a 3+3 millo,es az unios napelem palyazatok,etc....,es tele voltak sok vastag megrendelessel  az allami szektorbol elo vallakozok  is, (utak, stadion, etc...)  Ergo a fenti monetaris elozmeny az ok, es okozat. Ennyi.  Hidd.el. Es minden fel lábu felszemu , munkara alkalmatlanra is  kenyszerusegbol vadasztak csengo arannyal. 
mr_bob
mr_bob 2023. 06. 22. 21:06
Előzmény: #199851  welix
#199856
becsülendő, amit írsz, de szerintem legalább egy évtizede nincs semmi "piaci" alapon a szakmádban. valami támogatás mindig van, legyen az 3+3, kedvezményes hitel, babaváró, csok, akármi. ha ezek a pénzek nem lennének, akkor kevesebbet keresnél te is és a brigádjaid is. kérdés, hogy mondjuk napi nettó 80-100 ezerért is ennyire lelkesen dolgoznának-e? te jó végén állsz a jövedelemtranszfernek, ezért is vagy túl optimista a hozzászólásaidban szerintem.
Placi82 2023. 06. 22. 21:05
Előzmény: #199850  slash
#199855
😀😀. Megérdemled! 
slash 2023. 06. 22. 21:03
Előzmény: #199847  Placi82
#199854
Egyetértek. NIncs mit hozzátennem 
slash 2023. 06. 22. 21:03
Előzmény: #199847  Placi82
#199853
Egyetértek. NIncs mit hozzátennem 
welix 2023. 06. 22. 21:02
Előzmény: #199842  Placi82
#199852
A valódi ok >> az alkamatlan munkadó....
Aki ezt eltűri, mert keveset szeret fizetni.
welix 2023. 06. 22. 20:59
Előzmény: #199840  Ishar
#199851
Napi 150 nettót kapnak a 4 fős brigádok nálam most.
A főszaki/vezető 50 a másik szaki 40 és a 2 lótifutisegéd 30-30 eFt.
Lakossági kivitelezés, villany- és társai, klíma, napelem a tevékenység.
-
Kezdés 8 órakor és a nap vége 15-17 óra között tipikusan.
(néha 18-19 óra is és van, hogy csak 13-14 óra)
Ahogy adódik éppen, mert az aznapi feladatot be kell fejezni, hacsak lehet.
Melós napok csak a hétfő-péntek alapban, szombat csak elvétve.
Szabadságok kiadva.
Bérezés 100% legálisan.
*
Cserébe ügyesek, hajtósak, önállóak, ügyfélképesek a brigádok.
Ott lehet őket hagyni és nem lesz panasz sem a melóra, sem rájuk.
(az ügyfelek szokták is dicsérni a "fiúkat" pedig gipsy-k is akadnak köztük)
Jelenleg 24-53 év közötti, jó kiállású, értelmes emberek mind, jellemzően 30 körül.
-------------------
Az ügyfélnek mindez kerül  ~350 nettóba naponta.
Nem így direktben van árazva felé, de ennyit kell beszednem tőle kb.
------------------
Nos,
Kézről-kézre adnak bennünket, nem kell marketing :-)
Mert jó az ár/érték arányunk az ügyfelek számára.
*-*-*
Munkaadóként azt vallom évtizedek óta, hogy:
A jó munkának, a jó alkalmazottnak ára van!!!
Cserébe nincsen állandóan gond-bajok-idegessség.
*-*-*
Aki ezt nem érti az csak szenved...
A kellő hatékonyság hiányában.
slash 2023. 06. 22. 20:58
Előzmény: #199848  Placi82
#199850
Nekem ne mondd..nyáron jó dolog ez a nyaraló (bár tegnap egész éjjel vezettem..áá) itt dekkolunk az Adrián szerencsére asszony du felmegy én meg megyek át a nudira.. ott hápognak a nunik... szarok mindenre , holnap 50 éves leszek, elég segget nyaltam, eleget hajtottam, idegeskedtem, házat építettem, minden nap más fáj, de nekem ennyi már jár hogy itt bámuljam a vízet az eget és a frekvenciális és topkiszerelésű lányokat. :-)   
Placi82 2023. 06. 22. 20:57
Előzmény: #199829  greenman76
#199849
12. kerben ben, tudom, hogy viszik peldaul a.luxi ingatlanokat. De nem magyarok foleg. Vagy ha igen akkor a felso 1000. Tenyleg megy. A luxust, kuriozumot ertem peldaul Svabhegy ,orbanhegy, etc.... minosegi ingatlanok alatt. De nem ez alatt ertem   egy Sasadi , madarhegyi, es foleg nem 22 ik keruleti vagy 18 keruleti, etc... ingatlanokat ertem ez alatt.
A luxust  mindig viszik. Mert a válsagban veszi elo a penzt a tőke, továbbá,  mert ezeket maguknak vagy gyereknek veszik, ritkan befektetesre, vagy ha annak, akkor tudja, hogy hasonszorunek tovabb lehet passzolni. Hogy ertsd mire gondolok keres ra a 12 keruleti uj epitesu ingatlanokra. Es keress ra mondjuk a 11 keruleti,vagy 3 ik keruleti uj epitesu ingatlanokra. Es akkor megvilagitasba kerul mirol beszelek. Egyikbol alig van, a masikbol Dunat lehet rekeszteni, és beállt. 
Placi82 2023. 06. 22. 20:47
Előzmény: #199834  slash
#199848
Johetett volna az a fagyi 30 percel később is. Igaz?😉
Placi82 2023. 06. 22. 20:41
Előzmény: #199839  slash
#199847
Pont ezert var csunya idoszak az epitoiparra. Mert a 3+3 millios ajandekpenzes, hoszigetelesnel, burkolasnal,etc, ezt elneztek a megrendelok, ezt es a silany munkat.. De ha majd a zsebbol vagy a providentbol finaszirozza azt a 6 millios munkat. Akkor ez nem fog beleferni. Ennyi. Es vege lesz a torzítasnak, es a dolce vitanak. Es.elkezdododik a piac tisztulasa, a piac  ,es hatekonysag fuggvenyeben. Végre:)
greenman76
greenman76 2023. 06. 22. 20:35
Előzmény: #199836  slash
#199846
Welix fórumtárs elég pontosan leírta, kinek vonzó kinek nem, azt mindenki maga döntse el.
Az biztos, az egyetemnek kb 30 ezer hallgatója van, szép piacot teremtve a belvárosi és nagyerdei ingatlanoknak.
Talán sokaknak meglepő lehet, de már ott is sokszor teljes lakóépületek ráálltak erre.
Placi82 2023. 06. 22. 20:29
Előzmény: #199844  Placi82
#199845
Ebbe az orszagba multik tömkelege kell. Mert az a KKV aki a multik alatt megel alvallakozokent, az tiszteletet erdemel. De az epitoipari KKV az rettenetes hatekonytalan, es rossz munkaszervezessel bir, es innovacio sincs. Mert minek? Ugyis megeltek vastagon idaig.
Placi82 2023. 06. 22. 20:26
Előzmény: #199841  welix
#199844
Igy van a multis szemlelet,  es munkaszervezes es hatekonysag javitja a statisztikat a hatekonysagi mutatokban. Amit a KKV rettenetesen ront. Tisztelet a nem sok  kivetelnek.
Placi82 2023. 06. 22. 20:24
Előzmény: #199842  Placi82
#199843
Ergo ahogy a mondas is tartja forgoszelben  a pulyka is tud repulni. *jav. Elnezest.
Placi82 2023. 06. 22. 20:23
Előzmény: #199837  welix
#199842
A gond kerlek alásan az hogy a 8 orabol, osszesen nem dolgoznak 2 orat se intenziven osszesen. Ennek a nagymerteku hatekonytalansag, es minosegbeli problemanak a gyokere, a nyugati ,es a hazai monetaris vilagban a tulzasba vitt piacra ontott ajandek penz, penzpumpa, avagy mas neven likviditas bővítés.  Ebbol fakad, az hogy minden himi humi vallalkozo hulyere kereste magunkat itthon erdemtelenul tovabba a  8 oraban mindenre alkalmatlan, onallo munkavegzesre meg foleg alkalmatlan, reggel 10 kor  teljesen reszeg , hatekonytalan munkavallalo fizikai altalad irt 30-40ezer ft keres. Ezt Hollandiabol 1 nap alatt hazazavartak es biztos nem kapna napi 100 eurot. Ugyan ez vonatkozik a teljes hatekonytalan epitoipari  KKV szektor nagy reszere is. A fent emlitett okok miatt, volt az hogy teljesen eletkeptelen vallalkozasok is gennyesre kerestek magukat legutobb a 3+3 millios eltoritott piac miatt peldaul. Ugy hogy nem csak a munkamoral, es a hatekonysag, de a minoseg is kritikan aluli volt. Ergo ahogy a mondas is tartja forgoszelben is tud repulni. De jon a szelcsend  , es kiderul ki a pulyka. Egy nem eltorzitott piacon  es agyon dotalt piacin ki tud majd repulni.😀
welix 2023. 06. 22. 20:14
Előzmény: #199836  slash
#199841
pl. komoly egyetem, BMW épül és ez vonz sok mást is.
Autópályán, vasúton, repülőn is elérhető a város.
Része lett a "keleti" gazdasági útvonal hálónak az elérhetőség javulásával.
(lengyel-szlovák-ukrán-román)
Miközben már elég messze van Budapesttől az önálló középpontsághoz.
(pl. Kecskeméttel ellentétben, ami nincs elég messze ehhez, szenved is)
Avagy jók az esélyei Debrecen további feltörésének :-)
*-*
Felkészül Békéscsaba, ideje nézelődni ott is.
Az autópálya lassan kompletten kész lesz Erdélyig/tengerig és hatni kezd.
Lehet kezdeni az ingatlan vadászatot a még nyomott árakat és az áresést is kihasználva.
*-*
Felkészül Pécs is, hasonló okokból.
Pláne, ha Paks-II is elkezd pörögni.
Amire van esély látva a minapi mohácsi híd döntést.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek