Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ehe
ehe 2023. 06. 17. 19:13
Előzmény: #199538  welix
#199540
En se azt irtam, hogy hitelkepesnek kell lenni, viszont Te magad is irtad, hogy sokan szemelyi kolcsonbol vagtak bele, vagy csaladi osszefogasbol, mivel elofininszirozos volt a buli, mint tudjuk.
Na akinel nem jatszik a csaladi osszefogas, penze nincs, vagy alig, az igy jart, oruljon mas "sikerenek"...
welix 2023. 06. 17. 19:04
Előzmény: #199534  ehe
#199539
Nem az esetem...
welix 2023. 06. 17. 19:02
Előzmény: #199533  ehe
#199538
Biztosan tudod, hogy miről beszélsz?!
*
Mert pl. a hitelképesség nem volt feltétel.
Mvel nem hitel az OFT >> nem kell visszafizetni!!!
Ergo a hitelképesség érdektelen.
*
A nem fehér pénz sem volt kizáró ok.
*
1 év TB volt az elvárás, ami nem egy erős korlát.
*
Az igénylőnek legalább 1 éves, folyamatos Tb-jogviszonnyal kellett rendelkeznie.
Az 1 éves jogviszonyba beleszámít:
  • a Tbj törvény 6. §-a szerinti jogviszony 
    az utolsó 180 napban nem fogadható el a közfoglalkoztatotti jogviszony (közmunka);
  • a felsőoktatási intézményben szerzett nappali tanulói jogviszony;
  • a nyugdíj melletti munkaviszony;
  • a külföldi Tb-jogviszony és
  • a diplomás GYED időszaka.
Továbbá a Tbj törvény 4.§ 11. pontja szerint kiegészítő tevékenységet folytató személy is megfelel az elvárásnak (például a nyugdíj melletti munkaviszonyt takarja ez a kikötés).
Fontos azonban, hogy igényléskor a kérelmezőnek a Tbj törvény 6.§-a alapján kell biztosítottnak lennie.
A közfoglalkoztatotti jogviszony nem megfelelő.
A nyugdíj melletti munkaviszony elfogadható.
earth 2023. 06. 17. 19:01
Előzmény: #199530  Törölt felhasználó
#199537
Elindítottam a videót. Gondolom, lehet véleményezni, ha már közkincsé tetted.
Első benyomásom, hogy neked kínos a szereplés, nem is értem, hogy miért csinálod. Az az érzésem, hogy te nem valami felbecsülhetetlen értéket képviselsz, hanem ki vagy éhezve az elismerésre, de mivel mindenhol erőltetve adod elő magad, még hülyébbnek tűnsz, mint amilyen valójában vagy.
Pár másodperc elég volt az elejéből (nem vagyok mazohista), csak azért kattintgattam még bele, mert kíváncsi voltam, hogy nem fáradsz-e el ebben a folyamatos előre-hátra billegésben. És nem...Ennyire izgulsz, vagy ennyire kellett szarnod? Ha a második, akkor miért nem mész el a felvétel előtt WC-re? Ha meg izgulsz, akkor minek erőlteted ezt a műfajt?
balentum
balentum 2023. 06. 17. 18:54
Előzmény: #199522  Törölt felhasználó
#199536
Koszi, sok sikert es jo egeszseget.
emerald 2023. 06. 17. 18:18
Előzmény: #199481  elbarto
#199535
Mind jogos kérdés!Csak mosolygok közben...Igen, az előre gondolkodás, spórolás az én tulajdonságaim voltak. A férjem ennek ellentéte volt.Viszont bizonyos dolgaiba nem tűrt beleszólást.Így maradtam biztosítás nélkül..A főiskolás gyerek külön élt, ez drága is volt. A gyerekeknek él még ma is az édesanyjuk, de a férjem tartotta el a fősulist. Debrecenbe járt, mi Sztendrén laktunk, hivatalosan mindkét gyerek az anyjánál volt elhelyezve.A gyakorlatban 18évesen leléptek tőle :).A háztartásbeli(én) tőzsdével és ékszer kereskedéssel/ tervezéssel foglalkozott..A nagyobb lány volt apa kicsi lánya. Ő mindent vesztett.Már nem voltak nagyszülők sem. Az édesanyját és a testvérét, a férjem halála utáni héten megkértem, hívják már fel,  mert várja.A temetésig nem is találkoztak. Amikor külföldön dolgozott, én küldtem a csomagokat, ha hazajött én főztem a kedvencét....
Majd egyszer, hozzám jött anyák napjára virággal.Azóta is az én gyerekem. Segítem, felhívom mi van vele, engem hív ha bánata-öröme van. Az arra méltó pasiját is nekem mutatja be! Hát így örököltem én, a ma harminc évest :)).Amit nem kérdeztél, de leírom. A ház 2/3-a készpénzben fizetve az enyém volt. Az 1/3 a férjemé chf hitellel. 2011-ben átváltotta huf-ra, de a bank csak úgy ment bele, ha én is hiteles társ leszek. .Tudnék még mit írni, de minek ?Ha valamit tudok, az az, amit álldott jó nagymamám mindig mondott: "kislányom, mindenkinek megvan a maga keresztje".Ily módon lényegtelen is a személyes történet.
ehe
ehe 2023. 06. 17. 17:24
Előzmény: #199502  welix
#199534

A főpolgármesterjelölt asszonyságot hova sorolnád egyébként?
https://www.tiktok.com/@alexandra.szentkiralyi/video/7118421442353466630?lang=en
ehe
ehe 2023. 06. 17. 17:12
Előzmény: #199531  welix
#199533
Nem jól tettem fel a kérdést, de a 3+2 pontból is csak egy félre reagáltál.
Az alsó belépési korlát között ilyen olyan munkaviszonybeli megkötések is voltak tudtommal, ezekre gondolok.
És természetesen aki nem hitelképes lehet Ő se érdemli meg jelen esetben a kizárást, mert egyébként össznemzeti érdek lett volna a rezsit valódi módon csökkenteni.
Tehát a kérdés helyesen hány helyen nem lett megcsinálva, ahol elcsúsztak a mesterkélt belépési korláton?
Nyilván nem véletlen írtam erre a pontra, hogy ez elég ingoványos zóna, de nyilván nem kevés olyan család van továbbra is, ahol nem 'fehér' pénzből élnek, hogy csak egy példát mondjak...
A fő gondom továbbra is az, hogy a kampánycélok előbbre voltak véve a gazdasági céloknál.
A gazdasági célok akkor is teljesültek volna, ha nem szűkitik le ennyire a támogatottak körét, sőt, akkor két legyet ütünk egy csapásra, mert az infla se szabadul el ennyire(írom ezt le már 3x-ára?)...
welix 2023. 06. 17. 16:31
Előzmény: #199528  ehe
#199531
Sokban!
Tudok olyat akinek a rokonság dobta össze a félpénz zömét.
... és majd megadja a megtakarításaiból apránként.
*
3 klíma és 4,5 kW napelem került fel neki
Amiből eltűnt a villanyszámla és bőven a rezsi határ alá ment gáz a igény is.
Nem egészen  2 év alatt megtérül a buli.
Neki volt esze és megoldotta.
Mint már írtam többen is személyi kölcsönből oldották meg!
Még úgy  is nagyon megérte.
(nekik picit kedvezőbben is áraztunk)
*
Az okoskák meg tipikusan kimaradtak, pedig beszálhattak volna.
Állami pénzkeret is volt rá igény szerint.
Az OFT eddig kb. évszázad üzlete volt a családoknak.
Aki akart élt vele (ha jogosult volt)
Aki nem élt vele, pedig tehetette volna az elkúrta, szerintem.
Törölt felhasználó 2023. 06. 17. 16:24
Előzmény: #199526  mr_bob
#199530
Köszi igen én is ezt látom magamon.. Később idővel talán még látványosabb lesz a "hatás"
Ezért írtam a tudás amit feltettem önzetlenül felbecsülhetetlen értéket képvisel! ;-)
welix 2023. 06. 17. 16:17
Előzmény: #199527  Törölt felhasználó
#199529
Nos, sok kis vállalkozó létszám bővített.
Nálunk pl- 2-ről 5 főre nőtt a létszám.
Csőkkent a munkanélküliség, nőttek a bérek!
Új adószámok is szűlettek nagy számban, klímások, napelemesek, stb.
*
Igen!
A bérek, árak, árrések közelíttek az osztrákhoz-némethez egy kicsit :-)
Mi ezzel a baj?!
Nem az több évszázados magyar álom cél, hogy a nyugatot beérjük?
Most közelítünk mégha az infláció árán is.
Akkor is megéri a több %-os viszonylag gyors felzárkozás!
Már nem 400-500 EUR/hó a bér, hanem 1000 EUR körül.
*
Lehetett volna másképp-jobbban?
Mindegy, mert utólag okosnak lenni késő.
Ha tudnád előre, hogy majd elbotlasz, másként lépnél.
Avagy,
A múlton rágódni marhaság!!!
Az már elmúl >> tény-helyzet lett.
A jelenben a jelent és a jövőt kell kitalálni...
Aki ezt nem érti az életképtelen gyakorlatilag, szerintem.
ehe
ehe 2023. 06. 17. 16:14
Előzmény: #199525  ehe
#199528
+2) még a +1)-nél is veszélyesebb terep, hány mátészalkai stb. helyen lévő házban lett kicserélve a konvektor vmi modernebb/energiatakarékosabb horribile dictu nem gáz alapú rendszerre?
(alsó belépési korlátok...)
Törölt felhasználó 2023. 06. 17. 15:59
Előzmény: #199524  welix
#199527
Úgy tudom, volt kereslet bőven egyébként is. 
A következmény az lett, hogy a szaki árak szó szerint az űrbe repültek, de a kapacitáshiány miatt kötve hiszem, hogy mennyiségben valóban nagyobb teljesítmény lett volna.
mr_bob
mr_bob 2023. 06. 17. 15:58
Előzmény: #199522  Törölt felhasználó
#199526
jó a forma, 10 évet simán letagadhatnál!
ehe
ehe 2023. 06. 17. 15:55
Előzmény: #199524  welix
#199525
Ezekkel igy többé kevésbé valóban semmi.
Mint írtam azzal van bajom, hogy 
1)feleslegesen szűkítették a kedvezményezetti kört, egy csomóan, akik egyébként teljesítették a "női princípiumot" estek ki a rendszerből, felnőtt gyerekesek, nyugdíjasok, stb.
2)a 3+3M ahogy te is írod sok esetben nem volt kihasználva, nem is kellett volna ekkora keret, lehetett volna 2+2, horribile dictu 1.5M+1.5M.
3)csak energetikai beruházást támogattam volna, meg esetleg a járulékos helyreállítási költségeket, semmi mást
+1)egy bizonyos jövedelmi határ(/vagyon?) fölött én biztos nem adtam volna senkinek - tudom tudom kivül zöld belül vörös :D
welix 2023. 06. 17. 15:46
Előzmény: #199518  ehe
#199524
A piaci versenybe nem avatkozott be az állam.
Bárki lehetett megrendelő aki a kevéske feltételnek megfelelt.
Bárki lehetett vállalkozó akinek volt hozzá adószáma.
Nem volt pályázat, nem volt kiemelt vállalkozói kör sem.
A világ legtisztább rendszere volt alighanem.
*
Az állam csak a keresletet növelte.
Pörgetve ezzel a gazdaságot és az adóbevételeket.
A válságos években.
*
Okosan előcsalogatta a megtakarításokat.
és
Javarészt a közösségnek-magyarországnak jó célokra költette el.
Az energia takarékosságra !
Ezek a tények
Mi ezekkel a bajod?
Törölt felhasználó 2023. 06. 17. 15:28
Előzmény: #199478  balentum
#199523
Azért vagyok félmeztelen egyébként mert az egészséget prezentálni is tudni kell ettől lesz hiteles az ember.
Az aki kövéren beteg testtel kiáll  és az egészségről papol bort iszik de vizet prédikál  Bocs az OFF ért .
Törölt felhasználó 2023. 06. 17. 15:24
Előzmény: #199478  balentum
#199522
Én persze ez a csatornám...
welix 2023. 06. 17. 15:03
Előzmény: #199514  slash
#199521
Magyarország a lehetőségek aranybányája!
Itt kb. mindenből kevés van és az is drágán.
Ami istenkirályság egy életképes vállalkozónak :-)
Jó alkalmazottból is kevés van ezért az is drága, sokat is keres. 
*
Aki se nem jó alkalmazott, se nem életképes vállalkozó.
Az küzd... vagy itthon, vagy külföldön.
*
Innen azért megy külföldre (keletről-nyugatra tipikusan) a zöm.
Mert arbitrál a két életszínvonal között !!!!
Kihasználja, hogy a kinti megtakarítása, ha öszejön neki...
Többet ér ítthon elköltve.
*
Megtakarítása pedig abból lesz jellemzően, ha lesz.
hogy
Szarabbul él a nyugati őslakosoknál.
Sokat melózik bevándolóként és közben sporól magán erősen.
Úgysem látják a hazai rokonok a valóságot alapon.
Kevés a kivétel ez alól.
Aztán idővel hazajön (vagy ingázik) és beváltja a melós+sporolós évek hozamát.
Kevés a kivétel ez alól is.
Aki marad nyugaton az jellemzően marad továbbra is "alul" az őslakosokhoz képest.
*
Aki itthon jól keres mert jó alkalmazott, jó vállakozó azt meg a vesztesek szidják-ekézik.
Akár külföldön élnek, akár itthon.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek