Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Nudli
Nudli 2023. 04. 26. 00:21
Előzmény: #196997  mpagnes
#197000
kemény. Több lépést kell elöre látni.. a pénzáramlás a legfontosabb..és az legyen vészüzemi lehetöség.. 
Ne frusztráljon..tanultál belöle..aláhúzni és menni elöre.. 
Nudli
Nudli 2023. 04. 26. 00:14
#196999
ngatlan ügynök nem ingatlan ügynök.eladások
Gondoltam megosztom a tapasztalatom.. nem kis számban eladtam és vettem is ingatlanokat és segitettem is venni eladni.. A tapasztalatok.
1. árulok ingatlant.. hiv ingatlan ügynök (késöbb IÜ) mondja nála pont ilyet keresnek..pont ott..kössünk szerzödést..mondom nézze..hozza az embert és fizetem a jutalékot...nem nem.... ez kb 10böl 8 ügynök. Az van   fönöke cseszegeti hozzon friss szerzödést azért pezseg.. persze nincs vevője.. olyan is volt cseszegetem mi van, jelentkezik van vevö.. megjelenik pár perc múlva jön a "vevö" nézegeti tetszik meg még gondolkodik..magázódnak..  együtt mennek el.. utánuk mentem a közérbe akkor már tegezödtek és röhögcséltek.. elhivta barátnöjét vevönek.. 
2. egyszer kötöttem kizárólagos szerzödést ingatlanos céggel..(nem értem rá foglalkozni vele)  azt láttam hetek mennek el..senkit nem hoznak.. a weboldalukon sem volt fent. késöbb meg hiba volt a hirdetésben..a keresöben nem találta meg azon a helyen.. úgy éreztem tartogatják valakinek..vagy túl jó ára volt a régebbit akarták elöbb elnyomni.. szerzödést bontottam velük..kérték a jutalékot.. mondtam ott van a lónál..alul keressék...fenyegetőztek ügyvéddel..mondtam ok.nem gond..keressünk az ügyvédemnek pénzt..a szerzödésben semmi ilyen nem volt..  utána eltüntek.. 3.több ingatlant adtam el és vettem ügynök nélkül mint ügynökkel.. kb 60/40%4. általában 2 nagy és 1 kicsi ingatlan ügynökkel kötök szerzödést, csak úgy ,nem kizárólagosat és én is hirdethetem az ingatlant a szerzödésben az általam megajánlott legkisebb ár alá nem mehetek...volt olyan ennél 1millióval drágábban hirdették ők.. figyelni kell a szerzödésre!!!! nem kell azonnal aláirni mert IÜ tologatja az orrunk alá..ok átnézem.. 1-2 nap múlva nézzen be.. ha van hivatkozás..apróbetüs rész akkor kérni kell ezt mellékletnek.. semmi olyan nem lehet ami egyoldalúan változtatja a szerzödést.5. mindig a saját ügyvédemmel akarom csináltatni a szerzodést..ha nem..akkor  kifizetés elött lecsekkolom az ügyvédet is..és lekéretem a tullapot még aznapit.6. vannak jó ügynökök.. 2% körül dolgoznak..tényleg pezsegnek képeket csinálnak.. van vevökörük.. vannak ötleteik.. 7. szintén egy módszer: nem hoz senkit az IÜ. majd telefonál..ugy látja le kellene vinni az árat 30%al.. gondolom neki kellene valami strómanon keresztül.. mondom neki..nézze..ha most leviszem 20%al akkor holnap eladom ön nélkül is. Általában az ügynökök próbálják kiszimatolni mennyire sürgös vagy kényszeres az eladás.. 
8. Az ár nagyon fontos.. én általában a környék árainál 8-10%al olcsóbban árulom a cuccokat.. de 2-3%nál többet nem alkuszom.. ha kell kell ha nem nem.. 
9. volt olyan.. jött ügynök a szokásos ótvar dumával.. pont ilyen meg hát van vevöje..mondom tudom.. a többi is ezt mondta..maga az egykutya kft-től jött? :) mondja de de.. mondom figyu..nem kötök szerzödést.. hozza a vevöjét amikor fizet az ügyvédnél akkor kifizetem.. 2%-át.. tényleg hozott vevöt..egy kinai csókát.. kifizettem a 2%ot szerzödés nélkül számlára. 
Tehát az ügynök nem a barátunk..a jutalékáért dolgozik..megvan a saját szerepe de ne dimenzionáljuk túl.. nem kell vele haverkodni.. tegye a dolgát. 
Stg 2023. 04. 25. 23:48
Előzmény: #196995  mpagnes
#196998
Egy nagyon jó vételt ilyen kacinfántos helyzetből sikerült egyszer kihoznom.
Az eladó eurós hitellel tartozott egy osztrák banknak.
Itthon csak jogi képviselője volt a pénzintézetnek.
Csak úgy tudtuk átiratni, hogy először ki kellett fizetnem az eladó tartozását, az osztrák bank elküldte a jelzálogjog törlését, csak utána került a nevünkre.
Persze az ügyvédem mindent flottul bonyolított, de azért lógott a dolog kicsit a levegőben.
Csak úgy mertem megcsinálni, hogy ismertem az eladót, ő is engem, biztos voltam benne hogy nem próbálna meg trükközni.
De a szitu gondolom sokakat eltántorított, mert nem is tolongtak a vevők.
mpagnes 2023. 04. 25. 23:34
Előzmény: #196993  Nudli
#196997
De aztán az ügyvéd felvilágosított, hogy az OTP nem rendes volt, hanem ez így van. Mivel ez nem végrehajtás volt, hanem sima eladás a tartozás alatti értéken, amit a jelzálogra jogosult elengedett. Magyarul lemondott a jogáról alacsonyabb áron. Ebben az esetben nincs jogos követelése 8 millió fölött. Mondta is az ügyvéd, hogy ez ritka eset és még nem is látott ilyent. 
Stg 2023. 04. 25. 23:28
Előzmény: #196992  Stg
#196996
Izabella utcában mondjuk csak az elsőn egy 45 nm est udvar túlsarkából(kapuhoz képest)
lift nélküliben csináltam szintén a-z ig.
Lehordtunk vagy 1500 zsákot 😄😄
Nem konkrét szám...szóval sokat.
Ugye csak annyit rakhattunk egybe amit le bírtunk vinni az elsőről, meg 50 métert az udvaron át, ki a kapun a konténerhez
mpagnes 2023. 04. 25. 23:26
Előzmény: #196993  Nudli
#196995
Mi csak 6 hónapig nem törlesztettünk, amikor a végén már láttuk, hogy felesleges. Volt ám gond az OTP-vel. Azt mondta, hogy jó adósok vagyunk és így nem tárgyal velünk engedményről. Aztán bebizonyítottam nekik pár nap alatt, hogy rossz adósok vagyunk, mert ezt mi is meghatározhatjuk. Persze a vevő meg ott türelmetlenkedett. Zsebbe is kértünk tőle a 8 fölött még 1,2 milliót. 
mpagnes 2023. 04. 25. 23:22
Előzmény: #196989  mpagnes
#196994
Mi azt hittük, ha a lakáson és az autón van hitel, akkor ez védelmet ad más végrehajtóval szemben. De nem így van. Azt hittük, hogy a lakást az OTP-vel, az autót a Merkantillal kell rendeznünk. 
Nudli
Nudli 2023. 04. 25. 23:22
Előzmény: #196989  mpagnes
#196993
kemény. Valószinüleg volt a banknak hitelbiztositása...gondolom te is törlesztettél valamennyit ezért nem mentek negativba.. 
Stg 2023. 04. 25. 23:18
Előzmény: #196988  Nudli
#196992
Hát igen, költözés még csak-csak..
Párom 90 nm es belső kétszintes lakását a 3.on szerencsére liftel újítottam, mondjuk fullra.
Ott ment fel-le pár tonna cucc, az lépcsőn beszarás lett volna, még így is..
Persze úgy is elkészült volna, de ott nagy segítség volt na.
Nudli
Nudli 2023. 04. 25. 23:18
Előzmény: #196987  kkv14
#196991
a lumpen az megint egy más dolog.. akik nem tudták feldolgozni a történteket akik alkeszok antiszociálisak lettek. Csak megjegyzem ez is a komcsik bűne. A kisemmizett korábbi kzéposztályból is sokan lumpenek lettek.
Másrészt a komcsik kipekulálták ipari ország legyünk leépitették a parasztságot kolhozokba kényszeritették öket.. egy részük felment a városokba az iparba dolgozni.. kaptak panellakást 45-50nm-est... aki megszokta a szabadságot a természetet..a végtelen teret.. azok nem nagyon tudtak alkalmazkodni..italhoz nyúltak és végük lett. 
Nudli
Nudli 2023. 04. 25. 23:12
Előzmény: #196987  kkv14
#196990
Dehogynem. Pont a metodus miatt. 
Termelöeszköz nélkül elmentek dolgozni a munkásosztály tagjai lettek még ha francia kisasszonyok nevelték is öket. 
Amúgy pont a születéssel járó teljesitmény és tudás nélküli elöjogok miatt borult a rendszer. 
Egy akkori uri ficsur kevesebbet tudott mint egy mai érettségiző.
Te már az értelmiségi lenézős proli kifejezést értelmezed a hozzá kötött jelzökkel.  
mpagnes 2023. 04. 25. 23:05
Előzmény: #196985  Nudli
#196989
Jól mondod. Mi tapasztaltuk. De rendes volt a NAV végrehajtó. Leült a nappaliba és közölte, hogy 2 héten belül mindent tüntessünk el a lakásból, mert ezt neki le kellett volna foglalnia. Tehát autót vitte, azon kívül semmit. A lakást is mondta, hogy adjuk el, mert azt is viszi, akkor is, ha hitel van rajta. A lakás eladása kicsit bonyolult volt, mert nem volt olyan vevő, aki a tartozás fölötti árat fizette volna. Aztán az OTP szerencsére elengedte 8 millióért 9,3 millió tartozás mellett. Az 1,3 milliót nem kérte utána az OTP. Ez mondjuk elsétálás volt.
És jött a végrehajtó 2 hét múlva, de üres volt a lakás. Utána ahol laktunk, ott sem volt egyszerű bizonygatni a végrehajtónak, hogy a cuccok nem a mi a tulajdonunk. Röviden, minden szinten kivégeztek. Dolgozni sem tudtunk, mert a munkaadó furán nézett ránk a végrehajtás miatt. 
Nudli
Nudli 2023. 04. 25. 22:40
Előzmény: #196883  Stg
#196988
egyszer néztem egy lakást a 3.kon nincs lift.. mondja ingatlanos vegyem úgy ez fittnes..meg sport.. Mondom neki ha van lift és gyalog megyek az fittness..ha nincs lift akkor az szivás.. :) 
Mellesleg én vettem lift nélküli 3. emeleti lakást..25%al volt olcsóbb mint a liftes.. ebbe a lakásba ment fel 2x 130db 15-20kg közötti papir doboz.. 1,5tonna ikea és még egyéb butorok.. 
kkv14 2023. 04. 25. 22:34
Előzmény: #196984  Nudli
#196987
Sok igazságod van,de azért vigyázzunk , mert a megnyomorított ,ön hibájukon kívül szegénységben élő embereknek semmi köze a prolikhoz, a lumpenekhez meg végképp nem.
 Vagyis  akiktől "elvettek", deklasszálták , B listázták, stb.- sosem váltak prolikká!!!!
Bianco 2023. 04. 25. 22:32
Előzmény: #196985  Nudli
#196986
Hát jó messzire kerültünk a Wekerle teleptől. Egy kicsit mással foglalkozik az ember és erre jön vissza. 
Nudli
Nudli 2023. 04. 25. 22:23
Előzmény: #196867  Pistike12
#196985
adós rabszolga nem adósrabszolga...bogár egy dolog de ott van Drábik is.. nem ártana érteni a világ gazdasági müködését a pénz fogalmát.. Miért magánbankok szövetsége (FED) nyomtatják usában a bankjegyeket.. 0,5USDért kapnak 100dollár értékü munkát..és kamatot az államtól.. 
Mint párszor irtam..a világ legfontosabb hitele a jelzálog hitel.. a valódi az elsétálás jogával.. 
Miért? csak gondolj bele van állásod..állandó fizetésed meg egy kis megtakaritásod..vehetsz autót lakást házat gépeket hajót....mivel van egy hitelkereted a banknál.. a bank meg biztositja magát egy biztositóval.. .beugrót kell kifizetned és pörgeti a gazdaságot...te meg egy látszólagos jólétben élsz..csak a hiteleket kell törlesztened.. ezzel egyben kötnek is a munkahelyedhez.. és tartod a pofád..nem lázadozol..cserébe nyalhatsz.. cserében ott egy szép szivárványos középosztályi lét. 
A bebukott jelzálogos ingóságok és ingatlanok egy külön üzletág. 
Amig van munkád addig tudod fizetni a hiteleket.. ha megszünik akkor a bank felszólit 1x 2x 3x már megy a lopos kocsi viszi az autód.. de vehetsz egy gépsort is jelzálogra.. maga a jelzálog tárgya a fedezet. 
Ha kevesebb a pénzed akkor nem mindenedet viszik hanem mondjuk elengeded a házad.. marad a géped  meg az autód.. és olcsó motelban laksz amig egyenesbe nem jössz.. ez usa..
Nálunk mi van? Ha nem fizeted a hitelt akkor mindenre ráteszik a kezüket..ingatlanok autó..telek.. és felkerülsz egy listára..amiröl nehéz lemászni..azért dolgozol fizesd a hiteleket és a tartozást.. ez nem rabszolgaság? Föleg ha korrupt végrehajtók olcsón szerzik meg a vagyonodat..és még úgy is tartozól. 
Amúgy még meg kellene érteni mi okozta a bankválságot 2008ban.. csuda érdekes. 
Nudli
Nudli 2023. 04. 25. 22:01
Előzmény: #196867  Pistike12
#196984
A prolizós dumát az Momentum vagy szdsz-es fórumon hallottad? Csak elmondom te a szüleid és itt mindenki proli a szó eredeti értelmében. Proletár az aki nem rendelkezik termelési eszközzel )a kalapács nem az).  Nálunk volt 40év komcsi kisérletezgetés, államositották a termelő eszközöket, proletár diktatura lett, igy mindenki proli volt, azok is akiktől elvették a gyáraikat. Ez a nagy egyenlöség nem tetszett az "értelmiségnek" ezért kitalálták a fizikai és a nem fizikai kifejezéseket. De ettől a terminus nem változott. 
Más kérdés késobb a föproletár elvtársak vagy eladták maguknak ezeket a termelö eszközöket (pl gyurcsóti Motim) vagy eladták judáspénzért a nyugatiaknak..  
Jött a rendszerváltás/változás vagymi.. akkor a lábszagú értelmiség.. (kockás ing, borozók, szandál zoknival, szakáll  és max népművelö) azt gondolta eljött az ö ideje hiszen ö mindent is jobban tud.. megalakult szdsz.. mondták soha sem a komcsikkal másnap szerelmesen bújtak elö.. kormányt alakitottak.. persze kiderült csak a duma volt tudás az semmi..maradt a lopás..az emberek elhajtották őket.. máig duzzognak..proliznak... meg sem érdemeljük öket. TGM anno mondta.."szdsz vagy lábaszag és mucsa.." most több értelmiségi felveti az akkori értelmiség felelösségét.  
Mivel emberi alaptulajdonság az egyén szeretne egy elithez tartozni ezért próbál benyalizni neki presztizst jelentő csapathoz, ma az emberek 80%a azt gondolja a nagyon okos szabad és független 20%hoz tartozik...ehhez keres megerösitést a virtuális térben.. "te nagyon de én is ugye? " akkor jó"
Mivel a fidesz szavazók egy jó része nyugdijasok és a munkások közöl kerülnek ki sokan vidékiek.. ezért ez a meg nem értett proli értelmiség..prolizik..mucsázik meg nyuggerezik.. 
Bár nem tudom ha nyugdijba megy egy ilyen..akkor ö mi lesz? 
Vélhetően csak tudatlan vagy és csupán beleállsz a trendbe.. pedig érdemes összefüggéseket látni. 
Csak megjegyzem pont ebben a diktaturában ebben a mélyszegénységben alakul  az új nem proli réteg.. akik már felhalmoznak..akik már tökejövedelemböl és a termelöeszközök üzemeltetéséből élnek majd egyszer.. de a gyermekeik már biztosan. 
folyt köv ,)
lacikonyha 2023. 04. 25. 21:56
Előzmény: #196982  Murdoch
#196983

tudom te vagy az ingatlanpiac donkanyert, koreát, vietnámot és adganisztánt is megjárt nagy öreg veteránja
nálad hitelesebb szemtanút nem hordott még a hátán a föld
csak a francia határ két oldalán tévedtél meg egy kicsit,
de azt hitted hogy utólag rutinosan majd közleménnyel kivágod magad, ahogy csillaghegyi bányagödrök közötti szemétkupacok mellett gyerekkorodban megszoktad
Murdoch 2023. 04. 25. 21:48
Előzmény: #196980  lacikonyha
#196982
Az ott még az érdektelen szakasz, utána totál földbeállt a piac. Fél tucat üres új építésű lakóparkot, társasházat néztem meg, hullaszag mindenütt.
lacikonyha 2023. 04. 25. 21:45
Előzmény: #196979  Törölt felhasználó
#196981

én ezt élő egyenes adásban néztem végig, valódi szereplőként
most az árnyéka sincs annak ami akkor lezajlott

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek