Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2023. 03. 20. 09:21
Előzmény: #194099  2345678
#194100
Lacikonyha is kamuhirdetéseket gyártott, ebben ő a szakember, hamarosan visszatér majd.
2345678 2023. 03. 20. 09:16
#194099
A hirdetések között találtam egy jó lokációval rendelkező és jól árazott újszerű  lakást. Az ingatlanos mindíg kitalált valamit, hogy éppen miért nem tudja megmutatni a lakást. Majd egyáltalán nem vette fel a telefont. Valami sumákság van az egész mögött. Ott a hírdetettt lakás. Megvenném is talán, de szóba sem áll az ingatlanos az emberrel. Ki érti ezt ?
Benzedrine
Benzedrine 2023. 03. 20. 09:06
Előzmény: #194097  slash
#194098
Hány km-re van? Egy sima hétvégére azért gondolom húzós lemenni.
slash 2023. 03. 20. 09:03
#194097
Hétvégén megkezdtük a szezont a tavaly vett horvátországi nyaralónkban. November óta nem voltunk lent azért volt egy kis munka de nem vészes. Olyan jó lent a hangulat, süt a nap, jólét van, épülnek a tengerparti villák, már euro van, mindenki euroban keres és fizet nincs árfolyam fosóka mint itthon. Kimenekitettük a pénzt ebből a szarból  már megint összefosta magát ez a nyomorult HuF amíg lent voltunk. visszaolvastam a topicban 30 millás vályogházak.. az! :-) 
Benzedrine
Benzedrine 2023. 03. 20. 08:13
Előzmény: #194071  berlini
#194096
Ha meg akarod úszni egy retúr repülőgyeggyel az eladást, akkor is kell az ingatlanos.
Benzedrine
Benzedrine 2023. 03. 20. 08:05
Előzmény: #194089  J0hnnyEnglish
#194095
Kösz, már volt zártkerti ingatlanom, többet nem szeretnék. Nincs csatorna, nem írja, hogy megy a szemétszállítás, posta stb.
wantuu 2023. 03. 20. 07:08
#194094

Albérlet váltás maga is elég nagy költségekkel és energiával tud járni a bérlőnek, ha bebútorozza mindig az újat. Plusz kitakarítás, átadás, kaució mizéria, új albi előkészítése, stb.
Ez elkerülhető, ha valaki mindig bútorozottat vesz ki, de ez eléggé leszűkíti a kört, és ha igényes bútorral keres. Mondjuk lehet pár szegmensben jobb a felhozatal, amit én néztem anno (budai nagyobb igényes albik), ott nem volt jó felhozatal.
Ha valaki két bőröndből él és jók a nagymamabútorok, no problem a költözgetés albik között.
kukor-ica 2023. 03. 20. 01:07
Előzmény: #194081  ehe
#194093
Pontosítsunk azért: a bérbadadó szerződéssel, közjegyzővel, akármivel is lehet köcsög a bérlővel - ha akar, vagy ha egyszerűen olyan a természete. 
Állandóan jön, ellenőriz, beleköt abba, ha egy képszöget vertél a falba, vagy miki egeres matricát tettél az ajtóra, ha nem hívtad ki az éves klímaporszívózót, akarom mondani  klímakarbantartót, akkor ő nem fizeti majd a javítást, stb. stb.
És ugyanígy a bérlő is lehet köcsög, ha nem vigyáz a lakásra, késik a közműszámlákkal, hangos, stb.
.
Mi a nagyobb szabadság? 
Ha évente máshova költözhetsz?
Vagy ha a saját lakásodban azt csinálsz, amit akarsz? 
Kérdésem költői, nincs jó válasz, mindenkinek más. 
Én sosem voltam bérlő, és nem is szeretnék az lenni. De én már öreg vagyok hozzá, fiatalok eleve rugalmasak.
.
Az igaz, hogy itthon a bérlet még mindig egy vigasz-ág, egy futottak még kategória, és ez csak nagyon-nagyon lassan fog változni (ha fog.)
kukor-ica 2023. 03. 20. 00:54
Előzmény: #194070  berlini
#194092
Sokba volt ezt nekik kialakítani (jakuzzi, szauna, stb.), látszik, hogy sokat dolgoztak vele, ezt viszont szeretnék látni. Nem érzem soknak, bár a mai piacon nem fognak kapkodni érte. Kaposvár közel van, tehát még csak nem az isten háta mögött.
.
Amikor valami hullám elindul a gazdaságban, akkor hamar kialakul - még ha jóval kisebb méretben - az ellenhulláma. (Mint ahogy a könnyűzenében minden kultúrának gyorsan kiakaluk a tagadó, ellenkultúrája.)
Sokaknak ven tele a töke a várossal, az egyre élhetetlenebb aggloval, meg a tönkretétel alatt álló balatoni régióval.
Friss nyugdíjasok, vidéken újrakezdők, gyermektelen párok, stb. számára egy ilyesmi nagyon vonzó lehet, tele van ilyen sztorikkal a net. Mindezt egy Bp-i garzon árából. 
kukor-ica 2023. 03. 20. 00:41
Előzmény: #194089  J0hnnyEnglish
#194091
Ha már kialakult beépítés van, és senkinek nincsenek grandiózus tervei, akkor nem olyan gáz az osztatlan közös tulajdon. Akkor van ilyennel szívás, amikor a másik részén áll egy kulipintyó, a HÉSZ meg azt mondja, 1 ingatlan - 1 épület, a méret miatt megosztani meg már nem lehet. Akkor lehet ültetni krumplit vagy kukoricát :) 
Szerintem 60 -65 M Ft / db áron ez már jó ár, ha meg netán ismerőssel, rokonnal, baráttal veszi meg az ember, akkor különösen :)
  
kukor-ica 2023. 03. 20. 00:34
Előzmény: #194047  tothjoco
#194090
A lokáció előnyeit elismerve ennyiért nem érzem kihagyhatatlan vételnek, mire a bontás meg egy 10% körüli fszt + tetőtér építkezés, meg kertrendezés lezajlik, már bőven 200 M felett járunk. Azért annyiból már akad plug n play.  
Talán a kikötő közelsége fogja eladni, mert az ilyen ingatlanoknak a vitorlás tulajok az egyik fő célpontjai.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 03. 19. 21:33
Előzmény: #194055  Benzedrine
#194089

Ezt nézd meg esetleg:
https://megveszlak.hu/hirdetes/elado-hetvegi-haz-felsoors-77862793
Szerintem masszívan alkudható, mert csak osztatlan közösben osztható meg (MK3 min 1500nm/telek ezen a területen)
Törölt felhasználó 2023. 03. 19. 20:06
Előzmény: #194079  Vodafonelive
#194088
Nincs konkrét tervem, a gép majd dobja az öregkori eü és élethelyzetet, majd akkor igazodom. A gyerek támogatása nem fekete vagy fehér. Most úgy gondolom, hogy a gyerekem egy induló lakása nem hiszem, hogy nekem vagy a páromnak csirkefarhát öregkort okozna. Basic induló lakásról beszélek, ha jobbat akar, majd tesz érte, a fő cél, hogy ne kelljen bérleti díjat fizetnie, azt félre is teheti. Aztán majd kiderül, hogy sáfárkodik ezzel az előnnyel.
Murdoch 2023. 03. 19. 20:05
Előzmény: #194077  Törölt felhasználó
#194087
A családban volt egy ilyen hiba jó régen, pedig még az összeg is bőven megvolt a vételre. Egy jóféle sasadi villa ára úszott el…
ehe
ehe 2023. 03. 19. 19:51
Előzmény: #194083  Vodafonelive
#194086
Ez nem arról szól, hogy ki mekkora mókus.
Bármikor megszorulhat bárki annyira, hogy ilyen helyzetbe kerüljön, és a bérlőn csapódjon le a saját nyomora.
Vagy egyszerüen elissza az agyát, kidobja az asszony,  anyagilag kinullázza magát, esetleg az új cicababájára költené inkább a lakása árát, a gyerekére, a szüleire, bármit hozhat az élet.
Mi a garancia arra, hogy az aki most normális 5-10 év múlva nem kattan be valamitől, nem rokkan le, nem üti el a villamos és a családjának kell a pénz?
Semmi...
DAXHU 2023. 03. 19. 19:41
Előzmény: #194076  Vodafonelive
#194085
Hallod, egy albérletbe ugyan úgy kell vigyázni, mint a sajátodra. Neked meg egy csirkeolat se adnék ki.
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 03. 19. 19:39
Előzmény: #194082  J0hnnyEnglish
#194084
Ez eléggé korrekt a bérbeadó részéről. Ennyi idő alatt simán találni ingatlant amit bérbe vehet talán még hasonló áron, mint amennyiért bérelt maximum többet kell utaznia.
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 03. 19. 19:37
Előzmény: #194081  ehe
#194083
Igazad van, örülök neki, hogy csak 3 évig voltam a kismókusok klubjában de szerintem hosszabb távon ismét ilyenben leszek csak remélhetőleg nem az itthoni hasitasit bővítve.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 03. 19. 19:21
Előzmény: #194080  Vodafonelive
#194082
Barátomnak ugyan ez volt a helyzet, Nádorligetben bérelt. Közölték vele a 25%-os emelést a lejárat előtt 3 hónappal, 1,5 szobás lakás így 250/hó lett volna.
ehe
ehe 2023. 03. 19. 19:20
Előzmény: #194080  Vodafonelive
#194081
A végtelen tapasztalatlanság és naivitás süt ebből a hozzászólásból.
A hajadra kenheted a normális szerződésedet, a közjegyzőt, az alaptörvényt, bármit, a bérbeadó lehet de jure jogszerűtlenül jár el, attól még te nem fogsz már akarni tovább a bérlője maradni, ha Ő úgy akarja...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek