Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
PBoborjan
PBoborjan 2021. 06. 05. 22:25
Előzmény: #121117  tihamer
#121120
Értem, jogos. Jogilag, hogy fogod meg? Van egy klasszik közepes autód meg egy kis elektromos gyösz ingázáshoz, boltba járni stb.
infin 2021. 06. 05. 22:25
Előzmény: #120995  Murdoch
#121119

Eddig értem, hogy ezt mondod. De kicsit kevés a konkrétum számomra, pedig kíváncsi lennék.
Tehát pl nem tudom milyen méret neked az élhető telek. 1000nm feletti? Vagy az új mennyire új. 2000 után épült pl/legutolsó felújítás 5 vagy 10 éven belül? (Ezek csak példák)
Az világos, hogy ne legyen nagyon kint a városból, legyen jó közlekedés.
Ja meg még az derült ki most, hogy 120nm már nem elég, csak 150nm. Eddig azt hittem, hogy 120nm neked okés, 120-150nm tartományt írtál eredetileg.
De ha a minimum a 150nm akkor szerintem nem vitázunk semmiről itt, mert akkor 100M körül tényleg nem lesz normális családi ház akkora méretben sehol Budán (főleg ha még kicsit fel is kell újítani ezt-azt). Ezzel egyetértek. Csak akkor kicsit gyorsan változik a kritériumrendszer, mert a múltkor még nem ez volt :)
lohran 2021. 06. 05. 22:23
Előzmény: #121112  PBoborjan
#121118
Ebből amit leírtál a zsigeri gyülőlet ami hihető.
A többi az katyvasz.
Mit fizezttél ?
És mit vettél abból a rengeteg pénzből ami miatt nyakig el voltál adósodva?
Önkritika ?
Neked minden jár ,ugye
tihamer
tihamer 2021. 06. 05. 22:20
Előzmény: #121111  PBoborjan
#121117
Én a saját lakóingatlant, ill. autót nem számolom be a vagyonba, hisz nem termelnek hozamot.
lohran 2021. 06. 05. 22:19
Előzmény: #121108  Placi82
#121116
Ezt Te sem gondolod komolyan.
Mi fizetjük a jövedelmünkhöz képest a giga adót,azzal ,hogy szívjuk az inflát,a rossz állásokat,az alulfizetett keményen kis pénzt adóztató poziciókat az urak az orrunk alá pörkölték.
Mit kapunk cserébe semmit.
Egy idegbeteg kórházat ha bajunk van és 20 ezret ha lebetegszünk.
Te nem vagy tisztában az emberi természettel ha ennyire elmismásolód a dolgot.
Mi a fék ?
Ezek ellen a féktelen állatokkal szemben ?
Minél több pénzük van Te annál picikébb és kiszolgáltatottabb vagy.
Érted ?
Ja nem
infin 2021. 06. 05. 22:15
Előzmény: #121108  Placi82
#121115
Szerintem Magyarország még egyáltalán nincs felkészülve egy ingatlanadóra.
infin 2021. 06. 05. 22:13
Előzmény: #120996  Placi82
#121114

Hát Budán tényleg JÓ helyen + full felújított persze, hogy annyiba kerül. Ez egyáltalán nem mindegy, hogy erről beszélünk vagy másról. Persze, hogy akkor megvan az 1M-s vagy afeletti nm ár alapból, annál olcsóbban tényleg ne is gondolkozzon az ember mert egyszerűen nem lesz olyan.
De 22. kerületben sztem azért még nem ez a helyzet:)) Meg más külsőbb területeken, II/A meg amit te írtál stb. Jó persze nem vidéki árak vannak ott se, még a jobb Bp közeli agglomerációk sem éppen rém olcsók, az is köztudott, és annak is megvan az oka.
De a lényeg, hogy ha valaki Budán igazán jó helyen akar venni annak fel kell készülnie rá, hogy meg kell fizetnie a lokáció árát. Szerintem ebben semmi különös nincsen. És lehet félreértelek, de én nem általánosítanám az ottani helyzetet.
Tehát ha valaki ott akar élni, és tudja h miért ott akar, az nem hülye, csak tudatos és hajlandó rá pénzt szánni. Én pl lakást vettem 2. kerületben, én is hajlandó voltam arra extra pénzt szánni, mert úgy döntöttem, hogy nekem megéri és bevállalom.
Ha meg valaki nem akarja igazán, akkor nem kell úgy döntenie, akkor máshol is vehet és akkor olcsóbban is kap normális lakást vagy házat ebben az esetben. Meg esetleg mellé beéri a nem totál felújított verzióval is.
Nem véletlen h leírtam, hogy rossz a közlekedés a jó kis ~100M-s háznál, ezt el kell tudni dönteni h ez okés vagy sem, vagy valami mást szeretne az ember inkább.
Szóval én csak azt vitatom, hogy ne lenne opció! Még1x, nem általánosítanám más lokációkra és a teljes piacra azt a helyzetet amit leírtál Buda jobb helyeiről full felújított házakról (vagy közepes állapotú + utána felújítás költsége). Ha nem akarsz / nem tudsz 150M-t kiadni házra, akkor igenis van olcsóbban is és még nem kell vidékre menni ezért. Nemcsak egyféle kategória létezik házakból és nem is értem miért vita tárgya ez. De ha úgy gondolod hogy vannak extra igényeid akkor meg szerintem sajnos igen, ez van az igazán jó helyeken Budán. Ezek az árak. Ezen az egy dolgon biztos nem fogunk vitatkozni.
Törölt felhasználó 2021. 06. 05. 22:13
Törölt hozzászólás
#121113
PBoborjan
PBoborjan 2021. 06. 05. 22:06
Előzmény: #121108  Placi82
#121112
Pontosan. Fizettem már szolidaritasi adót lukas zsebbel, szarrá adósodva. Zsigeri gyűlöletem az ilyen eszmêk iránt  onnan eredetezhető. Nagyszüleim meg kulákok voltak. 2011- ben egy átlagos reggelen újraérezten mur érezhettek. Manyupom van, kulák vagyok. Teszek rá, kiiratkoztam a nemzeti szolidaritás rendszeréből. Azóta tőlem koldus pénzt nem kapott.
PBoborjan
PBoborjan 2021. 06. 05. 22:00
Előzmény: #121107  tihamer
#121111
Hm, hm. Mari néni akkor vagyonos egész nap a tv-t nézi. Lehet meg kellene adóztatni?
PBoborjan
PBoborjan 2021. 06. 05. 21:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#121110
Jaja, ott is hagytam én is.
Törölt felhasználó 2021. 06. 05. 21:58
Törölt hozzászólás
#121109
Placi82 2021. 06. 05. 21:56
Előzmény: #121086  lohran
#121108
Ne akarjátok adoztatni. Mert csak mi közép és felső közép osztály fog szívni. Hidd el nekem. Nem adoztatni kell, hanem kevesebbet slibolni. Vagyon adó is egy veszélyes terep. Ingatlanado meg főleg. Először bevezetik, 500 mft feletti re utána 100 millió felettieknek. Majd 50 millió felettiek hisz a társadalom 80%anak nincs 50 milliós ingatlana, közben meg a Kelenföldi panel tulajdonos is adozhat🤣. Megy az uszítás. Közben meg az előző rendszer és a mostani rendszer haszonelvezoi, meg dubai, és kajman szigetekei offshore szamlakon  parkoltatjak a lóvét. Meg amúgy is hogy valaogatod ki a jogalamban, azt aki 1 cnc géppel indulva 30 év alatt lett 100 cnc gépe, lemondva nyaralasrol minden pénzt visszaforgatva. Attol az embertől aki állami pénzen hizva jó politikai kapcsolatokkal 5 szoros áron vállalva a projektcegevel a munkát a semmire  lett milliárdos? Na? Ráadásul ezek ugyvedhadsereggel a hátuk mögött, sose fogják meg. Megegyszer ne kívánjad adoemelest, mert te kapod a nyakadba, majd a 350e Ft os nettodra. Hisz te is "gazdag vagy" :) 
tihamer
tihamer 2021. 06. 05. 21:50
Előzmény: #121087  PBoborjan
#121107
A gazdagoknak pénzük van.
A vagyonos embernek pedig ideje.
Ezért fontosabb a hozam, vagy kamat❗👍
Törölt felhasználó 2021. 06. 05. 21:48
Törölt hozzászólás
#121106
PBoborjan
PBoborjan 2021. 06. 05. 21:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#121105
Nincs. Új üzemeltető van, felújítják a konyhát. Addig kitelepült vendéglátás van, lángos nincs. Volram ma is, eszméletlen dolgokst szedtem össze üveggyöngyökért alku után. Neked: Menravill 8 helyes elosztódobiz, sötétített ajtóval, új 500 ft. 2700 br az árukeresőn a legolcsóbb. Gondoltam negveszem mind a 10et amit árul aztán felteszem a jófogásra. Aprópénz.
lohran 2021. 06. 05. 21:43
Előzmény: #121101  PBoborjan
#121104
Pufogtatni lerágott közhelyeket,Gdp növelés a cél,élénkítés,nyugdíjrendszer menthetetlen meg a többi maszlag mint gyerekszám növelés stb mind néphülyítés.
Ezt pufogtatja a hatolomvágyó politika és tőke.
Mennyi ideje is ?
Amióta drasztikusan rontják a pénzünket 70 es 80 as évektől.
Azóta látni kellene ,hogy mire megy ki a játék.
Törölt felhasználó 2021. 06. 05. 21:43
Törölt hozzászólás
#121103
Törölt felhasználó 2021. 06. 05. 21:41
Törölt hozzászólás
#121102
PBoborjan
PBoborjan 2021. 06. 05. 21:38
Előzmény: #121098  lohran
#121101
Hát ezzel nehéz vitába szállni. Nem is teszem.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek