Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Alexander_Greybeard 2021. 04. 27. 19:31
Előzmény: #115497  ncseed!
#115500
Elete legnagyobb reszeben alkalmazott volt. Akkor ult fel az ingatlanvonatra sajat tokevel, amikor sokan leszalltak mert neki volt egy szep koteg euroja es ugy gondolta, hogy most vagy soha. Batrake a szerencse, ahogy tihamer mondana.
Es igen, a piac eddig meglepoen kedvezo volt neki de ha az arak csokkennek is, neki az is mindegy mert 3 honap alatt vegez, nem teljes toket forgat es egy felujitott lakast mindig baromi egyszeru eladni, arcsokkenesben is vannak vevok. Legfeljebb nem keres semmit se, 1-2 ilyen eset a sok nyero utan nem szamit.
Törölt felhasználó 2021. 04. 27. 19:30
Előzmény: #115490  HerrLudwig
#115499
Tudod, belőlem a tapasztalat beszél. Ahol én felnőttem, ott kb 1 km-re tőlünk voltak olyan utcák, ahova a fehér ember egyedül nem ment be.
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 27. 19:16
Előzmény: #115496  Alexander_Greybeard
#115498
Te... Hurrikánban a sült csirke is tud repülni! 😉👍
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 27. 19:14
Előzmény: #115496  Alexander_Greybeard
#115497
Ja mert 2014 előtt nem dolgozott... 😂 😂 😂 
Alexander_Greybeard 2021. 04. 27. 19:08
Előzmény: #115495  ncseed!
#115496
Irtam mar akkor is, hogy felujit. A haszna az adasvetelkor realizalodik mert kozben a loteri kutya sem ad neki egy forintot sem. Ha rossz aron venne vagy meghal a piac, akkor az instant bukas de ilyen meg nem volt a karrierjeben. Nehez is lett volna mert mindenki meg van orulve. 
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 27. 18:59
Előzmény: #115494  Alexander_Greybeard
#115495
"Egyik rokonom egymaga csinal 3-4-5 eladast egy evben."
"Kurvanagyot lehet nyerni 2-3 honap alatt mert nincs szaki o meg egymagaban majdnem mindenhez ert "
Ember....! NEM AZ ADÁSVÉTELEN NYER ahogy te elsőre előadtad, hanem a munkabérén!!!!!!!!! Míg más melós nulla befektetéssel elmegy melózni sok pénzért addig ő beletesz 20-30 milcsit pár hónapra + 0,5% ügyvédi díjat bukja minden adásvételen de cserébe még többet szakít a felújításon! 
***
Fogalomzavarban vagy amikor azt adod elő hogy az adásvételen kaszál... Azon lósz*rt se nyerne önmagában pár hónap alatt, max kivételes esetekben de nem egymás után harmicszor!!!
***
PS: használd a magyar billentyűzetet már...
Alexander_Greybeard 2021. 04. 27. 18:52
Előzmény: #115489  ncseed!
#115494
Onnan latom a szakmunkak emelkedeset, hogy minden kollegam nalam sir telefonszamokert mert kellene egy kis villany vagy burkolas vagy ezmegaz. Tudok jo ikerhazat? Mennyi a generalkivitelezes? Be tudsz ajanlani? Pesti agglobol ugye nem tul rossz a bejaras? Vonat vagy busz? Autoval mennyi? Szoktam parkolni? Cegeket nem latom munkaeroert konyorogni ennyire szamolgatni.
Kurvanagyot lehet nyerni 2-3 honap alatt mert nincs szaki o meg egymagaban majdnem mindenhez ert kb. 25 ev tapasztalattal. Amit most meg lehet venni panelt 25-27 milliort lelakottan, annak felujitva 32-35 az ara jelemzoen. Maximum 3 honap alatt vegez eggyel es minimium 2 millio a haszna ado es raforditasok utan. Mindig megveszik mert rendesen felujitott lakas alig van es jobb kornyekeken valogat. Sokat er az, hogy 10 evig nem kell semmihez sem nyulni. Ez igy havi minimum 600k fizetes es evente minimum haromszor van 30 millio likvid tokeje az egyeb megtakaritasain kivul, 0 hitel mellett egy jo karban levo hazban elve Pesttol egy kopesre. A kezdotokejet mar tobbszorozte, ahogy emelkedtek az arak es a szaki dijak mert az utobbi sok evben nem igazan estek (szoval egyaltalan nem lotto) de mindig a piac aljara lo, szoval nem kockaztat mindent es ujabban csak egyet vesz egyszerre. 1700-on mondtam neki, hogy aranyat kellene venni, szoval a lekotott penze egyelore jol elvan en meg majd kapok egy jobbfajta rumot, ha lesz meg emelkedes. Sokat dolgozott nemetbe, forintot nem igazan kedveli de hazajott mert majdnem nemet bereket tud osszehozni maganak es csereben csak nagyon ritkan van fonoke. Igy is lehet csinalni. Szerencses idopontban kezdett el vasarolni lakasokat jo kezdotokevel, jelenleg egyenes utja van a csendes nyugdijig es 5 ev szarazsagot is rohogve kibir. Neha banom, hogy mas szakmat valasztottam vegul. :D
berlini
berlini 2021. 04. 27. 17:54
Előzmény: #115467  ncseed!
#115493
Szerintem pont úgy érted ahogy én is leirtam.
És ha irok valamit, akkor nem kell ám mindenáron olyat is belekeverni amit nem irtam.
De vegyük az álmaid netovábbját:
lassan kinőjük magunkat. Most csak másfél millió funkcionális analfabétam van, aki semmire sem lehet megtanitani. hanyagoljuk csak az oktatást. (Nem kell semmit sem kitalálni, csak azt kell folytatni ami megy,) és lesz 3 millió hasznavehetettlen.
Marhára jól fogunk járni.
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 27. 17:54
Előzmény: #115490  HerrLudwig
#115492
Nem zörög a haraszt ha a szél nem fújja...
Talán emlékszel "újnémetként" erre a magyar közmondásra!
Manapság mindenre rásütik hogy rasszista, holott csak jó megfigyelő.... 🤣🤣🤣
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 27. 17:51
Előzmény: #115488  Alexander_Greybeard
#115491

Ja, és imádom amikor amatőr kibicek mondják meg nekem mi a jó, mi lesz a jó...
Újitottam én már fel lakást kompletten és részben is, ne akard lerajzolni nekem mi mennyi és hol éri meg!
Te ne aggódj az én cashflow-m miatt!! Egyelőre nem én izzadok hanem azok akik a lakáspiac ellen fogadtak!
20+ éve van tapasztalatom kiadásban, tulajdonlásban, szóval a szakértelmed és a jótanácsaid tartsd meg magadnak! Illetve az évek óta nyüglődőknek oszthatnád az igét, ők rászorulnak! 
HerrLudwig 2021. 04. 27. 17:47
Előzmény: #115483  Törölt felhasználó
#115490
Figyu, akkor mégegyszer: ez nem nemzetiségi kérdés, hanem ha valahol lecsúszott, zűrös alakok élnek, ott nem jó lakni. Mindegy, milyen nemzetiségűek (német proliból is van egyébként elég sok).
Szóval ez inkább úgy van, hogy a kvalifikált németek meg a kvalifikált bevándorlók laknak egy környéken, más környéken meg a nem kvalifikáltak és nyilván ez utóbbiban kevésbé jó a közbiztonság stb.
Felesleges ezt nemzetiségre vagy bőrszínre kihegyezni, mert nincs köze hozzá és csak tévútra visz.
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 27. 17:42
Előzmény: #115488  Alexander_Greybeard
#115489
"Mibol gondolod, hogy a berek haromszorozodni fognak?"
Ember. Miből gondolod hogy a felújítás 15M lesz....????? Ja semmiből. Ha az egyik megy akkor a másik is.
***
"Egyik rokonom egymaga csinal 3-4-5 eladast egy evben."
Ja persze! Olyan qva nagyot lehet nyerni 2 hónap alatt.. és persze mind a 30 adásvételen óriásit kaszált.... lehet lottóznia kellene, nem? Mindegyiken nyer... apám, maga a csoda!
***
"Ebbol el nagyreszt, ezermester. Megveszi olcson a lelakott paneleket az orokosoktol, kipofozza jo de nem luxus minosegben (villany, burkolatok, vizesblokk, nyilaszarok), szol a mar bevallt ingatlanosnak, hogy kesz"
MU-HA-HA. Hát ha ingyen dolgozott akkor kijön a "nagy nyereség" de ha a munkáját is kiadásnak veszi (már pedig az) akkor nem.... lásd korábbi témánk!!!!
***
Bizonyos dolgokban tájékozott vagy de amihez józan paraszti ész kéne csak ott rohadtul nem!
Alexander_Greybeard 2021. 04. 27. 17:31
Előzmény: #115481  ncseed!
#115488
Benne volt a gyep mert azt keszen vettem. Tujakat 1 hetvegen megcsinaltam magamnak (nem volt szimpatikus az elado, nem akartam meg ezert is fizetni neki), mas nem kellett. Mint mondtam, csak azert nem 6 honap teljesen keszre mert par dolgot direkt en csinaltam. Tervezes es papirozas 2-3 het volt elotte telen es kora tavasszal de ehhez sem kellett szabit kivennem es osszessegeben 40 oranyi munkam lehet benne hetvegekkel egyutt.
Mibol gondolod, hogy a berek haromszorozodni fognak? A legutobbi beremelesi hullamot a multik adtak, akik forintleertekelesbol kaptak hozza segitseget. Maguktol, sajat zsebre nem volt hozza kedvuk. Ez majd valtozni fog? Inflacio ezen nem segit.
30 nagyon eletszeru egy porgos piacon 6-7 ev alatt. Egyik rokonom egymaga csinal 3-4-5 eladast egy evben. Ebbol el nagyreszt, ezermester. Megveszi olcson a lelakott paneleket az orokosoktol, kipofozza jo de nem luxus minosegben (villany, burkolatok, vizesblokk, nyilaszarok), szol a mar bevallt ingatlanosnak, hogy kesz. Ingatlanos sokszor hirdetes nelkul hozza a kps befektetot jellemzoen 2 het alatt es mar veszi is a kovetkezot. Minden lakason csinal 2-3-4 millio hasznot, minusz a segedmunkas, aki neha besegit neki. Neki ugy sikerul ennyi tranzakcio, hogy nem szakad meg es majdnem minden bonyolultabb dolgot sajat maganak csinal. Aki komolyan jatszik es sajat brigadja van, az ennek a duplajat is megcsinalja siman mert egyszerre 2-3 helyen is mehet a munka. Aki pedig nem akar vagy nem tud felujitani, az is boven tudta cserelgetni a lakasokat jo haszonnal. Sok ingatlanos es ingatlanjogasz csinalta ezt, foleg 2017-ig. 1 evnyi kozosktg es minimalis rezsi mellett szinte garantalt 10-20% adozas utani haszon lakasonkent. Hulyenek is megeri.
Te ulsz a sajatod lakasaidon es meg mindig nem erted, hogy a szakmunka egyre dragabb lesz, ha igy haladunk (foleg a fizetesekhez es ezaltal a berleti dijakhoz kepest), egyre kevesebb hitelkepes ember mellett es a mostani lakasaidnak csak ugy van eselyuk egyenkent 10-15 millio likvid keszpenzt kitermelniuk felujitasra, ha sok evig csak ado es hirtelen javitas miatt nyulsz a berleti dijhoz. Ulsz a virtualis nyeroben pedig a kiadasok java csak most jon, a cash flow-d egy katasztrofa. Kozben pedig futod a 80-100 eves epuletek varhato kockazatat.
Nem azt mondom, hogy az ingatlan rossz, hanem azt, hogy a buy and hold csak kiveteles esetekben mukodik mert a koltsegek oriasiak. Ritka madar a jo allapotu, felujitast nem igenylo orokolt lakas, valoszinuleg nem veletlenul...
Törölt felhasználó 2021. 04. 27. 16:47
Törölt hozzászólás
#115487
Törölt felhasználó 2021. 04. 27. 16:33
Előzmény: #115484  Murdoch
#115486
Zip code 78734, ez egy upscale környék.
Zip code 78744, ez meg egy átlag alatti.
Nézd meg a cenzus adatokat, nézd meg a hirdetéseket, mindent. 5-10x árkülönbség az ingatlan árakban, és okkal.
A demokrácia és az emberi jogok védelmezője országában (USA) van jogod megnézni, hogy bármely irányítószám alatt milyen demográfiai, üzleti, stb körülmények vannak. Idehaza nincs ilyen.
Abban igazad van, hogy Boston egyébként európai szemmel a legélhetőbb város talán az USA-ban, nekem is nagyon tetszett.
mpagnes 2021. 04. 27. 16:31
Előzmény: #115484  Murdoch
#115485
Elég, ha Californiát nézed. Köztudottan drága. 5000 átlagfizetés, 2100 minimálbér. Nettó.
Ha ezt nézed, akkor kapsz reális képet. 
Murdoch 2021. 04. 27. 16:26
Előzmény: #115475  Törölt felhasználó
#115484
Azért ennél árnyaltabb a kép. Anno én Boston környékét néztem meg alaposabban, pl.:
https://www.zillow.com/homedetails/27-Peak-Hill-Rd-Boston-MA-02132/59142672_zpid/?
mondjuk az alábbi mesés penthouse-hoz viszonyítva szerintem aprópénz:
https://ingatlan.com/xi-ker/elado+lakas/tegla-epitesu-lakas/32153048
Törölt felhasználó 2021. 04. 27. 16:20
Előzmény: #115480  HerrLudwig
#115483
Van rá egy söröm, hogy te sem a török negyedben laksz Dojcslandban. Valamiért így érzem, ami nem baj, de ne legyünk már álszentek, jó?
mpagnes 2021. 04. 27. 16:20
Előzmény: #115480  HerrLudwig
#115482
Én 2 normális embert ismerek
 Mindkettő fekete. 
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 27. 16:19
Előzmény: #115477  Alexander_Greybeard
#115481
Ok tehát már 8 hónapnál tartunk a  kezdeti 5-6 helyett. 🤣 Tervezés, engedélyeztetést tekintsük nulla napnak elegánsan... ja nem is.
Gondolom a kert, térkövezés, kerítés, kapu még ebben benne sincs! Igen. Ezek is egy ház részei akkor is ha csórikáim többsége öt évvel építkezés és bentlakás után se tudja megcsináltatni ezeket.... 
***
" Aki 2013-2019 kozott vett 5 ingatlant es tartotta kiadasra vagy aki csinalt 30 adasvetelt?"
Te, volt itt sakal83 ha jól emlékszem aki adta vette ezen időszak alatt a lakásokat és maga is beismerte hogy pont ugyanott lett vele mintha tartotta volna az elsőt. Amúgy tök életszerű 30 ingatlan adásvétel hat év alatt. Ja nem. Miből gondolod hogy én meg akarok bárkit is verni hozamban?????????? Sz*rok én másra! Kaszáljanak jó sokat bitcoinon, tulipáno, árupiacin, teslán, ríszínyen, akármin... legalább lesz miből ingatlant venniük!!!
***
Látom aggyal képtelen vagy megérteni: amikor 15M lesz egy felújítás (a mostani 5 helyett) addigra a bérek is háromszorosa lesz és az ingatlan ára is háromszoros lesz... Pont ugyanannyira lesz nehéz kifizetnem a 15-öt mint most az ötöt. SEMENNYIRE!

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek