Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
izommanujra vasárnap, 12:19
Előzmény: #228939  izommanujra
#228940

10 mft CSOK  + 10 mft CSOK hitelt kaptunk a tovább lépéshez nagyobba az elsők között léptünk 2 plusz gyereket bevállalva.
izommanujra vasárnap, 12:16
Előzmény: #228936  FR73
#228939

Nincs babváró hol volt akkor még az! na sziasztok
izommanujra vasárnap, 12:15
Előzmény: #228936  FR73
#228938

3 gyerekre leírtam.  kellett a csok hogy a 1,5 szobás lakásból 3 szoba plusz nappali sorházba mehessünk akkor még nem voltam gazdag!  fél szobára nehéz lett volna 3 gyereket beválllalni ugye.
Na mentem tényleg ez volt az utolsó hozzászólásom akármit is írtok ;-) sziasztok a legjobbakat!
izommanujra vasárnap, 12:14
Előzmény: #228935  FR73
#228937

Azért is meg kellett küzdeni előtte volt 2 nagyon sz@r helyem nagyon sz@r fizetéssel.
Írígylésre méltó az életem nem tagadom kapok is írigységet rosszindulatot itt én is ahogy az az IT fickó is kapott a kiszámoló blog komment sorába aki hasonló élet pályát írt le ( mert pont az volt a téma FIRE nem létezik nem lehet megcsinálni feleslges vele vesződni hisz látjuk ha jön egy nagy infla mi lesz a FIRE ből?  stb )
A srác csak példakont reményt adva írt a fórumba , hogy segítsen másokon hogy ingatlanból lehet igen is lehet FIRE  megteremteni  ( ő is minden a két kis kezével csinált a lakásokon)  de legtöbbször csak a leoltásokat kapta a kedves hozzászólóktól.
Most már tényleg befejeztem  mert sok időmet elrabolja a fórumozást sziasztok egy   jó időre!
FR73 vasárnap, 12:12
Előzmény: #228934  izommanujra
#228936
Na várjál! Hány gyerekre vetted fel a csok-ot és babavárót? Hány gyereked van?
FR73 vasárnap, 12:10
Előzmény: #228928  izommanujra
#228935
Teljesen őszintén az a véleményem, hogy Budapesten 600 nettó fizetés (3 gyerek melletti adózással), közgazdász diplomával, 41 évesen (legjobb kor a munkapiacon) az egy tinglitangli állás valahol. Ahol nem kell megerőltetni magad, el tudsz lógni bármikor, vagyis egy kötelező alibi állás a laķásbizniszedhez.
izommanujra vasárnap, 12:07
Előzmény: #228933  J0hnnyEnglish
#228934

A hitelek 10-15 év alatt már mint ki lettek ütve.. Na jó egy nem a támogatot CSOK hitel azt minek ütöttem volna ki
EGy kiscsaj van a családba ott a lányom :) de köszi hogy érdeklődsz értem.
2 miskolci lakást örököltem mert meghalt apám szerencsére 1 et el is sikerült tözsdézni a nagy 2008 as válságba 1 maradt abból vettem 1,5 szobás kis  lepusztult lakást Pest egyik külvárosába ennyi. Szóval taj gazdagként kezdtem az életem csak megszületni volt nehéz! ;-)
Na tényleg mentem remélem kielégítettem a kiváncsiságot
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish vasárnap, 12:04
Előzmény: #228928  izommanujra
#228933

"A tőzsde nekem nem jött be fiatalon egy lakás árát (örökség ) eltőzsdéztem 2009 ben  stb..Mióta kuporgatom és lakásokba teszem akár hitel segítségével is a  pénzt az hozta meg a sikert ."
Hááá mondtam én, hogy melós vagy te ... ki huncut, fátylat rá!
Nekünk 5 lakáskassza ment 1 hitelbe, tudod, minél rövidebb volt a futamidő annál nagyobb volt a haszon - az valóban jó deal volt!
Van egy-két sántító dolog, egyrészt jelzálog fedezetes hitellel volt! jó biznisz kincstárazni, de hitelezett ingatlanra újabb jelzálogot így nem tehetsz, nem fogadják el a bankok.
Van már csajod?
izommanujra vasárnap, 12:03
Előzmény: #228929  FR73
#228932

Igen vannak néha áldozatok a fél roma hölgy akia lánya mellé beköltöztetett egy igazi roma tajparasztot sajnos muszáj voltam kipaterolni.. tavasszal ha megindítasz egy kilakoltatást talán őszre kiteszik mert annak is van átfutási ideje  mire a rendőr megy és kiteszi ( 1,5 hónap felmondási idő +2-3 hónap mire a rendőr megy és kiteszi ) ha kicsúszol az időből jön a kilakoltatási moratórium november 15 én akkor már rácsesztél  késő fél évre benne marad az ingatlanba.
Szerencsére mivel felajánlottam neki vissza kapja a kauciót csak huzzon a fenébe elhúzott ( rengeteg kárt hagyott maga után  rendesen gatyába kellett rázni a lakást.. Szerencsére 15 év alatt csak egy ilyen esetem volt (eddig de biztos lesz még ilyen ) sajnos én se tudok mindig jól választani de törekszem rá :S
izommanujra vasárnap, 11:59
Előzmény: #228929  FR73
#228931

1 lakással kezdtem az életem 7 Mft bekerülési ára volt 2009 ben.
izommanujra vasárnap, 11:58
Előzmény: #228928  izommanujra
#228930

Másik az összes lakásom NEM KÉSZEN  vettem hanem értéket teremtettem lepukkant sz@rokra utaztam és felújítottam én magam a kis kezemmel ( meg rokoni segítséggel esetleg időnként)
Értéket teremtettem tehát egyből a lakásokon fogtam +10+ 15 % ot is ezzel növelve a megtérüléseim ( bérleti díj)
Mai napig ha van valami gond én fogom meg a kalapácsot én szerelem a WC  stb a lakásokban. Attól hogy diplomás tanult közgazdász ember vagyok megfogom a kalapácsot és az ecsetet szakembert a legritkább esetben hívok az is inkább olyan villanyszerelés  amit már én se tudok megcsinálni.
Kemény munka ( nekem a lakások a  kiegészítő állásom )  jó befektetési döntések kockázat vállalás és spórlás  hozta meg a sikert. Itthon is lehet boldogulni nem csak a kinti fényes nyugaton. sőt! Ha kimegyek szerintem fele ennyire sem vittem volna.. bár ki tudja azért ott se lettem volna hülye gyerek 10 év után biztos valami jó irodai állásom lett volna, de már így 41 évesen nincs kedtem a szamár létrát újra kijárni kint.
FR73 vasárnap, 11:57
Előzmény: #228923  J0hnnyEnglish
#228929
Lehetett ott egy jelentős kezdeti tőke. Ami nem baj, csak teljesen más lesz tőle a matek.
Illetve teljesen ki van centizve minden, cash-flow zsonglőrködés mehet. 
Sokat elárul, hogy egyetlen késve fizető bérlő miatt lemondta a teljes nyaralást.
izommanujra vasárnap, 11:52
Előzmény: #228923  J0hnnyEnglish
#228928
600 csak most a fizetésem :)5-6 lakáskasszát forgattam és tettem bele a hitelbe.A lakások bérleti díja fedezi a hitel felvételt  van bank ami elfogadja akár 80 %  ként a bérleti jövedelmet.Attól még, hogy beinditol lakásokat  hitelre nem azt jelenti, hogy kevesebb pénzed lesz sőt több  , mert a lakó fizeti az egészet havonta nem kevesebb hanem több lesz. Régen volt, hogy 50 e ft volt a törlesztő de 120 ért adtam ki a lakást több mint 10 % os megtérülés volt a panelokon nem úgy mint most.. Giga üzlet volt.jókor jó helyen és nagy pénzzel szálltam be . Egész életemben kuporgattam a pénzt és most sem szórom értelmetlenül el.  Nem járok étterembe hotelbe külföldre járok nyaralni de csak önnállátásba és kocsival olcsó helyre szezonon kívülre ( Görög Sarti mondjuk kihozható szeptember végén 2 hétre 180 e ft szállás díjjal és 100 e ft utazási költséggel a többit nem számolom, mert itthon is kell enni inni. )Jellemzően Görög Horvát Montenegró hármasban járok nyaralni de Horvátba  már egy jó ideje nem voltam ( drága )
STB . Mindennek jelentőssége van.A tőzsde nekem nem jött be fiatalon egy lakás árát (örökség ) eltőzsdéztem 2009 ben  stb..Mióta kuporgatom és lakásokba teszem akár hitel segítségével is a  pénzt az hozta meg a sikert .Nyilván ez  nem biztos megismételhető jelenlegi piaci körülmények közt , mert rosszabb a megtérülése a lakásoknak a  hitel pedig drágább és nem úgy néz ki , hogy évi 18 % okkal fog a lakás ár menni minden évben az elkövetkezendő 10 évben is.
20:52  nél : https://www.youtube.com/watch?v=EucEZJKfdyI
Magyar ingatlan ára 12,8 % ot ment  ( bérleti díjjal alap hangon is +5 % ) tehát 17,8 %
S&P 500 hozam forintra lebontva  18,4 %
Van itt egy trükk a dologba.. ÉN nem 18 % ot értem el a lakásokkal többet sokkal többet ( 7-8-10 % os megtérülések voltak csak a bérleti díjakba vételi árfolyamhoz képest vagyis lakás árához képest)
Ezt most szorozd meg 2-3-4-5 szörös tőke áttétel szorozd be ezt a hozamot ennyivel mert hiteleket is használtam  ( mostanra már leépítettem azaz nem , mert PMAP ot vettem új hitelekből ami szintén termelte a pénzt)
Az a helyzet akinek van pénze annak a hitel áldás akinek meg nincs átok.  A kapitalista  játék úgy van kitálálva aki ügyes okos jól ért a befektetésekhez jól tud "számolni" mer kockázatni és nem veri el hülyeségekre a pénzt ( új kocsi luxus nyaralás ect ) az elég durván tud gyarapodni ( kamatos kamat)
ma már nekem könnyebb én is meglepődöm mennyire működik a kamatos kamat hatás évről évre ahogy nő a vagyonom. Főleg hogy még nem ebből élek a passzív bevételekből. Ha ebből fogok élni a nagy boom fejlődés jobban lelassul vagy meg is állhat.. Úgy próblom ütemezni a visszavonulásom is, hogy kb a fele passzív bevételemből tudjak megélni a többit félre teszem ( értékcsökkenésre amortizációra rendkívüli kiadásokra stb ) hogy ne errodálódjon el a lóvé ( infláció) az évek alatt és 20 év múlva is "biztosan" meg tudjak belőle élni .
Röviden ennyi ha hitehetlen a sztori hihetetlen , de én a kiszámolón is olvastam egy informatikus srácot 3 gyerekkel aki hasonló pályát járt be.! Mindenki természetesen fujjolta  kapot hideget meleget ahogy lenni szokott.
Ishar
Ishar vasárnap, 11:46
Előzmény: #228920  izommanujra
#228927
"Kicsit visszavonulok  a bullshit el ami haszonos infót (is )  át akartam adni átadtam aztán mindenki kezd ezzel amit akar." --- Izomember, te egy igazán rendes fickó vagy: tanítod az embereket egészségesen enni, lakni, befektetni. Már csak azt nem értem, hogy ezzel a tenni és haladni akaró mentalitásoddal hogyan fér össze a FIRE-életmód hajszolása...
riskmanagementisnice vasárnap, 11:42
Előzmény: #228878  izommanujra
#228926

Nem az alap üzenetedet szeretném challengelni, csak a pontosság kedvéért: az S&P index hozamban nincsenek bent a dividend return (hasonlóan, ahogy a lakásár indexekben nincs bérleti hozam).
Egyébként az S&P-nél (is) tolódik át a részvényesi juttatás a share buyback-ek felé, aminek a hatása ugye bent van az indexben (hiszen konkrétan lecsapódik a részvényesi árfolyamban).
Murdoch vasárnap, 11:39
Előzmény: #228923  J0hnnyEnglish
#228925
Igen, itt valami nem kerek, persze az ő dolga, ha valamit nem bont ki, csak éppen úgy nem teljes a kép. 
Murdoch vasárnap, 11:34
Előzmény: #228921  izommanujra
#228924
Nem kárörvendek, mi közöm hozzá, hogy ki-hogy fektet be? Azt mondjuk rögtön levettem a terézvárosi airbnb-s sztorinál, hogy a legkisebb negatívumtól is bestresszelsz, várjuk még azzal a fedezettel... 
Ellenben bedobálsz számokat, mintha nyugaton gyakorlatilag nyomor lenne, na az a bullshit. 
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish vasárnap, 11:33
Előzmény: #228921  izommanujra
#228923

Nem kell elmenekülni, egyrészt szerintem semmi bántót nem írt senki (inkább kérdezett). Azt mondjuk kifejthetnéd, hogy az utolsó 4 évben vásárolt +2-3 ingatlant hogyan sikerült előteremteni a 600-as nettóval és megvalósítani, meg + PMÁP fedezetet mellé és a vég és előtörlesztések (?) pl.
mr_bob
mr_bob vasárnap, 11:24
Előzmény: #228918  izommanujra
#228922
tisztában vagyok vele, de akkor sem értem miért jó az ottlakókon kívül. lenne jobb helye annak a befizetett adónak. nekem is lennének kívánságaim mit tehetnének értem mások pénzéből, úgy semmi sem drága, illetve nem érződik az ár a kapott pénz miatt.
izommanujra vasárnap, 11:21
Előzmény: #228919  Murdoch
#228921
Igen nyakig vagyok az adósságba PMAP fedezettel ;-) de meghagyom a kárörvendést nektek  izom csúnyán r@csesz  és akkor nyugodt lesz itt a lelketek igazándiból nem érdekel mentem sziasztok

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek