Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
izommanujra vasárnap, 21:27
Előzmény: #228997  izommanujra
#229000
bocs egyel többet írtam  tévedés a  7 es lakásom eladtam 12 ért 10 ért nagyobbat vettem érte ( kellett egy kis pénz akkoriba )  5 panel 1 családi ház és 1 sorház ( ami két panelt ér)
Murdoch vasárnap, 21:26
Előzmény: #228995  FR73
#228999
Na de hogy, ha abból párat az elmúlt években vásárolt? 
FR73 vasárnap, 21:26
Előzmény: #228994  izommanujra
#228998
Ahogy szokták mondani, a múltbeli hozamok nem jelenrenek garanciát a jövőre nézve.
izommanujra vasárnap, 21:25
Előzmény: #228993  Murdoch
#228997

egyik lakásom 5,5 m ft ért vettem 40 et ér
 Másikat 10 ért 35 öt ér
Harmadikat 14 ért 32 ér
negyediket 24 ért 70 et ér (sorház )
ötödiket 7 ért 32 ér
utolsót 26,3 ért most ér 32 őt
házam  vidéken 23 ért vettem most ér 38 körül
soroljam még? ennyi..
N0MAD vasárnap, 21:24
#228996
Tehát a matek: 260milla ingatlanban, ebből a 21 milla levonandó, de a 40 milla szabad felhasználásu és a 10 milla csok nem.
Továbbá az ingatlankiadás 7% hozamú, míg a tőzsde csak 3-4%.
Meg az állampapír ami jelentéktelen 19%, az tényleg csak az ingatlanhitelmfedezete, mert  az 7et hoz, nem ilyen vacak 19et.
Szöljon aki még nem érti mert barátunk lassan belefárad a magyarázatba, szerintem lassan már elköszön.
FR73 vasárnap, 21:23
Előzmény: #228993  Murdoch
#228995
DK-pesti kis panelokban utazik, ott megvolt.
izommanujra vasárnap, 21:23
Előzmény: #228992  FR73
#228994

Hogyne jöhetett össze itt vagyok :)
mesterséges intelingenciát kérdeztem ma pont arról hol érdemes tőke jövelemből lakás kiadásból élni
Olasz , Osztrák, Málta , Görög   Spanyol és Magyar volt terítéken mint célpont ország.
Megállapította, hogy a bérlés után a legjobb adózás  ingatlan befektetésre magyarországon van
És a szociális hálóban is könnyen bele kerülsz ( TB valami 10 e ft havonta)
Ingyenes iskola stb.
Szóval itthon a legjobb visszavonulnom nincs értelmes sehova sem menni. (Ha kint vennék valamit újra illeték egy ilyen vagyonnál már az is 20 milla lenne csak ez ! Spanyol olasz kezdeti költségek ügyvéd ingatlanos illeték 10 %  no way!) Ülök a seggemen jó ez itthon ahogy van.
Perszel lehet még itt óriási fordulat ellehetelenítés ,de hátha nem hiába csináltam az egészet.
Murdoch vasárnap, 21:21
Előzmény: #228992  FR73
#228993
Ötszörös? Azt igencsak kétlem.
FR73 vasárnap, 21:17
Előzmény: #228991  izommanujra
#228992
Tehát 7 M-d volt (amiben laktál) 2009-ben, és kaptál csokot 2016 elején 10 millát. És ebből.most van kb 190 millió nettó  vagyonod.
Miközben a fizetésed mindig magatokra költötted.
Ha azt nézem, hogy mindig lerobbant lakást vettél, és magad újítottad fel, akkor ez össze is jöhetett. 5x ingatlanárak vannak.
izommanujra vasárnap, 21:10
Előzmény: #228989  FR73
#228991
Olyan  71 milla csak  40 szabfel ( magas kamat és alacsony is van benne ) 10 csok hitel 21 piaci hitel
izommanujra vasárnap, 21:08
#228990

Nem olyan nagy pénz ez főleg ha  5 en vagyunk rá 3 gyerek és egy asszony.. Az asszony már 4 éve FIRE csak háztartás beli  mondtam a lejár a GYED én jövök haza és  ő megy dolgozni még pár évig vissza aztán maradtam én mint jól kereső a melóba. :S de én is lassan FIRE ezem magam..
Ha 3 lakást adok a gyerekeknek majd egyszer nem is marad "elég "
Számoltam ugyanezt a cash flow csak dupla tőszdei vagyonnal ( osztalék portfólióval ) tudnám megteremteni az csak 3-4 % ot ha hozna... szóval ezért kinlódok a lakásokkal meg talán bízva, hogy az inflát hosszú távon a lakás ár majd követi és a bérleti ( ergó nem szegényedsz el egy inflációs sokk esetén)
De ha már nem dolgozom nem fog ilyen tempósan nőni ( exponenciálisan ) a vagyonkám... régen mondtam magamnak terveztem majd 35 évesen leszek FIRE utána 38  utána 40 aztán meg még 41 évesen is dolgozom.. azért mert sajnálom ki nem használni a helyzetet, hogy Pesten élek sokat kereshetek és otthon ülök ( CSOK moratórium ) szóval még amig Pesten vagyok kiamxolok mindent aztán jut ami jut öregkorra
FR73 vasárnap, 21:07
Előzmény: #228987  izommanujra
#228989
Mennyi az összes hitel állományod jelenleg?
izommanujra vasárnap, 20:57
#228988
Bocs 10 millás régi CSOK hitelt nem vettem bele olyan jelentéktelen a törlesztő nem is szoktam számolni vele... ;-) szép estét sok pízt mindenkinek! ;-)
izommanujra vasárnap, 20:54
#228987

Mostani utolsó lakásomra van 21 milla felvéve. Jövőre  fizetés meggyüjtésével és kamatok lejártával (PMAP ) kifzetek belőle 15 mft ot kb .. ha még  fél évet melózok kb kifizetem az egészet vagy a 15 millából még veszek két lakást 20 % önerőre..
40 milla van még felvéve szabad felhasználásra  PMAP ra.
Ennyi
KB . 260 nettó vagyon amiből le lehet vonni 21 millió most felvett februári lakáshitelt  jelenleg. (de jövőre 15 ki lesz fizetve tavasszal belőle  szóval le se kell vonni)
A lakások termleik a pénzt ahoz nem nyúlok a fizetésemből élünk még mindig  7 % os kamat ( bérleti ) 10 év alatt duplázza a vagyont csak hogy érezzétek a matekot.
260 mft akár jövőre 300 is lehet ha nő 10-15 % al az ingatlan érték stb.
A most vett lakást kiadom 160 ért jövőre ez a rész is hitelezhető stb. ( Ha nem fizetném vissza a hitelem is több pénzem lenne + jön a családi adókedvezmény duplázás ami szintén növeli a jövedelem képességem +100 e ft ) de a szabad felhasználási hitelek helyett számoltam olyan 70-80 mft hitelt is fel tudnék jövőre venni tehát csak önerő híjja lenne, hogy vegyek még  3 lakást is .. de 2 olcsót biztos tudnék.. ha akarnék.. Kicsit kockázatosnak érzem most ezt a húzást túl nagy a lakhatási válság elégedetlenség és kormányváltási hangulatot érzek a levegőben ..
Szóval ahol én vagyok srácok az már más szint  , de nem a felső szint nem száz milliós lakásokat veszek csak ótvar felújítandó panelokat  ... Akinek több száz millás lakása van ilyen fórumokra szerintem nem írogat én alulról jöttem talán azért vagyok itt veletek .. Van remény lehet nyomni hajrá sok pízt mindenkinek! ;-P
Second Wave vasárnap, 20:50
Előzmény: #228983  J0hnnyEnglish
#228986
Izom szerintem elment pihenni, vagy lakást nézeget a comon, esetleg csapot cserél valamelyik kecóban :-) szóval megválaszolnám. 
Az 5 éve vett panyelka ára is, törlesztője is alacsony, az akkor hitelkamat miatt (+kamatsapka megvéd, ha kell), de a bérleti díja meg ugyanúgy mai, mint egy piaci árú lakásnak. 
 Feltéve, hogy 
1) a vételárak sosem csökkennek; 
2) a bérleti díjak sosem csökkennek; 
3) a kamatok a sipka miatt sosem emelkednek;
akkor ez egy XXI. századi örökmozgó, pénztermő fa, stb.
Nekem ezért nincs hitelem...
wantuu vasárnap, 20:46
Előzmény: #228984  FR73
#228985
Én is pont ezen gondolkoztam, hogy vajon levonta-e az ingatlanvagyonából azt az összeget, amivel még a banknak tartozik.
FR73 vasárnap, 20:45
Előzmény: #228979  izommanujra
#228984
2023 dec 31 igazolások alapján mennyi volt a még fennálló összes hiteltartozásod?  Gondolom napi szinten nem tartod nyilván, azért így kérdezem.
Én saccra 150-200 millót érzek nálad, hogy még ennyivel tartozol. Sok kételyt el tudnál oszlatni, ha ezt megírnád.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish vasárnap, 20:34
Előzmény: #228972  izommanujra
#228983
Ma már vagy 4x elköszöntél mert annyira fontos vagy! Nem kell többször, de folytathatod mert egyre szórakoztatóbb. Na de csak furdal a kíváncsiság :D ha a törlesztőt fedezi a lakbér akkor miből rakod össze a kövi lakásra a 20% önerőt? Vegyünk egy olcsó lakást, tehát 5 millát 2 év alatt?
slash vasárnap, 20:32
Előzmény: #228972  izommanujra
#228982
Testvérem: Az én fönökeim az én tengerparti nyaralómba járnak nyaralni. Mégse borzongok b.zdmeg a pénz az pénz. Érezzék jól magukat és kész. Ne lelkizz ennyit, megárt! :-) 
izommanujra vasárnap, 20:29
Előzmény: #228980  Murdoch
#228981
Juj gondolhattam volna ez már beüt sokaknál  ideje befejeznem ezt a csúnya trollkodás mentem sziasztok ! De én is ma jól szórakoztam  meg kell hagyni a reakciókon! ;-P

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek