Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
izommanujra vasárnap, 11:20
Előzmény: #228917  Murdoch
#228920
Kicsit visszavonulok  a bullshit el ami haszonos infót (is )  át akartam adni átadtam aztán mindenki kezd ezzel amit akar..   
Murdoch vasárnap, 11:18
Előzmény: #228911  J0hnnyEnglish
#228919
Alighanem el van adósodva ingatlanokban, ha bármi beüt, akkor nem a fire sztori jön, hanem egy óriási bukta.
izommanujra vasárnap, 11:17
Előzmény: #228916  mr_bob
#228918
Panelprogramot egyben csinálják nem lakásonként tulajdonosonként máshogy nem lehet ha csinálják az én lakásaim is benne lesznek olyan nincs hogy a szoszédét megcsinálják neked nem.
VAlószínűleg lesz benne önerő és EU pénz is X-X százalékban nem teljesen ingyen pénz lesz.
Feltehetőleg ha ez megtörténik a rezsi csökkentésnek annyi tehát vagy vállalod a felújítást és az önerő fizetést vagy fizetsz több rezsit a lakásora.
Ez tény lehet igazságtalannak tartani vagy nem de ez egy befektetési fórum "elvileg" csak azt akartam kihangsúlyozni nem biztos aki panelba teszi a pénzét az halálra van itélve a nagy zöld átállás közepette.
Murdoch vasárnap, 11:15
Előzmény: #228906  izommanujra
#228917
Nem mondod, Svájcban 720 HUF-ért tankolok, Gouda sajt 1kg 3400, vaj 5600, tojás 180 HUF, a hús dupla annyi, liszt 1kg 400 huf. A zöldség meg drága, de nézz már rá az átlagbérekre. Tömény bullshitet nyomsz, továbbra is.
mr_bob
mr_bob vasárnap, 11:12
Előzmény: #228891  izommanujra
#228916
"megindulnának az EU pénzek és végre felújítanák az összes Panel lakásom"
miért kellene mások adófizetői pénzéből a te magántulajdonodat felújítani? múltkor nagyon ellenezted a bérlakásprogramot, de úgy tűnik, hogy ha neked kedvezően folyik a pénz, akkor azért nem bánod az állami beavatkozást. van az a mondás, hogy akinek van pénze majomra, annak legyen banánra is. azt mondod nincs lufi, tehát a 40-50 milliós panelekben élőknek nem kellene, hogy megterhelő legyen, hogy a felújítást és karbantartást fizessék, elvégre a fizetések indokolják az árakat. vagy lehet, hogy a felújítási számlák láttán kiderülne, hogy mégsem? persze értem a pozíciód, mert ha adófizetői pénzből felújítanák a panelkáid, akkor azon háromszor is keresnél: először akkor, amikor nem te fizeted a költségeket, másodszor amikor ez automatikusan beépül az ingatlan árába, harmadjára pedig, amikor erre hivatkozva bérleti díjat emelsz. egyre jobban azt látom rajtad, hogy a mostani gazdasági berendezkedés helyett jobban feküdne neked valami olyasmi, mint ami a rendszerváltozás előtt volt...
izommanujra vasárnap, 11:07
#228915
belváros itthon is 1 mft ból használt tégla kihozható bár ez kihívásosabb de nincs nagy eltérés 
izommanujra vasárnap, 11:07
#228914

izommanujra vasárnap, 11:07
#228913

izommanujra vasárnap, 11:06
#228912
nem teljesn érvényesek  ezek az árak.
külvárosi panel pesten megvehető 650-700 e ft négyzetméter áron de ne a pici.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish vasárnap, 11:06
Előzmény: #228904  izommanujra
#228911

Értő olvasás! Látod ez a probléma, azt hiszed (pl most az én hozzászólásomra is), hogy az irigység vagy gúny alapján született a hozzászólás.
Velem tudsz vitatkozni és nagyon el kell durrantani, hogy sértegessek valakit - nem foglak...
3 gyermek mellett lököd itt a Fire dumát (elvileg 40-es korban) :D azt ugye te is érzed, hogy valami nem kerek a történetben. Az ide írogató többség, akinek pl nagyobbak a gyerekei pontosan tudják, hogy szülőként marad a tábortüzes Fire, az egész egy nagy bullshit amit pár kiváltságos szingli kitalált magának mint életcélt.
izommanujra vasárnap, 11:06
#228910

izommanujra vasárnap, 11:06
#228909

izommanujra vasárnap, 11:05
Előzmény: #228905  Murdoch
#228908

izommanujra vasárnap, 11:05
Előzmény: #228905  Murdoch
#228907

izommanujra vasárnap, 11:00
Előzmény: #228902  Murdoch
#228906
Hogyne hinném egyáltalán nem szánkáznak tovább felfele az árak sőt!
Sokszor irtam már inflációs csúcson 110 volt a tojás most 60-70 ért veszem.
Trapista sajt 4500 ft volt most 3000 vagy az alatt veszem
Marha hús 4500-5000 ért vettem most piacon egyes helyeken 3500 ért megveszem
vaj 5000 ft körül alakult 3000 körül most megvehető
benzin 700-750 ft körül volt a csúcs most 600 ft 
A piacon filérekből 200-400 ft  okért vásároltam most is paprikát paradicsomot  almát hagymát krumplit stb.!
Soroljam még ? Magyarországon még etetni is ( ha te készíted a kaját ) olcsóbb megélni mint a nagy nyugaton ezt merem állítani.  
OK a feldolgozott élelmiszerek lehet amiket külföldön gyártanak még drága és drágábbak meg a cigi meg a csoki  csipsz.. egye az akinek kell az alja kaja és a rossz egészség .
Murdoch vasárnap, 10:58
Előzmény: #228903  izommanujra
#228905
Oké, nézzük Tenerifét, ott már én is néztem ingatlant. A jövedelem a kanárin 10%-al nagyobb, az ingatlanárak 30%-al alacsonyabbak. A kamatszint a magyar fele. Mi a túróról beszélsz? Amúgy gratula, hogy rájöttél a jövedelmek alapján kellene mérni az ingatlanárakat, nem a tucatnyi kormányzati ösztönző alapján, ami nálunk megy. Méghogy nincs lufi, lol.
izommanujra vasárnap, 10:49
Előzmény: #228901  J0hnnyEnglish
#228904
szóval az a baj többször itt leírták , hogy én fevettem a 3 gyerekes CSOK ot  ugye? (10 milla)
Na akkor tisztázzuk előtte egy kis 1,5 szobás panel lakásba laktunk 1 gyerekkel terveztünk 1 is jött .
Aztán felcsillant a remény mehetnénk egy szebb jobb sorházba ahol van 3 szoba és nappali éltünk vele felvettük a támogatást és mentünk cserébe vállaltunk 3 gyereket. 
Gazdagok kapták a pénzt? Nem hinném.. érdemtelenül kaptuk? nem hinném! hova válaltunk volna ugyan mond már meg a fél szobára 3 gyereket???!! 
Az hogy azóta megtollasodtam mert jól vettem a befeketetési ingatlanokat az pedig az én érdemem nem az államé és nem az állami pénzeken vettem..
Ennyi. szerintem egyáltalán akkori anyagi helyzetemben nem húztam el az államot és nem érdemtelenül vettem fel a támogatásokat és megszületett mint a 3 gyerek akiket nem bánok és tisztességesen nevelem iskoláztatom.
Hogy ki mit hisz el az én FIRE terveimből és irigykedve gúnyolódik rajta az nem érdekel hidegen hagy.
Egész életemben spóroltam güriztem nem vertem el a pénzt ha másokat ez megmosolyogtat minek figyelem még a kocsi fogyasztását se érdekel ebből is látszik a gúny az írigyég minden sorotokból.
(Nyilván a magyar a legírigyebb nemzet)  Annyi szent én 2 év múlva ha lejár a CSOK a  el nem költözési moratórium  én mondok fel kiadom ezt is aztán éldegélek magam csendességébe lent vidéken Lean Fire ként majd sokat gondolok rátok a Balaton Adria partról vagy az Alpokból biztos rossz lesz! :D  (Hátha erre is kapok egy két gúnyos írigy megjegyzést ezt nem tudtam kihagyni ) 
izommanujra vasárnap, 10:42
#228903
Mondok pár országot  ( várost ) ahol egy az egyben becserélhető a Pesti kecó tengerpartira 
Budapest Teneriffe 
https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Hungary&city1=Budapest&country2=Spain&city2=Santa+Cruz+de+Tenerife
Budapsest - Athén
https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Hungary&country2=Greece&city1=Budapest&city2=Athens&tracking=getDispatchComparison
jellemzően a fizetés 1100 euró körül alakul meglepő módon az ingatlan árak is kb azonosak..
Olaszországban Spanyolban  persze vannak jobb helyek Barcelona VElence az északi részek ahol több a fizetés ugye Barcelonába például 2000 euro ez 81 % al több 71 % al több is az ingatlan ár 
https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Hungary&country2=Spain&city1=Budapest&city2=Barcelona&tracking=getDispatchComparison
Nekem ez is azt bizonyítja bizony a fizetéseknek nagy köze van ahhoz , hogy mennyi az ingatlan ár és azt is bizonyítja nincs itt semmi féle lufi ha máshol hasonló átlag bérre ilyen ingatlan árak vannak vetítve. 
Murdoch vasárnap, 09:46
Előzmény: #228900  sztanil
#228902
Meg gondolom valósan hisz a KSH-s 3%-os inflációban.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish vasárnap, 09:45
Előzmény: #228900  sztanil
#228901

Izomman a tipikus példája annak (az elmondásai alapján - tehát valóságot nem tudhatjuk), hogy egy kosárba nem rakjuk az összes tojást.
Biztosan van valami más biznisz is (valamit olvastam), de a nettó 600 és mellé a 2 vagy 3 hitelezett lakás nekem nem tűnik a nagy FIRE életnek.
A probléma azzal van amikor olyanok akarják megmondani a frankót akik éppen jókor, jó időben (mennyi is ez az időablak 5 év), épp aktuális időablakban felmarkolták és igénybe veszi az összes családtámogatást. Engem például ez nem zavar, de álomba ringatja magát a legtöbb ilyen 3 gyermekes, kollégám szavaival élve: a nagy tételek a kedvezmények lejárása után következnek!
Erre a befektetési lakás vonatra nagyon sokan felültek/nek, de a nyugdíjszakértő és többen is szajkózzák: honnan a pék valagából tudd, hogy 30 év múlva ekkorra biznisz lesz-e a lakáskiadás?
Miért gyanús a "srác" 30-50-100 milliókkal dobálózik, meg FIRE... közben az is tétel, hogy az autó csak 5 liter fogyaszt..mi van?, autót és pláne dízelt sem fogyasztás alapján veszek, pedig tudom mennyi melóba telik 10 millát összerakni.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek