Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Pistike12 2024. 09. 06. 09:04
#226260
Legyen Béke!
https://www.blikk.hu/gazdasag/penz/ksh-adatok-ipari-termeles/lxqj9nd
Meg tobb allami tamogatast az iparnak! 
Meg tobb ipar es gazdasagtervezest es politikusok kezébe! 
Ők nem pórnépből valók, mindentudók és tiszteletreméltóak! 
Ereszre fel, 12 eves kisfiuk elő es mehet a szippantas, es porgessuk fel az ingatlanarakat! :) 
Murdoch 2024. 09. 06. 09:03
Előzmény: #226257  Xis24
#226259
Ha már most kiárazódtál akkor feleslegesen azon gondolkodni, hogy jövőre még drágább lesz.
https://bankmonitor.hu/mediatar/cikk/budapesten-szinte-lehetetlen-lakashitelbol-ingatlant-venni/
Xis24 2024. 09. 06. 08:51
#226258
Vége a monológoknak 😃 
Xis24 2024. 09. 06. 08:39
Előzmény: #226256  Xis24
#226257
.. vagy a fene se tudja. Onnan lehet, hogy beleszokott volna az ember.. hogy minek saját ingatlan. Látod asszony milyen jól jártunk, hogy nem vettünk.. csak lefelé megy az ár. Nem érdemes ingatlanba fektetni. Telnek múlnak az évek. Aztán ha nem veszel bele a rakéta elején csak várod, hogy majd megint vissza fog esni. Aztán meg kiárazódsz.. vagy kifizeted a dupla tripla vagy ki tudja milyen árat.
Xis24 2024. 09. 06. 08:27
Előzmény: #226255  Xis24
#226256
A pláne az, hogy vannak olyanok., hogy megfeszülsz, hogy meglegyen valami. . aztán jön az élet és azt mondja.. ha inkább szórakoztál volna jobban jártál volna 😃 Ilyen volt a mi fiatalkorunkban a devizahitel. Ha csak 1 évvel később tudtuk volna összerakni az ingatlanvásárlást, akkor nem lett volna az egész cécó. Ilyen az élet 😃
Xis24 2024. 09. 06. 08:19
Előzmény: #226254  Vodafonelive
#226255
A te életed a te döntésed.   Mi sok mindent és sok nyaralást beáldoztunk, hogy bizonyos pozíciókat a kellő időben tudjunk felvenni. Egy család mindig más. Te egymagadban nem tarozol senkinek elszámolási kötelezettségel az előre haladásod kapcsán. Szóval  meg is értem a dolgot. Élni is kell. Fiatalon szórakozni. 
Vodafonelive
Vodafonelive 2024. 09. 06. 08:08
Előzmény: #226253  Xis24
#226254
Nyomom is a hiteleket keményen, mint a katonatiszt minden hónap elsején. Mostanra kettőt kifizethettem volna de ahogy tegnap-tegnapelőtt is vesézve volt, igen, én is szeretnék eljutni bizonyos helyekre utazni és most arra megy el a lóvé, aztán pedig egy pici önképzésbe (nyelv).
Xis24 2024. 09. 06. 07:35
Előzmény: #226252  Vodafonelive
#226253
A házrész szerintem is kuka. Arra emlékszem, hogy ügyes voltál ahogy összeraktad a dolgot. 
Vodafonelive
Vodafonelive 2024. 09. 06. 07:23
Előzmény: #226250  Xis24
#226252
Most direkt megneztem mindent amit kertel.
Ha ugyan ide mennek es az ingatlan erteke 25M lenne a kalkulatorral elmeletben tudnek hitelt felvenni DE nekem anno az onerom java is hitel volt es a munkahelyem is mas tevekenysegbe tartozott. (Plusz van olcsobb kis meretu hazresz de en anno direkt lakast akartam, nem akartam csaladi hazreszt) Nem tudom, hogy a mostani korulmenyek kozott mennyit nyomna a latba a lakashitelen feluli plusz 3 hitel. Illetve nem tudom, hogy a mostani cegnek az iparaga tiltolistas-e.
lacikonyha 2024. 09. 06. 07:14
Előzmény: #226238  FR73
#226251

kicsit konkretizálom a függést, hogy milyen lokációban is érdemes fullra felújítani és még bútorozni is, sőt láttam olyat is ahol az eladásra felújított portékában a függönyözés 10 milliót meghaladó költség volt 10 évvel ezelőtt
az alábbi két feltétel együttes megléte esetén biztos lehet benne a kutatást vezető, hogy meglelte
 
az ilyen helyeken olyan erős a pinamágnesesség, hogy műszer nélkül csukott szemmel is mindenképpen és összetéveszthetetlenül érzékelhető, és max 15 percnyi sétatávolságon belül van Michelin csillagos étterem
(ebben az esetben ajánlott és megtérül az iparművészetit végzett minimum 2 éves külhoni tapasztalattal bíró designer igénybevétele is, a legjobb ha bizonyítottan van drogos múltja és meleg férfi, bár néha nők is aikalmasak, igaz gyakran kisebb hozzáadott érték várható tőlük, de cserében alacsonyabb bért kérnek)
 
egyéb helyeken, mindkét érték gyengülését két tizedes pontossággal szükséges mérni, majd azzal négyzetesen arányosan ajánlott a felújításra fordított összeget csökkenteni
a Rákos patak Zugló szakaszán már nem kell mérni, az ilyen vagy ezt meghaladó távolság esetén szigorúan tilos efféle badarságra pénz költeni, hatékonyabb azt egy működésben lévő vegyes tüzelésű kazánba hajítani
Xis24 2024. 09. 06. 07:06
Előzmény: #226249  Vodafonelive
#226250
Tudom, hogy készülsz elmenni, de elméletben meg tudnád játszani most az eredeti terveknek megfelelő lakásméretet ha  feldobnád a piacra és jönne valaki és kifizetné a hiteled és a maradék mint Önerő menne bele a másikba. Szigorúan ingatlanos nélkül 😃 Engedné már a jövedelmed változása? Ne válaszolj rá, ha nem akarsz. 
Vodafonelive
Vodafonelive 2024. 09. 06. 06:55
Előzmény: #226248  Xis24
#226249
22M folott, egyet lattam kevesebbert de most mindenki eladta amit akart. Biztos lesz fent uj hirdetes, itt mindig porognek a lakasok.
Xis24 2024. 09. 06. 06:23
Előzmény: #226247  Vodafonelive
#226248
Most mennyiért mennek a garzonok nálatok?
Vodafonelive
Vodafonelive 2024. 09. 06. 05:44
Előzmény: #226245  hunball2
#226247
Még mindig várom a válaszod, keveset kommentelek így megtalálható az utolsó hozzászólásaim között. 🥴
Rincewind2 2024. 09. 06. 04:17
Előzmény: #226245  hunball2
#226246
Na miből költekeznének? Amiből 2022-ben : Hitelből!. Természetesen megint lesz háborús infláció...
hunball2 2024. 09. 06. 00:56
#226245
Volt ez a bloomberg-es cikk is, hogy megtudták, hogy 2025 elejétől már kiköltekezés lesz. A pénzügy minisztérium szerint álhír. Mondjuk nem is tudom, miből költekeznének ki, hát most kurvára nincs pénz. ---   Na de TFH mégis, akkor ez megint az ingatlanba fog menni szerintem is, egy része biztosan. Télen venni kell, egyre inkább ezt látom.
berlini
berlini 2024. 09. 05. 21:58
Előzmény: #226242  Xis24
#226244
van egy példám is erre.
Mi 2017 novemberében kötötttük le a lakást Zuglóban 25%-os foglalóval. A szöveg az volt hogy az épitkezés már folyik. A francot. Volt egy földtúrás, semmi több.
2017 első félévében megkaptuk a pontos alaprajzot, gépészeti és villamos szerelvények feltüntetévével.
2018 őszén véglegesitettük egy műszaki előkészitővel.
Az előszobát, ami kb 12m2 volt, lecsökkentettük majd 4m2-rel. Kialakitottunk egy kis gardróbot az előszoba mellett és 2m2-rel nagyobb lett a nappali és a kisebbik fürdő mérete is nőtt.
Szinte a teljes villamos hálózatot módositottuk, nagyobb zuhanyt kapott a kisebbik fürdőszoba, a nagyobbikba bidé került a wc mellé.
És természetesen éltünk a lehetőséggel, szinte egyetlen burkolat sem maradt "érintetlen".
Fajanszok stilusa is változott a fürdőkben és klima előkészitést kapott mind a 4 szoba.
Fizettem mindezért kb 2,5 millió ft-ot.
4 egyforma lakás van a háznak ezen sarkában az 1,-4 emeleteken.
A többiből kettőt viszonylag későn vettek meg. 
Az alattam lévőben hónapokon keresztül folyt a lakás szétverése, alaprajzi változtatásokkal. (Nem volt sürgős a beköltözés, komótosan haladtak vele.)
Voltam a lakásban többször is. Szomorú látvány volt eleinte a frissen elkészült lakás szétverését nézni, de végül szép lett.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2024. 09. 05. 21:35
Előzmény: #226242  Xis24
#226243
A műszaki tartalmat talán be lehet árazni (ebben sem vagyok teljesen biztos) a felújítás során, de az ízlést nem .. ahogy berlini írja. A szép állapot elsősorban az eladhatóságot növeli.
Xis24 2024. 09. 05. 21:12
Előzmény: #226241  berlini
#226242
Ez az én véleményem is de kíváncsi vagyok ki hogyan látja.
berlini
berlini 2024. 09. 05. 20:44
Előzmény: #226236  Xis24
#226241
Nem érdemes.
Azért nem, mert a lakás felújitásakor megadod a saját izlésed szerinti belsőépitészeti kinézetet, ami nem feltétlenül egyezik meg a jövőbeni vevő izlésével.
Nem véletlenül adják el az új lakásokat már az épitési fázisban és adják meg a vevőknek a lehetőséget, hogy saját maguk válasszanak burkolatokat, falszineket stb.
Tehát beleölsz x millió ft-ot és a felét sem fogja értékelni a vevő.
A lakásnak működőképesnek kell lenni, kellően vonzónak, hogy beleszeressen a vevő, de nem több.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek