Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szieszta 2024. 06. 14. 16:17
Előzmény: #222755  tothotto
#222760

Ez pontosan így van, hiába nem lopnak, ha nincs is mit.
Nálunk is ez történt, egy két régi hivatalnok le lett cserélve, az újak meg mindentől félve, semmit nem oldottak meg. Az ügyintézés is rémálommá vált. Korábban az ember odacsúsztatta  a borítékot és tudta, hogy ügye el van intézve. Most ügyintézőt kell megfizetni, aki mindent beszerez, kitölt, kisorakozik.
Stg 2024. 06. 14. 16:12
Előzmény: #222757  berlini
#222759
Na, a legmélyebb lövészárok két oldala.
Placi82 2024. 06. 14. 16:12
Előzmény: #222755  tothotto
#222758
Na ne b. ssz. Tihanyba is ez történt? Ez egyre érdekesebb lesz. De tudod hogy NER vagy vörös bárók, az szerintem effektív mindegy. Na de ezek a ketfarku kutyák az egy igazi fehér folt. Egy kerület, vagy egy ország vezetése olyan mint ha egy termelést, vagy egy gyárat irányítasz. Jopofaskodva nem lehet. Korrekten, kiszamithatoan, biztonságot,  és biztonságos érzést  teremtve, de vasfegyelemmel,  donteskeppessegel kell irányítani és vezetni. Szerintem. Én drukkolok nekik. De ezt tudniuk kell, vagy káosz van. 
Például, ha én politikus, lennék,  tiltanám a hajlektalansagot Budapesten mint ahogy a rehabiltalt csökkent munka kepesseguekrol. Munkával és szallassal gondoskodnek az új elet kezdetukről a hajlektalansagot megszüntetése. . Kozteruleti hajlektalansagot tiltanám. 1 éve beleleptem egy emberi kakiba a metró aluljáróban azóta nem mentem  metróval. Hányinger. Hol van az én jogom az egészséges fertozesmentes tomegkozlekedeshez?  Olyanokat hallok a 4-6 os villamoson utazó ismeroseimtol, hogy azon se utaztam már vagy 4 éve. De tiltsuk ki a  kocsikat Budapestről. Oké de én meg elhanyom magam ha leul mellém egy 100 méterről buzlo hajelktlan. Vagy ragad a mocsoktol a villamos. Addig csak autoval mindenhova. Tudom tudom ez most egy irredenta, f. siszta kijelentések voltak.😀 De azért na.. Érti itt mindenki miről beszélek. Tudom sokan kopkodni fognak. De Tarlós alatt azért rend volt az utcán. És ezt mint emberre értem. Benne ezt becsültem. 
berlini
berlini 2024. 06. 14. 16:03
Előzmény: #222740  Placi82
#222757
ez nem off volt, hanem kérdésbe rejtett rágalmazás.
Amolyan NER módra.
(Csak Sorost hagytad ki belőle.)
Placi82 2024. 06. 14. 15:50
Előzmény: #222744  zajec
#222756
Na végre egy ember, akit evvel kapcsolatba meg tudok kérdezni. Eskü ez is csak kíváncsiság. Tehát a garatiqa melletti személyes kezessegvallalasod azt jelenti például hogy a cégre felett mondjuk 100 Millios Széchenyi hitelért te alsó hangon 100 Millios ingatlanfedezetet adtál kézfizeto kezesseg gyanánt? 
tothotto 2024. 06. 14. 15:10
Előzmény: #222733  Placi82
#222755
a XII. kerülethez hasonló történt Tihanyban is. A fideszeseket elzavarták és az előző ciklusban minden intézkedést is bíráló balos-független csapatot választották meg. A kulcskérdések ugyanazok: fel tudnak nőni a feladathoz? Hogyan tudják kezelni a sok befolyásos lakót? Hogyan tudják megszerezni a fejlesztési pénzeket a mostani kormánnyal lojális önkormányzatok helyett? Mert hiába költik el átláthatóbban ha sokkal kevesebbet tudnak költeni...
tihamer
tihamer 2024. 06. 14. 15:07
Előzmény: #222753  tihamer
#222754
"Hivatalos eredményt várhatóan a Nemzeti Választási Bizottság 17 órakor kezdődő ülésén hirdetnek.hirdetés14:30Javában zajlik az újraszámolt szavazatok összesítése, a hvg.hu élő bejelentkezésében a Nemzeti Választási Irodából megerősítette, hogy a legtöbb, immár mégis érvényesnek ítélt szavazat Vitézy Dávidra érkezhetett, mivel sokan két szavazatot adtak le, a kihúzott Szentkirályi Alexandrára és Vitézy Dávidra egyaránt szavaztak.Ugyanakkor hozzátették, nagyon sok szavazat érkezett Karácsony Gergelyre is, sőt, még Grundtner András is kapott új voksokat.Az összesítés után nem jelentik be a végeredményt, hanem még egyszer átnézik a szavazatokat, ekkor már a Nemzeti Választási Bizottság tagjaival, és a sajtó kizárásával történik a végső vizsgálat – értesült a lap. Egyelőre annyit tudni, hogy az első nyolc kerületből származó szavazólapok közül 141-et ítéltek érvényesnek ..."
FR73 2024. 06. 14. 14:57
Előzmény: #222751  FR73
#222752
Bonyolítom egy kicsit a feltételrendszert.
1. A Fidesz és a Tisza nem akarnak együttműködni.
2. A Fidesz és a baloldal nem akarnak együttműködni.
3. A Fidesz és az LMP együttműködik, ha Vitézy nyer.
4. A Fidesz és a kutyák nem akarnak együttműködni.
5. A Tisza és a baloldal nem akarnak együttműködni.
Megoldások:
- egyedi alkuk 5 éven át folyamatosan,
- valaki feladja az elveit,
- új választás lesz kiírva.
FR73 2024. 06. 14. 14:52
Előzmény: #222748  tihamer
#222751
33-ból 10 Fidesz, 10 Tisza, 7 baloldal, 3 kutyák, 3 LMP. Na ide tegyél be egy főpolgármestert, akinek többsége lesz.
tihamer
tihamer 2024. 06. 14. 14:49
Előzmény: #222749  tihamer
#222750
"Az érvénytelenek száma nagyon magas, és a Szentkirályi Alexandrára leadott voksok száma is. Annak ellenére, hogy a Fidesz–KDNP főpolgármester-jelöltjét pénteken úgy regisztrálta a választási bizottság, hogy visszalépett, ezt írásban is jelezte. Ennek ellenére az áthúzott szavazólapokon lévő vonal ellenére nagyon sokan tették oda az X-et” – mondta Császár Attila.„A Karácsony Gergelyre, illetve Vitézy Dávidra leadott voksok – amelyek az M1 felvételén bemutatott sárga színű mappában láthatók – közül ezek az érvényesek. Ezeknek a szavazólapoknak a hátuljára (az NVI szavazatszámlálói) ráírják pirossal, hogy miért érvényes. Jelen pillanatban tehát gőzerővel zajlik a szavazatok összeszámlálása” – zárta tudósítását Császár Attila."
tihamer
tihamer 2024. 06. 14. 14:42
Előzmény: #222739  vaczak
#222748
Este kiderül hogy ki lesz a nyerő főpolgármester.
Vitézy Dávidnak lesz hatalma a fővárosi közgyűlésben ?
A közgyűlés összetételében a fidesz kisebbségben van, úgy tudom.
zajec
zajec 2024. 06. 14. 14:19
Előzmény: #222746  Stg
#222747
a kutyapárt tipikusan brahi párt, kocsmák mélyén poénkodtak alapítsunk pártot, anno volt egy cikk PF-en tán németeknél megélnek az ilyen brahi pártok után alakultak. 
Látszott túlnyerték magukat nem is akarták ezt az egészet. Most már van valami változás kiokosították őket ebbben van üzlet. Meglátjuk. 2évük lesz bizonyítani és akkor jól is szerepelhetnek a választásokon.  
Stg 2024. 06. 14. 13:56
Előzmény: #222733  Placi82
#222746
Csillagos ötös sztem a név választás is.
Mivel szeretem az állatokat, azon belül a kutyákat is, (az igazi négylábúakat) ha meghallom hogy a Kutyák győztek, a Kutyák letaroltál, Hajrá Kutyák! stb..egy animációs, vagy rajzfilm kép rögtön bevillan, ahogy lobogó füllel győznek a kutyák, és ez mindig megmosolyogtat.
zajec
zajec 2024. 06. 14. 13:34
Előzmény: #222743  copa
#222745
nem bonyi, meg kell nézni a nyugati társadalmakat, már mindenki diplomás akar lenni és senki nem akar kétkezi munkát végezni. Németeknél a kukások feketék meg lengyelek. A bolti eladók, zöldségesek virágosok kisboltok azok bevándorlók..stb stb.. 
zajec
zajec 2024. 06. 14. 13:30
Előzmény: #222671  Placi82
#222744
nem volt jelentősége a nevének és mellette még van személyes kezességvállalás is. A privát hitelt nem ismerem nem volt vagy 30éve ilyenem. 
copa 2024. 06. 14. 13:22
Előzmény: #222705  berlini
#222743
Magyarországon 100 ezer külföldi dolgozik, mert nem bírjuk a sok munkát. Ha kitör a kommunizmus hazamehet a külföldi segítség.
Pistike12 2024. 06. 14. 13:11
Előzmény: #222733  Placi82
#222742
Azert szavaztak szerintem nem a ket partra, mert gazdagabbak/muveltebbek/okosabbak es qvan unjak a rablo/tolvaj/narcisztikus/felmuvelt/nemzetronto politikusokra...
Attol, hogy abbol elnek sokan, hogy szoban az oroszokat/kinaikat szopjak, attol mrg nem akarnak ott elni:) 
Na a 12 keruletiek is igy vannak ezzel. :) 
Szerintem:) 
Stg 2024. 06. 14. 12:55
Előzmény: #222690  FR73
#222741
Mondjuk ha azon akkor jó panelt vettél, nem jártál rosszul úgy sem az alatt a 15 êv alatt.
És közben egy két éve volt 8000 körül megint az OTP.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók