Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hubi2 csütörtök, 19:56
Előzmény: #222928  Freszelés
#222960
Ez a negyedik, és tapasztaltam, hogy állásajánlattal a kézben lehet fizetésemelést kapni. Vagy itt, vagy ott.
Egyébként nem panaszkodom – a szakmámat szeretem, megélünk belőle. Időben hazaérek a családomhoz. Az ingatlan ügyeket pedig (mostanra) nem a fizetésből rendezzük. 
hubi2 csütörtök, 19:50
Előzmény: #222933  lacikonyha
#222959
Igen is meg nem is. Itt azt jelenti, hogy nem pályakezdő, egyben pedig a szakmában (tehát nem vezetőként) alkalmazottként elérhető bér csúcsa.
Placi82 csütörtök, 19:21
Előzmény: #222957  Placi82
#222958
Én tudtam hogy a jegybanki alapkamat 10% lesz és utána se lesz 5%alatt  sok évig ergo én nem mertem pont ezért "" bekamuzni a 3 ik gyereket. 2 meglevő mellé. Tehát rnnakinmiszamitottam, hogy brutális magas buntetokamazot fognak fizetni hanem 3 ik gyereket nem teljesitok, én" tudatosan" szivtam. Aki emlékszik pont sokat írtam erről hogy mekkorát fognak szivni majd ha 10%lesz az alapkamat.. Mert 1990 óta többször volt 10% felett mint  alatta.  Szóval a következő 20 évben is várható 10%. És Murduch írta azt hogy "ahh hagyjad úgyis kimentik oket" és igaza lett. :) 
Placi82 csütörtök, 19:13
Előzmény: #222956  Sony123
#222957
Sajnos igen. Mert a rendelkezés anno úgy szólt, hogy a nem teljesítés estén a büntető kamat a  a mindenkori jegybanki alapkamat keterese. Ez 13% nal 26% lett volna az adott tavalyi  évben. 2024 re se jisolnek 12 havi átlagot számolva 12%ot kbb ergo 6%os jegybanki alapkamat öt alapul véve. Tehát ha ezt Viktor urunk nem maxumalizalja ha jól tudom 5%ban. Akkor akkorát szívtak volna mint a torkos borz, a többi pénzügyileg  "felelőtlen " szazezrekkel. Az isten se tudta hogy babavarosokat és a többi kedvezményes kamatozasu, etc kimentik. Morál hazardra nem tippeltem hogy megjatszak. Mert magamból indultam volna ki, hogy akkor sose nevelem   pénzügyileg tudatossa Kádár janos népét. Ha nincs következménye, hogy, a 3 ik gyereket  nem teljesítenek ami nemzet érdek és erre kaptak a sulyos milliókat, azutána nem büntetik hanem jutalmazzak. Ez echte morál hazárd definíciója.!!! De ez a magánvéleményem, és ne sertodj meg kérlek. Mert nem annak szántam. 
Sony123 csütörtök, 19:01
Előzmény: #222953  J0hnnyEnglish
#222956
Ezt most hogy érted? Saját fiam 3 gyereket vállalt, de amikor aláírták már tudták, hogy kettőnél többet nem akarnak igazából. Már akkor számolták, hogy mennyit kell fizetni mindezért és megéri nekik. Aztán hogy lesz-e 3. vagy sem nem tudják, de hogy pénzügyileg megéri az biztos. Most őket nem érdekli, hogy ki fizeti ezt meg, de 3%-s hitelt kaptak az biztos. 
Ők most akkor pénzügyileg felelőtlenek?
N0MAD csütörtök, 18:55
#222955
“ do we have deal?”
Amikor az angol önmagában nem hordoz jelentéskülönbséget vagy valami hangulati differenciát, és csak azért használja az ember mert fel akar vele vágni a lekocsmalakózott és tanulatlannak beállított vitapartnernek, akkor véleményem szerint súlyos öntökönszúrás ha olyan hibát követ el az ember amiből rögtön látszik hogy nem rutinos nyelvhasználó. Mint a fenti példában. Elgépelés egy dolog, a hunglish meg egy másik. Pláne ha szlogenszerűen használt kifejezésben követik el.
Nem így látod?
Second Wave csütörtök, 18:46
Előzmény: #222951  tihamer
#222954
Engem nem zavar. Egyrészt egyéni vállalkozóként nem vagyok hitelképes, másrészt én magam is bizonytalannak tartom a bevételemet (még akkor is, ha évről évre meglepően jó éveket zárok, de akkor sem alapoznék rá hitelfelvételt) + az én helyzetemben (életkor + gyerekek) nem akarnék egy standard jelzáloghitel 20 évére hitelt felvenni. De aki megjátssza és nyer vele, azt nem hibáztatom. 
Csak ne kelljen majd közösségi alapon megmenteni :-) 
(hibás termék, meg ilyen hülyeségek, pisztolyt tartottak a fejéhez, nem is mondták hogy nem is, és tsai)
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish csütörtök, 18:39
Előzmény: #222951  tihamer
#222953

Ne haragudj tihamér de ez nem az amire gondolsz! Legalább is abban tekintetben, hogy tulajdonképp hazárdjáték az egész és felelőtlen emberek fölösleges kitömése.
Én értem, hogy a hitelesek egy részének jó mert olcsón jutott forráshoz (magánszemélyeknél azért ez inkább élethelyzet kérdése, mintsem tudatosság), de a törlesztési moratóriumra és a kamatstopra hazardírozni több mint pénzügyi felelőtlenség.
 
lacikonyha csütörtök, 18:15
Előzmény: #222950  Placi82
#222952

nem parasztoztalak
amúgy az fel lenne rád vonatkoztatva, nem le
magasröptű falusi kocsmafiloszi pályamunkáidat mutatod itt be, élvezd az elismerést 
nem tesz semmit, nem kell megköszönni
tihamer
tihamer csütörtök, 18:12
Előzmény: #222943  Second Wave
#222951
"..., hogy mi adtuk össze."
Így utólag is köszönöm minden kedves adófizetőnek.
A legtöbb pénz mindig az önálló gondolkodásban van.
Placi82 csütörtök, 18:05
Előzmény: #222949  lacikonyha
#222950
Belpesti egyaltalan nem sértő, hisz érezteted az elithez tartozasod eleterzeset minden nap itt. Akkor? Mi a probléma? De a Borsodi kocsmafilozofus leparasztozas az rendben van a részedről? az rendbe van? Legyen az a deal hogy te nem szólsz hozzám, és én biztos hogy nem fogok hozzád cserébe
 Deal? 
lacikonyha csütörtök, 17:58
Előzmény: #222947  Placi82
#222949

jó duma, tetszik, nagyon
majdnem nyomtam rá egy pluszt, de mivel még soha nem tettem ilyet, hát most sem
viszont ha írsz még egy ilyen frappánsat, fizetem a következő falusi kocsmafilozófusi továbbképzésedet, és ha megfelelően elvégzed, némi jutalékért eladlak a Toroczkainak, jó leszel belpestiző szövegírójának
ahogy te belpestizel, nem belpestizik úgy senki
do we have deal?
FR73 csütörtök, 17:40
Előzmény: #222946  lacikonyha
#222948
Ha most visszakérnék azt a 10 millát kamatostól, akkor nyilvánosan öntökönszúrnák magukat. Elkönyvelik, hogy így sikerült az akció, és nekilátnak valami új hülyeségnek, mert kommunikálni kell, hogy a kormány serényen dolgozik. Az mellékes, hogy serényen és sz@rul.
Placi82 csütörtök, 17:38
Előzmény: #222945  lacikonyha
#222947
Az a   Borsodi gyerek ki senkitől se kapott semmit. És lett azért valamilye.  És beszol neki az  a belpesti aki saját bevallása szerint is 50 év felett kezdett felefelé ívelni. Gondolom mert akkortól jöttek be az belpesti komoly ingatlan öröksegek.  (Mért én kevés olyan embert láttam aki 50 évesen taltosodik meg, nem 20-30-40 évesen) De ezeket nem Te grundoltad össze, hozztad össze az esszedel, és a tehetsegeddel. Addig Lipotvarosi, és 6ik kerületi kocsmában fűzeted a helyi asszonysagokat, vagy nem te  mesélted itt, dicsekedve mekkora p..a mágnes voltál? Aztán szépen idővel  bejottek az öroksegek. Mert ugye nem mindegy hogy az ember bivalybasznadon örököl egy tornacos vályog házat, vagy ujlipotvarosban, oktogonon, vagy Dob utcaban, Wesselényi utcában. Igaz öreg? Aztán abból "bolcsen", 🤣 A nagykoruton üzleteket vesz🤣 amik amúgy pont szar befektetések amúgy mert a lehetetlen parkolni a nagykoruton már teljesen. . Szerintem. Nem ok nélkül van annyi bezárt üzlet. De lehet hogy csak álmodtam a sok kiado táblát a körúti üzleteken. És akkor még ezzel dicsekszik is. Sőt lenéz másokat, akik onerejukbol szereztek minden fillért, ésszel és munkával. Azokat akik nulla örökséggel nulla politikai és , nulla belpesti kapcsolattal rendelkeztek. .. Na ehhez kell ám a pofa.... Hogy te dumalsz nekem, mikor én hozzád se szóltam. 
lacikonyha csütörtök, 16:58
Előzmény: #222944  FR73
#222946

megköszönték és többnyire a Tisza pártra szavaztak nemrég
tehát kell még beléjük suska
lacikonyha csütörtök, 16:55
Előzmény: #222943  Second Wave
#222945

pedig én egyből elhittem neki
mint azt hogy 7 évesen túl volt a Jókai összesen, 8 évesen meg falusi kocsmafilozófusi doktorátust szerzett
abból is következik mindez, hogy kicsivel több mint 40 évesen is még pont úgy, olyan lendülettel  kommunikál mint ami 16 évesen sikert hozott neki az iskolaudvaron a szünetek során a többi falusi kamasz között
FR73 csütörtök, 16:42
Előzmény: #222940  J0hnnyEnglish
#222944
Legalább egyértelműen látható, hogy a fő cél nem a demográfia volt, hanem a fiatalok felé egy egyszerű pénztranszfer.
Másodlagos hatása, hogy az ingatlanárakat tovább emeli és tartja a magasban.
Second Wave csütörtök, 16:37
Előzmény: #222942  Placi82
#222943
Nem tudod egyszerre megkeresni egy kedvezményes hitelen az infla követő kamatot is és a tartozás inflálódott részét is.
Ezen a tranzakción amit meg lehetett keresni, az pénzforgalmi szemléletben a két év alatt PMÁP-pal megkereshető kamat mínusz a hitel kamat. Azaz durva számítással 15,6 +18,5 - 3. Ez kb. 31 MFt. Ez sem kevés, de nem 60 milla. Jól hangzana, de nem. Persze a 31 sem rossz, főleg, hogy mi adtuk össze.
Placi82 csütörtök, 16:09
Előzmény: #222940  J0hnnyEnglish
#222942
Szerintem a Széchenyi hitelesek és tarsaiknak volt a legjobb. Gondod el aki fel vett 100 milliós 3%os fix hitelt. Mondjuk 3 éve. Az fizetett most egyszerusitsuk le a számítast kB 9 milliónyi kamatot. És közben meg 3+14+18=35%  ott inflalodott a tartozás, azaz 35 milliót  meg a hivatalos infláció alapján is a zsebébe tömött az állam miközben 9 millió kamatot fizetett csak. Azaz keresett 26 millió Ftot. A kis  Széchenyi hiteles vallakozo. Namatmost ha a tovább bonyiltva ezt a hitelt a cégbe tette és a működő tőkét pedig kivette a cégből és PMAP ba tette akkor további 15.6+18.5% 100. Milliónál az plusz 34% azaz 34 milio kamatot kaphat az ügyvezető uraság, ki felette ezeket az államilag kaamattamogatott hiteleket. Na ezt nevezem én az a k.rvanakm minek ide hatekimysagniveles. Ökör ekkorát lehet szakítani az államilag támogatott 0-3% végig fix futamidő végéig céges vagy magán (természetes személy) jelzálog hiteleken??  Na az a méreg nem a ciánkáli:)). És valaki nem 100 millió hitelt  vett fel hanem 1 milliárdot vagy még többet. 
Placi82 csütörtök, 15:56
Előzmény: #222927  hubi2
#222941
Vállalkozz, kereskedj, bármi. Mert az alkalmazotti lét csodás 2010 tol indult felivelese és homeofficeozas,  közép szintű fehér galleroskodas csodás másfél évtizedes korszaknak vége. Recesszio  és az AI hazavagja szépen folyamatosan.  Haveromtól múltkor kérdem, aki ilyen muszaki teruleti értékesítési  vezető, milliós fizuval  hogy mennyit dolgozik intenzíven egy nap. Válasz max 2 óra. De kisirt meg tavaly magának meg egy csinos titkárnőt, :) és új oktaviat. Gyerekek most szólok a realgazdasagban nem áll túl jól. A szoglaltoszektor, és a kereskedelem biztos dübörög. Azt nem tudom.. De a termelő szektor annyira nem hasít... Finoman fogalmazva. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók