Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 péntek, 21:21
Előzmény: #222774  zajec
#222780
Na ez se a topik témája. De ez nagyon érdekelt, kíváncsi természet vagyok:) Az hogy van e valami a neveden az arányban állt-e a hitel mértékevel.? Tehát magyarabbul fogalmazva a kézfizeto kezesseged esetén ha csak egy 40 milliós  panel fele van a neveden de a cég forgalma 500 millió akkor kaphattal mondjuk 100 misit? (üzlet, csarnok bérlet, saját eszköz lizingelt etc, tehát nincs szamootevo vagyon) Nem a zsebedbe turkalok teljesen fiktív szamokrol  beszelunk. Fiktiven. De nézzünk egy ilyen példát. Vagy ebben az esetben csak 20 milliós hitelt kaphattal csak? Az ingatlan vagyonod értékének kereteig.? 
Placi82 péntek, 21:13
Előzmény: #222772  N0MAD
#222779
Nem nincs alternatív valóság, egyetértek. Nem ok nélkül született a hajléktalan törvény. Hagy ne mondjam kik tüntettek ellene, és alkotmanybirosagjoz is fordultak. Ilyen dolgokhoz kb 5ev kellett volna. De nem jutott rá idő. Ment a vinmyogas hogy a rendőrök zaklatják az aluljáróban a hajléktalanokat.
Hallod a neoliberális San Fraciosco fellegvaraban tudod mi van??  Ahol a polgi, ügyész, és a birok is nagyon liberálisan  fogják fel a hajléktalan ügyet, és a kisebb súlyú bűncselekmények. Szerencsétlen  rendőrök..... Luxus  márkák boltjai előtt meg , khmmm . Na az a kemény. Ha a baloldalisag nem párosulna ezzel az agyament progresszív nem" eletszeru" dolgokkal. Nekem semmi bajom
 se lenne. Komolyan mondom. De így ezen sajnos nem tudok ezeken  atugrani. Szabadossag addig terjedhet míg nem zavarja az én jogaimat. Szerintem. De hagyom a politikát.. De Budapest legyen "rendezett" város. 
zajec
zajec péntek, 21:09
#222778
basszus megvágták a felvételt és már alig látható. Itt van amiröl beszéltem.
Karácsony: Vitézy azért indul, mert meleg és autisztikus (rumble.com)
Second Wave péntek, 21:04
Előzmény: #222764  ehe
#222777
Jelen esetben a közterület-felügyelet (is) illetékes.
(A települési önkormányzat
a) a közterületi rend és tisztaság védelméről, a tömegközlekedési eszközök használati rendjének fenntartásáról, az önkormányzati vagyon védelméről közterület-felügyelet vagy közterület-felügyelő útján,
(...)
 is gondoskodhat.) stb, nem idézem tovább.
Ezek a csapatok önkormányzati fenntartásúak.
.
Nyilván elfajulhat a közterületen éldegélés, és akkor jön képbe a rendőrség.
zajec
zajec péntek, 20:55
#222776
azért ezt hallgassátok meg. Ők igy beszélgetnek egymás közt. Nem édibédi cukiság van. Figyelj a költségvetéses részre.
KISZIVÁRGOTT Karácsony hangfelvétel: mi a Fidesz fegyverét adoptáltuk (youtube.com)
zajec
zajec péntek, 20:51
Előzmény: #222769  berlini
#222775
neked mindenki troll aki nem azt gondolja mint te?  :D elég tréfás. 
zajec
zajec péntek, 20:46
Előzmény: #222756  Placi82
#222774
A hitel mértékét a cég forgalma adja.  Nem kell azonos érték csak készfizetö kezesség, de megnézik van e valami a neveden. Ha nem fizet a cég akkor  a kezes fizet, elvileg csak a törlesztöket kell fizetni ha nem megy akkor végrehajtás a bankot meg a biztositó fizeti ki. 
N0MAD péntek, 20:31
Előzmény: #222762  berlini
#222773
“ Igen, eddig a szolgáltatások elnyelték a feleslegessé váló munkaerőt, de biztos, hogy ez a folyamat örökké tart?”
Semmi nem biztos, a múlt sem nemhogy a jövő, de tekintve hogy az emberek hajlamosak dolgozni a jobb körülményekért és vannak más emberek akik foglalkoztatják őket mert ők is akarnak, gyanítom így lesz.
Aki nem akar dolgozni most is megteheti, sokan meg is teszik, de a többseg többet akar a segélyen fűtés nélküli putriban létezésnél.
Gyanítom így is lesz később is. Ha akarod hívd az alapjövedelmet segelynek es mar rég létezik. Csak nem annyira kellemes mennyiségben.
N0MAD péntek, 20:26
Előzmény: #222767  Placi82
#222772
Érdekes téma a párhuzamos valóságok és a multiverzum, kár hogy nekem nem volt lehetőségem megismerni az a valóságot amelyikben tarlós alatt budapest kellemes és hajléktalanmentes terület volt. Végülis csak ezt az évezredet töktöttem a kálvintér környékén dolgozva, jóideig lakva is, de  az én univerzumomban nem csak emberi ürüléket látttam az aluljárőban hanem a hajlektalant is aki épp kitermelte. Délben, ebédelve menve, az aluljárõ lépcsőjén. De tömegével laktak ott drogos huszonévesek is dorbézolva.
Meg a nagykörúton a kocsiablakon behajolva dolgozó örömlány tarlósi budapestje, szintén délben, babakocsit tolva grásszáló anyukákkal.
Nem sorolom, az én téridő koontinuumomnak egy kellemetlenebb tarlősi bp jutott mint a tiednek.
Más magyarázat nem jut eszembe az eltérő emlékekre. Na nem mintha a hajléktalanok rendőri ügymenete polgi témakör lenne, csak elméláztam kicsit az alternatív valőságokon.
Placi82 péntek, 20:16
Előzmény: #222768  Pistike12
#222771
Lehet elege lett Berlinibol?  Mondjuk nekem is speciel. Beszéljünk akkor másról. Az OTP meg esett sajnos 1.45%ot ma......Bosszantó. Holnap meg 29 fok lesz. 
berlini
berlini péntek, 19:26
Előzmény: #222767  Placi82
#222769
"Polgármester és rendorkapitany kapcsolata általában közvetlenül szoros"
És ez az érved arra, hogy a rendőrök főnöke a polgármester?
Mikor hagyod már abba a trollkodást?
Tarlósnak nem volt köze ahhoz, hogy a hajléktalanokat nem törték meg a köztereken.
Az egy állami jogszabály következménye volt.
"Te meg azt szereted ha ott tanyaznak a patak partján az ablakod alatta 14 ben  Kinek mi jön be. Neked ez, nekem az."
Ahhoz Te nagyon pici vagy hogy engem fel tudj húzni. (Ez Munisonnak sem sikerült)
Tárgyi ismereteid sekélyesek, jogszabályismeretből is egyes.
Ma ez már szerintem nem kellene még jobban lejáratni magadat.
Tedd el magadat holnapra, akkor is szükség van valakire akit ki lehet röhögni.
Pistike12 péntek, 19:13
#222768
Hova tunt munison? 
Placi82 péntek, 18:51
Előzmény: #222765  berlini
#222767
🤣🤣Eletszagu gyakorlat kontra elmélet. Jólvan Berlini. Felmondtad a leckét. Elarulom, hogy a Polgármester és rendorkapitany kapcsolata általában közvetlenül szoros., 😉Nekem nem tetszik a liberális rend. Ez van fogadd el. Nekem az tetszett mikor Tarlós volt a fopolgi. És a hajlékonyakat osszeszedtek a kozterekrol a rendőrök. Te meg azt szereted ha ott tanyaznak a patak partján az ablakod alatta 14 ben  Kinek mi jön be. Neked ez, nekem az. 
berlini
berlini péntek, 18:36
Előzmény: #222759  Stg
#222766
Nem.
Ez inkább olyan mint amikor valaki egy szakadék szélén állva csodálkozik azon, hogy mi történik annak legalján.:)
berlini
berlini péntek, 18:34
Előzmény: #222761  Placi82
#222765
Alapvető állampolgári ismeretek hiánya.
A rendőrség nálunk nem önkormányzati szinten szervezett, hanem az állam erőszakmonopóliumának része.
ehe
ehe péntek, 17:07
Előzmény: #222761  Placi82
#222764
A rendőrséget akkor minek fizetjük, elárulnád?
Placi82 péntek, 16:41
Előzmény: #222752  FR73
#222763
Káosz. 😀Pedig rendnek kell lenni, mert rázós idők jönnek... 
berlini
berlini péntek, 16:27
Előzmény: #222725  N0MAD
#222762
Igen, eddig a szolgáltatások elnyelték a feleslegessé váló munkaerőt, de biztos, hogy ez a folyamat örökké tart?
De ha mégis, akkor is lesz egy alapjövedelem. Ma még nehezen elképzelhető, de már régóta vannak olyan szolgáltatások, amelyek alanyi jogon járnak. Például a gyermek támogatások, a nem kereső családtagok egészségügyi ellátása. Oktatás ingyenessége.
Placi82 péntek, 16:17
Előzmény: #222757  berlini
#222761
Hú vazze Berlini. Hagyjál már kérlek. Ha a ketfarku kutyák, rendet tartanak,(amit én el várok) és ezt látom akkor én is rájuk szavazok legközelebb. De lássam most a rendet, és az arra való igényt.  Ha az van, akkor nyertek maguknak  meg 1 embert. Én azt szeretem ha rend van. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek