Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Pistike12 2024. 05. 31. 18:02
#222280
Az elmult 100000 ev legjobb MNBs vezetese, sot a vilag legjobb jegybankja:)
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20240531/soha-nem-latott-veszteseg-az-mnb-nel-masszivan-negativ-lett-a-jegybank-sajat-tokeje-689521
2006ota a legnagyobb veszteseg - 42mrd ft. 
2022. - 402mrd
2023 - 1763mrd ft
Valami egeszen profi munka volt a valsagkezeles. 
Es 2022 es 2023ban 2509mrd Ft kamatot fizetett a kereskedelmi bankoknak az MNB. 
Ugye milyen jo otlet volt a betéti kamatstop!!!!  Azok a kocsog betetesek ne nyereszkedjenek!!! No ezert milyen jo a magyar tulajdonu bankrendszer!!!! 
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2024. 05. 31. 13:42
Előzmény: #222251  szieszta
#222279
Embere válogatja ki mit szeret! A mai fiatalabb
Xis24 2024. 05. 31. 13:39
Előzmény: #222277  Xis24
#222278
De egy szóval nem fikáztam semmit. Dicsértem a portékát. Aztán levertem az árat. és megalkudtunk.
Xis24 2024. 05. 31. 13:33
Előzmény: #222276  szieszta
#222277
Ha nem fagyott volna az agglo piac akkor nekem se lenne medence. Rá se néztem az éréknövelő dolgokra... csak nyomjuk le az árat játszot. Piszok dolog tudom.. de ez van.
szieszta 2024. 05. 31. 13:17
Előzmény: #222274  Xis24
#222276

Egy ismerősömnek épített medencéje van, azt mondta, azóta alig használja a szűrőt, mióta letakartatta a medencéjét. Előtte már szét akarta szedetni, annyit kínlódott vele. Meglepően meleg volt a vize, pedig a melegítőt sem használja. Van ultraibolya lámpája, azzal fertőtlenít, de az  a szúnyoglárvákat nem irtja, így néha klóroz.
Egyszer elszólta magát, hogy több, mint 10 millióba  került a medence 10 kirándulás kijött volna belőle.
Pistike12 2024. 05. 31. 13:16
Előzmény: #222250  goldilocks
#222275
Melyik projektben? 
Xis24 2024. 05. 31. 12:57
Előzmény: #222273  szieszta
#222274
Medencetakaró van. Akkor odafigyelek az esőre is. 😃 Na tényleg egy copás lesz. Köszi
szieszta 2024. 05. 31. 12:45
Előzmény: #222256  Xis24
#222273

A vized csak akkor lesz tökéletesen tiszta, ha hagyod a vízvezetékben. :-)
Több év próbálkozás után sem tudom, mi a legjobb megoldás, de az biztos, hogyha nagyobb eső beleesik, az garantáltan bezöldül.
Nekem 4,2 méter átmérőjű, 1,25 mély, felfújhatós van, aminek az óriási hátránya, hogyha leengeded a vizet, összeroskad, így óriási kínlódás a falak takarítása. Arról nem beszélve, hogy ez több, mint 15 000 liter, amit kútról szoktam feltölteni. Amint eléri a vízszint a kifolyót, már indul is  a homokszűrő, amibe eleve belerakok 2-3 nagy klórtablettát és néha locsolgatok bele "klórsokk-ot. Ennek ellenére többször is megtörtént, hogy másnap teljesen bezöldült, ekkor vagy kezdődik újra, vagy agyon klórozom és algaölőzöm. Egy pici rézgáliccal. Persze a halott algát utána  ki kell takarítani.
Mivel nálunk mindenki fázós, 30 fok alatti vízbe csak a 12 éves kicsi lányom merészkedik, de volt már a töltéskor a 15 fokosban is. Homokszűrőm 13 ezer literes szivattyúval működik, csak egy picit zajos. A szűrő visszafolyójára raktam egy elágazást, ahova 200 méteres fekete PE cső van csatlakoztatva, ezzel tudom fűteni. Ez jó napsütésben 6 fokot emel a kifolyó hőmérsékletén. A nagyobb  baj az, hogy éjjel ez mindig visszahűl, így másnap megint egész nap megy a szivattyú, hogy délutánra legyen a medencében 32 fokos víz, 1 óra pancsolás miatt.
Xis24 2024. 05. 31. 12:39
Előzmény: #222228  Xis24
#222272
"Hé, te! Igen te, aki végre eladtad a negyedik emeleti körfolyosós józsefvárosi ékszerdobozodat, hogy elmenekülj a főváros mocskából és bűzéből, és kiköltözz a madárcsicsergős zöld közepén álló, fehérre mázolt, antracit tetős álomotthonodba! Adok pár tanácsot, hogy jobban be tudj illeszkedni a vidéki közösségbe.
Már a kiköltözés előtt feltétlen kösd a generálos lelkére, hogy vágja tarra az egész telkedet. Száz éves diófák, bőtermő cseresznyék, pompás rózsabokrok, sudár fenyők, pusztuljatok! Ha esetleg mégis meghagyott valami élőre emlékeztetőt, vágd le, irtsd ki, gyomirtózd le.
Az így felszabadult területet térkövezd le.
Amit nem lehet letérkövezni, öntsd ki betonnal.
Ha mégis maradt egy kis fű, akkor azt szórd fel fehér kaviccsal. Egyáltalán ne gondozd, hogy jövőre úgy felverje a gaz, mint egy csernobili óvoda udvarát.
A ház előtti részt ízlésesen kulékaviccsal töltsd fel. Dugjál azért közé néhány ványadt tujacsemetét, mert kell a zöld. Biztos jól fogják érezni magukat a kilencven fokos kövek között. Ha a kövek az úttestre gurulnak, véletlen se lapátold vissza őket. 
A megmaradt 30 négyzetméteres gyepedre vegyél egy félmilliós robotfűnyírót, és telepíts automata öntözőrendszert.
A következő évben úgyis rájössz, hogy még ezzel is sok a munka, és műfüvet teszel a helyére.
Ha nem voltál elég figyelmes, és a házad előtt véletlen maradt egy gyümölcsfa, akkor hagyd a földön megrohadni a termését. Aztán vágd ki a francba.
Kérj a jegyzőtől birtokvédelmet, mert a szomszéd fájáról a te gondosan nyírt pázsitodra hullik a levél.
Panaszkodj, hogy milyen rohadt meleg van. 
Szereltess fel másfélfélmilliós árnyékolórendszert, és naponta legalább háromszor locsold fel a térkövet.
Lépj be a helyi Facebook-csoportba, és kérdezd meg hol van a legközelebbi NorbiUpdate üzlet. Akadj ki, amikor azt mondják, hogy 30km-re. 
Felháborodott posztokban panaszkodj, hogy hétvégén füvet nyírnak, kalapálnak, reggel kukorékol a kakas, este ugat a kutya, traktor megy el a ház előtt, nyüszít a körfűrész, sír a flex, jár a Family Frost, zenél a gázos, jön a tollfelvásárló.
Érdeklődj, hogy lehet a leghatásosabban elűzni a telkedről a madarakat, mert nem tudsz aludni a kornyikálásuktól.
Háborodj fel, hogy nincs a településen jóga, pilates, vagy spinning.
Járj mindenhova kocsival, akkor is, ha parkolóhely keresése több ideig tart, mint maga az út.
Panaszkodj, hogy miért van ennyi szúnyog, bogár, rovar, mindenféle soklábú izé. Irtsd ki azokat is mind egy szálig.
Vedd meg a legkényesebb, legfoglalkozósabb munkakutyát, lehetőleg vizslát, dobermant vagy Border Collie-t, esetleg egy hisztis dalmatát. Egy hónap után und meg, és soha többet ne vidd se sétálni, se kutyaiskolába. Ha a szomszédok panaszkodnak, hogy folyton ugat, és nyüszít, mond nekik, hogy az övék is.
Látványosan sóhajtozva, puffogva és pofákat vágva gyere ki a helyi Coopból, hogy ezen a rohadt településen még olyan alapvető élelmiszereket sem lehet kapni, mint a tönkölycsírafasírtpor, a tofupépkása és az extraszűz avokádómagolaj. 
Gyűjts petíciót, hogy a közelben lévő futballpályát azonnal számolják fel, mert még este is ott hangoskodnak, a reflektorok pedig pont bevilágítanak az ablakodon. 
Írj felháborodott posztot, hogy a kis Krizosztomot ezen a nyüves településen még egy nyomorult padeledzésre se lehet beíratni.
Munkába igyekezve, (vissza Pestre) a dugóban ülve posztold ki, hogy igazán használhatná mindenki a tömegközlekedést, mert nem tudsz haladni.
Írj levelet az iskolaigazgatónak, hogy teljességgel felháborító, hogy nincs az iskolának anyanyelvi szintű nepáli nyelvoktatója, pedig a kis Krizosztom a nyarat egy buddhista kolostorban fogja tölteni lelki békéjének keresgélésével.
Minden tavasszal és ősszel kérdezd meg a helyi csoportban, hogy mi ez az ocsmány trágyaszag.
Háborodj fel, hogy télen füst van.
Minden nap húsz percet állj járó motorral az iskola előtt a kis Krizosztomra várva.
Nyáron grillezzél faszénen, de véletlen se gyújtsd be normálisan, és locsolj rá három flakon gyújtófolyadékot, hadd okádja a füstöt egész este.
Panaszkodj, hogy nincs semmi program.
Ha program van, panaszkodj a zajra, lobogtasd a csendrendeletet, végeztess zajmérést. 
Ha véletlen kimész egy programra, másnap hosszú posztban fikázd a szervezést, a sztárvendéget, a kaját, és minél jobban hangsúlyozd ki, hogy úgy általában az egész mennyire a te szinted alatt volt. 
Véletlenül se az udvari kocsibeállódon, urambocsá’ a garázsodban állj meg, parkolj nyugodtan az amúgy is szűk út szélén. Hasonszőrű szomszédjaiddal igyekezzetek felváltva parkolni az út jobb és bal oldalára, hogy az egész utcán csak szlalomozva lehessen végigmenni. De az is jó, ha mindkét oldalon végig parkoltok, hogy el se lehessen férni köztetek.  
Ha véletlen van járda, még jobb. Parkolj oda.
Hétvégén öltözz be csinibe, pattanj kocsiba, és irány az erdő! Véletlenül se a kiépített parkolóban állj meg, egészen addig menj befelé az erdőbe, míga) nem akad el a kocsib) elég széles az ösvényc) az erdész nem állja utadatAkkor aztán parkolj rá egy galagonyabokorra vagy vadetetőre, és indulhat a túra. Öt perc után legyen eleged az egészből, de azért csinálj pár mosolygós szelfit Facebookra. #természetlágyölén #távolavárostól #25kmtúra #madárcsicsergős  Vegyél három paradicsompalántát, és ültesd el őket. Cserépbe.
Indíts petíciót a hatvan éve ott működő játszótér megszűntetéséért, mert hangosan pattog a labda.
Ősszel köss a fejedre kockás kendőt, vegyél fel kötényt, kapard le egy bolti lekvár címkéjét, tegyél mellé három bolti paradicsomot, és csinálj pár szép szelfit. Mehet is fel Instára. #vidékilife #gazdasszony #pestennincsilyen #legjobbahazai
Önigazolásképpen indítsd TikTok csatornát, ahol a még Pesten maradt szerencsétlen városi puhányokat győzködöd arról, hogy milyen csodás a vidéki élet, és te soha többet nem tudnál a betondzsungelben lakni.
Esténként a párnádba zokogva aludj el, átkozva a napot, amikor kiköltöztél ide az isten háta mögé tíz kilométerrel (földúton), kívánd a pokolba az egész proli tanyavilágot, és a sok szaros gumicsizmás bunkó parasztot. Álmodozz végtelen üzletsorokról, légkondicionált plázalevegőről, pumpkinspice Starbucks lattéról, aluljárók húgyszaggal keveredett giroszillatáról és a hetvennégyes busz megnyugtató morajáról."
Xis24 2024. 05. 31. 12:30
Előzmény: #222270  lacikonyha
#222271
Én már felvetettem, hogy igazi városiként betonozzuk le a kertet. 😃 Részben megértette a család az indokokat.. de majd megértik. . csak idő kérdése😃
lacikonyha 2024. 05. 31. 12:25
Előzmény: #222251  szieszta
#222270

igen, igen
egy kertes családi házban való élet velejárójaként szükségképpen felmerülő  kertgondozás elvégzését szokás az erényes élet bizonyítékául emlegetni
Xis24 2024. 05. 31. 12:23
Előzmény: #222268  Peti84
#222269
Igyekszem. Viszont akkor még abban segíts kérlek, hogy ívvel próbáljam  heggesztést? A láng nem tűnik célravezetőnek a vízben.  Az áram is rizikós ...de majd papucsban.😃
Peti84
Peti84 2024. 05. 31. 12:14
Előzmény: #222266  Xis24
#222268
Csináld meg jól, és naphosszat heggesztheted benne az asszonyt vagy a ribiket (akkor meg úgy is úgy fogod érezni, hogy megérte).   
Xis24 2024. 05. 31. 12:14
Előzmény: #222266  Xis24
#222267
Valamit mindenképp bele akarok dobálni 😃
Xis24 2024. 05. 31. 12:07
Előzmény: #222265  Peti84
#222266
Megfogadom a tanácsot. Ha nem lesz jó majd hozunk békákat meg beledobáljuk a gazt és azt mondjuk kerti tó 😃. Ha az se válik be majd beledobáljuk a sittet és lebetonozzuk. 😃
Peti84
Peti84 2024. 05. 31. 11:59
Előzmény: #222264  Xis24
#222265
Jobban jársz, ha az ilyen dolgokat nem számszerűsíted (főleg az első pár évben, amikor a nagy költségek vannak). 
Xis24 2024. 05. 31. 11:55
Előzmény: #222263  Xis24
#222264
Már látom, hogy annyi kiadás lesz a medencére hogy jobban járunk ha elmegyünk strandra 😃😃😃
Xis24 2024. 05. 31. 11:52
Előzmény: #222262  Peti84
#222263
Igen. A vasra gondoltam. Gyorsban találtam valami olyat, hogy csodazsák. nem tudom mi az. Meg hogy jó vagy sem.
Peti84
Peti84 2024. 05. 31. 11:47
Előzmény: #222259  Xis24
#222262
Budapesten akivel beszéltem és én magam is ha kútról töltöttük szinte mindig vízcsere volt, általában 2. napra a vas kiült és termálvíz színe lett. Ami a csempét vagy bármilyen medence falat, ha nem síkálja le az ember gyorsan kissé fos színű lesz, és csúnya. 
Xis24 2024. 05. 31. 11:47
Előzmény: #222258  szieszta
#222261
Tényleg ..van öntözőm is. Ezeket az alkunál ignoráltam 😃😃😃

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek