Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 11. 03. 12:29
Előzmény: #208899  gyula1971
#208900
Aszontak most élénkülés lesz, aztán mégse. Mindenki a CSOK+ra és az áremelkedésre vár. Vajon mennyire hiteles az az ingatlanos, aki 4 nap után már élénkülést tapasztal, nem is értem. Az is privát véleményem, hogy felhigulva a legtöbb nem a legélesebb kés a munkaerőpiacon.
gyula1971
gyula1971 2023. 11. 03. 11:37
#208899
Lakossági hitelezés: tetszhalott állapotKözzétette a magyar bankszektor szeptemberi hitel- és betéti adatait az MNB. A lakossági hitelkihelyezés továbbra is mélyponton van: lakáshitelre 51 milliárd, személyi kölcsönre 47 milliárd, babaváró hitelre 25 milliárd forintnyi szerződést kötöttek a háztartások egy hónap alatt.
11:10Eltűntek a hitelfelvevők, hosszú éveket csúsztunk vissza az időben
Pistike12 2023. 11. 03. 11:35
Előzmény: #208885  Vodafonelive
#208898
Nem teljesen ertem. Miert jobb ha piacival hitelesednek el? Akkor nem lehetnek munkanelkuliek? Vagy olcsobb az ingatlan igy kevesebb hitel kell?
Tenyleg nem ertem mi koze van a nagy hiteleknek es a CSOK+hoz?
Esetleg igy a kvazi alberletre fizezett penzmennyiseg nagy resze tőkebe megy, ergo megtakaritas jelentkezik realeszkozben?
Jobb a tulajdonosoknak adni a penzuket akik majd PMAPba teszik es meg az adojabol a kamatot is fizethetik? :) 
Furcsa aggodas ez... 
Pistike12 2023. 11. 03. 11:25
#208897
Huh. Megnyugodtam lesz jovote adocsokkentes:
"Beterjesztette a kormány az őszi adócsomagját.. 
A javaslat szerint
  • adómentes lesz a lottóötös;
  • a milliárdosok kevesebbet adóznak a műkincsimport után;
  • csökken a túrórudi áfája;
  • ellenben az élelmiszereket sújtó extraadók maradnak.

:) 
hunball 2023. 11. 03. 10:42
Előzmény: #208894  Ecnedam
#208896
Jó olvasni a történetedet. Sok hasznod lesz belőle, hogy már most tudatosan gondolkodsz. Meg ehhez persze kellettek a szülők is. Sajnos nálam kicsit rosszabb volt az indulás, alsó középosztálybeli család, ellenben ezerféle káros megszokással, káros nevelési elvvel, apám szó szerint alkoholista, anyám kontrollmániás önző nagy gyerek. Én arra vagyok egyik leginkább büszke, hogy a feleségem egyszer azt mondta, hogy nem is érti, hogy ilyen családból hogyan tudtam ennyire jól kiszakadni meg kikupálódni. Öcsém szerencsétlen maradt a mamahotelben sokáig, úgy is néz ki: 36 éves, idegbeteg, kb 10 éve nincs párja, állandóan haragban a nagyvilággal. Szóval ilyenek vannak....
Rád visszatérve, már mások is írták itt, egy jótanács: ne feledd el a kamatos kamat hatását. Nehéz előre bekalkulálni, de való igaz, a végére valahogy több pénz lesz mindig, mint elsőre számoljuk. Már persze ha jól csináljuk a dolgokat. És a kamatos kamat az a saját tudásra, saját karrierre is vonatkozik. Egy mai befektetés saját magunkba sokkal többet hoz később. Az a fontos, hogy ne menjenek el hiába az évek, anyagi meg karrierbeli haladás nélkül, vagy legalább ne túl sok menjen veszendőbe. És folyamatosan optimalizálni kell. Sok apró döntés összeadódik a végére. Az én szüleim ezt rontották el főképp, mármint az anyagiak terén: nem nagyon optimalizáltak, és mindig minden ügyben elvesztettek durván 5-10%-ot vagy többet. És ezek összeadódnak, és utána összeszorzódnak. 
Ecnedam
Ecnedam 2023. 11. 03. 09:05
Előzmény: #208885  Vodafonelive
#208895
"Azert brutal ha valaki egy csok+ t bevallal. Ezekre a hitelekre lehet vagy lehetett kotni munkahely, balesetre biztositasokat? Mert ha valaki 30 evre nem kot 50-60M hiteleknel az nem tudja mivel jatszik."
Az lenne az igazi "családbarát" politika ha ezt kötelezően elő is írnák mint a lakásbiztosítást.
Ecnedam
Ecnedam 2023. 11. 03. 08:54
Előzmény: #208892  hunball
#208894

Köszönöm, hogy megosztottad, jó ilyen visszatekintéseket olvasni. Sokat lehet meríteni belőle annak akinek van rá igénye.Én a legfiatalabb vagyok a családban, alulról végignéztem csak a családon belül nem egy hasonló történetet, életutat. Igyekeztem a legtöbb tanulságot levonni, gondolkoztam közben én mire vágynék, melyik utat választanám a példák közül. Végül az volt a mérleg nyelve mikor nagyanyámnak sorra elkezdtek születni a dédunokái és olyan szinten feltöltötte élettel, hogy azt nem cserélném el egy kéthetente pénteken berúgunk a sarki kocsmában-ra. Viszont ehhez hamar el kellett kezdeni hogy egyáltalán megérjem. Az utolsó dédszülőmet 15 éves koromban temettük, nagy kincs, hogy ilyen sok időt tölthettem vele.  Ha én vagyok az első szülött valószínűleg nem érik be a fejem ilyen hamar de az én esetemben már a nevelés is célzottabb, bölcsebb volt. Sok munkaórát feccoltak a szülők abba, hogy így gondolkozzak. Egyébként nem kifejezetten Miskolcon képzeltük el az életet (ez még változhat később) de mindkét család itt van, karriert is itt kezdtem hát így alakult. Az is biztos, ha a két nagymama nem lenne közel akkor piszok nehéz idők várnának ránk segítség, támasz nélkül.
ehe
ehe 2023. 11. 03. 08:42
Előzmény: #208887  bronz
#208893
hunball 2023. 11. 03. 08:39
Előzmény: #208888  Ecnedam
#208892
Hajrá! Jó a történet és irigyellek is. Én is csináltam volna így szívesen, de sokkal szarabb állapotban voltam jómagam. Sajnos én csak 35 fölött váltam  alkalmassá gyerekvállalásra. Amúgy az én feleségem is önellátó volt végig, 18 éves korától kezdve, magának finanszírozta az egyetemet, az albérletet Budapesten. Ő azzal járt szarul, hogy sokáig benne volt egy szar párkapcsolatban, ezzel elment az ideje. Mondjuk így legalább találkozott velem, meg van két gyerekünk. De korábban jobb lett volna. Nekünk eddig négy terhességből lett kettő gyerek. És sajnos a feleségem itt meg akar állni. Azt mondja, ha akarok gyereket, fogadjunk örökbe, de ő nem lesz többet terhes. Hát kár, én szívesen csinálnék sajátot is még. Ja és az is hátrány, hogy mivel ők marha szegény család, onnan nincs örökség semmi. Előny, hogy a feleségem spórolós, kis lábon él, előretekint. Hátrány, hogy nem volt képes jól fizető állást keresni, és most is még vacilál, hogy a gyerek után visszamenjen-e tanárnak. De én azt mondom, ha össze tudok hozni még egy kis nyerést a saját karrieremben, akkor menjen vissza. Élvezi, jó benne, zeneiskolában tanít magán órákat, az nem stresszes. Amíg nekem jön az 1M nettó, addig minden jó. Ha én elbaszom, akkor kell módosítani.
ehe
ehe 2023. 11. 03. 08:24
Előzmény: #208886  ehe
#208891
"Akkor is volt olyan vevojelolt, akinek az onerejen bukott el"
bronz 2023. 11. 03. 08:23
Előzmény: #208888  Ecnedam
#208890
Le a kalappal előttetek! Tényleg!
Valóban kevesen vállalnak ilyenkor még gyereket, pedig nem is oly régen még ez volt a normális, nem az, hogy 35 év körül szülnek a nők először és sokan utoljára, mert kicsúsznak az időből (utána pedig bánják, hogy nem hamarabb vágtak bele).
Sok sikert nektek!
bronz 2023. 11. 03. 08:19
Előzmény: #208885  Vodafonelive
#208889
Pánikra semmi ok.
A Fiatal Kommunisták Szövetsége minden felelőtlen hitelfelvevőt megment, bármennyibe is kerüljön azoknak, akik nem vettek fel és helyette próbálnak/próbáltak megtakarítani.
Ecnedam
Ecnedam 2023. 11. 03. 08:18
Előzmény: #208858  kukor-ica
#208888
"Tisztelem a feleségedet (és téged), hogy abban a korban akar babázni, amikor erre a női test biológiailag a legalkalmasabb."
Interneten ismerkedtünk meg, egyedül élt egyetemre járt+dolgozott (tehát önfenntartó volt) mindezt 19 évesen. Mondom na most azonnal menjünk randizni... Ezek a körülmények elegek voltak arra, hogy tudjam alkalmas rá, hogy akár egy keresztbe szalmát építsek rá.
A családok szellemi oldalról támogatták a frigyet, jelenleg meg hordom haza a pénzt. Mivel diákmunkás ezért a terhesség alatt semmiféle juttatásra nem jogosult így most egy darabig egy fizuból élünk de amit félretettem 4 milliót elég tartalék az átmeneti időszakra amíg megkapjuk a CSED, GYED stb-t.
Mielőtt nekiláttunk a babának gondolkoztunk sokat. Ha most akar babát de előtte még be akarja fejezni az egyetemet, plusz 2 év munka, hogy jogosult legyen a GYEDre akkor majd 5-6 év múlva szülhetne leghamarabb. Ha meg nem ezt az utat választjuk akkor meg akár szülhet most is.... Hát így esett a mostra a választás. Marad a babázás mellett az egyetem, tanulás én meg jogosult leszek a GYED extrára. De ehhez kellett az is, hogy 5 évvel idősebb legyek legyen egy stabil jól fizető munkám hogy el tudjam magunkat látni. Ha én is 21 éves lennék és még egyetemista akkor nem lenne se baba, se CSOK se babaváró.
bronz 2023. 11. 03. 08:17
Előzmény: #208886  ehe
#208887
Régi poloskafészkekkel vigyázni, van belőlük bőven.
ehe
ehe 2023. 11. 03. 07:57
Előzmény: #208884  mpagnes
#208886
2020-ban, mikor a 15 emeletesben a poloskafeszket majdnem megvettem a nyocban, akkor is az oneron bukott el allitolag egy deal...
Viszont melos atsiklott egy fontos szo felett, a csok nem piaci hitel, igy azt minek szigoritgatna a bank?
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 11. 03. 07:46
#208885
Azert brutal ha valaki egy csok+ t bevallal. Ezekre a hitelekre lehet vagy lehetett kotni munkahely, balesetre biztositasokat? Mert ha valaki 30 evre nem kot 50-60M hiteleknel az nem tudja mivel jatszik.
mpagnes 2023. 11. 03. 07:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#208884
Mindegy. A 10 % üzenete az, hogy kérjenek a bankok kevesebbet. Ennyi. A sok marha megindul, mert pénz sem kell. 
mpagnes 2023. 11. 03. 07:20
Előzmény: #208879  Vodafonelive
#208883
Hát ugye szendvics,  10 cm meg van a szendvicsben. 
Törölt felhasználó 2023. 11. 03. 07:19
Törölt hozzászólás
#208882
Törölt felhasználó 2023. 11. 03. 07:16
Törölt hozzászólás
#208881

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek