Topiknyitó: Cselcsabi 2024. 08. 05. 14:48

Japán piac  

Daikint vettem, még májusban. A korábbi években a nyári hónapokban a klíma csúcsokat döntögetett. Majusban idén jól indultak a dolgok, ezért vettem bele. Csakhogy azóta 25 ezerről mára 17 ezer alá ment az ára...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Nedden
Nedden hétfő, 05:53
Előzmény: #34  Cselcsabi
#35
Daikin ma -2% felett. Esik hetek óta. De nézőpont kérdése!
Júliusig szépen emelkedett. Ki az aki a nyár második felében rakatja fel a klímát?!
Pl. Én mert 2 már nem volt elég, de ha tudom áprilisban meg csináltatom. 
Tavasszal meg szépen emelkedett csak közbejött a nyár második fele, meg az elromlott tőzsdei hangulat. Nem lett volna rossz a Daikin rv.
.
Nagyon nehéz volt ma sőt lehet nem is tudtam megbízható JP225 nyitóárat találni. Ahány oldal annyi féle ár volt…. 
Tény, kelet ma erős mínuszban indul. Biztos a klímák vannak feltekerve…. :)
Cselcsabi vasárnap, 13:13
#34
As the summer heat intensifies, so does the need for efficient and reliable cooling solutions. Daikin Industries, a global leader in air conditioning technology, is positioned for a substantial increase in value over the upcoming summer months. -írja a TradingView.
"Hát ez marhára bejött" - mondja a fiam.
 
Cselcsabi vasárnap, 13:11
Törölt hozzászólás
#32
Cselcsabi 2024. 08. 30. 08:52
#31
A Hitachi már feljebb van, mint a fekete hétfő előtt. A Daikin viszont továbbra is 20 %-kal lejjebb stagnál. 
Cselcsabi 2024. 08. 28. 08:27
#29
Ki tudja ezt követni? Ma a Toyota ment fel majd 4 %-ot, a Mazda tovább esett. Hitachi fel (3 %), Daikin le (1 %). Az az érzésem: egyik nap fel, másik nap le.
Cselcsabi 2024. 08. 27. 08:15
#28
Érdekes, hogy a 4.30 és 5.30 közötti szünetben megfordult a trend: ami addig felfelé ment, az lefordult (Daikin), és fordítva (Hitachi).
Cselcsabi 2024. 08. 26. 11:14
Előzmény: #26  Cselcsabi
#27
JOB helyett helyesen BOJ :)
Cselcsabi 2024. 08. 26. 08:16
#26
Rosszul indult a nap: a JOB vezető hawkish beszéde elég volt a jen újabb erősödéséhez: 143,5-re erősödött. Ennek megfelelően rajtkor az összes részvény pirosban indult. Mindvégig feltűnő volt az autógyártók kritikán aluli teljesítménye. A legtöbb: Toyota, Suzuki, Honda, Mitsubishi - 3 % vagy annál is rosszabb eredményt produkált. A negatív csúcsot a Mazda állítja: februárban még a 2 ezer jent nyaldosta az árfolyama, a fekete hétfőn 1000-ig zuhant, és még most is csak 1 180-on áll. Majd 50 %-át elvesztette az értékének. Viszont üdítő kivételként az én kis Daikinom most felfelé lóg ki a sorból. Szinte egyedüliként zárt pluszban, 2 %-kal, 18 400 yen körül. A 40 %-os zuhanás után ez némi gyógyír, úgyhogy gyorsan vettem még 2-t az eddigi 2-re. Abban reménykedem, hogy mégis csak volt nyár, és vették a klímát az emberek, és ez az árfolyamban is tükröződni fog.
Cselcsabi 2024. 08. 21. 08:03
#25
A jen erősödött (147-ről 145-re), és ennek megfelelően ma a NIKKEI cégei többbnyire 1-2 %-kal estek. A Daikin megint "túlteljesítő" volt, a maga 2,7 %-os zuhanásával. Úgy látszik, érvényesül a Fischer, a Gree, a Mitsubishi, a Midea stb. kiszorító hatása. Szomorú, de lezárt ügy.
És ismét csak a Hitachi zár pluszban (+ 0,81 %). Ez - a világ 50 legnagyobb cége közé tartozó - tröszt többek között vonatokat, lifteket, digitális eszközöket, klímát, és - nem mellesleg - fegyvereket gyárt. Mellette a főleg belső piacra termelő kozmetikai vállalat, a Kao jár még élen a visszapattanásban. A Hitachi mellett ez a cég van még pluszban ma.
 AMi még említésre méltó, az az ausztrál bányák "ugrása". Lynas 7,27 %, Pilbara 3,52 %, IGO 5,18 %, Mineral Resources + 4,44 %. Figyelembe véve azt, hogy ezek a papírok - a felvevő piacnak számító Kína gyengélkedése miatt - sorozatosan negatív rekordokat döntöttek - mindenképpen meglepetésnek számít ez a hirtelen feltámadás. Amit nem nagyon tudok hová tenni...
   
Cselcsabi 2024. 08. 19. 11:10
Előzmény: #20  Valiz
#23
"Újabb gyenge adat érkezett a kínai gazdaságból", "Visszaesett a német export és import" - és még ráadásul augusztus is van.
Valiz
Valiz 2024. 08. 19. 11:06
Előzmény: #21  Bpali
#22
És nem akarják elhinni a kisbüfik a figyelmeztető jeleket. 
Bpali 2024. 08. 19. 10:57
Előzmény: #20  Valiz
#21
Esedékes egy nagy piaci korrekció.. A hétfő nem az a kategória volt még.. Hmmm…
Valiz
Valiz 2024. 08. 19. 10:54
Előzmény: #19  Cselcsabi
#20
Lassan a legtöbb piacnál az jön ki, hogy :kp.kp.kp. :(
Cselcsabi 2024. 08. 19. 10:46
Előzmény: #18  Valiz
#19
Emlékszem rá, amikor Buffett - kb. egy éve - japán részvényeket vett, és ezt követően egekbe mentek a japán papírok. Én is akkor vettem Marubenit, ami egy ideg jól ment, majd megállt. De ha nem tévedek, akkor Buffett még időben, a "fekete hétfő"-t megelőző nagy zakó előtt megszabadult tőlük. Nem hallottam róla, hogy mostanában reklámozta volna a japán piacot. A sajtót olvasva, nem látok túl sok okot az optimizmusra az egész piaccal kapcsolatban. A BOJ mindent meg fog tenni a jen gyengülése ellen, akár kamatot is emel, és ez a legtöbb exportáló cég részvényei ellen dolgozik. Talán a banki papírok (Softbank, Resona, Sumitomo, Mitsui, Mizuho Financial) lehetnek kivételek, no és a Hitachi, ami óriásit ment az elmúlt egy évben. 
Valiz
Valiz 2024. 08. 19. 10:27
Előzmény: #17  Cselcsabi
#18
Sajnos ez előfordul mindenkivel. Nagyon jó lenne belemélyedni a NIKKEI és  a japán cégek lehetőségeibe, illetve rizikojába. Tudod, hogy W.B. amikor eladta nem is olyan rég a TSM papírjait, azt mondta, hogy kínai veszély nélkül, de  hasonlóan jó lehetőséggel be tud fektetni Japánban?
Cselcsabi 2024. 08. 19. 10:18
Előzmény: #15  Valiz
#17
Hát igen, a japán piac "nagyságát" most a saját bőrömön tanultam meg. Májustól vettem Daikin részvényeket, mert az előző években nyáron a klímagyártó nagyon felfutott, még 30 ezer fölé is. Most 25 ezren kezdtem el venni. Azután jött a BOJ kamatemelése és a carry trade bedőlése augusztus 5 és 7 között. A Daikin pedig lement egész 16 ezerig.  Kénytelen voltam megszabadulni tőlük, jó nagy veszteséggel.
Cselcsabi 2024. 08. 19. 10:10
Előzmény: #14  Benzedrine
#16
Bocs, de nem egészen értem, mi van a "jen erő" miatt?
Valiz
Valiz 2024. 08. 19. 09:51
#15
Helló! 
Nagyon örülök az új topiknak, olyan hiánypótló, mint az ezüst téma. Mi ott már tudjuk, hogy a japán gazdaság milyen nagy, és mennyire meghatározó, ezért érdemes és kell is rá figyelni.
Benzedrine
Benzedrine 2024. 08. 19. 09:18
Előzmény: #13  Cselcsabi
#14
Nyilván a jen erő miatt, az MSCI Japan Etf-em ugyan ott van ahol pénteken.
Cselcsabi 2024. 08. 19. 08:51
#13
Ma hirtelen nagyot erősödött a jen a dollárral szemben, a múlt hét végi 149-ről 145,5-ig. Ennek megfelelően ismét komoly zuhanásokat láthattunk, a Nikkei 2 %-ot esett. Ebben élen járt az egyébként legjobb japán papír, a Hitachi (-3,11 %, 3 521). A múlt héten szintén nagyot emelkedő Softbank is a vesztesek között van. (-2,28 %. 8 235). A másik nagy bankpapír, a Resona egész jól megúszta (-0,38 %, 1 040). A Daikintól fájó szívvel megváltam: korábban kiesett a 19 és 25 közötti sávból, és nem tűnik valószínúnek, hogy visszatér oda (most 17.470 körül áll). Már csak azért serm, mert úgy tűnik: a BOJ folytatja az intervenciót a jen erősítése érdekében.
Cselcsabi 2024. 08. 16. 09:37
#12
Tegnap nap közben 147-ről 149-re gyengült a jen és a Nikkei-index is majd 4 %-ot emelkedett. Ezek után ma hajnalban 2 órakor optimistán ültem a számítógép elé, remélve, hogy a szeretett Daikinomon elszenvedett csúnya veszteségből visszajön valami. Nos, elég keserű csalódás ért. A Daikin alig emelkedett valamit (1,6 %), és még mindig 18 ezer alatt áll, holott jó részét 25-ön vettem.
Ez persze az én problémám. Ami másokat is érdekelhet, az az, hogy a nagybefektetők múlt hétfői "kitárazása" után a visszapattanás - ami lehet, hogy csak ideiglenes - meglehetősen szelektív módon megy végbe. Kiemelkedik a Hitachi, a,mi már korábban is a legdinamikusabban növekvő japán papír volt, és erre a mai 8 % körüli emelkedéssel csak rátett egy lapáttal. Úgyhogy lassan visszakapaszkodik arra a csúcsra, ahol korábban volt. A vétellel azonban óvatos lennék, mert ez a papír zuhanni is nagyokat tud.
Említést érdemelnek még a banki részvények, és ezek közül is elsősorban a Resona: túllépte az 1 000 jenes határt, ahová csak néhány hónapja jutott fel. Az autógyártók, akárcsak a Daikin, szintén a sor végén kullognak. Nem úgy, mint a Daikin konkurrense, a klímagyártó Mitsubishi Electric, ami majdnem annyit emelkedett, mint a Hitachi. Lehet, hogy ez áll a Daikin vergődésének hátterében?
   
Cselcsabi 2024. 08. 16. 09:22
Előzmény: #10  pomperj
#11
Köszönöm, Pomperj, a bizalmat. Régóta követem írásaidat, sokat tanultam tőled, és remélem, hogy ez folytatódhat. Azt is "díjazom", hogy a sokszor méltatlan támadásokra milyen intelligens módon és méltósággal reagálsz.
pomperj
pomperj 2024. 08. 14. 09:45
Előzmény: #9  Cselcsabi
#10
Welcome!
orulok, hogy indult egy Japan tema. 
Neha benezek majd, es ha van erdemi mondanivalo a NIKKEI es reszvenyek temaban, akkor
szivesen hozzaszolok.
Ez itt a longterm monthly chart
.
https://imgur.com/a/L53VNRc
.
 es  par hettel/nappal ezelotti velemenyem a tozsde  rovidtavu szerkezeterol  es iranyarol.
.
https://imgur.com/a/jvziodn
Cselcsabi 2024. 08. 14. 07:32
#9
Magyar idő szerint 4 óra körül lemondott Kishida, japán miniszterelnök. Bár korábban sok kritika érte őt, most pillanatok alatt több száz pontot zuhantak a legnagyobb részvények. A Daikin, amely talpra állóban volt a múlt hétfői katasztrófából, 18 ezerről ismét visszazuhant alig valamivel 40 éves mélypontja köré (most 17 ezer 500-on áll). Érdekes módon az autógyártók úszták meg legjobban az esést, a Honda egyenesen 4 %-ot, a Toyota majd 3 %-ot emelkedett. Azok a részvények azonban, amelyek legkevésbé szenvedték meg a "fekete hétfőt" (köztük a legdinamikusabb növekedő részvény, a Hitachi, a Kao (a japán Hermes vagy LVMH) és a Suzuki most nagyot estek. A jen kicsit erősödött Kishida lemondásának hírére, amúgy az USD/Jen pár 147 körül stagnál.
Cselcsabi 2024. 08. 09. 08:27
#8
A tokiói tőzsde 225 japán blue-chipjét tartalmazó, árral súlyozott NIKKEI index ma 257.50 pontos (+0.74%).os emelkedéssel 35,081.00 ponton zárt. Ez összességében már komoly javulás a hétfői 31 ezer körüli minimumhoz képest, ha a 42 ezer feletti történelmi maximumtól messze is van. Ma legjobban a bankpapírok: Softbank (+ 5,2 %) és a Resona (+4,6 %), valamint a tech szektor (Hitachi + 5,2 %) szerepeltek. Az én Daikinom már megint elkeserített: szinte egyedül lógott ki lefelé a sorból (-3,15 %). A neten olvasható írások alapján a fundamentumok egyáltalán nem indokolják a klímagyártó három nyári hónapos, 25 ezerről 16-17 ezer pontig tartó mélyrepülését. Csak remélni tudom, hogy éles fordulat következik.
 
Cselcsabi 2024. 08. 08. 08:03
Előzmény: #6  Cselcsabi
#7
helyesen: Hondának.
Cselcsabi 2024. 08. 08. 08:01
#6
146 jen körül mozgott ma a dollár, tehát nem erősödött tovább, hanem visszajött 147-ről. Az elemzők jellemzően óriási hibának tartják a kamatemelést a recesszióban lévő japán gazdaságban. A részvények többsége a visszapattanás utáni stagnálás állapotában van. Tegnap a BOJ egyik vezetője igyekezett megnyugtatni a befektetőket azzal, hogy egyelőre nem várható újabb kamatemelés. 
Ma reggel a megacap részvények többsége pirossal zár. Kivételt a korábban nagyot zuhant Daikin,  Sony és Nikon képez, de ezek is csak enyhe pluszban vannak. Az autógyártók közül a Toyota és a Mazda semmit nem tudott ledolgozni az elmúlt hetek zuhanásából: majd 50 %-ot estek az év eleje óta. Üdítő kivétel a Suzuki: ma is sikerült pluszban zárnia, akárcsak a Hongának. A pénzügyi papírok továbbra is szenvednek élen a Resonával. 
Cselcsabi 2024. 08. 07. 07:37
#5
Ma reggel folytatódott a japán piac felpattanása, ami nem is csoda a majd negyven éves mélypont után. A BOJ kamatemelése után a jen elindult lefelé, 142 Y/USD-ről 147-ig menetelt. Ha ez a trend folytatódik, tovább fog folytatódni a rally. A remek beszállási pontnak köszönhetően 5 % és 12 % között emelkedtek a részvények. Érdekesség, hogy van minden nap egy-két "stock", ami kilóg a sorból. Tegnap az egyébként kiváló bank, a Resona zárt mínuszban, ma pedig épp az én kedvencem, a Daikin veszített 12 %-ot az értékében. Ennek oka a tegnapi gyorsjelentés, mely szerint a klímagyártónak a bevétele jelentős mértkben nőtt, a profitja viszont csökkent. Így azután visszazuhant, még a tegnapi 40 éves minimum, 17 ezer alá is. Figyelembe véve, hogy az elmúlt években nem volt 19 ezer alatt, és inkább a 20-25 ezer közötti tartományban tanyázott, reménykedhetünk, hogy itt egy jó beszállási pont van, hosszú távra is. Közben más részvények, például a Hitachi, ami a legjobb japán részvénynek tűnik, már lassan eléri a mindenkori maximumot. Az autógyártók (Toyota, és főleg a Mazda) továbbra is a sor végén kullognak. 
Cselcsabi 2024. 08. 06. 09:10
#4
Ma reggel megvolt a szép visszapattanás. A Daikinom nagyot ment, 12 % körül. Az élen szokás szerint a Hitachi (16 %), a Suzuki, és meglepő módon a Honda. Kilóg a sorból, és negatív meglepetés a Resona (1 200-ról ment le 820-ra, és ma tovább csökkent. Általában a pénzügyi papírok gyengélkednek. A jen szépen gyengül vissza,  142-ról, már 145-re. Ha ez a folyamat folytatódik, és 150-ig elmegy, akkor van esély az eddigi veszteségek ledolgozására. Eddig az a benyomásom, hogy a japán piacot elsősorban és túlnyomóan a yen árfolyama mozgatja. Nyilván az amerikai recessziós félelmek is hatással vannak rá. És ma meglátjuk, hogy az iráni-izraeli konfliktus mozgatja-e. Mindenesetre ez a majd negyven éves mélypont, ahová most estek a részvényárfolyamok, hosszú távon tuti jó belépési pontot hoztak.
Cselcsabi 2024. 08. 06. 08:38
Előzmény: #2  Cselcsabi
#3
Ma reggel megvolt a szép visszapattanás. A Daikinom nagyot ment, 12 % körül. Az élen szokás szerint a Hitachi (16 %), a Suzuki, és meglepő módon a Honda. Kilóg a sorból, és negatív meglepetés a Resona (1 200-ról ment le 820-ra, és ma tovább csükkent . Általában a pénzügyi papírok gyerengélkednek. A jen szépen gyenhól vissza,  142-ról, már 145-re. Ha ez a folyamat folytatódik , és 15010-ig elmegy, akkor van esély az eddigi veszteségek ledolgozására. Eddih az a benyomásom, hogy a japán piacot elsőspoban és túényomóan a yen árfolyama mozgatja. Nyilván az amerikai recessziós félelmek is hatással vannak, ré. És ma megkátjuk, hogy az iráni-izraeli konfliktus mougazka-e. Mindenesetre ez a majd negyven éves mélypont, ahová most estek a részvényárfolyamok, hosszú távon tuti jó belépési ponrot hoztak.
Cselcsabi 2024. 08. 05. 15:15
#2
Május vége óta a Daikin 25 ezerről 17 ezer alá ment le. Akkor azt gondoltam, jön a nyár, kell a hűsítő klíma. A korábbi években volt, hogy felment 30 ezer fölé szeptemberre. Ezzel szemben most, jól befűtöttek. Mehet ez még lejjebb,, Holnap gyorsjelentés. De hát a BOJ kamatemelése, az amerikai recesszió réme, a közel-keleti háboró réme mindent felülír. Vagy mégsem? 

Topik gazda

Cselcsabi
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek