Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bendgeuz
bendgeuz 2023. 08. 11. 10:43
Előzmény: #202775  hunball
#202780
Sasadot ismerem, 3 evet laktam ott es nem ajanlom. A 90-es evek sikeremberei elnek ott, akikbol azota 60-80 kozotti nyuggerek lettek 30-40 eves lepusztuloban levo palotakban. Az utcak allapota katasztrofalis, a sasadi uton a jartan nem lehet lejutni a metrohoz, annyira katyus, a sarkokon a babakocsit a padkan kell leugratni es 100-zal repesztenek az ujgazdag prolik a porschekkal fel a hegyre. A mellekutcak csendesek, katyusak, rohadtul meredekek, tehat se setalgatni, se biciklizni nem kellemes. Az a rengeteg jatszoter, amit it emmlitettek, annyira azert nem sok, de legalabb rendben vannak. Nulla kocsma, nulla etterem, nulla szorakozasi lehetoseg. Itt aludni lehet, meg ha kerted van, akkor halkan kint uldogelni, ne zavart a 2 meterre epp szaro szomszedodat. Sasad borzalmas. Van rosszabb persze
hunball 2023. 08. 11. 10:38
Előzmény: #202774  Törölt felhasználó
#202779
20-50 évben nem tudok gondolkodni. 10 évig terjed a figyelmem. Nem hiszem, hogy hosszabb időre vennénk most. Amire a gyerekek középiskolások lesznek, az megint egy nagyon más szitu lesz, én arra most nem tudok optimalizálni.
Az igazán hosszú időtartamokat tekintve én is látok kockázatokat. 10 évre nem igazán. Nem hiszem, hogy nagyobb átértékelődés jönne 10 év alatt, relatíve màs környékekhez, olyan nagy, ami miatt anyagilag nagyon nem éri meg. 
Törölt felhasználó 2023. 08. 11. 10:36
Előzmény: #202773  siemens
#202778
90 000 000 az rengeteg penz barki barmit mond, a kolleganal meg hitelfelvetel is bejatszik emlegette a csokkot. Alapos megfontolast kivan egy ekkora volumenu dontes. Ha mar kikeri mindenki velemenyet talan elgondolkodik ha mindenki lebeszeli vagy legalabbis jegeli a dontest par honapra. Tipikus aludjunk egyet ra a jo strategia 
Pistike12 2023. 08. 11. 10:36
Előzmény: #202758  Törölt felhasználó
#202777
Ebben teljesen egyetertek a hasznalta eseten. Csak nehogy ugy jarjunk h a hasznaltak maradnak az újszerűek ara pedig elszall:) 
Duddy30 2023. 08. 11. 10:32
Előzmény: #202767  hunball
#202776
Nekem is több ismerősöm lakik Wekerlén akik korábban Pesten rosszabb nem zöldövezeti helyen laktak szeretik, és tényleg hangulatos környék én annak idején ott tanultam vezetni csak ár érték arányba nagyon drága főleg, hogy az ottani házak a 100 éve élt emberek igényeire lettek tervezve ma már ez máshogy van  plusz nézd meg a vízügy térképet ott a legrosszabb minőségi Budapesten az ivóvíz, de mondom még egyszer, ha ti oda akartok költözni szorítok, hogy sikerüljön ez egy forum tapasztalat cserére jó. Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy laktam Pest kertvárosába-kül és belvárosába, Belbudán, rómain budai hegyvidéken nagyjából képben vagyok a lokációkkal.
hunball 2023. 08. 11. 10:27
Előzmény: #202761  slash
#202775

Ott dolgozom, tudom jól. A Bartók Béla körúton sétálni, enni szeretek. De mondjuk az Allee nem tudom mit számít, pláza pláza, jó. Attól még mellette nem lett minden felújítva. A Kopaszi gát jó, majdnem minden vasárnap ott sétálgatok. De az újépítésűek katasztrofálisak ott a Mol torony környékén, nagyon zsúfolt az egész. Lejjebb meg a barom állat nagy házak, ilyen metrodom szerűek, úgy, hogy a környéke még rozsdanegyed. Lakni ide nem mennék sehova. Csak jóval kijjebb, amit írtak, Sasad jó lehet, azt nem ismerem.
A Forrásliget lakóparkban kertkapcsolatosat, 70m^2 felett, 100M alatt összesen egyet találtam:https://ingatlan.com/33524977
Tehát az nem igaz, hogy a területet,kertet tekintve ugyanannyiért kapnál, mint Wekerlén. Nyilván más a minőség, persze. De akkor is, úgy látom, hogy ez jóval drágább lenne.
Az még igaz, hogy harmadik kerület még kifele érdekes lehet. 
Törölt felhasználó 2023. 08. 11. 10:27
#202774
es jojjon a nagyobb tavlat 20-50 ev. A 11et megdobta a metro es megiscsak budai oldal es toronymagasan rengeteg az ujepitesu ez huzigalja az oregek arat is a kornyeken. Az idos tulajok meghalnak- a demografia ilyenkor bezony nagyon beleszol- az orokosok piacra dobjak majd dragan a tehetosebb lakossag megveszi a lakossagcsere elkerulhetettlen. A 19 kecsegtet ilyen tavlatokkal mikor a legszegenyebbek lakjak a kornyeket ?19-20 ker Bp viszonylatban a legoccsobb, nem ok nelkul
siemens 2023. 08. 11. 10:24
Előzmény: #202768  Törölt felhasználó
#202773
Nagyon kemény vagy ma..... De nehéz lenne vitatkozni veled.
Duddy30 2023. 08. 11. 10:20
Előzmény: #202763  greenman76
#202772
11 irgalmatlan sokat fejlődött, budai fonódók, Kopaszi, Alle, Etele pláza, 4 es metro Sasad Madárhegy egyéb dombvidékek kiépítése infrastrukturálisan közművesítése, Bartók Béla úti vigalmi negyed és a citadellát is most teszik rendbe. Óbuda ezzel ellentétben teljesen a múltba ragadt pedig Tarlós vezette 20 évig, pár ingatlan mutyin kívül lóf@szt nem csináltak meg azon kívül, hogy a kerület legértékesebb részét a rómait lebetonozták volna. Nevetséges, hogy a hegy és dombvidék nagy része még mindig nincs közművesítve és nincs infrastruktúra és a fő közlekedési mód a 70 éves hév.  
Törölt felhasználó 2023. 08. 11. 10:20
Előzmény: #202770  Törölt felhasználó
#202771
a kovetkezo 7-10 eves ciklusban?
Törölt felhasználó 2023. 08. 11. 10:19
Előzmény: #202765  hunball
#202770
na gondolkodjunk tavlatokban 19 vs. 11 ker. Egy lakaspiaci raketat vegigneztunk 2014-2022 kozt, ilyenkor a rosszabb kornyekek is szarnyalnak, melyik tartja jobban az arat?
Törölt felhasználó 2023. 08. 11. 10:15
#202769
90es keretbol delpesten semmit nem veszunk
Törölt felhasználó 2023. 08. 11. 10:15
Előzmény: #202765  hunball
#202768
hagyjad mar azt a Wekerlet :DDD
hunball 2023. 08. 11. 10:14
Előzmény: #202762  Duddy30
#202767
Köszi! Akikkel mi beszéltünk, azoknak mind pozitív tapasztalataik vannak. Egy rokon, két kolléga, meg távolabbi ismerősök. 
Az nem igaz, hogy szigetelni, klímázni nem lehet. Lehet, egy csomó helyen van. A nagy baj az valóban a külső átalakítás korlátozottsága, és a legtöbb lakás sötét a réges régen tervezett kicsi ablakok miatt. Kevés olyan van, ahová ténylegesen mennék, ahol ilyen vagy olyan ok miatt megcsináltatták a több vagy nagyobb ablakot. Én ide sokat posztoltam, ötletelésként, de költözésre alkalmasnak eddig csak egyet max kettőt találtam. Feleségem többet, de én vétóztam meg egy vásárlást 2022 elején, mert nekem sötét és szűkös volt.
Törölt felhasználó 2023. 08. 11. 10:13
Előzmény: #202760  bendgeuz
#202766
35ot nekem megerne tobbet nem
hunball 2023. 08. 11. 10:06
Előzmény: #202755  Törölt felhasználó
#202765
Köszi, rá fogok kérdezni. Jelentkezek majd.
Duddy30 2023. 08. 11. 09:56
Előzmény: #202743  slash
#202764
Ez pontosan így van.
greenman76
greenman76 2023. 08. 11. 09:46
Előzmény: #202742  HPPapa
#202763
Tényleg rohadt drágák az ottani panelek, de mint lakókörnyezet, infrastruktúra főleg a 4- es metró kiépítése után nagyon pozítívan változott.
Sokat jártam arra régebben, de ahogy az Etele plázát is felhúzták, alig ismertem rá a környékre.
Relatíve kis kerettel indulva, felkerülve a fővárosba, friss házasan ideális első lépcsőfok az önállósodás kezdetén.
Duddy30 2023. 08. 11. 09:44
Előzmény: #202741  greenman76
#202762
Teljesen egyetértek veled. 1-2 éve ismerőseim vettek egy házrészt Wekerlén 70 millióért, ott laktak a közelben Wekerle volt az álom hiszen az a környék legbarátságosabb része, de ma már bánják. Irgalmatlan drága a felújítás. Mivel 100 éves a ház egy csomó mindent meg sem lehet csinálni vagy nem engedélyez az önkormányzat a védelem miatt 900 ezer ft/m2-es áron vásároltak a kertjük kb akkora mint egy erkély, felújítással együtt, hogy szigetelés klíma ilyen dolgokat elfelejthetik 90 millióba lenne egy 76nm2 es lakásuk.1.2 millió/m2 és mégis csak Kispest. Wekerlén más pesti vagy budai részekkel ellentétben a felár nagy része csupán a név. Ha Törökvészen laksz bár ismervén a történelmet ezek a budai nevek nekem soha nem tetszettek Vérhalom, Vérmező stb ott nem a névért fizetsz plusz felárat meg azért mert a körülötte lévő nagyon szar környékhez képest jobb hanem mert minden szempontból kurva jó hely és fent laksz a dombon, ha egy rómainál laksz ami szintén egy nagyon jó hangulatos környék a város "partvidékének" közelségét fizeted meg, ott olyan lakni nyáron mintha 0-24-ben nyaralnál, ha Sasadon laksz érdemes ott sétálni minden harmadik sarkon játszótét szép rendezett szintén dombon lakhatnál normális emberek között.Tény, hogy Wekerlén sem rossz a lakóközösség, de amin át kell menned. és 90 milliós keretből 1,2-es m2 áron már budán is bőven találsz jó helyen lévő használt ingatlant, persze vannak részek ahol nem a kínálat hiánya miatt.....ettől függetlenül ezek csak észrevételek ha neked nektek az a vágyatok költözzetek oda akkor lesztek boldogok a fórum arra, jó, hogy a tapasztalatokat megtudjuk osztani egymással
slash 2023. 08. 11. 09:36
Előzmény: #202754  hunball
#202761
Te sok éve éltél Újbudán amikor még unalmas kerület volt, tudom mert emlékszem. Újbuda brutálisan feltört, a Móricz -Allee-Gellért tér -Kopaszi gát brutál jó környék lett, Óbudát is állva hagyta. Mindegy te tudod. Ha jól érzed magad ott és 90 millóért felülsz a hármas metróra a Kökin akkor ennyi. A Forrásliget lakópark is ugyanúgy 20-30 perc Hévre van a Margit körúttól mint a Köki a Corvintól. Hidd el kurva menő a Forrásliget lakóparkban lakni.  Az a baj hogy megszoktad a nyomort és már nem bántja a szemed. Tudod mit csinálok havonta egyszer mikor megyek a nyóckerbe a bérleti díjért.. sírva rohanok haza Budára a ződbe és ülök be a kádba a lepra 9es busz c. tömeg után.  azt! :-) 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek