Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bendgeuz
bendgeuz 2023. 08. 11. 09:33
Előzmény: #202759  Törölt felhasználó
#202760
Puskapor utca? Itt hamarosan 3 vagy 4 sinparon fognak non-stop aramlani a kinai tehervonatok. Faliiit se eri. 
Törölt felhasználó 2023. 08. 11. 08:56
#202759
https://ingatlan.com/lista/elado+lakas+75-m2-felett+xi-ker+95-mFt-ig
143 db
https://ingatlan.com/33609402
Ár 69,90 millió Ft Alapterület 78 m2 Szobák 4
ez szep es egyszeru
Törölt felhasználó 2023. 08. 11. 08:46
#202758
keptelen vagyok kilepni a bekaperspektivabol ( majd felujitom magam nem kellenek a 20 -30 eves rendszerek, csak a legkorszerubb uj )  egyszeruen latom milyen horror aron kinaljak a korszerutlen szutykokat eladok 10 000-ei. Bolond a kinalati piac.
Törölt felhasználó 2023. 08. 11. 08:42
#202757
1 millas nm araknal a tetoter pl :brutto 30 nm ( 190 cm alatti nem hasznos) a fene fizetne 30 at ki erte hiaba szamolja bele az elado. Occcsobb sajatba kialakitani joval kevesebbol utolag
Törölt felhasználó 2023. 08. 11. 08:33
#202756
egy tetoterbeepitesben ha rendes  betonfodemes nem az aljzatkiegyenlites es a hajopadlo a draga, sem az a par felfuzott konnnyektor( alias dugalj) 2-3 lampaval lehetoleg az oreg villanyosrendszer egyik aramkoret hulyereterhelve jo magyar szokas szerint mert ugy occcso. Hanem a tetoszigeteles normalisan megcsinalva az a huzos ahogy az elobb irtam. Olcsobb olyan ingatlant venni ahol a lehetoseg megvan a tetoterbeepitesre es ujba megcsinalni normalisan
Törölt felhasználó 2023. 08. 11. 08:25
Előzmény: #202717  hunball
#202755
a legjobban az erdekelne mekkora szigetelest tettek be a tetoterbe mikor beepitettek 2008ba  mivel a cserep oreg gondolom tetofolia nyista hacsak nem leceztek at ujra. Atszellozo reteget 5-10 cm hagytak? A lamberia alatt van e parazaro hotukor folia?  Ha egy nevetseges 10 cmes szigeteles van benne az keves mert draga az energia, visszabontani es atalakitan 25 centisre eleg borsos aru. Es koztudott a fodemen megy el a ho 30%-a 
hunball 2023. 08. 11. 08:22
Előzmény: #202743  slash
#202754
A Bikás park körüli rész jó valóban. De éltem én a Fehérvári út mellett is. Na az nem volt semmivel se jobb, mint a Josti, tudom, mert onnan költöztem ide. De annak is megvolt a felára mindig is. 
A négyes metrót nem igazán tudom, a hármassal járok tizeniksz éve, általában csúcsidőn kívül. Ha annyira kibírhatatlan is, akkor szerencsére nem vettem észre, engem nem nyomaszt. Akkor szerencsém van, mert nem zavar egy olyan faktor, ami miatt a környék olcsóbb.
tihamer
tihamer 2023. 08. 11. 08:18
Előzmény: #202750  tihamer
#202753
"Az inflációkövető állampapír (PMÁP ) kamatstruktúrája most kifejezetten előnyére válhat: a következő periódus kamata a 2023-ban tapasztalt, várhatóan 18% környéki éves átlagos inflációhoz fog igazodni. Mindeközben a jövő évben tapasztalt infláció már sokkal alacsonyabb (5-6% közti érték) is lehet, tehát a kettő eredőjeként komoly reálhozamra is szert tehetnek majd a kockázatkerülő megtakarítók."
https://bankmonitor.hu/mediatar/cikk/mibe-fektessem-a-vesztartalekomat-18-os-inflacio-idejen/
Törölt felhasználó 2023. 08. 11. 08:18
Előzmény: #202717  hunball
#202752
na most megneztem a lakast amit linkeltel, tegnap elegge " faradt " voltam hozza
https://ingatlan.com/33208161
3320as azonositos miota hirdetik 1 eve? Johogy alkukepes
hunball 2023. 08. 11. 08:16
Előzmény: #202746  Vodafonelive
#202751
Igen. És azért fórumozok, mert érdekelnek az érvek, elgondolások.
tihamer
tihamer 2023. 08. 11. 08:08
Előzmény: #202748  tihamer
#202749
"Két választási lehetőség van: az államadósságot vagy a lakossággal, vagy külföldi hitelfelvétellel finanszírozzák meg. Az ÁKK közel 2 ezer milliárdnyi nemzetközi kötvény-kibocsátással számol az idei évben. Ezt azonban nem igen akarják tovább növelni, hiszen a devizaadósság nagyobb arányú bővülésével az ország könnyen a befektetők célpontjává válhat, amint azt a 2008/09-es válság során is láthattuk. Másfelől a devizaadósság törlesztésnél óriási a kockázat, hiszen, ha az állam nem képes az euró, vagy dollárhitelek törlesztéséhez újabb hiteleket fölvenni, akkor végső esetben államcsőd is bekövetkezhet. Ez a rizikó viszont a forint esetén nem áll fenn, hiszen az MNB „korlátlanul” képes pénzt teremteni. Mindemellett az Európai Központi Bank és az amerikai FED kamatemelési cikluson vannak túl, így a hitelek megdrágultak a korábbiakhoz képest."
tihamer
tihamer 2023. 08. 11. 08:04
#202748
"költségvetés kamatszolgálata 2019-ben még ezer milliárd forint körül volt, 
2023-ra viszont már eléri a 3 ezer milliárdot, jövőre pedig körülbelül 4 ezer milliárd lehet. 
A kormány azért kívánja letörni az állampapírpiaci hozamokat, mert a kamatkiadások rettentően megnőttek, amellett,hogy az ország finanszírozását uniós pénzek nélkül kell megoldani."
Törölt felhasználó 2023. 08. 11. 07:49
Előzmény: #202746  Vodafonelive
#202747
na te mit mondsz vana? Ha neked 16milla helyett 32 lett volna a kereted egy minigarzonra hol vettel volna? Asszem 11 be bereltel meg anno? Tehat laktal mindket helyen
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 08. 11. 07:47
Előzmény: #202735  hunball
#202746
Leirtak amiket leirtak, pro-kontraba tulnyomo reszet kontraban, elj ott ahol boldog vagy. Mas attol nem lesz boldog vagy szomoru, mert Te itt vagy ott vasarolsz, valamennyire szamolni kell efy-ket kovetkezmennyel de ezt neked vagy nektek kell latnotok.
Törölt felhasználó 2023. 08. 11. 07:45
#202745
meg 1 het es talan sikerul lebeszelnunk rola :DD
Törölt felhasználó 2023. 08. 11. 07:43
#202744
kanonba nyomatjuk ennyibol budai jar nem wekerlei
slash 2023. 08. 11. 06:38
Előzmény: #202735  hunball
#202743
Igenis baj hogy a tágabb környezett gettó pl munkába menet. Fél fiatalságom KÖKI-n meg a Határ úti gettóban töltöttem..nem mesélnék inkább.. Lehet hogy neked a wekerlei mikrókörnyezet jó de nézd meg a hármas metrón reggel az arcokat és nézd meg a négyes metrón a Bikás parknál az arcokat és akkor rájössz hogy miért drágábbak a kelenföldi panelek.. nem rosszak ezek a wekerlei házak csak kurva drágák! ennyiért lehet már Budán lakni. .  ez itt a fő baj. 
HPPapa 2023. 08. 11. 06:31
Előzmény: #202741  greenman76
#202742
Kelenföldi a top 1 panel Budapesten lokáció szempontjából, főleg a Bikás park körüli rész - szerintem. Infrastruktúrális adottságok kiválóak, szellős beépítés, zöld, közelség a központhoz, nincs aljanép - ezt a piac be is árazza.
Korábban a Pók utcai lakótelep volt a sztárnegyed, az nem tudom hol áll most.
greenman76
greenman76 2023. 08. 11. 00:05
Előzmény: #202735  hunball
#202741
Nagyon másként gondolom, mint az általad leírtak.
Nem vagyok a panelok nagy barátja, de a kelenföldi panelok azért drágábbak, mert nem azokkal az arcokkal kell találkoznod, akikkel a Pöttyös és Ecseri utcákon teszed, és ennek bizony ára van, jogosan van ára.
A JA ltp hírét az épületek vélt/valós sugárzási mivolta, valamint a környező szennyezö területek sem javítják..
Ha téged mindezek nem zavarnak, az csak jó, minél kevésbé finnyás az ember annál olcsóbban lesz boldog.
"Olyan nincs szerintem, hogy egy adott régió túlárazott. Azért annyi az ára, mert a kereslet és kínálat egyensúlya ezt határozta meg."
Na pont ez ami most nem adott, ezért van most inkább kínálat, mint kereslet, kivéve az extra helyeket, de most nem arról volt szó.
A Wekerle rendezett, relatíve barátságos rész, de leginkább csak a környezetéhez viszonyítva üde folt.
Számomra inkább a több mint 100 éves műemléki épületek óriási műszaki kockázata jut eszembe,  manapság a felújítás az általad említett eladási árakat figyelembe véve gazdasági totálkár...
Mint már előttem írták, lényeg, hogy te megtaláld a számításaidat és jól érezd magad, de valamilyen megmagyarázhatatlan oknál fogva nagyon rá vagy kattanva a Wekerlére, amit inkább elengedned kéne...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek