Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.
Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)
Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:
soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,
bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,
elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,
szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,
az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.
Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.
Az eredeti forras: Rekordszintek közelében az új lakások iránti kereslet, az árak is csúcsokat döntenek - Ingatlan.com - Tudástár "Míg az eladó használt lakásoknál és házaknál éves szinten 3 százalékkal nőtt a kereslet januárban, addig az új építésűeknél 73 százalékkal több telefonos érdeklődést mért az ingatlan.com. " Huha, az a hasznalt erdeklodes aztan repulorajt. :D A masik amit nem ertek, hogy egyszer mar februar elejen azt mondta az ingatlan.com, hogy 80% az emelkedes uj epitesueknel es 8% a hasznaltaknal. Mi tortent? Ujraszamolast kertek?
Ez az egy hozzászólásom volt mentem is , lassan indul a lakás felújítás melóm ezerrel szép napot sok sikert mindenkinek! (csak beköszöntem egy troll hozzászólással ahogy lenni szokott ;-)
Akkora de akkora baromságot beszélsz már megint ferdítetek. (ahogy lenni szokott megy a lázítás ferdítés és hülyítés ) Utána néztem a számoknak 10 évre veheted fel a hitelt 3 % fixként vállalkozóként. 50 mfT ot 10 éves futamidőre 482 e ft ért adnak havonta ennyi a törlesztő! Adjál már ki egy Pesti ingatlant ennyiért? jó ha fele ennyiért kiadod .! Hogy ez nem viszi fel az ingatlan árat az fix! ( 100 milliónál meg 964 e ft a havi tölresztő! a rövid futamidő miatt!)
Van vakmajomnak egy cikke 2 napja íródott. Pont arról ír hogy a céges mikrohitelek a fix 3%os bol amit nem eszköz vásárlásra fordítanak a mikro és kis cégek, hanem lakás trezorba fektetik.!! A világ bulija fix 3%on államilag dotalt, garantált hitelen, lakásokat venni, és 50 vagy 100 milliót is fel lehet rántani. Erre egyszer már utaltam, hogy a céges államilag dotalt beruhazasi hitelesek nagyon nagyon befolyásolják a lakaspiacot. Mert bizony ilyen típusu céges hitelek öl nincs tiltva lakás vásárlása, Nem az átlag Józsik verik fel így taknyosra az ingatlan árakat. Nem tudtam belinkelni a cikket, aki tudja az ha akarja linkelje. 2 nappal ezelőtti vakmajom bejegyzés. Sok mindenben nem értek vele egyet, de evvel a cikkel. 100%osan mert már 2 éve is mondtam ezt a jelenséget.
sokféle gén van sokféle beleívodással mindenkit azok katyvasza mozgat. Pár éve olcsók voltak a Dubai ingatlanok azóta emelkedtek ukránok, oroszok, kínaiak miatt, magyarok is veszegették. Dubai kb 3 hónapig élhető normálisan egy európai embernek. A "Réka" az vett ingatlant vagy bérel. Mert ebből is láthatóak a gének. Jó pénzek vannak ott ha van speciális tudásod.
Ez inkább a kivétel, mint a többség. A +1-2 panelnyi vagyonnal rendelkezők nagyobb része betonba önti a pénzét. Vannak kevesen (jelentős vagyonnal), akik persze sokkal szofisztikáltabban dolgoznak. Ha a valamibe befektetők számát nézem, akkor tégla. Ha az összvagyont, akkor persze a kevés, de sokkal nagyobb vagyonnal rendelkező jelentősen módosíthat a képen. Szerintem.
"Mert a magyar ember eddig lát alapvetően és ez ivódott bele a génjeinkbe is: a tégla, a beton, csak a megfogható. Pénzügyi oktatás nincs, a befektetési ismeretek konvergálnak a nullához és azt hiszem ez így is fog maradni örökre kb. Különböző pénzpiaci eszközök? Lol." Ezt azért árnyalni szükséges. Ma már van egy elég népes és anyagilag erős réteg, amely ezermilliárdos nagyságrendben fektet be külföldön. Olyan sokan és annyi tőkével, hogy vállalkozóknak dolgozó ügyviteli szolgáltatást nyújtó cégek, ingatlanirodák sora jön létre a kiszolgálásukra. Csak példaként: említettem már, hogy a feleségem a Barackcsapat online videóira edz (én is), a csajok edzésvideóit készítő Réka kiköltözött a párjával Dubaiba, ott gyárt tartalmat az adómentes környezet miatt. Ebből éves szinten százmilliós bevételre tesz szert, nem mindegy, mennyi marad a zsebében.
Reméljük, hogy ez is csak egy fricska az amerikai pompomfejű ellen. Mert ha ezt a jóember valóban végig is viszi (sajnos kinézek belőle mindent és az ellentettjét is), akkor lesz még EU-ban ne mulass. Igazán lehetne már egy olya VH ami nem EU-ban robban ki a nagyhatalmak között... Oroszország keleti parjainál "kőhajításnyi" távolságra vannak egymástól, mégis Európában kellett ezt lejátszani... csodás...
Geopolitikai kockazat ingatlanok teren: "A német elhárítás szerda kora este már azt szivárogtatta, hogy az amerikai kormány felajánlotta az orosznak: a hidegháború előtti területre vonulnak vissza az amerikai katonák, lényegében feladva a NATO-bővítéskor szerzett szövetségesek védelmét."
Mert a magyar ember eddig lát alapvetően és ez ivódott bele a génjeinkbe is: a tégla, a beton, csak a megfogható. Pénzügyi oktatás nincs, a befektetési ismeretek konvergálnak a nullához és azt hiszem ez így is fog maradni örökre kb. Különböző pénzpiaci eszközök? Lol. Ha megveszed a téglát, akkor az 5 év múlva is tégla, nem tudják ellopni olyan könnyen és elveszteni se tudod, mert hát nem esik ki a zsebedből és az árfolyam sem mozog annyira. Pedig de. Csak a tőzsdén ott van hogy épp mennyit ér, mutatja is szépen egy korrekt számmal és egyébként annyiért el is tudod adni. Egy téglánál nincs kiírva a szám, gondolhatsz bármit is, az hogy reálinfla van/volt/lesz az meg nem számít. Azért vannak időszakok bőven, amikor a tégla jobban hoz, mint a tőzsde általában.
Nem vagyok nagy ingatlanos, Párizs környékét ismerem egy kicsit, meg Pestet, mert itt lakok. Ahogy nézem a mostani négyzetméterárak a pesti peneleknél nagyjából elérték a Párizs külvárosaiban mérhető árakat. Ott a lakás megszerzése kicsit többe kerül mint itt, mert magasabb az illeték/ügyvédi kltsg, de a különbség nem lényeges. A lakás ára ugyanaz nagyjából. Ugyanakkor, ha kiadom a lakást, ott kaphatok havi 800-900 EUR-t, itthon pedig nagyjából 500 EUR-t. Gondolom Nyugat-Európa más részein is ez a helyzet. Miért vesz valaki kiadásra itt Pesten lakást ezek után?
Amennyiben véget ér a háború a szomszédban, kíváncsian várom, hogy milyen hatással lesz a Budapesti lakáspiacra beleértve a bérleti piacot is. Arra számolok, hogy többen visszatérnek majd, ha normalizálódik a helyzet. (vannak akik bérleményben élnek, mások vásároltak). Ha pénzzel akarnak visszatérni akkor lesz több eladó is. A bérleményeknél pedig több felszabadul majd.
Ha igazak az ingatlan.com számai, akkor ma Budapesten ugyanannyi eladó lakás van, mint január elején. Ezen érdemes elgondolkodni, mert ha valóban van piac, és sok az eladás, akkor ez azt jelenti, hogy kitáraznak a népek már ezen az áron.
"nem egészen. Az önkormányzatok hatáskörébe rendelte lásd terézváros." Nekünk a baloldali önkormányzatok jelentették a veszélyt, a kisbefektetők elleni fellépés (és ezáltal a szállodatulajdonosok megtámogatása) kiemelt törekvésük. Ezt támogatják - ahogyan maguk is fogalmaznak - "nemzetközi együttműködés részeként" az érintett médiumok százai a különböző országokban. Nehéz elhinni, hogy a Körúton belül dolgozó Telex szerkesztőségében senkinek semmi nem tűnt fel abból, hogy Soproni polgármestersége alatt tucatnyi hatalmas szálloda lett átadva a főváros második legkisebb kerületében. De úgy látom, van, aki szerint ez is csak véletlen lehet, mint az összes többi. 😂 A romkocsmák csak kis részét adják a rövid távra kiadott lakások forgalmának (közülük sokan inkább a hostelekbe mennek olcsón), de még ez is csökkenő trendet mutat. Budapest látnivalói hozzák a turisták közel 100 százalékát.
"2 hete 2 érdeklődőből 2 akarta megvenni azt a házat amit tavaly kb 30 helyszíni érdeklődőből egy sem." akkor most megvették, vagy licit volt? 70 millió, új építésű... ugye viccelsz ? Almádi- Füred vonal lassan a telekár lesz ennyi (belterület, közművek... 50-65 között hirdetnek)
Lakás/Ingatlan árak topik
Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.
Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.
Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)
Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:
soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,
bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,
elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,
szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,
az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.
Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.
link