Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ngergo1985 2023. 10. 25. 21:47
Előzmény: #208038  Pistike12
#208040
Mért is lesz 
LouMannheim
LouMannheim 2023. 10. 25. 21:46
Előzmény: #208036  FeherTibi
#208039
ott a pont
Pistike12 2023. 10. 25. 21:45
#208038
Azert az durva, hogy 2 gyerek vallalasaval ures seggel 40m hitelt lehet felvenni, amiba 2 gyerek megszuletesevel 27mra csokken.
A felvetelkor a torleszto cca 185e ft. lesz, 2 gyereknel pedig 125e ft... 40m likviditas. Es eleg hozza ket kereset ami eleri a fejenkenti 185e ftot. Tehat az atlagber felet. 
Ha ez hasznaltakra ervenyes lesz, akkor eljon a pokol a hasznaltaraknal is. Ez majdnem durvabb, mint az mnb zoldhitel... 
Ebbol raketa lesz sajnos ha fellendul a gazdasag... 
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 10. 25. 21:43
Előzmény: #208029  tihamer
#208037
Nem véletlen adom el holnap a DKJ-t! Ezek után a 2024-es infla éppen megáll 10% alatt, talán. Jövőre úgyis felújítás, no még a végén az autót is lecserélem újabbra a kamatokból. (benne volt a levegőben a megtámasztás, bár én lényegesen kisebb hatást jósolok a nagy pufogtatások közben) Itt többeknek a várakozó állása stabilan (+)ra váltott emiatt, ezért írom a drasztikus tranzakciószám csökkenést Q2-re.
FeherTibi 2023. 10. 25. 21:41
#208036
Az elmúlt években gondolkodtam rajta, hogy veszek egy kis lakást, és kiadom. De szerintem lecsúsztam róla. Ha nem emelkednének az árak,, akkor is lecsusztam. Az árcsökkenésben biztam. Franciaországban dolgozom, bár nem vagyok túl jól fizetve. Ha veszek ingatlant, akkor Magyarországon már nem veszek. Egyszerüen elment a kedvem az egésztől. És nem azért, mert megdrágultak az árak, hanem azért, mert ahogy megdárgultak. Mert nem úgy drágultak meg, hogy dübörög a gazdaság, és a magyar know how ontja az új start upokat, piacvezető termékeink vannak. Én egy kapitalista vagyok, a verseny hive. Én versennyel kerültem be az egyetemre. Nem a hozott pontokkal, hanem mert jó felvételiket irtam matekból és fizikából. És Franciaországba is a versennyel jutottam ki. Tudtam angolul, értettem az informatika bizonyos részéhez, és most Nizzában lakom, ha bérelt lakásban is. És bár nem keresek jól, sokat "szenvedek", és sok itt is a probléma, egyszóval nehéz az élet...de mégse mennék haza. Azért se, mert itt ami van, az igazi... Itt jó cégeknek lehet dolgozni (akkor is, ha alul fizetnek), nem a magyar "boritékos" rendszer van. Innen kintről nézve elszomoritó, ami Magyarországon van.  És nem a "boritékos" rendszert akarom szidni, mert megértem, hogy másképp nem tudják kigazdálkodni a fizetéseket. Az, hogy ez igy van, a NAV felelőssége.  Látva  a 27 % inflációt otthon, nem is értem, miért nem tört ki lázadás... Borzasztó, ahogy az ország működik... Nincs gyermekem, de tudom, hogy az előre jutás feltétele, hogy szakmailag többet tudjak, és akkor magasabb bért kapok. Teljesen tiszta a kép. Ez a CSOK és a támogatások teljesen tönkre teszik a társadalmat... Egyszerüen az ország a pénzt termelni tudó embereit veszti el. Nem akarok nagy képüsködni, de szerintem otthon simán keresnék havi bruttó 1.2 millió Forintot, ami jól jön az államnak is.  Sok embert ismerek, volt kollegáimat, egyetemi évfolyam társaimat, akik szintén tudnának nálam is simábban otthon bruttó 1.2 millió forintot termelni, de ők is elmentek... Az elvándorlás nagy mértékü. Volt évfolyam társaim közül valaki az USA egyik egyetemén oktat, a másik Kanadában, a harmadik Hollandiában oktat. Ők a csúcs, mert ők egyetemen oktatnak .De az átlag informatikus, ha felkészül, reál is eséllyel talál munkát Nyugat Európában. Arra nem készült fel Magyarország, hogy bizony Nyugat Európában is keresik a magyar szakembereket, legyen az informatikai munka vagy szakmunka.... Az ország nem fogja tudni pótolni a támogatott családosokkal, Fradi szurkolókkal, nyugdijasokkal, romákkal, stb. (tehát a Fidesz szavazó rétegével) az szakembereket.... Ezért jönnek Ázsiából a szakemberek, mert a Fidesz szavazó rétege jellemzően nem szakemberekből áll. Szakember nem ugy lesz valaki, hogy "csak sokat tanul". Az ország elhitte, hogy sok tanulással bárkiből Neumann János vagy Teller Ede lehet...
LouMannheim
LouMannheim 2023. 10. 25. 21:35
Előzmény: #208028  FR73
#208035
Talán a kiszámoló.hu-n olvastam róla .Hogy akiről nem mondod meg külsőleg, az a milliomos, aki meg menő kocsival, cuccokban van az meg mind hitelből van. Venni akarok igen, Csok nélkül. A csók majd a csajnak lesz utána.De most hanyatt csókolom magam és megyek aludni. Hiába holnap is gálya van, meg kell termelni a kormánynak az osztogatni valót járulékok formájában.
Egy kis altató zene, talán nem tiltanak le.
https://www.youtube.com/watch?v=uUpbVRpsGhg
Törölt felhasználó 2023. 10. 25. 21:31
Előzmény: #208024  8193
#208034
régi fajta kommunizmus is örökre maradt volna ha ez lehetséges lenne...
Törölt felhasználó 2023. 10. 25. 21:30
Előzmény: #208024  8193
#208033
nincs ingyen pénz...
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 10. 25. 21:28
Előzmény: #208029  tihamer
#208032
Igaz, 3 illetve 4 hónapot volt fent itt két lakás de múlt héten lekerültek. Egyik ahol elhunytak, totál felújítandó földszinti 18,7M. Másik jobb állapotban emeleti 23,2M. Nincs miről beszélni…
Pistike12 2023. 10. 25. 21:27
Előzmény: #208030  N0MAD
#208031
Fel ev mulva 0-10% kozotti mind a kettonel.
3 ev mulva a mai ar min + 20-30%. 
A realarban nem vagyok jos:) 
N0MAD 2023. 10. 25. 21:24
Előzmény: #208019  Pistike12
#208030
Na, akkor hogy kividultad magad hogy így aládfújt a szél légyszives tegyél határozott állításokat hogy mit vársz fél, egy három eves távon ingatlanárakban. Legyen mondjuk bp es alap panel valamint mondjuk ketezer utáni használt.
Nominál és reálerteken.
Mert az “ügyis nekem lesz igazam, hülye aki nem ert egyet” az nehezen cáfolható erv azt láttuk.
Nos, van kedved hozzá?
tihamer
tihamer 2023. 10. 25. 21:19
Előzmény: #208027  Vodafonelive
#208029
Azért arra figyelj, hogy ujra divatba jön az irányárra való licitálás.
  ☝️😃👆
FR73 2023. 10. 25. 21:17
Előzmény: #208023  LouMannheim
#208028
A magas jövedelem csak az egyik láb. Ha olvastad a Millionaire Next Door könyvet, az egyik feltétel, hogy sokat keresni, de a másik is fontos, hogy beosztani, befektetni. És nagyon-nagyon fontos a takarékos házastárs.
Visszatérve a CSOK-ra, azért most ingatlanár vágta nem lesz szerintem, de esés se, mert ez érzésem szerint atombiztos támaszt ad a városi áraknak is.
Te ezek szerint venni akarsz, de CSOK nélkül? Vagy nagyobba mennél?
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 10. 25. 21:17
Előzmény: #207974  FR73
#208027
Emelt áron eladom a lakásom és megyek külföldre, ez ilyen tushé ami miatt ki az aki itthon tervez még???
dexter 2023. 10. 25. 21:15
Előzmény: #207946  Törölt felhasználó
#208026

 Ez a csok teljesen kontaproduktív a gyerekszámot nézve, ez csak arró jó, hogy a felverjék az ingatlan árakat és a NER-es építőipari cégek nagyot kaszáljanak.
 A 2015-ös csok bevezetés előtti 6 évben (2009-2014) kb. 545e gyerek született.
 Az utolsó 6 évben (2017-2022)(2022 az utolsó év, mert 2023-ről még persze nem lehet adat) pedig szintén kb. 545e gyerek született.
 Azaz semmivel sincs több gyerek, mint a csok előtt.
 Az egész csak átverés és fideszes ámítás, hogy ettől lesz több gyerek mo.-on.
 Születésről KSH adazok itt: https://www.ksh.hu/stadat_files/nep/hu/nep0006.html
hunball 2023. 10. 25. 21:13
Előzmény: #208018  FR73
#208025
Persze. Ez most számunkra szopó. Hacsak nem kamuzunk be +1 tervezett gyereket, és nem játsszuk ki a rendszert vagy az alacsony büntetőkamattal, vagy ahogy a másik úriember írta, a megnövekedett lakásárakkal.
8193 2023. 10. 25. 21:12
Előzmény: #208013  Törölt felhasználó
#208024
Eltekintve a hozzászólásod irreleváns (személyeskedő) részétől, felteszel egy érdekes kérdést: "komolyan azt hiszed, hogy Magyarország tud egy negatív makro trenddel szembe menni?"
Miért is tűnik ez annyira lehetetlennek? Ha a kormányzati szándék megvan, akkor ez csupán pénzkérdés. Márpedig nagyon úgy néz ki, hogy szándék van! Lóvét meg majd megszerzik hozzá, az eddig sose volt probléma. Gondolom azért is igyekeztek az utóbbi időben hosszú lejáratú ÁK-be terelni a népet, mert már fiókban volt az új CSOK tervezet, így nem egyszerre szabadul a piacra a szabad pénz.
LouMannheim
LouMannheim 2023. 10. 25. 21:10
Előzmény: #208011  FR73
#208023
Első nálam nem játszik, a második pedig már nem játszik.
Egyik haver végigjárta a fél világot, tizen x éve külföldön dolgozik, jól keres, mégsincs annyija mint nekem. Fura az élet.
EURHUF500 2023. 10. 25. 21:10
#208022

Egyébként nagyon egyszerü. Felveszitek a hitelt, vesztek egy 50 millás lakást, aztán mikor elkezdik számon kérni a gyerekeket, eladjátok az akkor már 100 millát érő lakást, kifizetitek a büntit, a maradékot meg zsebreteszitek ;)
Törölt felhasználó 2023. 10. 25. 21:09
Előzmény: #208019  Pistike12
#208021
te már megint valamit rámteszel amit nem mondtam... aza baj, hogy vitatkozni nem tudsz csak az általad kitalált szalmabábbal 🤡

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek