Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2023. 10. 25. 21:07
#208020
"Eldőlt tehát, hogy a CSOK Plusz nem egy visszatérítendő támogatás forma lesz, mint az eddig ismert CSOK, hanem a babaváró hitelhez hasonlóan egy hitel lábat és a második (feltehetően újonnan születő) gyermektől egy hitelelengedés lábat tartalmazó hibrid forma. A 15, 30 és 50 milliós hitelösszeg mindegyike magasabb a ma 12 millió forintnál járó átlagos lakáshitel-összegnél, így érdemi stimulust jelenthet a program a hitelpiac és rajta keresztül a lakáspiac bizonyos szegmensei számára. Jelentős szigorítást mutat azonban a CSOK-hoz képest, hogy 1. meglévő gyermekek után nem jár (de a hitelösszegnél figyelembe vehető a számuk), 2. egyedülállók és élettársak nem élhetnek vele, valamint az is, hogy 3. banki hitelbírálat, tehát hitelezhető jövedelem szükséges hozzá. Ez utóbbi kettő ugyanakkor a 10-15 millió forintos felső összeghatárú CSOK-hitel esetében már eddig is így volt. Mindent összevetve a CSOK-nál jóval kevesebben fogják tudni igénybe venni, de akik átjutnak a szűrőn, és sikerrel vállalnak új gyermekeket, ők minden eddiginél nagyobb kedvezményeket élvezhetnek. "
Pistike12 2023. 10. 25. 21:04
Előzmény: #208013  Törölt felhasználó
#208019
Ertjuk. Igazad van mester. Tovabbi csokkenest varok:) Te vagy az a fajta aki meg szakadekban zuhanva is ontja a szavakat hogy stabilan allunk:)
Egyszer igazad lesz, en tudom, csak a kerdes h mikor:) 
FR73 2023. 10. 25. 21:04
Előzmény: #208016  hunball
#208018
A CSOK+ témában nézz utána, első olvasatban te a vesztes oldalon vagy, már megvannak a gyerekek.
Pistike12 2023. 10. 25. 21:02
Előzmény: #208010  J0hnnyEnglish
#208017
Terjunk ra vissza. A visszamerest szeretem. A juniusi eladasomat atkonvertaltam ingatlanra mar. Igy ennek fenyeben egyelore jo dontesnek bizonyult. A legnagyobb bajom az hogy csak februarba tudtam volna venni egy altalam alularazottnak velt bpi panelt. Sajnos ez nem fog osszejonni...
Komolyan kerdezem, szerinted miben tevedek a kotvennyel kapcsolatosan? Van egy jo ev majd 9 ev bizonytalansag es mindezt 0.5% felarert igy hogy vszinuleg a ft gyengulese mar kozeptavon is lathato lesz.
A dkj meg mar a lakashitelel kamata alatt van. A regi pmap nem volt rossz de az uj... 
Az allamnakvez 0.5%ba kerul a dkjval meg siman csak elveszi a penzed... 
hunball 2023. 10. 25. 20:59
Előzmény: #208012  J0hnnyEnglish
#208016
Bérlés nálunk is játszik. Aztán majd a napokban visszatérek erre a CSOK+ kérdésre. Egyelőre nem látom tisztán, hogy ez végül is mit fog eredményezni. Kevesebb ember veheti fel, de nagyobb összegekkel... Talán tényleg befagyott árak, kicsi tranzakciószám? Vagy mi lesz itt? Nem tudom még.
Murdoch 2023. 10. 25. 20:58
Előzmény: #208011  FR73
#208015
Bármilyen támogatás itt arra jó, hogy beépüljön az árakba. Csak nyüglődés lesz belőle, de jól írod, aki nem tud meglépni, annak marad ez. 
FR73 2023. 10. 25. 20:57
Előzmény: #208012  J0hnnyEnglish
#208014
Ott pedig, ahol van családi segítség, na ott tökéletes, hogy nem kell betenni a kp-t a fiatalok lakásába, hanem mehet 16-19% PMÁP-ba, cserébe a fiatalok kapnak 3%-ra lakáshitelt. 
Törölt felhasználó 2023. 10. 25. 20:55
Előzmény: #208004  Pistike12
#208013
boldogok a tudatlanok 😂 te komolyan azt hiszed, hogy Magyarország tud egy negatív makro trenddel szembe menni? 😂 te tényleg csak egy troll lehetsz aki ncseed-et akar játszani, csak ő nem csak játszotta hanem értette is, végig egyet értettem vele mert a makro trend irányába ment, te ezzel szemben úgy játszol, hogy nem érted a játékot... ez egy tipikus függőségekre hajlamos, szerencsejáték függő személyiség típus, hiszen kényszeres vagy mert nem tudsz várni ezáltal csak egy vége lehet... fogadni merek hogy kis méretű panelekre esküszöl és azt vettél 😂
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 10. 25. 20:54
Előzmény: #208011  FR73
#208012
Egyébként jó fizu mellett a bérlés most nem olyan ördögtől való és rossz dolog.
FR73 2023. 10. 25. 20:49
Előzmény: #208008  LouMannheim
#208011
Első vásárló két dolgot tehet. Ha van párja és gyereket szeretne, és hitelképes is, akkor hajrá, maxolja ki, amit ezek adnak. 10% önerő, babaváró, csok+, ami csak kifér a csövön. Ha nincs vagy nem biztos még, hogy mit akar, akkor irány a nyugat, keressen jó sok pénzt. Később még visszajöhet, ha akar, bármikor.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 10. 25. 20:45
Előzmény: #208004  Pistike12
#208010
Ezt a hozzászólásod most elmentem, különösen tetszik benne az alázat és a tanulás szó. A "de attol meg keresni kell rajta:)" a júniusi eladásod vajon ennek árnyékában mekkora veszteség? "Es en ovatos lennek a 10 eves kotvennyel, ami gyakorlatilag ingyenhitel az allamnak... Mert 0.5% ra a kamat... A tobbi marcifele fugazi..."
Tudod van egy mondás:
"The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence."
FR73 2023. 10. 25. 20:42
Előzmény: #208008  LouMannheim
#208009
Bevallom, az sem zavar, hogy az EUR részvények ára is megy éppen lefelé. Ellenkezőleg, örülök neki, még akkor is, ha nem optimalizáltam a vételekkel és eladásokkal, elfogadom, hogy azt nem lehet.  Februárban jön az első PMÁP kamat, jó lenne abból majd olcsón venni. A HUF meg csak nem fog elszállni, hanem csak max egy kicsit.
LouMannheim
LouMannheim 2023. 10. 25. 20:36
Előzmény: #208003  FR73
#208008
Egyetértek veled abszolút. Ez az az álláspont aki pár év múlva tud, akar vásárolni, és/vagy aki már korábban bevásárolt.
Az én írásom pedig az első bevásárló álláspontja. Ma nagyon aktív a fórum, jó olvasni.
pogramozo 2023. 10. 25. 20:32
Előzmény: #207997  Sok_az_allja
#208007

Attól még ugyanúgy túlárazott szar minőséget tudsz venni. Persze tudom Mo a 10millió ingatlanbefektető országa xD 
Támasztáshoz lehet elég, de ha termelékenység növekedése nélkül szórod a pénzt, az csak inflációt okoz.
Látszik, hogy nagyon erőlködnek a fiúk, de végeredményben csak egy pusztulat lesz az ország. 100 milliós panelokkal közellátás nélkül. Ki ne akarna ide 3 gyereket?! xD
Pistike12 2023. 10. 25. 20:31
Előzmény: #208002  HPPapa
#208006
Borzalmas, hogy tamasztjak a min 1.6mos ujepitesu arakat... Es uj arszintet csinalnak a hogh pressurehoz... 
gyula1971
gyula1971 2023. 10. 25. 20:31
Előzmény: #207993  HPPapa
#208005
Akik nem hitelképesek,és van vagy lesz 3-4 gyerek..lenne,de ezeken nem segít a CSOK plusz akkor:?
Pistike12 2023. 10. 25. 20:30
Előzmény: #207994  J0hnnyEnglish
#208004
Nem hanyni kell, hanem a sok savazasert kis alazatot tanusitani:) nem felem - mert engem hidegen hagy- , hanem a sok felrebeszelesert, es megtevesztesert azoktol akik hittek nektek... A topik cime lakasar... Aki nem tanulta meg hogy ez a kormany a regnalasanak 17 eve alatt folyamatosan ingatlanpiacot stimulalt, arra meg rafer egy kis tanulas. Plusz az aki makroval okoskodik - nem Te- annyit nem tud, hogy eddig az osszes magas infla idoszak utan nominalis arnovekedes történt, es ezen elcelodik, az menjen vissza egy picit tanulni. 
Nyugodtan terjunk ra vissza. Szerintem nem lesz nominak arcsökkenés. Akkor lesz, ha no a munkanelkuliseg es csokkenek a berek.
Ja. Ha ez a bajszos kotsog bejelentese csak az ujakra vonatkozik akkor csak az epitoipart mentettek ha a hasznaltra is akkor new york new york... High pressure must go on... 
Orulok neki? Nem. Karos? Igen. De attol meg keresni kell rajta:) 
Es en ovatos lennek a 10 eves kotvennyel, ami gyakorlatilag ingyenhitel az allamnak... Mert 0.5% ra a kamat... A tobbi marcifele fugazi... 
FR73 2023. 10. 25. 20:30
Előzmény: #208001  LouMannheim
#208003
Lassan stimulálhatják, de kb az örökkévalóságig. Tavaly elszaladt egy picit a ló, megijedtek, hogy az ország bevezeti magának az eurót, ezért visszavettek. De nem fognak leállni.
Most tökéletesnek tűnik a helyzet. A PMÁP nyomja a 16%-ot, utána a 19%-ot, utána is marad majd 10% körül szerintem. Ez így 3 év alatt 45%, picit leértékelt forinttal (mert ha nagyon, akkor a nép bevezeti az eurót, amit meg nem akarnak).
Így látom, de a tévedés joga sajnos benne van.
HPPapa 2023. 10. 25. 20:26
Előzmény: #207995  Pistike12
#208002
Igaz, közben megtaláltam:
"Szintén szigorítást jelent, hogy csak vállalt gyermekre lehet az új CSOK-ot igényelni, meglévőkre már nem, mondta el egy másik kérdésre. A gyerekek számánál viszont figyelembe veszik a már meglévő gyerekeket is."
Viszont ami még érdekes:
"Ingatlanvásárlás esetén 80 millió forint, aki lakást cserél, ott 150 millió forint lehet az értékhatár."
LouMannheim
LouMannheim 2023. 10. 25. 20:26
Előzmény: #207991  FR73
#208001
2026-ig engem kisemmiznek.
Az a legszebb a dologban hogy nem lehet bukni. 
Eu tagok vagyunk , hozzá férünk a közös piacokhoz, van egy védőhálónk nem esünk pofára.
Nincs Eurónk, ezért korláltlanul stimulálhatjuk a forintot.
Orbánnak csak jól kell viselkednie, elbaltázhat mindent, de akkor sem tud pofára esni.
Már nem a KGST utáni összeomlás, vagy 2008 utáni helyzet van. 2026 már nincs messze kiülhető aki benne van.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók