Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 10. 25. 22:48
Előzmény: #208073  FeherTibi
#208080
Magyarországon az ingatlankiadás adóamnesztia gyakorlatilag. Ebből a szempontból sem nevezném kapitalizmusnak.
Placi82 2023. 10. 25. 22:48
Előzmény: #208067  hunball
#208079
??? Mi van? 😀. 16%os MAP nal, aminek most a negyedét se hozta a befektetési lakások hozama, ha most vennél. Értelmes befektetok kilove 😀Továbbá az a tény , hogy effektive csak a most gyerekkel egyáltalán nem rendelkező, gyermektelen házaspárok aki jár a csok+, az összes többi kuka. Húsz például én 40 évesen 2  meglevő gyerekkel  biztos hogy kizartak ebből, hisz, hogy 10 millió tőkeelengedest kapják ahhoz gyerkőcök kellene bevallalni. Babavarot meg kb 30 év alatti karriert építeni nem akaró ifju egyetemisták kapják. Akik ha nem teljesítik akkor nem 5%a buntetokamat most már, hanem kb 15%, ha jól emlékszem.  Ergo nem sokan maradtatok az egész Budapesti, és vidéki lakas piacra. Hacsak nem a 12 kerületben akarsz venni 300 millás 100m2 és újepitesu lakást, mert azoknak az ára tényleg nem csökken, alig van, és van rá kereslet, akár hiszed akár nem. De a Kelenföldi 50-60 millás csótányos panel lyukakat, se a budafoki családi tularazott házakat, se az agglomerációs ingatlanokat nem keresi senki. A videki falusi olcsó ingatlanok és a falusi csok tartja meg valahogy a tranakcioszamokat. Hova ugralsz pajtas😀? 
N0MAD 2023. 10. 25. 22:48
Előzmény: #208073  FeherTibi
#208078
Számolj utána, nem jó biznisz.
Amíg többszörözött az ár, addig ok, de most? Hoz pár szazalékot a kiadas pmap meg tbsz meg adómentesen húsz felé? 
És lakasnál adó, meg foglalkozni valakivel, meg fenntartási költségek meg kiköltözik, kell üj bérlő….
Én is csináltam, tavaly eladtam, nem bántam meg.
hunball 2023. 10. 25. 22:47
Előzmény: #208070  N0MAD
#208077
Nem, nem gondoltam volna. Összességében nem teljesen értem, hogy mi történt. Csak ilyen darabokat látok, amiből valahogy összejön az egész. Én az esküvő előtti időszakban lettem pénzügyileg tudatos, utána lettem jobban sikeres a munkámban (kétszeres fizetés a korábbihoz képest), jött egy kis örökség, a feleségem kis lábon él és a gyereknek egy csomó mindent jó minőségben de használtan vesz, utána tovább is adjuk, meg számunkra vagyonnövekedés a babaváró, azt mi kihasználtuk. Aztán összeadódnak a milliók valahogy. 
N0MAD 2023. 10. 25. 22:44
Előzmény: #208072  J0hnnyEnglish
#208076
De akkor a lakásárakat is.
csakegynick
csakegynick 2023. 10. 25. 22:44
Előzmény: #208068  mr_bob
#208075
Ez nagyon igaz, amikor én vettem, már akkor is az idegbaj kerülgetett 50 millió Ft-tal a zsebben, hogy olyan emberek ígértek sokszor lazán fölém, akik még életükben nem láttak ötmilliót egyben... és ez most még csak rosszabb lesz. 
De ha még egy magyar fiatal kinyitja a száját, hogy nehéz lakáshoz jutni, mennyivel jobb volt régen, pofán verem egy szívlapáttal 
N0MAD 2023. 10. 25. 22:44
#208074
Amúgy nem zavar, de a notorius leszavazó aki még az elgépelések javítását is leszvazza elmondhatná miért.
Ez valami fura fétis? Komolyan érdekelne. Értelme nyilván nincs, akkor? Követek valkit s nyomkodom a digitális lábnyomát? Elég kis önbecsülésnek tűnik….
FeherTibi 2023. 10. 25. 22:43
Előzmény: #208062  N0MAD
#208073
Pár év múlva 50 éves leszek.
Van egy lakásom Budapesten, de akartam mellé még venni egy másikat is. De erről lemondtam, bár évek óta követem a fórumot.
Minden embernek saját céljai kell, hogy legyenek. Egy nyelvet beszélünk, de más multunk és jövöképünk van.. Teljes mértékben jó ötletnek tartom az ingatlan kiadást, visszamenöleg bánom, hogy nem vettem még egy kis lakást. De ez a hajó elment, és most már nem ez az én hajóm. És az én hajóm nem mások hajója. Illetve az élet sikerességét nem lehet a passziv jövedelem szintjében mérni. Én szeretem a munkámat. Nekem kell a munkám kihivása, nem hagynám abba, ha hirtelen olyan státuszba kerülnék, hogy már nem kell dolgoznom. A szakma általában nem rossz, semmilyen szakma nem rossz. Csak mindenkinek meg kell találnia a megfelelő szakmát, ami örömet okoz. Sok embernek az a problémája, hogy olyan szakmát vagy párt választ, ami másoknak megfelelő. 
De teljesen nyilvánvaló, hogy Magyarországon élve  a lakás kiadás egy jó biznisz. Talán én is ezt csináltam volna, ha évekkel ezelőtt láttam volna az ingatlan áremelkedést.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 10. 25. 22:42
Előzmény: #208066  N0MAD
#208072
Szerintem oldalazunk a pékbe, ha folyamatosan elinflálják a fizetéseket.
N0MAD 2023. 10. 25. 22:40
Előzmény: #208069  kkv14
#208071
Bp. Nem az a generáció akiből a többség ment, de mindenki beszél nyelvet és jópárqn dolgoztak kint vagy innen ki.
Kétkezi is, mérnök is a társaságban, többen munka melletti diplomázás, 40+.
N0MAD 2023. 10. 25. 22:37
Előzmény: #208065  hunball
#208070
Nem is a számok a lényeg hanem hogy amennyire remnyt3lennek tudja látni az ember pályakezdőként annyira más a perspektíva mondjuk húsz évvel, egy karrierrel és egy felhalmozó életvitellel később.
Meg egy hasonló társsal. Meg ami még beesik, nem jó örokseget emlegetni de nagyszülei is vannak az embernek.
Te gondoltad hogy olyan gondjaid lesznek mint most vannak, hogy mire cseréljed?
kkv14 2023. 10. 25. 22:33
Előzmény: #208062  N0MAD
#208069
Azt nem írtad , hol " jött össze mindenkinek"...
mr_bob
mr_bob 2023. 10. 25. 22:32
Előzmény: #208048  kkv14
#208068
"A kapitalizmusban mindennek ára van , annyi amennyit a kereslet kínálat beáraz. A lakás árak is!"
igaz az állításod, amennyiben nem a magyar ingatlanpiacról beszélsz, hanem valamelyik nyugati országéról.
hunball 2023. 10. 25. 22:31
Előzmény: #208063  J0hnnyEnglish
#208067
Igen, igen. A fórumozás most csak időtöltés, más miatt is ideges vagyok, személyes ügy. Ilyenkor több nem komoly kommentet írok. Tehát a feleségemnek ezt tényleg mondtam, de azért szar lakást nem fogunk venni pánik miatt. Majd lesz valami. Lehet, hogy tavasztól bérelni fogunk, a PMÁP kamatozzon, aztán majd meglátjuk. Vagy ha felbukkan még valami számunkra tényleg jó, akkor márpedig megvesszük.
N0MAD 2023. 10. 25. 22:30
Előzmény: #208060  J0hnnyEnglish
#208066
Hát, épp nem pörgött be, ezek a számok nominálisan nem nagy durranás. Harminc százalék 3 év alatt? Az a pmap alatt van.
Ok az 50 már nem. De mint bepörgés? Idei pmap 16, jövőre 18, aztán tán 12? Az 46%. Meg a kamatos kamat. amellett a harminc százalék az árcsökkenés…. Az 50 a stagnálás.
Hát ez nem bepörgés….
A fizuemeléseknek  is ki kell termelni valamit vgy ngyobb bjok lesznek mint a lakásárak….
hunball 2023. 10. 25. 22:27
Előzmény: #208062  N0MAD
#208065
,,azt fogod észrevenni hogy több a paszív bevételed mint a munkajövedelem.''
Nálunk ez jövőre az őrületes PMÁP miatt lesz meg. Legalábbis a PMÁP annyit fog hozni havonta, mint amennyi az én fizetésem nettóban. 
Placi82 2023. 10. 25. 22:26
Előzmény: #208038  Pistike12
#208064
Ne nevettes kerlek szépen.  Nagyon ossze mosol dolgokat. Ez   a mostani bejelentes, egy komoly szigoritas. Nagyon durva szigoritas, es vágás. Ez a kijelentesed olyan mint a multkori, holdblogos fiuk elismertek hogy tevedtek a lakas piac esesevel kapcsolatban. Először is nem a hold blogos fiuk, csak a  Vakmajom nevezetu vendegszerzo magan velemenye volt. A  holdblogos fiuk, kozte Balasy Zsolt es a tobbi holdblog os fiu pont a total ellenkezo velemenyen van. Ajanlom figyelmedbe az idevonatkozo kb 10 podcastjaikat. Továbbá  szivesen kifejtem neked a jelenlegi makro gazdasagi helyzetet itthon, es globalisan mi varhato. Tovabba a mostani  CSOK plusz miert szigoritas, aminek az államot terhelo kamat swap költsége, miert lesz alacsonyabb,  a regi csok, zoldhitel, csok hitel volumenehez kepest ez az uj. Tovabba abban igazad van ,hogy a jo lokacioban, nem lesz ár csokkenes. Persze csak az a kérdésem mi a jo lokácio? II, XII keruletek nem ideértve a II/A reszt, mert az mar nem. Es Sasad felso hegyvideki harmada. Továbbá Dunara panoramas, rakparti V keruleti lakasok. Az osszes tobbi Budapesti resz se a Budai, es a pesti agglomeracios varosok nem válsag allo lokácio!!!. Mar eljutunk oda hogy nincs vevő ezeken a teruletekeken. Jövőre,  eljutunk oda hogy eladoi kenyszer is feluti a fejet.  Az elmult 100 ev legjobb 10 eve volt az elmult 10 ev ez igaz.  Koszonhetoen a magas nyomású gazdasagnak, az EU penzeknek amik par ev alatt egyszere omlottek a gazdasagra , a brutalis MNB penznyomdara,  M1,M0, aggregatumok 10 eves chartjat ajanlom szives tanulmanyozasra. Tovabba a szinten brutalis MMT okozta 0  as kamatokbol fakado gazdasagi kulso konjuktura. De ennek VÉGE!!!,  es a meg csak a szivas elejen se tartunk. Szoval hacsak nem a Svabhegyen,Martonhegyen , van, vagy  vettel jo muszaki tartalmú lakast, telket  házat.  Akkor keszulj fel, hogy nominalisan is csökkeni fog az ingatlanok ara. Sajnalom.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 10. 25. 22:26
Előzmény: #208061  hunball
#208063
Csak óvatosan! Szarba ne ugorjatok bele mert sokkal jobban megbánod.
N0MAD 2023. 10. 25. 22:24
Előzmény: #208057  FeherTibi
#208062
“ valóban, nem lettem eléggé jómódú, viszont a Riviérán lakom.Igen, elvesztettem a versenyt egy kis lakásért folyó harcban”
Ha jól értelmezem még pályakezdő közeli vagy, had mondjak neked valamit ami banális. Csak van mögötte több év mint nálad. Csinálod és azt fogod észrevenni hogy több a paszív bevételed mint a munkajövedelem.
Csak élj ami már elég jó neked, az ingatlant vedd annak ami: befektetés. Nem eletcél. Van hogy bérelni éri meg van hogy venni. Számold ki és kész. Nem kell az életszinvonalat valakik elvárásához igazítani.
Tizenéves koromban a teljes baráti társasággal azt beszéltük hogy  full reménytelen egy saját ingatlan számunkra. Mindenkinek összejött több, vagy az értéke valamiben.
Menni fog, ne is gondolkozz rajta. Jó helyen vagy, élvezd, csináld. 
El se fogod hinni vissznézve hogy reménytelennek láttad.
Ér kiröhögni, nem gond. De igazam lesz :)
hunball 2023. 10. 25. 22:21
Előzmény: #208055  Pistike12
#208061
,,Neked is mondom, hogy kb holnap vegyel de legkesobb ha megjelenik a kozlony es hasznaltakra ervenyes akkor meg aznap... ''
Pánikból nem érdemes dönteni. De én is mondtam az előbb a feleségemnek, hogy márpedig vegyünk valami szart még most, amíg az aktuális CSOK-ot felvehetjük. Ha most beadjuk, még átfut dec végéig. Utána nekünk szívás van.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek