Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2022. 06. 24. 10:53
Előzmény: #168895  Murdoch
#168899
Igy működik a kapitalizmus nem elsikkasztott fromája.
Mindig vannak elbocsájtások.
Ha jól tudom jelenleg több üres állás van az USA-ban mint munkanélküli.
(Ami nem azt jelenti, hogy IT szakértők helyére földrajztanárokat lehet felvenni, de a jelenlegi helyzetet ott már teljes foglalkoztatottságnak nevezik.
z0li23
z0li23 2022. 06. 24. 10:46
Előzmény: #168888  mr_bob
#168898
Egy kicsit visszacsorgatnak a profitból marketingre is. Ezek az emberek, akik bevásároltak lufi árakon kibaszottúl átlettek verve. Amikor a BTC 60 000 volt akkor meg arról mentek a cikkek, hogy 100 000 vagy mégtöbb lesz. 
Törölt felhasználó 2022. 06. 24. 10:46
Előzmény: #168889  Gaguse
#168897
Még egy utolsó hint, hogy miért ne várd itt a klasszik közgáz érvényesülését.
Népünk bölcs vezére egy jogász.
Annak egyébként tényleg nem rossz :DDDD
berlini
berlini 2022. 06. 24. 10:45
Előzmény: #168892  Murdoch
#168896
Igen , és ezt természetesenek tartjá sokan, hogy évtizedekig épitgetik álmaik házát családi összefogással, minden szabaidejükben.
Azért kiváncsi vagyok, hogy elmennének-e egy vasműe olvasztárnak ugyanezért a célért. Ott sem menne ki jobban a porckorongsérvük.
Murdoch 2022. 06. 24. 10:44
Előzmény: #168893  berlini
#168895
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20220603/brutalis-leepitesi-hullam-sopor-vegig-az-amerikai-tech-szektoron-548661
Felkészül Tesla, Netflix stb.
A legiközlekedés meg megxívta, túl sok munkavállalót küldtek el a covid miatt. Ez pedig nem a szalagos meló, ahova fél perc alatt megvan az ember.
berlini
berlini 2022. 06. 24. 10:43
Előzmény: #168888  mr_bob
#168894
Ez nyilván igy van.
De én tegnap kértem árajánlatot 2 nagylakásra itt a Cordiánál a Thermál 4. ütemben.
(Be is tettem ide az egyiket, reagáltál rá)
Már a nagylakások négyzetméterára is eléri az 1,3 milliót, pedig mi azért nem a belváros vagyunk.
berlini
berlini 2022. 06. 24. 10:40
Előzmény: #168881  Gaguse
#168893
Útközben a rádióban hallottam, hogy a Szuzuki az elmúlt 3 évben 80%-kal emelte az átlagbéreket (szerintük ez reálbérben 50%-os emelés volt) Továbbra is munkaerőhiánnyal szenvednek ezért hoznak folyamatosan indiai technikusokat Esztergomba.
Tudom, nehéz elfogadni, de nincsenek elbocsájtások tervbe véve gyakorlatilag egyetlen iparágban sem.
Másik rádiós hir, hogy a Lufthanza kénytelen a 80 ezer járatszámából több mint 2 ezret törölni, mert nincsen személyzet.
Ez is a válság előjele?
Murdoch 2022. 06. 24. 10:31
Előzmény: #168890  kszsah1
#168892
Telek + építkezés meg nem egészségi károsodással jár, hanem a földi lét megrövidítésével. Legalábbis mostanság.
Vodafonelive
Vodafonelive 2022. 06. 24. 10:31
Előzmény: #168884  Törölt felhasználó
#168891
Tudod, hogy az embereknek erzekszerveik vannak viszont a szemet ezzel belehet csapni.
Hallast, tapintast, szaglast nem adja at a fenykep.
Siman elkepzelheto, hogy valami el van burkolva, valaminek teljesen erdes vagy agyonhasznalt a tapintasa, budos, dohos szag van stb. De a latas becsaphato.
kszsah1 2022. 06. 24. 10:25
#168890
telkeket kell venni frekveciált helyeken , jó befektetés arány lesz a jövöben , lakásárak csökkenni fognak , lufiárak vannak különösen Bp en ,  a nagy forgalmu utak melletti ingatlanoknál nagyon egészségtelen a levegö minösége , egészségi károsodás léphet fel idösebb korban
Gaguse
Gaguse 2022. 06. 24. 10:13
Előzmény: #168888  mr_bob
#168889
persze, már jön a feldumálás hogy drágább lesz, közben beleállt a földbe a piac :D
mr_bob
mr_bob 2022. 06. 24. 10:05
Előzmény: #168887  tihamer
#168888
TÁMOGATOTT TARTALOM A cikk megjelenését az OC Investment Solutions támogatta
Törölt felhasználó 2022. 06. 24. 08:58
#168886
Ami az állandó alulárazás vádját illeti.... Nem tudom, hogy feltűnt - e, miért használom azon szavakat, hogy ár/árték arány a mindenkori ingatlan piaci helyzetben... Egy ember az életében kb. 3 szor ad vagy vesz ingatlant. S mivel sikerdíjjal dolgozom, vajon melyik a jobb út 🙄??? Sajnálom, hogy ebben a frusztrált világban egyes embereknek még az olvasás és értelmezés se megy, csak az állandó másban keresem a hibát, mert az könnyebb 😔... Természetesen tisztelet a kivételnek, s nem haragszom senkire. Szépen csendben létezem s végzem a munkámat úgy, ahogy... Én így járulok hozzá, hogy az életünk könnyebb legyen 🤷‍♂️
Gaguse
Gaguse 2022. 06. 24. 08:49
Előzmény: #168883  PBoborjan
#168885
hasonló amit a srácaimnak olvasok esténként, a Világ leggazdagabb verebe - ZDENEK MILER
Ez is tanulságos ;)
Törölt felhasználó 2022. 06. 24. 08:48
Előzmény: #168875  Gaguse
#168884
Nem sértődtem meg, messze áll tőlem. Szerintem kérlek olvasd el, hogy milyen nyilatkozatokat is tettem itt a topicon. Sehol nem említettem 100%-ban, hogy csak felfelé van út! Lehetőségeket és összefüggéseket vizsgálok. Nem a pénz vezérel, s nem a megbízások darabszáma. Igen, vannak olyan "ingatlanosok", akik úgy gondolkodnak, ahogy... Jelenleg kb. 15.000 "ingatlanos" dolgozik az országban, s van kimutatás arra is, hogy elég lenne 4-5 ezer... 2010-ben kezdtem ezt a szakmát, s akkor is éppen válság volt... A nyilatkozataimban leírtam, hogy nem vállalok el mindent, pont azért, mert az eladók többsége érzelmi alapon gondolkodik, s nem racionálisan. A piacot hidegen hagyja az érzelem, sebaj... Mit tehetek egy frusztrált környezetben? Részletes ingatlan piaci elemzéssel készülök, hogy valamilyen szinten kordában tudjam tartani az eladó vad álmait s elképzeléseit ( s amint azt leírtam, ha azt látom, hogy nem jön ki valóság, akkor nem vállalom el, hiszen nem varázsló vagyok...) Tudod, nem értem a piacot, de annyira vagyok korrekt, hogy úgy árazom az adott ingatlant, hogy az a mindenkori ingatlanpiaci ár/érték arány legfelső sávjába helyezem el! Így a vevő sincs becsapva, s az alkukat követően piaci áron tud létrejönni a tranzakció! S mivel ez szolgáltatás, így fizeti meg az eladó, s nem a vevő🤷‍♂️. S mint említettem, mivel 3d sétát használok, így senkinek se rablom az idejét, meg van Tisztelve a vevőjelölt a részletes hirdetéssel ( az más kérdés, hogy nem tudja értelmezni az adatlapot vagy használni a sétát). Minden támpontot megadok, ami segíti, hogy otthonról tudja eldönteni, meg akarja élőben is tekinteni, vagy kiesett a " kosarából" 🤷‍♂️. Amúgy tudtad, hogy első körben környéket veszel, s nem ingatlant? Igen, a vevő pénzügyi lehetőségei néha kompromisszumokra készteti az ingatlana kiválasztását, ám ha az adott környéken vizsgálódik, akkor ott igyekszem a legjobb ár/értéket képviselni. Win-Win szituációkat teremtek.... Ha ebben nem látod a szakértelmet, akkor sajnálom 🤷‍♂️... Gondold végig kérlek mind az eladói, s mind a vevő oldali dolgokat... 
PBoborjan
PBoborjan 2022. 06. 24. 08:42
#168883
Mostanság egyre gyakrabban jut eszembe ez a páréves videó.
https://youtu.be/Q8I1ImzoXvU
Mohó galambok a gabonasilóban. Van aki kamikaze, van aki reménytelen helyzetből is kiszabadul de a többség bukik. Pedig minden stabilnak tűnik, kaja van dögivel, repülni is tudok, mi bajom lehet.
És vannak itt is kívülállók, partvonalról figyelők.
Törölt felhasználó 2022. 06. 24. 08:31
Előzmény: #168881  Gaguse
#168882
Nepunk bolcs vezere visszatolti majd a csaladok zsebet, barmi aron.
Gaguse
Gaguse 2022. 06. 24. 08:25
Előzmény: #168880  berlini
#168881
Ezek közül egyedül az elbocsájtások jönnek, a többi már itt van: "Recesszió van/lesz, a szél kifújta az emberek zsebéből a pénzt, a kamatok emelkednek és hamarosan elbocsájtások lesznek mindenhol"

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek