Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Alexander_Greybeard 2021. 03. 20. 22:10
Előzmény: #110269  namostmilegyen
#110280

Agglos vagyok egy olyan varosban, ahol tobb ismert multi tart fenn oriasi telephelyet sok kisebb ceg mellett es azon is gondolkoznom kell, hogy melyik szupermarketbe menjek bevasarolni mert olyan nagy a valasztek.  Elado ingatlan szinte nincs mert minden kicsit is ertelmes megoldast rogton megvesznek, sokszor hirdetes nelkul. Es megis. Megkerdezel barkit, a valasz az, hogy unalmas. Nem csak covid alatt. Ugyanazok az ingerek sok even keresztul, ugyanazok az arcok, ugyanazok a lehetosegek. Fiatalok kozul aki tud, az menekul Pestre pedig papiron az orszag egyik legjobb varosa a mienk. Csak egy szuk csoportnak nyujt valoban jo megoldast az agglo, a legtobb nagyvarosi embernek fogalma sincs, hogy milyen is az elet egy ilyen helyen. Aki szereti, az jol jart, az emberek egy jelentos resze viszont el tudna kepzelni tobb ingert is.
Mondok konkret peldat: 2005-2010 kozott hatalmas elet volt itt. Nyaron minden heten a varos mas-mas szegleteben volt valami utcabal hompolygo tomeggel. Ismert eloadok, helyi zenekarok, kaja, pia, tuzijatek, amit akarsz. Erdeklodes hianyaban ezek azota mar teljesen megszuntek. Volt egy vallalkozo, aki azt gondolta, hogy a piaci rest majd betolti azzal, hogy nyit egy pubot. Az elso par honapban oriasi tomeg, aztan hullaszag. Mindezt pedig ugy kell erteni, hogy mi regios kozpont vagyunk, a szomszedok ide jarnak a fontos dolgok miatt (kozepiskolak, munkahelyek, szakorvosok). Mashol ennel rosszabb a helyzet.
A tanulsag az, hogy vigyazni kell mert az ember hamar megszokja a lehetosegeket es a valtozatossagot de ugyanilyen hamar meg is tud unni dolgokat. Erdemes ebbe belegondolni, mielott alairja a 20 evet.
Törölt felhasználó 2021. 03. 20. 20:58
Előzmény: #110278  Törölt felhasználó
#110279
nekem van olyan ismerősöm aki nem túlzok komolyan valós eset igaz vidék de 25 éve hirdeti a házukat amiben benne élnek és még csak nem is nagy értékű egyáltalán... Én ez idő alatt rengeteg lakást és házat vettem és adtam el de ő az egyetlen saját házukat hirdeti ingatlan com-on ennyi ideje... Hol egyedül hol sok ingatlanirodával sok duplikációval... Egyébként tényleg teljesen elfogadható hirdetési áron... 
Én rajta keresztül tudom hogy egyszerűen létezik ez a kategória aki hirdetni szeret és kész.
Törölt felhasználó 2021. 03. 20. 20:49
Előzmény: #110277  lohran
#110278
Az a ház nem eladó. A tulaj furcsa hobbija hogy hirdetgeti.
lohran 2021. 03. 20. 20:00
Előzmény: #110276  Murdoch
#110277
Láttam 1-2 évig hirdetve 170 ért egy luxusházat a kutya nem vette meg.
Most 250 re tette ki az eladó.
Értelmezhetetlen árak.
Murdoch 2021. 03. 20. 19:51
Előzmény: #110274  lohran
#110276
Pont ezt látom én is, az újakra nagy a tolongás, de egy szint felett már ott is megáll a lendület. Saját tapasztalat, 5-6 helyről kértem be ajánlatot. 
A használtak nagyjából értelmezhetetlenek. Előbb-utóbb vége a mániának. Aggló túlárazva öngyilkosság...szvsz.
siemens 2021. 03. 20. 19:45
Előzmény: #110261  Dash
#110275
"A fűtésrendszer korszerűsítése persze minden szobában járna valami munkával"
Hát persze. A legnagyobb költség........
lohran 2021. 03. 20. 19:43
Előzmény: #110273  Murdoch
#110274
Azt látom áll minden.
Kiraknak fals árazású táblákat de nincs eladó sem vevő főleg nem 100 millióért.
Van egy belvárosi lakása 90 m2 és egy másik és betojt ,hogy nem tud majd Solymárra menni mert azt hiszi ez mindig így lesz.
Murdoch 2021. 03. 20. 19:15
Előzmény: #110272  lohran
#110273
Nah, van két solymári ismerős, de állításuk szerint a centrumba eljutni kábé egyszerűbb Fehérvárról meg Vácról.
lohran 2021. 03. 20. 19:05
Előzmény: #110268  Benzedrine
#110272
Ha van 2 bp-i lakása elég lesz.
De 60 kp és egy lakás most is elég egy jó beszállóra Solymáron.
Solymaron ?
Ki a f...megy Solymárra
Törölt felhasználó 2021. 03. 20. 19:04
Előzmény: #110269  namostmilegyen
#110271
Miért vagy ilyen frusztrált? Szárnyal a bitcoin. Egyre többért adod el a Pest megyei házaidat. Nem értelek.
lohran 2021. 03. 20. 19:01
Előzmény: #110267  Dash
#110270
Most minden leállt Solymáron nem fogják dobálni a 100 milliókat
Most sem vesz szerintem senki max 1-2 ingyenpénzes.
Ráadásul van egy agglós marháskodás ami le fog csengeni.
namostmilegyen 2021. 03. 20. 18:53
Előzmény: #110255  Alexander_Greybeard
#110269
Elég unalmas életed lehet, ha neked budapesten nincs szükséged autóra. Gondolom sose mész balatonra, velencére, gyógy/élményfürdőbe, nagybevásárolni, síelni, üdülni bárhová, és szívesen tohadsz a büdös bkvn ha bárhová el kell menned ami nem a szomszéd utcában van. Mivel unalmasabb az agglo? Elhiszem hogy neked nagyon bejön minden nap benaszni egy kocsmában a belvárosban, színházba is biztos jársz, és éves bérleted van az össze múzeumba....
Benzedrine
Benzedrine 2021. 03. 20. 18:46
Előzmény: #110267  Dash
#110268
100-ért biztos nem, de ha a 100-at most átváltod értékőrző befektetésre, pl. aranyra, euróra, 5 éves amerikai álaamkötvényre stb. akkor esélyes.
Dash 2021. 03. 20. 18:11
Előzmény: #110264  lohran
#110267
Szerinted abba az irányba megy a világ, hogy 5 év múlva 100ért kapsz normális házat Solymáron?
A nagy belvárosi lakásokkal kapcsolatosan meg valamennyire tényleg hiányos a tudásom (ill. a mostani szaki áraknál is), ezért kértem ki más véleményét. Nekem hasznosak voltak a hozzászólások.
Dash 2021. 03. 20. 18:07
Előzmény: #110201  Gang
#110266
Igen, Budapesti. Ha megyünk innen, akkor egyelőre csak kiadásban gondolkozom, most még biztos nem adnám ezt el. Csak ha eljön az idő, hogy házat nézünk.
Átgondolva azért várnék, mert tényleg nem pörögnek az ilyen jellegű belvárosi lakások most. De aggloban meg 150-200 milla a jó lokációval rendelkező, normális ház. Ha ez menne ~60ért, akkor is még bőven be kéne mást vonni + hitelt a vásárláshoz. Szerintem így lezavarni ezt nem lenne gazdaságos és bőven lenne kockázata is.
Meg ahogy Alexander_Greybeard írta, az agglós költözést nagyon át kell gondolni és most még tényleg nem vagyunk abban az élethelyzetben, hogy teljes bizonyossággal meglépjük ezt.
A tanácsokat, véleményeket Mindenkinek köszönöm, annak is, akinek nem válaszoltam!
ncseed!
ncseed! 2021. 03. 20. 18:01
Előzmény: #110254  CyrusTheGreat
#110265
Értelek. Tehát akkor szerinted az eladók számára rosszul indult ez az év az első két hónap adatai alapján!
***
Mert szerintem valamilyen szinten WIN-WIN van. A vevők örülnek hogy nem kell illetéket fizetniük meg kapnak 3 milcsit a felújításra is, az eladók is mert a vevők könnyebben kifizetik a vételárat mert a korábban említett pénzeket az állam adja vagy nem kell kifizetni a vásárlás után. Csak neked nem jó ez a helyzet mert vevő oldalon emelkedik a kereslet ami megtámasztja a lakásárakat, viszont te nem tudsz élni az extra pénzekkel mert úgy döntöttél. ~6milcsi azért már fájó kategória, még nálad is szerintem!
Mondom, ezt a pénzt akkor is bukod ha olcsón tudsz majd venni valamit végül!
lohran 2021. 03. 20. 18:00
#110264
Nem értem az ilyen alakokat.
Eljátsszák a hülyét,tanácsért folyamodva aztán kiderül a vágyálma a nagy Solymár.
Ha valakinek van most 60-70 milliója 5 év múlva Solymaron -ha lecseng a bolondéria-
olyan házat vesz 100 körül amilyet akar.
Dash 2021. 03. 20. 17:52
Előzmény: #110260  Törölt felhasználó
#110263
Hát azt el nem tudom dönteni, hogy jó lesz-e ott 10 évig, lévén, hogy sosem éltem még a belvárosban. Vagy bejön, vagy nem. Mondjuk 10 évig nem is maradnánk, meg addigra amortizálódna annyira a lakás, hogy lehetne újra felújítgatni ezt-azt, ha normális állapotban akarom eladni. A parkolást meg ne is mond, az nekem a legnagyobb fájdalmam. :)
Az előző hozzászólásban részletesebben leírtam, hogy szerencsére több minden már megvan csinálva és az alaprajz is ok. De tudom, hogy a maradék munka is sokba fog kerülni. Szóval az már körvonalazódik a hozzászólásaitok alapján, hogy a 7-8millát szépen alulbecsültem.
Dash 2021. 03. 20. 17:36
Előzmény: #110259  siemens
#110262
Még valami...a linkelt lakások nálam egyáltalán nem luxus szintűen felújítottak. Nagyon szépek, de NEM ez a luxus.
Dash 2021. 03. 20. 17:35
Előzmény: #110259  siemens
#110261
Ne haragudj, de nem nagyon sikerült értelmezni az általam leírtakat, olvasd el újra amit írtam.
Tisztában vagyok a közepes állapottal, direkt alul is lőttem a lakást ezzel, mert ma már egy 40éve felújítást nem látott "elhunyt nagyi lakásra" is rá tudják húzni ezt. Inkább azért használtam, mert eléggé felemás, a fűtésrendszer és konyha a teljesen off, de a többi része van olyan minőségű, mint a linkelt lakások, egy parketta felcsiszolás és tisztasági festés után legalábbis biztosan. Én sem értem miért ilyen felemásan lett felújítva, gondolom erre volt akkor pénz. Külső nyílászárók pipa, vezetékezés 80%ban pipa, klímához pedig minden rendelkezésre áll, csak meg kell venni és fel kell szerelni őket. A fürdőszoba-wc szintén magas minőségben lett felújítva teljes vízvezeték cserével és nem gagyi Zalakerámiás cserepekkel. Az elosztás is jó, egyedül talán egy plusz ajtónyit kellene valahol bontani.
A fűtésrendszer korszerűsítése persze minden szobában járna valami munkával, de ezért írtam, hogy nagy szétszabdalás nem lenne.
Eddig is igényes emberek éltek benne, ha ez lenne a teljes körűen felújítandó állapot, akkor a BP-i lakások nagy részét bontani lehetne.
Hogy miből költözünk Solymárra? Ezen kívül van még lakásunk, nagyon jó állásunk, megtakarításunk és mivel fiatalok vagyunk, ez évről évre szépen nő. :) De ez nem éppen a topic témája.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek