Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.
Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.
Számolgatva:
Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.
Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.
Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.
Magyarország tragédiája, hogy:
- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,
- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,
- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.
Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.
Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.
Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Folyamatosan srv-znek. Ha gond lenne jönne Csányi alapja ebben szinte 100% biztos vagyok. Csányi azon kevés cégvezető közé tartozik aki szereti ha vannak magyar kisbefektetői. :) „Az OTP Bank kisrészvényeseinek azt üzenném, hogy tartsanak ki, az alacsony árat látva ne adják el a részvényeiket, egyszer újra lesz az árfolyam még húszezer forint környékén is” – jelentette ki Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója.
Évente nőni fog a saját tőke 3500- 4000Ft-tal. Amit leirsz, az bizony a tőzsde. Nincs aki kisimitsa az árfolyamot, ezért folytonosan kerülgeti az infarktus mind a longosokat, mind a shortosokat. Amit leirtam az persze az optimum. Se recesszió se háboró a következő években. Idén az egy részvényre jutó eredmény 2,5 szerese lesz a 2021.-évi eredménynek. 2021-ben 19,6 ezer volt az árfolyam. nem álmodozás hogy ha nem is egy éven belül, de belátható időn belül 19,6*2,5= 49 ezres szintet megugorja a papir.
Csak 21 ezer a sajáttőke. Miért nem lehet egy fokozatosan emelkedő sávban tartani az árfolyamot? Most megint felmegy ATH-ra, aztán majd lehet várni, hogy mikor verik be. A 30 ezres célárak 2 évre előre mutatnak. Addig nagyon sok minden történhet. Mi van, ha lesz egy negyedév, ahol visszaesik az eredmény, akkor megint megfelezik? Csányiék pedig nem foglalkoznak az árfolyammal.
Igen, 240 milliárdos volt a 2024Q1 eredmény. És ez előrevetiti a 4500Ft/részvény adózott eredményt erre az évre. De az egész évet az fogja meghatározni, hogy lesz-e orosz-ukrán béke. Mert ha igen, akkor ebben az esetben kettős azonnali hatás árvényesül majd: - visszairásra kerül kb 100 milliárdnyi céltartalék (főleg orosz állami kötvényekre képzettek), ami megdobja az eredményt kb 300Ft/részvénnyel - az eddigi nyomott értékeltség (ma is a P/E kevesebb mint 6,5) hirtelen felszökik 8 körülire tehát megnyilik az út a 35 ezer feletti árfolyamokhoz. Hosszabb távon viszont a bankcsoport is hasznot húz: - Oroszországban (megszűnő szankciók, emelkedő fogyasztás és GDP) - Ukrajnában (ujraépitési boom, emelkedő fogyasztás) - EU-ban (csökkenő energiaárak, emelkedő fogyasztás , a cégek profitálnak az Ukrajnai ujjáépitésből és az ujrainduló orosz üzletekből) 1-2 éven belül 6 ezerre nő az egy részvényre jutó eredmény és a P/E akár 10 fölé is kúszhat. Azaz az árfolyam akár 60 ezer fölé is.
Köszönöm! Ezt a szlovén sort elirtam. Természetesen nem nő a bevétel negyedévről negyedévre 63-ról jó eséllyel csak 66 milliárdra. Igy az adózott eredmény is csökken:
Bocs tudom kukackodás de nem hagy nyugodni. A szlovén banknál az az össz bevétel az biztos hogy jó? Illetve az operatív nyereség? költség, adózott eredmény kb jónak tűnik de a negyedéves bevétele így nagyon nagy.
Igen, megpróbáltam. Az ukrán adó most 50%. Igy lesz egy ukrajnai 17 milliárdos működési eredményből 2 milliárdos céltartalék mellett 7 milliárdos adózott nyereség. Persze itt is a céltartalék mértéke ami gyakorlatilag nem előre jelezhető. A magyar teljes adóteher sem kiszámitható, mert ott az állam megengedi az adóteher csökkentését elegendő magyar állampapir vásárlása esetében. Ha itt az OTP nem igyekszik, akkor a jósoltnál nagyobb lehet az adóteher.
Ebbe belevetted az ukrán adókat, meg a magyar adók növekvő hatását? És ha igen így is kijött 300 mrd? Az szép lenne! Szerintem a papó mindenképp növekvő számot fog kihozni, ez alapján tartalékol . Mondjuk nem is ártana most erőt mutatni, viszont oroszoknál szeretjük lefelé kerekíteni a számokat (valószínűleg politikai okok miatt, ne mutassuk túl jelentősnek az operációt, lassan már 100% ban tartalék van rá)
Nézegetem a trendeket. Ez alapján az alábbi bevételi, költség számok jöhetnek. Ami viszont bizonytalan az ujra a céltartalékolás. Az adózott nyereségnél nem számoltam egyedi tételekkel: (A közel 300 milliárdos negyedéves nyereség minimális bevételi szám emelkedés esetében is valószinűsitené a tavalyi eredmény 10%-os növekedését.)
Hát na igen, eltelt egy év hogy a piacra került, voltak hírek, blackrock árulja stb.... most se kép se hang, de az se hogy valakivel már tárgyalnának, az se hogy vissza az egész..... mondhatnák nem jött jó ajánlat ezért lefújták.... de nem hinném hogy egy évig tart szimplán egy ajánlati folyamat.... ennyi idő alatt a vételnek is le kellett volna záruljon. Szóval szerintem ez kuka..... most málta van terítéken , tiszta sor hogy a lett bank a luminor vagyis más nem nagyon van ott ami eladó lehet. De ennyi. Műltai nem túl nagy, ha lumi kuka akkor a papónak mondani kell valamit az eredményfelhasználásról, de félek megint az lesz hogy aktívan keresik a lehetőségeket ezért spórolnak kb.
Az otp nél jobb bankot nem tud a papi venni, ilyen áron ajándék, most kéne nyomni az SRVt . Illetve a máltai bank nem lenne túlárazva, talán az jó áron volt. Luminor na más tészta, az drága volt, viszont ...... ilyenkor mi van? Jól beestek az árak, akkor elviekben az ajánlatnak is tükröznie kéne az árakat. Szóval akár ha ez megléphető , jó zavarosban halászni, hátha beesne a szatorba egy két jó vétel. Lehet most akad bank ami amúgy nem volt eladó, de most azzá vált. Mindenesetre egy SRV eleférne, nagyobb összeggel és nagyobb napi % al és most diszkont áron tudná venni papi a részvényt. Illetve igen, remélem nem fogják lehúzni a számokat mint szokták. Most meg kéne mutatni hogy megy ez ellenszélben is.
Ebben a nagyon volatilis helyzetben, amikor az amerikai bankok értékeltsége már nem az OTP értékeltségének háromszorosa, hanem csak kétszerese, én szerintem kockázatos drága áron bankot venni. Kivárnám a vám megállapodásokat és utána lépnék. Most fontosabb lenne egy jó első negyedéves eredmény. (Ha jól tudom május 9.)
„Trump szándékosan 20%-os zuhanást okoz a tőzsdén ebben a hónapban… És ez gazdaggá tehet téged”. A felvétel azt is állította, hogy ez a lépés „a készpénzt az államkötvények felé tereli, ami arra kényszeríti a Fedet, hogy májusban csökkentse a kamatokat… Emellett gyengíti a dollárt és csökkenti a jelzáloghitelek kamatait. Ez egy merész sakklépés, de működik.” https://forbes.hu/hirek/trump-video-piacbefolyasolas-tozsde-osszeomlas/
....ha picit matekolunk... a korábbi 19500 - as értékre alapozva az osztalékfizetés (964) után marad benn + 4000 huf/rv - ettől 25000 most kb - a 2025-ös év végére - ha nem lesz nagy dráma - +4000 huf/rv-vel valahol 28-30000 huf körül kell lennie. (a 2025 Q1-ből már látszódni fog) Ha a felvásárlást nézzük, akkor az srv-vel együtt benn marad kb. 1600 mrd huf - legyen 4 mrd euro + az idei eredményből max. 3 mrd azaz 2025 végére max 7 mrd-ig vehet bankot vagy bankcsoportot......(nem számolva egy esetleges hitelfelvételt) ha onnan nézzük az értékeltsége 25000/rv értéknél 19 mrd euro az otp-nek...tehát 2025 végére méretéhez képest akár egy kb. 40%-os bank(csoportot) is meg tudna venni.....a kérdés mi lesz kapható kb. 7 mrd euro-ért....... :o)
Mennyit ér az OTP?
Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.
Számolgatva:
Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.
Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.
Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.
Magyarország tragédiája, hogy:
- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,
- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,
- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.
Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.
Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.
Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.