A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Emlékszel a régi Diana lnvestmen Brokercégre ottis becsödöltek aszem 1998 ban ottis rengeteg ügyfeluk beragadt a brokernél de higy azokkal mi lett visszakapták e a részvényeiket ill.pénzuket arrol evekig elég csönd volt és nemtudni mi lett a csőd eredménye a kisbefektetők mit kaptak a kártéritéskent?
döbbenet: azzal, hogy a visszavásárlási igényeket nem teljesíti az alfa biztosító és a kamatot sem fizeti ki a határozat szerint, ott helyben szét kellett volna tépni az engedélyét. Ez lényegében nem technikai csőd? Bár ahogy hallom legalább a magyarisztáni állam mégis hajlandó kifizetni az állampapírok kamatát, csodának beállítva. Csodálatos tényleg. Már értjük miért váltja át mindenki a forintját devizára.
Az Alfa Biztosító körüli botrányra én is kíváncsi vagyok. Van valami hír? Tudtommal az MNB előzetesen már rekord bírságot kiszabott és a hírek szerint az ügyészségnél van a labda. Döbbenet, hogy Önöknél Magyarországon ennyire nincs biztonságban a megtakarítók vagy károsultak pénze. Egy szép Buda-Cash 2.0 kerekedett. Érdekesek lesznek a 2026-os választások. Az Alfa Biztosítóban nincs benne az állam?
***mar a felugyeletnek kell felszolitani a biztositot hogy vasarolja vissza a papirokat es fizessen hozamot??? mintha vissza akarnam valtani az allam kotvenyemet de az allam nem valtana vissza es a felugyelet szolitana fel hogy legyszi valtsd vissza. hogy hogy nem vonta vissza ennek a cegnek is az engedelyet___az mnb??? mi folyik itt 11 evente mindig valami balhe van
**___most meg az alfa biztosito__korul vannak hasonloak**epp az mnb hatarozatokat nezegettem at es ezt talaltam, de mar a gazdasagi ujsagok megeloztek... https://www.mnb.hu/sajtoszoba/sajtokozlemenyek/2024-evi-sajtokozlemenyek/tobb-jogszabalysertes-miatt-kozel-szazmillios-birsag-az-alfa-vig-biztositonak "4. Kötelezi a Biztosítót, hogy az életbiztosítási termékeivel összefüggésben
a) alakítson ki olyan szabályozást, valamint hozzon létre és működtessen olyan nyilvántartási, adatfeldolgozási,
adatszolgáltatási és ellenőrzési rendszert, amely a jogszabályi rendelkezésekkel összhangban maradéktalanul
lehetővé teszi, hogy a biztosítási szerződési feltételek szerint
aa) juttassa vissza a többlethozamot;
ab) hajtsa végre a díjmentesítéseket;
ac) teljesítse a visszavásárlási igényeket;
b) belső szabályzatban határozza meg azokat a feltételeket, melyek esetében a szerződési feltételektől eltérően,
az ott meghatározott időpontot követően is lehetőséget biztosít a szerződőnek az értékkövetés elutasítására.
A fenti kötelezésekkel kapcsolatban megtett intézkedésekről – dokumentumokkal alátámasztva – 2024. november
30. napjáig írásban tájékoztassa az MNB-t."
Volt, aki azt hitte, maximum 3 millió forintot bukhat, aztán jött egy levél, hogy 50 millióval tartozik – és még mindig követelik rajta . A PSFN szigorú Megkérdeztük a PSFN álláspontját. A felszámoló szerint az ügyfelek a Ptk. vonatkozó rendelkezései, valamint a közöttük és a Buda-Cash Zrt. között létrejött bizományosi szerződés előírásai alapján is kötelesek az ügyletek kapcsán keletkezett veszteséget a Buda-Cashnek, mint bizományosnak haladéktalanul megtéríteni. Álláspontjuk szerint „a Buda-Cash által a felszámolás kezdetén kimutatott, az ügyfelek Saxo Banknál elszenvedett veszteségei eredményeként fennálló követelései jogszerűek”. https://telex.hu/gazdasag/2024/10/10/buda-cash-frank-karosult-koveteles-psfn-adossag
Kopogtatnak a Buda-Cash ügyfeleinél, sokmilliós tartozásokat követelhetnek. . A Buda-Cash botrány után közel egy évtizeddel megkezdődött a pénzeszközök és részvények visszaszolgáltatása, 4 hónap alatt mintegy 1,5 milliárd forint ügyféleszközt adtak vissza. Azonban vannak, akiknek csak most jön a feketeleves: a negatív egyenlegű ügyfelekete is elkezdték felkeresni, akik hatalmas és kellemetlen meglepetésekre számíthatnak - számolt be a Telex. - Feketeleves Azok a befektetők, akiknek nyitott frank pozíciójuk volt a Buda-Cashnél, könnyen hatalmas adósságba verhették magukat, amikor a frankárfolyamot elengedte a svájci jegybank. . Aki eddig azt hitte, hogy 5-20 százalékos veszteséget szenvedett el a tőkeáttételes pozícióján, attól most 100-200 százalékos veszteség kifizetését követelik. https://www.portfolio.hu/befektetes/20241010/kopogtatnak-a-buda-cash-ugyfeleinel-sokmillios-tartozasokat-kovetelhetnek-715569
Most kaptam telefonhívást az Equilortól , hogy vannak újabb kiadható vagyonelemek és néminemű részvény+deviza transzferálása lehetséges papírok kitöltése után. Fogalmam sincs, hogy Saxo vagy Pershing... Más is kapott valamit? Nem is tudtam, hogy most ez a cég foglalkozik ezzel.
Kezembe került egy régebbi (tavaly augusztusi) email az ACCESS PP deposit papirokkal kapcsolatban. Mondom csak felhivom már a felszámolót, hát pont nemrég kapták meg a pénzt, már amit maradt, és szét lehetne osztani a plebs között. Szűk 2.000 Huf üti a markomat ha kitöltök pár formanyomtatványt..Asszem eltekintek tőle :/ Röhej..
Kincsek kerültek elő a Buda-Cash vagyonából
Egy patinás C. Polzer & Comp bécsi
páncélszekrény mellett több festmény, köztük Nádler István és Bukta Imre
alkotásai is vevőre várnak a 2015-ben bedőlt Buda-Cash Brókerház Zrt.
megmaradt vagyonából. Decemberben első meghirdetésre elkelt egy
Jaeger-LeCoultre Atmos asztali óra – amit nem kell felhúzni, a
hőmérséklet-változás működteti – és egy Doxa női karóra is. Igazán
értékes vagyonelemek a brókerház tulajdonosaihoz köthető Opimus
Nyrt.-ben voltak, de az nem lett része a felszámolási vagyonnak. https://www.napi.hu/magyar-vallalatok/kincsek-festmeny-ora-bukta-nadler-felszamolas-2022-buda-cash-brokerceg-arveres-licit.750863.html
Kaptam levelet a BEVA-tól, hogy a Pershingnél lévő értékpapírok után kapok kártalanítást (a Saxo-nál is volt, de arról nem tudni). Eddig ugye azért nem kaptunk ezek után semmit, mert a felszámoló szerint azok a részvények nem vesztek el, hanem megvannak, csak a Pershing nem adja vissza. Erre most kitalálták, hogy mégsem kapjuk vissza az értékpapírokat, hanem a 7-7,5 évvel ezelőtti értékük alapján „kártalanítanak”. Ez ugye azért rossz (nekünk), mert 7 év alatt szinte mindegyik értékpapír értéke legalább megduplázódott. Az enyémeknél sokszoros a különbség. Más tapasztalat? Javaslat?
Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546